Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @arkben çok teşekkür ederim değerlendirmeniz için ☺️ Umarım hersey söylediğiniz ve de bizim de hayal ettiğimiz gibi olur. 🙋🏼♀

• @arkben bu arada İngilizcemiz bu tarz konuşmalar için yeterli ama heyecandan cevap veremezsem veremezsek diye de korkmuyor degilim☺

• @crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@vermaynen, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@vermaynen, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Simdi mailimi kontrol ettim ve surecin tamamlandiginin bilgisini aldim. Mayis sonu mulakatim olmustu yaklasik 1 ay surdu diyebiliriz idare surec araya bayram da girmisti zaten. Pasaport ve confirm sayfasi ds160 formu ile birlikte ankaraya gonderecegim bugun yetistiremem artik yarin hallederim en erken bu hafta cumaya kadar gelir belki bir ihtimal diye dusunuyorum olmazsa da haftaya elime ulasir ins. : )))

Harika haber, hayirli ugurlu olsun 🙂
    Amerika'da iyi gezmeler.

Cok tesekkurler crazzycell bey, 🙂 Vizeyi pasaport a basdirdigim da ozaman cok daha iyi olacak 🙂 Simdi pasaport ve Confirm page (ds160) ile nasil ucretsiz bir sekilde gonderecegim onu iyicene bir ogreneyim yanlis birsey yapmak istemiyorum acikcasi.

Su iletideki:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri/1

Eksik Evrak ya da Konsolosluğa Evrak Yollama kismini inceleyebilirsiniz. Gocmen vize konusu ama temelde ayni islemi yapiyorsunuz.

crazycells, tskler. Bende idare islem sureci hakkinda arastirma yaparken burdan kisilerin paylasimlarini okuyordum 🙂

tskler crazycells,

• Herkese iyi günler. Hemen konuyu anlatıyorum.

22 haziran 2019 tarihinde DS-160 formunu doldurdum ve randevumu aldım elçilikten. Formu doldurugum tarihte ben üniversite öğrencisiydim ve okulumun yarım dönem uzama durumu vardı.
    Ancak okul tek ders sınav hakkı açtı ve ben bugun 8 temmuzda mezun oldum.

Şimdi benim aklıma takılan DS-160 formundaki öğrenci dediğim ancak mülakata gidince mezun oluyor olmam vize için bir sıkıntı yaratır mı. Ya da hiç söylemesem ordaki çalışana onlar bunu sistemde görebiliyorlar mı mezun oldugumu?

Bu durum için ne yapmam gerekir yarcımcı olursanız cok sevinirim iki arada bi derede kaldım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fehmibaba, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Herkese iyi günler. Hemen konuyu anlatıyorum.

22 haziran 2019 tarihinde DS-160 formunu doldurdum ve randevumu aldım elçilikten. Formu doldurugum tarihte ben üniversite öğrencisiydim ve okulumun yarım dönem uzama durumu vardı.

Şimdi benim aklıma takılan DS-160 formundaki öğrenci dediğim ancak mülakata gidince mezun oluyor olmam vize için bir sıkıntı yaratır mı. Ya da hiç söylemesem ordaki çalışana onlar bunu sistemde görebiliyorlar mı mezun oldugumu?

Bu durum için ne yapmam gerekir yarcımcı olursanız cok sevinirim iki arada bi derede kaldım

Problem degil, DS-160 formu bu sekilde kalabilir. Siz o zamana gore dogru bilgi verdiniz, bu duruma dair belgeler yaninizda olsun mulakat esnasinda.

Universiteden mezun olmamis olmaniz ve mezuniyete yakin olmaniz sizin geri doneceginize dair cok buyuk bir gosterge idi kanimca, bu durumda konsolos zaten soru soracaktir diye dusunuyorum. Tabii ki hicbir soruya yaniltici ya da yanlis cevaplar vermenizi tavsiye etmem.
    Mezuniyetiniz Turkiye'ye donus konusunda soru isaretleri yaratabilir bilginize.
    Ama DS-160'da su an icin bir degisiklik yapmaniza gerek yok, mulakat sirasinda durumu aciklarsiniz ve belgeleri gosterirsiniz.
    Bol sanslar.

• crazzycels,
    clearance received xx.xx.xx tarihli seklinde tam olarak nedir? Giris cikislarda yada ilerde bir sikinti yaratir mi ? Bu sekilde vize uzerinde ibaresi olan var mi acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yetonyali, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

crazzycels,
    clearance received xx.xx.xx tarihli seklinde tam olarak nedir? Giris cikislarda yada ilerde bir sikinti yaratir mi ? Bu sekilde vize uzerinde ibaresi olan var mi acaba ?

Idari islem'e mi kalmistiniz? Surecinizi hatirlatir misiniz?

• @crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@yetonyali, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

crazzycels,

crazycells, evet idari isleme kalmistim. Ve surec bitti vize uzerinde yaziyor. Temiz anlamina geliyor sanirim. Kontrol ettim idari isleme kalanlarin vizelerinin uzerinde bu yazidan var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

crazzycels,

crazycells, evet idari isleme kalmistim. Ve surec bitti vize uzerinde yaziyor. Temiz anlamina geliyor sanirim. Kontrol ettim idari isleme kalanlarin vizelerinin uzerinde bu yazidan var.

ok, sizi direkt ilgilendiren bir durum degil... sadece bilgi amacli... konsolosluk clearance'i aldiktan sonra belli bir sure icinde size vize vermeli. Aksi takdirde yine idari isleme girmek zorunda kalirsiniz.

@fehmibaba, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Herkese iyi günler. Hemen konuyu anlatıyorum.

Problem degil, DS-160 formu bu sekilde kalabilir. Siz o zamana gore dogru bilgi verdiniz, bu duruma dair belgeler yaninizda olsun mulakat esnasinda.

Universiteden mezun olmamis olmaniz ve mezuniyete yakin olmaniz sizin geri doneceginize dair cok buyuk bir gosterge idi kanimca, bu durumda konsolos zaten soru soracaktir diye dusunuyorum. Tabii ki hicbir soruya yaniltici ya da yanlis cevaplar vermenizi tavsiye etmem.
    Mezuniyetiniz Turkiye'ye donus konusunda soru isaretleri yaratabilir bilginize.
    Ama DS-160'da su an icin bir degisiklik yapmaniza gerek yok, mulakat sirasinda durumu aciklarsiniz ve belgeleri gosterirsiniz.
    Bol sanslar.

Teşekkür ederim sonucu burdan bildireceğim inşallah vizeyi alabilirim.

crazzycels,

ok, sizi direkt ilgilendiren bir durum degil... sadece bilgi amacli... konsolosluk clearance'i aldiktan sonra belli bir sure icinde size vize vermeli. Aksi takdirde yine idari isleme girmek zorunda kalirsiniz.

Benlik bir durum yok ozaman anlasildi bende oyle arastirmistim sikinti yok sadece bilgi amacli tmmdir 🙂

• @crazycells merhabalar bir konuda aydinlatabilirseniz çok sevinirim😊 ds160 formunda belirttiğimiz ziyaret edeceğimiz dediğimiz arkadaşımızdan illa davetiye olması gerekiyor mu? Olmasa da olabilir mi bizim durumumuzda? Birde eğer davetiye olmazsa mutlaka otel rezervasyonu gerekiyor mu? Teşekkür ederim simdiden😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@egeada, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells merhabalar bir konuda aydinlatabilirseniz çok sevinirim😊 ds160 formunda belirttiğimiz ziyaret edeceğimiz dediğimiz arkadaşımızdan illa davetiye olması gerekiyor mu? Olmasa da olabilir mi bizim durumumuzda? Birde eğer davetiye olmazsa mutlaka otel rezervasyonu gerekiyor mu? Teşekkür ederim simdiden😊

Davetiye sart degil, olmasa da olur. Eger arkadasinizda kalmayacaksaniz o durumda bir otel rezervasyonu (sonradan iptal etseniz dahi paranizin geri kalanini alacaginiz) dosyanizi guclendirebilir.

Eger arkadasinizin evinde kalacaksaniz ve sizi gezdirecekse vs... bu gibi durumlarda bir mektup alip yaninizda goturmeniz iyi olabilir, ama bunun gerekli olup olmadigi sizin dosyanizin geri kalaniyla ilgili bir durum. Eger konsolos dosyanizi saglam ve net bulursa davetiye sormadan vizeyi verecektir, eger dosyanizda soru isaretleri varsa ve gezi planinizdan suphe ediyorsa o durumda bir davetiye planin gercekligine dair elinizde ayri bir belge olur. Dosyanizin durumuna gore siz karar verin 🙂

• @crazycells teşekkür ederim sagolun😊 peki uçak rezervasyonu gibi para ödenmeden yapılamaz mi rezervasyon😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells teşekkür ederim sagolun😊 peki uçak rezervasyonu gibi para ödenmeden yapılamaz mi rezervasyon😞

yapilabilir. Bu, rezervasyon yapacaginiz yere bagli. Bazi siteler 1 hafta icinde iptal edilirse paranin tamamini iade ediyordu diye hatirliyorum, isterseniz booking sitelerini arastirin.

• Arkadaşlar tekrar merhaba. Mülakat günü yaklaştıkça heyecan dorukta😊
    Size bir sorum var yine yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Vize mülakatı sırasında hazırladığımız dosyadaki evrakları pasaport ile birlikte mülakatı yapan görevliye uzatmamız mi gerekiyor ( baya kalın bir dosya oldu çünkü) yoksa sadece pasaport, ds160 ve fotoğrafları uzatacağız. Ve de o isterse mi diğer evrakları dosyadan çıkarıp vereceğiz? Şimdi ikincisini yapalım dedik ama bu sefer o istemezse bizden evraklar yok zannederse birde ret almayalım
    İlkini yapalim desek bu sefer gereksiz evraklara kızdıkları oluyormus sanırım nasıl yapalım bilemedik. Yardım lutfen😩

• @egeada Sanırım o görevli memura göre değişen bir durum. Ben istenen tüm evrakları dosyaya hazırlayıp sıram geldiğinde vermiştim. Sadece pasaport ve çalıştığım iş yerinden getirdiğim belgeleri alıp diğerlerine bakmadan bana geri vermişti. Neden ve nereye gideceğimi sorup daha sonra iyi tatiller dileyip pasaportumu alacağım günü söyledi. Çok fazla gergin olunacak bir durum değil. Rahat ve dürüst olum yeter. Bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar tekrar merhaba. Mülakat günü yaklaştıkça heyecan dorukta😊
    Size bir sorum var yine yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Vize mülakatı sırasında hazırladığımız dosyadaki evrakları pasaport ile birlikte mülakatı yapan görevliye uzatmamız mi gerekiyor ( baya kalın bir dosya oldu çünkü) yoksa sadece pasaport, ds160 ve fotoğrafları uzatacağız. Ve de o isterse mi diğer evrakları dosyadan çıkarıp vereceğiz? Şimdi ikincisini yapalım dedik ama bu sefer o istemezse bizden evraklar yok zannederse birde ret almayalım
    İlkini yapalim desek bu sefer gereksiz evraklara kızdıkları oluyormus sanırım nasıl yapalım bilemedik. Yardım lutfen😩

ilk gorevliye ikinci dediginiz evraklari teslim edeceksiniz, kendisi bunu konsolosa iletecek. Daha sonra gorusme sirasinda konsolos isterse, diger evraklari vereceksiniz... Mulakat yapmadan red veremiyorlar.

• Arkadaslar merhabalarrr kus gibiyim bana yardımcı olan olmayan bütün üyelerime çok teşekkür ederim vizemizi aldik😄 gerçekten dediğiniz gibi 30 sn sürdü. Ds160 fotoğraf ve pasaport. Baska hiçbir evrak istemediler iki kilo evrak bosubosuna tasimisiz😄 hepinize tekrar teşekkürler. Umarım bu mutluluğumu dileyen herkes yasasın.☺

• @egeada iyi seyahatler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |