Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese iyi akşamlar, değerli bilgi ve paylaşımlarınız için teşekkürler,
    1 Mart 2021tarihinde 10 yıllık B1/B2 vizem bitmeden önce Amerika da olacağım için, orada mağdur olmamak amacıyla DS-160 doldurup B1 vizesi için, konsolosluk görüşmeleri kapalı olduğu halde, Şubat ayı başında başvuruda bulundum. Daha önce vizem olduğu ve henüz bitmeyen veya son 1 yılda biten vizelere sunulan interview yapmadan posta yoluyla 1 hafta sonra vizemi yolladılar fakat B1/B2 olarak verdiler, ben ise B1 için başvurmuştum, çünkü iş görüşmeleri için sık sık gidip gelmem gerekecek, bu sorun yaratır mı, ilk girişte 6 ay verilen süre içinde Türkiye'ye daha erken gelmem ve kısa süre sonra tekrar ABD ye dönmem de sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nakres, içinde söyledi: B1/B2 vizesi ile iş anlaşmaları için ABD giriş çıkış sıklığı

Herkese iyi akşamlar, değerli bilgi ve paylaşımlarınız için teşekkürler,
    1 Mart 2021tarihinde 10 yıllık B1/B2 vizem bitmeden önce Amerika da olacağım için, orada mağdur olmamak amacıyla DS-160 doldurup B1 vizesi için, konsolosluk görüşmeleri kapalı olduğu halde, Şubat ayı başında başvuruda bulundum. Daha önce vizem olduğu ve henüz bitmeyen veya son 1 yılda biten vizelere sunulan interview yapmadan posta yoluyla 1 hafta sonra vizemi yolladılar fakat B1/B2 olarak verdiler, ben ise B1 için başvurmuştum, çünkü iş görüşmeleri için sık sık gidip gelmem gerekecek, bu sorun yaratır mı, ilk girişte 6 ay verilen süre içinde Türkiye'ye daha erken gelmem ve kısa süre sonra tekrar ABD ye dönmem de sorun olur mu?

Sorun olmaz, zaten siz B1 veya B2 olarak belirtseniz de verilen vizelerin cogu B1/B2 vizesi...

B1 vizesi, ABD'de is toplantilarina ve konferanslara katilmak icin;
    B2 vizesi, ABD'de tatil yapmak, birilerini ziyaret etmek veya tibbi tedavi almak icin kullanabilir.
    B1/B2 vizesini de iki amacli kullanabilirsiniz. Eger ABD'ye bu amaclarla seyahat etmek istiyorsaniz o durumda basvuracaginiz vize turu B1/B2 olmali.

ABD'de makul sureler kaldiginiz surece yeniden girislerde bir problem yasamazsiniz.

• @crazycells teşekkürler

• @crazycells merhaba kamu personeliyim ve abd turist vizem var geçen sene aldım bir kez newyorka gittim iki hafta kaldım, bir kez de bostona gittim üç hafta kaldım . boston pasaporttan geçtikten sonra çıkışa doğru ilerlerken bir polis geldiğim ülkeyi sordu türkiye diyince xraye valizimi koydum ve valizimde pirinç ile nohut vardı bunu aldılar valizimden pasaportumu istedi ve baktıktan sonra iade etti bunu anlamadım neden olduğunu bu sene tekrar gideceğim pasaporttan geçerken bu durum sorun çıkarırlar mı endişe ediyorum cevap verirseniz sevinirim bunu yaşayan başka biri varmı sonra ülkeye girişte bu durum sıkıntı yarattımı?

• Benim önerim Avrupa dahil yurt dışı gezinizde gıda maddelerini valizde taşımayın. Sizin için pirinç nohut olabilir ancak güvenlik bin bir türlü insanla karşılaşıyor canınız sıkılmasın

Benzer Başlıklar

• 13
  • 7
  • 12
  • 47
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

142

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |