Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ben 2019 talihlisiyim 32 yaşındayım 2018 yılında açık öğretim lisesinden mezun olup diploma aldım 2011/2018 yılları arası inşaat sektöründe Lojistik müdürü olarak çalıştığıma dair çalışma belgesi aldım.yalnız ds 260 yorumunda amerikada ne iş yapacaksınız sorusuna CULINARY/FOOD SERVICES yazdım bir mülakat görüşmesini yazan arkadaşa konsolos türkiyede ne iş yapıyorsun amerikada ne iş yapcaksın amerikada yapacağın işte hiç çalıştınmı diye sorduğunu okudum size benim 2018 yılından beri işsiz olmam ve yemek sektöründe deneyimim olmaması sorun olur mu?yada tandıgım bir restoruant işletmecesici tanıdıgım var onun yerinde mülakata kadar çalışsam daha mı iyi olur cevaplarınızı bekliyorum @crazycells

Merhaba, açıkögretim lise diplomasını almakla, yönergenin eğitim ile ilgili şartını karşılıyorsunuz demektir. Siz 2019 değil, 2020 talihlisi olmalısınız. Ds260 formuna yazdığınız, yapmayı düşündüğünüz işle ilgili, gitmeden deneyim kazanmak istemeniz, bir tercih olur. Deneyiminizin olmaması büyük bir problem olarak değerlendirilmez. Bol şanslar.

• ..................

• @usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Sefa Tessekurler birde bir sorum daha var ds 260 forumunu gönderdikten sonra casenumaramı girip tekrar girdim ds 260 forumuna bir sorun olur mu acaba ?ama hiç bir değişiklik yapmadım sadece girdim baktım çıktım ??

Ds260 formunu summit yaptıktan sonra değişiklik yapamazsınız. Değişiklik yapabiliyorsanız, formu doldurmayı tamamlamamışsınızdır. Değişikliği, mail atıp formunuzu açtırarak yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zinos, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ,
    Geçmiş dönemde yurt dışında yaşadığım için askerlik görevimi dövizle askerlik olarak 21 gün Burdur'da yaptım , elimde terhis belgesi var, ama formu doldururken (Forumda yazilan, bedelli yapildiysa belirtmenize gerek yoktan yola çıkıp ) askerlik yapmadım olarak isaretledim ; sorun olur mu ?

bir problem olmaz, bu sekilde kalabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismail1, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells teşekkürler
    ama benim bi arkadaşım geçen sene afganistan_ kabil konsolosluğundan mülakata girdi ama ondan herhangi bi banka hesabi ve ya sponsorluk talebi olmadı .
    acaba diyorum ki mülakat yerimi mi değiştiriyim kcc den gelen mailden?
    çünkü maalesef benim o kadar birikim yok .
    şimdiden teşekkürler ...

bence, ya arkadasiniz sizi yanlis bilgilendirdi, ya da siz yanlis anladiniz.

Kabil konsoloslugu'nda boyle bir uygulama oldugunu sanmiyorum. Mulakat yerinizi degistirebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ben 2019 talihlisiyim 32 yaşındayım 2018 yılında açık öğretim lisesinden mezun olup diploma aldım 2011/2018 yılları arası inşaat sektöründe Lojistik müdürü olarak çalıştığıma dair çalışma belgesi aldım.yalnız ds 260 yorumunda amerikada ne iş yapacaksınız sorusuna CULINARY/FOOD SERVICES yazdım bir mülakat görüşmesini yazan arkadaşa konsolos türkiyede ne iş yapıyorsun amerikada ne iş yapcaksın amerikada yapacağın işte hiç çalıştınmı diye sorduğunu okudum size benim 2018 yılından beri işsiz olmam ve yemek sektöründe deneyimim olmaması sorun olur mu?yada tandıgım bir restoruant işletmecesici tanıdıgım var onun yerinde mülakata kadar çalışsam daha mı iyi olur cevaplarınızı bekliyorum @crazycells

eger DV2019 talihlisi iseniz yanlis konudasiniz. Eger, DV2020 talihlisi iseniz karisiklik yasamamak icin 2019 talihlisiyim dememelisiniz.

Calismamaniz bir sorun olmaz. Eger kendinize yetecek kadar birikiminiz yoksa, konsolos nasil yasayacaginizi anlamaya calisabilir.

• ......................

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usanyc ekim ayına kadar size mülakat tarihi verilmezse sizin hakkınız yanacaktır ondan evrak isteme maili geldi mi herşeyden önce 2020 girecek olan kişiler 2019 başvurup 2020 kazandığını öğrenen kişilerdir.

• @crazycells hocam ds-260 formunda Work / Education / Training ilk kısımda şuan yaptığımız mesleği soruyor fakat formu doldururken çalışmıyorsak o kısmı nasıl dolduracağız?

• ...........

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@usanyc ekim ayına kadar size mülakat tarihi verilmezse sizin hakkınız yanacaktır ondan evrak isteme maili geldi mi herşeyden önce 2020 girecek olan kişiler 2019 başvurup 2020 kazandığını öğrenen kişilerdir.

@usanyc 2018 Ekimde başvuru yaptığını demek istemiş herhalde oda dv2020 sürecinin başlangıcı olduğundan 2019 talihlisi değildir. Süreç 2020 nın sonlarına yakın tamamlanır büyük ihtimal

• @ayvalik10 bir üstte daha farklı yazmış 😃 ben de karıştırdım şimdi

• ..........

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells ben 2018 yılında başvurdum 2019 yılında talihli olduğumu öğrendim sanırım 2020 yılındada mülakata gireceğim ankara konsolosluğunda... bu arada anladığım kadarıyla herşey verilen sözlü beyana dayalı birtek lise diplomasinin orjinaline bakıyorlar sgk dökümüne yada işyeri çalışma belgesine bakılmıyor diploma olunca doğru mu? Bende forumda söylenen yada nette söyle benden fazla 20.000 dolar var hesapta ve üzerime ortak olduğum bir ev var sicilimde tertemiz babamı da yetmiyorsa sponsor olarak göstersem yada iyi olur mu tapusunu falan? Yemek konusundan anlamayıp bu işte çalışıyor istemem umarım bir sorun yaratmaz? Sevgiler saygılar size...

DV2020 talihlisisiniz, bu sekilde yazarsaniz karisiklik yasamazsiniz.

Evet, diploma olunca isinize dair bilgileri cok fazla sormuyorlar. Maalesef babaniz sponsor olamaz, sponsorluk icin su konuyu inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

Genel olarak bir sorun yasayacaginizi sanmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@runo, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells hocam ds-260 formunda Work / Education / Training ilk kısımda şuan yaptığımız mesleği soruyor fakat formu doldururken çalışmıyorsak o kısmı nasıl dolduracağız?

Unemployed diyebilirsiniz. O kismi doldurmaniza gerek olmaz. Form, bir sey yazmanizi istiyorsa NOT AVAILABLE seklinde yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells https://yesilkartforum.com/forum/topic/2436/ds-260-için-iki-tane-kaynak-sürekli-kafası-karışanlar-için

bu verileri yapmak için sizler saatlerinizi harcadınız. Bence DV 2020 için kim başlık atarsa önce bu sizin hazırladığınız bilgilendirme doküman veya videoyu izlesinler hep aynı ben buna kızıyorum cevabı olan bir sorunun sorupta forumu kalabalık yapıp server yormanın mantığını anlamıyorum

• Merhaba, ds 260 formunda, göçmen olmayan vizemiz red olduğu halde biz bu kısmı olmadı diyerek yanlış doldurursak bu kısmı nasıl düzeltebilirim, not:ds 260 formunu submit ettik

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells https://yesilkartforum.com/forum/topic/2436/ds-260-için-iki-tane-kaynak-sürekli-kafası-karışanlar-için

bu verileri yapmak için sizler saatlerinizi harcadınız. Bence DV 2020 için kim başlık atarsa önce bu sizin hazırladığınız bilgilendirme doküman veya videoyu izlesinler hep aynı ben buna kızıyorum cevabı olan bir sorunun sorupta forumu kalabalık yapıp server yormanın mantığını anlamıyorum

Sorun degil. Sorular dogru baslik altinda soruldugu surece bir sorun teskil etmiyor.

Zaten foruma giren yuzlerce kisi o kaynaklari okumamis olsaydi, her gun burada ayni sorulari 10'larca kisi sorardi ama boyle bir durumda degiliz 🙂 demek ki cogunluk zaten sizin dediginiz gibi yapiyor. Durumundan emin olmayan veya aradigi bilgiyi hizlica bulamayan kisilerin de sorulari sormasinda bir sakinca yok.

Zaten o kaynaklari okumadigi belli olan kisilere kaynaklarin linkini verip okumasini soyluyoruz. Size daha once de yazmistim, bu tur durumlarda eger soruya cevap vermek istemiyorsaniz soruyu gormezden gelmelisiniz. Soru soranlari azarlamayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, ds 260 formunda, göçmen olmayan vizemiz red olduğu halde biz bu kısmı olmadı diyerek yanlış doldurursak bu kısmı nasıl düzeltebilirim, not:ds 260 formunu submit ettik

Mulakat tarihi aciklandiktan sonra bilgileri dosyaniza eklemeleri icin konsolosluga gonderebilirsiniz. Bir problem yasamazsiniz.

• Arkadaşlar muhasebeci olarak 3 yıldır çalışıyorum job kısmında "did this job require" yes olarak işaretledim. Geçmişte 4 işte çalıştım kendi mesleğimde ama SGK sisteminde 3 çalıştığım yerde "muhasebeci" olarak girilmedi meslek olarak. Son iş yerim için "yes" kısmını tikladim , diğer 3 iş geçmişi için de "yes" mi "no" mu tıklayayım?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

39

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |