Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Oncelikle, @crazycells, verdiginiz bilgiler ve desteginiz icin tesekkur ederim.

Gectigimiz hafta bir ABD vatandasi ile evliligimi gerceklestirdim. Suan OPT surecindeyim ve calismiyorum ( temmuzun 14'une kadar ise girmem gerekiyor). Elimde OPT work permit mevcut.

Ben verdiginiz bilgilere gore basvurumu hazirliyorum, fakat soyle bir sorunum var,

Work Permit (I-765) formunda elimde olan OPT'nin statusunu degistirecek bir kisim yok. Yani normal work permite basvurmam icin nasil bir yol izlemem gerekiyor? Bu formu (I-765) doldurmadan GC'a basvursam, I-797 geldikten sonra herhangi bir iste elimdeki (OPT icin verilmis kart ile) calisabilir miyim?(Para kazanmak icin Uber,Lyft tarzi islerde calismak istiyorum, yasal statumu sikintiya sokmadan). Veya basvuru yaparken 1.b. kisminda yer alan 'correction of my employment autorization document' i isaretleyip mi basvuru yapmam gerek?

Suan issizim, ise ne zaman girebilirim bilmiyorum. En kotu ihtimalle Temmuz 14 den once sirket kurup yasal statumu korumayi dusunuyorum. Eger belgeleri gonderirsem buna gerek varmi? Yoksa out of status durumuna dusermiyim?

Tekrardan Tesekkurler.!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pozithron, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba,

Oncelikle, @crazycells, verdiginiz bilgiler ve desteginiz icin tesekkur ederim.

Gectigimiz hafta bir ABD vatandasi ile evliligimi gerceklestirdim. Suan OPT surecindeyim ve calismiyorum ( temmuzun 14'une kadar ise girmem gerekiyor). Elimde OPT work permit mevcut.

Ben verdiginiz bilgilere gore basvurumu hazirliyorum, fakat soyle bir sorunum var,

Work Permit (I-765) formunda elimde olan OPT'nin statusunu degistirecek bir kisim yok. Yani normal work permite basvurmam icin nasil bir yol izlemem gerekiyor? Bu formu (I-765) doldurmadan GC'a basvursam, I-797 geldikten sonra herhangi bir iste elimdeki (OPT icin verilmis kart ile) calisabilir miyim?(Para kazanmak icin Uber,Lyft tarzi islerde calismak istiyorum, yasal statumu sikintiya sokmadan). Veya basvuru yaparken 1.b. kisminda yer alan 'correction of my employment autorization document' i isaretleyip mi basvuru yapmam gerek?

Suan issizim, ise ne zaman girebilirim bilmiyorum. En kotu ihtimalle Temmuz 14 den once sirket kurup yasal statumu korumayi dusunuyorum. Eger belgeleri gonderirsem buna gerek varmi? Yoksa out of status durumuna dusermiyim?

Tekrardan Tesekkurler.!

Hayirli olsun 🙂

Yeni bir I-765 basvurusu yapin ve EAD dokumanini alin. Zaten I-765 formunu, I-485 ile beraber gondereceginiz icin ek olarak ucret odemeyeceksiniz. EAD'nin gelmesi 5-6 ay surebilir, o zamana kadar calismak icin sanirim OPT'yi kullanabilirsiniz, ama calismasaniz da sorun degil. I-485 receipt'i 2-3 hafta icinde alinca, ABD'de statunuz yasallasacak (her ne kadar tam yasal olmasa da, en azindan calismasaniz da illegal olmamis olacaksiniz), zaten sizin su an onceliginiz de out-of-status olmamak sanirim...

Out-of-status kalsaniz da, IR1 basvurularinda bir sorun yasamiyorsunuz bu arada, bilginize.

• Mrb
    Benim 25 mayista Parma izi randevum vardi.seyahet izin evragi ne kadar sure ici de gelebilir acaba..2 aydan fazla surebiliyor mu? Acil bir durum icin turkiyeye gitmem gerekiyor..o belge gelmeden cikis yapsam sorun yasarmiyim acaba..esim abd vatandasi.esimle yada esim Olmadan cikmam directed bana problem yasatir mi..[bu arafa alabama da yasiyoruz]

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turkay, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Mrb
    Benim 25 mayista Parma izi randevum vardi.seyahet izin evragi ne kadar sure ici de gelebilir acaba..2 aydan fazla surebiliyor mu? Acil bir durum icin turkiyeye gitmem gerekiyor..o belge gelmeden cikis yapsam sorun yasarmiyim acaba..esim abd vatandasi.esimle yada esim Olmadan cikmam directed bana problem yasatir mi..[bu arafa alabama da yasiyoruz]

su an hangi vizeniz mevcut?

• @crazycells @crazycells turist vizesiyle geldim abd ye.burda evlendim.ama 14 nisanda suresi bitti vizemin.biz subatta evlendik.5 nisanda evraklarimizi gonderdik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells @crazycells turist vizesiyle geldim abd ye.burda evlendim.ama 14 nisanda suresi bitti vizemin.biz subatta evlendik.5 nisanda evraklarimizi gonderdik.

O durumda Advance Parole dokumani gelmeden cikamazsiniz. Zaten geri girmek icin bir vizeniz yok, dolayisiyla bu durumda ulkeyi terkederseniz, USCIS AOS surecinizi iptal edebilir. Sadece H1B ve L vizeleri icin bu belge gerekmiyor, diger vizeler icin gerekiyor.

2 aydan uzun surebilir, maalesef beklemekten baska yapilacak bir sey yok.

• Ara bir dilekce ile gocmenlik burosuna bavurabilir minis peki..bu tarz birsey okumustum internette.turkiyedeki acil durumu belgeleyen saglik sebebiyle annemi ziyaret edecegimi soylesem esimle gidip donsemde olmuyor mu:( cok tesekkur ederim

• Sayın @turkay öncelikle geçmiş olsun maalesef bekleme süreleri çok uzadı seyahat izni ve çalışma süresinin gelmesi 6 7 ayı buluyor artık.Verecekleri seyahat izni ile acil durum için çıkıp girmeniz de problem olmayabilir ama seyahat izniniz olmadan çıkarsanız geri giremezsiniz.Bu arada Alabama da hangi şehirdesiniz ?

• @Rookie anladim tesekkur ederim.rainbow city de oturuyorum.siz de mi bu eyalettesiniz hangi sehirdesiniz

• Rica ederim sayın @turkay .Evet ben de Huntsville şehrinde yaşıyorum yakın sayılırız yolunuz düşer ya da herhangi birşeye ihtiyacınız olursa çekinmeyin haber verin lütfen.

• @Rookie aslinda ordaki hastanelerle ilgili bir sorum olacak ama ozelden nasil yazmam gerekiyor emin olamadim
    Yardimci olursaniz cok sevinirim

• Sayın @turkay tabi ki elimizden gelen birşeyse seve seve yardımcı oluruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ara bir dilekce ile gocmenlik burosuna bavurabilir minis peki..bu tarz birsey okumustum internette.turkiyedeki acil durumu belgeleyen saglik sebebiyle annemi ziyaret edecegimi soylesem esimle gidip donsemde olmuyor mu:( cok tesekkur ederim

Eger durum gercekten acilse ve daha onemlisi bunu destekleyen belgeler varsa, o durumda en yakin USCIS ofise gidip acil bir Advance Parole talep edebilirsiniz...

Asagidaki linkten direkt alintiliyorum:

Emergency Advance Parole Documents

If you are experiencing an extremely urgent situation, you may visit your local office to request an emergency advance parole document. When visiting a local office to request emergency advance parole, you should bring the following items:

• A completed and signed Form I-131, Application for Travel Document
    • The correct I-131 filing fee
    • Evidence to support the emergency request (e.g. medical documentation, death certificate)
    • Two passport-style photos.

• @crazycells tesekkur ederim

• @crazycells birsey daha sormak istiyorum.sundugum evragi Kabul edip bana travel evragi verdikleri takdirde,donuste problem yasar miyim..birde green card ve calisma izin icin surec uzar mi acaba bilginiz var mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells birsey daha sormak istiyorum.sundugum evragi Kabul edip bana travel evragi verdikleri takdirde,donuste problem yasar miyim..birde green card ve calisma izin icin surec uzar mi acaba bilginiz var mi

teorik olarak yasamazsiniz, ama tabii ki bunu CBP gorevlileri ile olan dialogunuz belirleyecek. Eger size verilen randevulari ertelemezseniz bir gecikme yasayacaginizi sanmiyorum.

• @crazycells tmm cok tesekkur ederim.

• Herkese merhaba
    Evlilik yoluyla green kart başvurumu bir kaç ay önce göndermiştim. Eşimin geçen yılki geliri yeterli olmadığı için co sponsor bulup onun belgelerini göndermiştim . Yalnız onunda geliri yeterli görülmedi. Sorum şu eşim şuan bir yerde tam zamanlı çalışıyor acaba iş yerinden noter onaylı haftalık .... $ kazanıyor diye bir belge alsak sizce sponsorluğu kabul edilir mi ?
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burhanaktas, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Herkese merhaba
    Evlilik yoluyla green kart başvurumu bir kaç ay önce göndermiştim. Eşimin geçen yılki geliri yeterli olmadığı için co sponsor bulup onun belgelerini göndermiştim . Yalnız onunda geliri yeterli görülmedi. Sorum şu eşim şuan bir yerde tam zamanlı çalışıyor acaba iş yerinden noter onaylı haftalık .... $ kazanıyor diye bir belge alsak sizce sponsorluğu kabul edilir mi ?
    Teşekkürler

Evet, isyerinden alacaginiz belgeler ile basvuru yaparsaniz ve gelir yeterliyse kabul edilecegini dusunuyorum. Buna dosyanizi inceleyen USCIS gorevlisi karar verecek, su sayfadaki dokumanlarda daha ayrintili kistaslari bulabilirsiniz.

• Çok teşekkür ederim. Peki bu iş yerinden noter onaylı belge dışında başka bir belgeye ihtiyacım var mıdır ?
    Bir de Affidavits of supports ı864değil mi ? Kafam karıştı biraz.

Benzer Başlıklar

• 644
  • 50
  • 1468
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |