Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Green card kazanan biri çalışma iş deneyimi ile mülakata girerse çalıştığı yerden bonservis çalışma belgesi alması yeterli mi? işveren usa nın istediği iş kollarından birinde çalıştığına dair imzalı kaşeli çalışma belgesi veriyor yada konsolosluk nasıl bir belge isteyebilir ?cevaplarınızı bekliyorum..selamlar

• @crazycells teşekkürler, peki evlendiğimizi bildirmek için KCC’ye nasıl bir yazı yazmamız gerekir? Bir taslak var mıdır

• Merhaba. İki sorum olacak. Birincisi Eylül ayında bedelli askerlik yapacağım. Form'da askerlik kısmına askerliğimi henüz yapmamış olduğum için "no" mu yazmam gerekir, yoksa yapacağım tarihleri işaretleyip "Yes" mi demek daha mantıklı.

İkincisi Occupations'ta mesleğimi tanımlarken(mimar) 2 senelik eğitim veya iş deneyimi kısmına evet mi demeliyim onu çok anlayamadım. Bazı yerlerde lise/üniversite mezunu olduğunuz için bu soru önemli değil gibi bir şeyler okudum ama emin olamadım.

teşekkürler.

• @yrguner Askerlik için no diye bilirsiniz. Yaptığınız iş 2 yıllık bir deneyim gerektirdiğinden evet diyerek açıklama da bulunmanız daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

• @sefa universite mezunuyum

• iyi geceler,
    1- çocuğumun yaşı küçük olduğundan mevcut e mail adresi bulunmamakta kendi e mail adresimi ve telefon numarasına kendi telefon numaramı yazmam uygun olur mu? aynı e meil adresini ve telefon numarasını kendime yazacağım herhangi bir sorun teşkil eder mi?
    2- Were you previously employed? (daha once calisiyor muydunuz?) sorusuna "yes" cevabı verdim şu an görev yaptığım okulun adını yazdım aynı meslek içersinde tayin olup çalıştığım farklı okulları da "add another" seçip tek tek yazmamıza gerek var mı?
    3-Do you have any specialized skills or training, such as firearms, explosives, nuclear,biological, or chemical experience? (Atesli silahlar, patlayicilar, nukleer , biyolojik ya da kimsayal konularda uzmanlasmis yetenek ya da egitiminiz var mi?) sorusuna askerlik mesleğini rütbeli olarak icra etmiş birisi açıklama bölümünde " I received these trainings because my profession is a soldier" cevabını vermesi yeterli olur mu?
    teşekkürler...

• Arkadaşlar şuanda ds260 formunu doldurmaya çalışıyorum ama adres kısmını girerken ne kadar hızlı olursam olayım save dediğim halde 6 dk sonra mesala tekrar save dediğimde beni sistemden atıp en başa case numberi sorduğu yere yönlendiriyor sistem ve tekrar girdiğimde adres kısmı bomboş hiç bisey kaydolmamış neden böyle oluyor anlamadim

• Bu adres kısmını sabahtan beri 10 kere denedim gerçekten 10 kere yani o yüzden üst üste denefigim için mi atıyor beni acaba

• @tugbafurkan ben o sorunu şöyle atlattım. 2 veya 3 adres yazıp 16 yaşıma denk gelen tarihi adresin tarih bölümüne yazıp kaydettim. o şekilde ilerledim bu şekilde 2 veya 3 adresi kaydetmiş oldum. devamında tarihi düzeltip işimi bitirdim. bende yaklaşık 9 adres vardı

• @alico dediginizi denedim şimdi 2 dk geçmeden save dedim ve beni yine en başa attı galiba çok denedigim için oldu bi sorun olur mu 3 ayrı bilgisayardan denedim

• @tugbafurkan az önce baktım bende 11 adres var. bende en başta çok zorlandım. klavyede büyük harfe ve ingilizce karaktere dikkat edin ve 2 veya 3 adres yazıp 16 yaşınıza denk gelen tarihle kaydedip ilerlemenizi naçizane tavsiye ederim.

• Yarın tekrar deniyeceğim teşekkür ederim yardımınız için 🙏

• @crazycells Ben bugün adres kısmını doldururken devamli save dediğim halde sistem site yuklenmiyor diyip beni en başa case number girilen kısma attı bende bugün 10 kere falan denedim hiç birinde bisey kaydolmadı en son biraz önce denedim onda da sizin dediginiz gibi daha sonra deneyin cıktı bende bıraktım denemeyi yarın tekrar bakacağım

• arkadaşlar merhaba
    son social media kısmı kaldı içinden çıkamadım yardımcı olursanız seviniim teşekkürler
    youtube facebook instagram linkedin bunların
    identifier ları nasıl bulunur yazılır
    örnek facebook profiline girdim www.facebook.com/xxx.xxx.xxx gibi bir link var
    bu /xxx.xxx.xxx/ li olan kısmımı yazayım linkedin'de de benzer.twitter da kullanıcı adı.
    youtube ise tam bela gelişmiş ayarlardan kullanıcı kimliği gösteriyor
    yüksek haneli rakam harflerden oluşuyor
    nasıl yapılır teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismail1 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells merhabalar kusura bakmayın bir soru daha soracaktım. şimdi benim bir afgan arkadaşım geçen sene afganistandan green card vaşvurusunu yapmıştı ve kazandı ve şimdi amerikade yaşıyor , mülakatını kabil -afganistan 'da yapmıştı. ondan mülakat zamanında her hangi bir banka hesabı ve ya sponsorluk talebi olmamıştı . acaba neden Ankara konsolosluğunda böyle bir talebi olur ama Kabil konsolosluğunda olmuyor .
    şimdiden teşekkürler .....

Sitesinden kontrol edip yazacaktim, ama tekrar donmeyi unutmusum. Afganistan'daki ABD Konsoloslugu'nun sitesine gore standart proseduru takip ediyorlar, dolayisiyla maddi yeterliligini gostermesini bekleyeceklerdir.

Bu arkadasinizin size dogru bilgi verdigine emin misiniz? Belki aranizda bir yanlis anlasilma olmustur.

Bu arada, Ankara'da mulakata girecekseniz, Ankara'daki ABD Konsoloslugu'nun sartlarina uymaniz gerekecek, Kabil'deki konsoloslugu'nun islemleri nasil uyguladigi, Ankara'daki konsoloslugu etkilemeyecek. Ankara icin bu forumdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@delipapaz DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaslar. Dv2020 kazananlarindan biriyim. Ds 260 formunda aklima takilan 2 soru oldu. Daha once goz altina alindiniz mi ve bir suctan yargilandiniz mi.Adli sicil kaydimda ve adli sicil arsivimde kayit olmadigindan. Bu sorulara hayir diyerek formu kapattim ve gonderdim. Polise ve adalet bakanligina sordugumda bir kayit olmadigi tarafima soylendi. Bugun adliyeye muracatim sonucu dava dosyasina ulastim. Gorulen davada sucumdan beraat ettim. Zaten bir yanlis anlasilma sonucu meydana gelmisti yani bu konuda bir cekincem yok. Sorum su,formu actirip ilgili maddeleri guncellemelimiyim yoksa gorusmede sorulmasi durumunda dosyayi orada mi ibraz etmeliyim. Konuyla ilgili yardimlarinizi bekliyorum tesekkur ederim. @crazycells

Beraat etmis oldugunuz icin bu dava, sonucu olumsuz etkilemeyecek. Ama Ilgili mahkeme kayitlarini konsoloslukta yaninda bulundurmanizi tavsiye ederim, konsolos incelemek isteyebilir. Beraat etmis oldugunuz icin bence ingilizceye cevirtmenize gerek olmayacak, cunku dosyaniza ekleyeceklerini sanmiyorum. Ama siz yaninizda bulundurun ve durumu aciklayin, daha sonra konsolosun direktiflerini takip edersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oktayusa DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

arkadaşlar bana greencard çıktı. başvuru yaptığım zaman evliydim ve eş bilgilerini yanlış yazmıştım. şuan boşandım. ds260 formunu nasıl dolduracağımı bilmiyorum. elenmişmiyimdir acaba. bu arada sıra no:53 binlerde

Es bilgilerinde neyi yanlis yazdiniz? Su an bosandim dediniz, cekilis basvurusundan sonra mi bosandiniz?

Eger cekilise basvuru sirasinda medeni durumunuz hakkinda dogru bilgiler verdiyseniz sorun olmamasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sedaades DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells teşekkürler, peki evlendiğimizi bildirmek için KCC’ye nasıl bir yazı yazmamız gerekir? Bir taslak var mıdır

Hayir, cok kati bir taslaga uymaniza gerek yok tabii ki 🙂 Net bir sekilde evlendiginizi ve esinizi de surece eklemek istediginizi belirtmeniz ve kisisel bilgilerinizi yazmaniz yeterli (isim, soyisim, dogum tarihi, dosya numarasi)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alico DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

iyi geceler,
    1- çocuğumun yaşı küçük olduğundan mevcut e mail adresi bulunmamakta kendi e mail adresimi ve telefon numarasına kendi telefon numaramı yazmam uygun olur mu? aynı e meil adresini ve telefon numarasını kendime yazacağım herhangi bir sorun teşkil eder mi?
    2- Were you previously employed? (daha once calisiyor muydunuz?) sorusuna "yes" cevabı verdim şu an görev yaptığım okulun adını yazdım aynı meslek içersinde tayin olup çalıştığım farklı okulları da "add another" seçip tek tek yazmamıza gerek var mı?
    3-Do you have any specialized skills or training, such as firearms, explosives, nuclear,biological, or chemical experience? (Atesli silahlar, patlayicilar, nukleer , biyolojik ya da kimsayal konularda uzmanlasmis yetenek ya da egitiminiz var mi?) sorusuna askerlik mesleğini rütbeli olarak icra etmiş birisi açıklama bölümünde " I received these trainings because my profession is a soldier" cevabını vermesi yeterli olur mu?
    teşekkürler...

1. uygundur, sorun olmaz.

2. Eger liste cok uzun degilse yazmanizi tavsiye ederim.

3. I received these trainings during military service diyebilirsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugbafurkan DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Ben bugün adres kısmını doldururken devamli save dediğim halde sistem site yuklenmiyor diyip beni en başa case number girilen kısma attı bende bugün 10 kere falan denedim hiç birinde bisey kaydolmadı en son biraz önce denedim onda da sizin dediginiz gibi daha sonra deneyin cıktı bende bıraktım denemeyi yarın tekrar bakacağım

farkli bir web browser'dan deneyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |