Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@unclesam DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba arkadaslar iki sorum var:
    1-Amerikada verdigimiz adrese gonderilen greencardlarimizi bizim adimiza arkadasimiz alabilir mi? Greencardlar elimize ulaşmadan Turkiye'ye donmemiz gerekebilir bu sebeple soruyorum.
    2-Turkiye'ye donduk ve arkadasimiz teslim aldi diyelim. Greencardlarimizi kendisinden alabilmenin en guvenli yolu Turkiye'ye gelirken getirmesi midir? Posta ile bir yolu var midir bu isin?
    Cok teşekkürler

Eger arkadasinizin adresini veriyorsaniz, adresin arkadasiniza ait oldugunu belirtmelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ewredlgr DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar sonunda KCC'den doküman mailimi aldım, bir an önce belgeleri göndermek istiyorum, muhtemelen daha önce sorulmuştur ama emin olamadığım ve biraz da acele etmek istediğim için sormak istiyorum.

1. Pasaportun sadece kişisel bilgiler yazan sayfası yeterli midir?
    2. Bekarım ve nüfus kaydında bir tek be gözüküyorum bu normal değil mi?
    3. Daha önce askere gitmedim, anladığım kadarıyla benim belge göndermeme gerek yok emin olamadım?

yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler

1. Evet, yeterli.
    2. Evet, bunu gonderebilirsiniz.
    3. Gondermenize gerek yok.

• @ewredlgr 1-kişisel bilgilerin oldugu sayfa yeterli
    2- normal sanırım , evliyken aldım 🙂 vukuatlı nufus ornegi almayı unutmayın
    3- gitmediğiniz için veremezsiniz 🙂
    kolay gelsin

• @unclesam cevapları yazmıslar, ek olarak ardasınızın adını ve adres bilgisini girerken "c/o" ibaresi koyarak yazın . bu ibare , adreste vereceginiz ismin postayı alabilecegi manasına gelir. kolay gelsin.

• Doktor randevusu alırken "şu anda yaşadığınız adres" alanı var. İstanbul'dan Ankara'ya taşındık ama tam bu sırada döküman maili gelmişti, DS-260 formunda adresi güncellemedik, ikamet adresimizi de taşımadık. Daha önce forumda sormuştuk, güncellemenize gerek yok denmişti. Bu yüzden doktor randevusu alırken DS-260 ta bulunan en son adresi mi yazmalıyız(İstanbul)? Bu adrese bir belge gönderiliyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐

@burcualtay DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Doktor randevusu alırken "şu anda yaşadığınız adres" alanı var. İstanbul'dan Ankara'ya taşındık ama tam bu sırada döküman maili gelmişti, DS-260 formunda adresi güncellemedik, ikamet adresimizi de taşımadık. Daha önce forumda sormuştuk, güncellemenize gerek yok denmişti. Bu yüzden doktor randevusu alırken DS-260 ta bulunan en son adresi mi yazmalıyız(İstanbul)? Bu adrese bir belge gönderiliyor mu?

@burcualtay elden alıyorsunuz. O açıdan eski adresinizi yazmanız daha iyi olur. Sıkıntı olmaz

• merhaba,
    2019 talihlisiyiz ve bir aksilik çıkmaz ise Ağustos da görüşmeye çağrılmayı bekliyoruz. Daha önceki yazışmalardan evrakları ve dr muayene işlemlerini öğrendim. Danışmak istediğim konu kızım 8 yaşındayken bir operasyon geçirdi ve beyninde bulunan kitle alındı, bir takım ilaçlar kullanıyor şu an durumu iyi bir sıkıntısı yok ancak ömür boyu bu ilaçları kullanacak. Bu durumu raporları ile birlikte Unganlara iletmemiz gerekiyor mu? bir sıkıntı yaratırlar mı?

• @asel raporları ile birlikte söylersiniz. Bir sıkıntı olmaz sonuçta şuan sağlığı yerinde. Çok geçmiş olsun bu arada. Hep sağlıkla büyüsün

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asel DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

merhaba,
    2019 talihlisiyiz ve bir aksilik çıkmaz ise Ağustos da görüşmeye çağrılmayı bekliyoruz. Daha önceki yazışmalardan evrakları ve dr muayene işlemlerini öğrendim. Danışmak istediğim konu kızım 8 yaşındayken bir operasyon geçirdi ve beyninde bulunan kitle alındı, bir takım ilaçlar kullanıyor şu an durumu iyi bir sıkıntısı yok ancak ömür boyu bu ilaçları kullanacak. Bu durumu raporları ile birlikte Unganlara iletmemiz gerekiyor mu? bir sıkıntı yaratırlar mı?

Sözlü olarak belirtmeniz yeterli olur. Herhangi bir sıkıntı olmaz.

Sadece bulaşıcı hastalıklar, madde bağımlılığı gibi toplum sağlığını etkileyebilecek şeyler sıkıntı yaratabilir.

• @redsat2000 cok tesekkurler cevabınız icin. Mulakatta green cardi arkadasinizin teslim alacagini belirttiniz mi? Tesekkurler

• @crazycells Mülakatta mi belirtmeliyim? Tesekkurler

• @cnpist cok tesekkurler

• vay arkadaş ya şu konuyu okdukça canım sıkılıyor moralim bozuluyor 😞 .

2019 27 binlerde olan adama bile temmuz da mülakat veriyorlarsa ben hiç umutlanmak istemiyorum.

Ulan bir şeyde yolunda gitsin arkadaş 😞 😞

• Merhaba,
    Kentucky'nin bu istediği belgelerden;
    "Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries. If a police certificate will be sent directly to the Embassy or Consulate, submit to KCC a copy of the receipt showing you have applied."
    Bu başlığı tam anlamadım. Bu bizim eDevlet'ten alabildiğimiz adli sicil kaydına mı denk düşüyor bu? Yoksa başka bir belge mi?

Diğer sorum ise bizim boşanma durumumuzla ilgili birkaç kez Kentucky ile mailleştik ama tam anlaşabildiğimizi düşünemiyorum kendileriyle. Boşandık biz, bununla ilgili bir belge göndermem gerekiyor mu? Sadece benim belgelerimi göndersem yeterli mi? dedim, gelen cevaplar sırayla;
    The following documents are required for all applicants.
    The following documents are required for all applicants" immigrating with you." Bu kısmı bold etmişler.
    Seninle gelecek herkesin belgesi lazım diye yazmışlar ama. O gelmiyorsa belgelerine gerek yok demiyorlar, kalıp cümleler kullanıyorlar hep.
    Kafamı karıştırdılar. Çözebilen var mıdır?

Üçüncü sorum da bu belgeleri ne zamana kadar iletmemiz gerekiyor?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bebebiskuvisi DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba,
    Kentucky'nin bu istediği belgelerden;
    "Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries. If a police certificate will be sent directly to the Embassy or Consulate, submit to KCC a copy of the receipt showing you have applied."
    Bu başlığı tam anlamadım. Bu bizim eDevlet'ten alabildiğimiz adli sicil kaydına mı denk düşüyor bu? Yoksa başka bir belge mi?

Diğer sorum ise bizim boşanma durumumuzla ilgili birkaç kez Kentucky ile mailleştik ama tam anlaşabildiğimizi düşünemiyorum kendileriyle. Boşandık biz, bununla ilgili bir belge göndermem gerekiyor mu? Sadece benim belgelerimi göndersem yeterli mi? dedim, gelen cevaplar sırayla;
    The following documents are required for all applicants.
    The following documents are required for all applicants" immigrating with you." Bu kısmı bold etmişler.
    Seninle gelecek herkesin belgesi lazım diye yazmışlar ama. O gelmiyorsa belgelerine gerek yok demiyorlar, kalıp cümleler kullanıyorlar hep.
    Kafamı karıştırdılar. Çözebilen var mıdır?

Üçüncü sorum da bu belgeleri ne zamana kadar iletmemiz gerekiyor?

Teşekkürler.

Evet, police certificate = adli sicil kaydı

Vukuatlı nüfus kayıt örneğinde boşanma görünüyorsa başka bir şey göndermeye gerek yok.

Herhangi bir süre sınırlaması yok. Ama green card almak istiyorsanız en kısa zamanda gönderin.

• @utahlı-kedi DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

vay arkadaş ya şu konuyu okdukça canım sıkılıyor moralim bozuluyor 😞 .

2019 27 binlerde olan adama bile temmuz da mülakat veriyorlarsa ben hiç umutlanmak istemiyorum.

Ulan bir şeyde yolunda gitsin arkadaş 😞 😞

Moral bozmak yok neden bozuyorsunuz ki dv2019 ve dv2020 yi kiyaslamayin bile en yüksek case no.lar 30k dv20202 de ise 55k yani her yılı kendi içinde değerlendirin sizin numaranız dan sonra 20k daha var öyle düşünün. Iyi düşünün iyi olsun. Ki bu sene avrupa bolgesi case no. Lari da Bizden farklı değil onlarda da çok yüksek numaralar var bu yıl farklı bi yıl olacak. KCC zaten numaralar current olduğu için bu yıl rahat davranıyor vize konusunda diye düşünüyorum ki buna ragmen halen dağıtılmamis binlerce hali hazirda vize var EU bölgesinde. İçinizi ferah tutun. Biz yüksek numaralar ne yapalım 🙂

• @asel geçmiş olsun...

• ⭐⭐⭐⭐

@unclesam DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@redsat2000 cok tesekkurler cevabınız icin. Mulakatta green cardi arkadasinizin teslim alacagini belirttiniz mi? Tesekkurler

@unclesam mülakatta herhangi bir sey belirtmiyorsun sadece ds 260 formunda ev adresi verilen arkadaşınızı c/o arkadaşınızın ismi ve soyadını yazmanız yeterli. Green card ABD ilk girişten itibaren 117 gün geldi. Bu açıdan sizin vizenizin 1 sene olması nedeniyle onunla giriş çıkış yapacaksın. Geliş anı sizin nerede olacağınızı kestirmeniz çok zor. Örneğin ben Türkiyede idim.

• @knnrn teşekkürler

• Herkese selamlar, talihli olarak üniversite öğrencisiyim. Sorularım:
    1-mülakata giderken lise diploması yerine üniversite öğrenci belgesi götürebilir miyim? e-devletten alınabiliyor.
    2-sağlık muayenesi için randevu aldım. Giderken aç gitmek dışında yanımda götürmem gereken evrak, fotoğraf gibi bir şey var mı? (pasaport haricinde)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |