Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @stilll problem olmaz, Türkçe karakter kullanmadığınız sürece ister High School ister Lise yazınız.

• @omertug teşekkür ederim. zaten türkçe karakter kullanmadım ama kullansam uyarı veriyor degil mi ? şimdi acaba kullandım mı diye düşünmeye başladım :))

• @stilll
    Evet son 5 yılda kullandığımız sosyal medya hesaplarımızI soruyorlar,
    Sosyal Media Provider/Platform kısmından hangi sosyal medya hesabı (Facebook, instagram vb..) kullanıyorsak bunu seçiyor, daha sonra
    Sosyal Media Identifer kısmından, seçtiğimiz hesabın kullanıcı adını ekliyoruz
    Başka bir hesap eklemek istiyorsak +add another kısmından devam ediyoruz

• @thewinner2020 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,
    21 yaşını geçmiş oğlumu DS-260 formuna ekleyemedik maalesef. Eşim ile ben doldurduk. Biz ABD ye gittikten sonra (GC aldıktan sonra) oğlumuz için GC başvurusu nasıl yapacağız ve ne kadar süre sonra yapacağız? Bunun şartları nedir ? Bilgisi olan var mı acaba? Tşk.

Bundan sonraki süreçte oglunuz 21 yaşını geçtiği icin F2B turu vize sürecine dahil oluyorsunu. Konuyla ilgili detaylı bilgi için
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak konusunu inceleyebilirsiniz.

Şuan hali hazirda 2013 de başvuranlar F2B sürecinde değerlendirme aşamasında bülteni de

sitesinden takip edebilirsiniz

• @air_technic Teşekkür ederim. Anlaşılan bizim oğlanın işi zor.

• Açık lise diploması yeterli mi ? Emin misiniz. Çünkü şartın içeriğinde, ABD'deki 12 yıllık ikincil öğretim (orta öğrenim) görmüş olmak diyor. Yani fiilen 12 yıl öğrenim görmüş olmak şart diye anlıyorum. Yanılıyormuyum?

• @omertug teşekkür ederim

• Arkadaşlar askerde geçirilen süreyi de adres bilgilerine eklemek gerekiyor mu ? ( 6 ay kısa dönem )

• @stilll desteklenmeyen bir harf yazdıgınızda bir sonraki adıma geçemiyorsunuz.

• @kenaniler yazmanızda bir sakınca olmaz sanırım.

• @TheWinner2020 açıköğretim lisesinden mezun olmak, liseyi bitirmiş olmak kriterini karşılıyor.

• @sefa size mülakatta bunları konu ettiler mi ?

• @kenaniler etmediler. Bahsi hiç geçmedi. Fakat bu veya bunun gibi konuların kesin bir standartı var diyememem. Belki de başka birine sormuşlardır. Bu nedenle, sizin için doğru olduğuna inandıgınız şekilde formu doldurmak, en iyisi gibi görünüyor.

Vakit buldukça mülakat deneyimleri başlığına bol bol göz gezdirmenizi öneririm. Bu konularda size çok faydası olur diye düşünüyorum.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

Süreciniz hayırlı uğurlu olsun bu arada.

• @sefa askerde geçen süreyi de eklersem diğer adres zamanları ile çakışacak 🤔. Zaten size de konu edilmemiş. Yazmasak daha iyi bence. Teşekkürler size de hayırlı olsun

• @kenaniler ben teşekkür ederim.

• Her zamanki gibi arkadaşlar yine bir sorum olacak Posta adresiniz mevcut adresinizle aynımı diyor bu hangi adresten bahsediyor acaba

• ⭐⭐⭐⭐

@serdar DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Her zamanki gibi arkadaşlar yine bir sorum olacak Posta adresiniz mevcut adresinizle aynımı diyor bu hangi adresten bahsediyor acaba

İlk olanı residence adresi oturma adresiniz. Diğeri size gelecek olan postanın (SSN ve GC için) adresi . Eğer bu ikisi farklı ise bildirilmesi lazım. Bazen yaşadığınız adres ile posta adresiniz farklı olabiliyor. İkisinin aynı olmasında fayda var ilk etapta

• Merhabalar bir konu hakkında bilgi almak istiyorumda .Ds 260 formunu doldurken eşimin formunda additional kısmaında 5 tane soru geldi bildiği dilleri falan soruyor ama bende sadece bir soru geldi.Başaka yerlerdende denedim değişmiyor neden olabilir ? Bu bir sorun mu bildirmem gerekir mi ?Teşekkür ederim şimdiden 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@irem-begum eğer eşiniz başvuru sahibi ise onun soruları fazla oluyor. Ondan dolayı farklılık olabilir. Bu normal

• @irem-begum sizden istenen bilgileri vermeniz yeterli.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |