Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkangeziyor DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

soyle bi sorum var:
    Arap ülkelerine giris cıkıs yapanların AP ye kalma durumları oluyormus diye duydum. Benim de Katar ve Birlesik Arap Emirlik lerine gitme dusuncem vardı gezme amaclı. Acaba bu ulkelere gittigim icin AP durumu olur mu?

Boyle bir korelasyon oldugunu sanmiyorum. AP hakkinda ayrintili bilgi icin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1567/fy2019-administrative-process-ap-durumu-i̇dari-i̇şlem

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serdar DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba ds 260 formuna 2013 senesinde ögrenim amaçlı 9 ay yurt dışında kaldım yaz tatilinde 3 ay memleketimde kaldım tekrar 9 ay öğrenim amaçlı yine yurt dışında kaldım bide aileden kaynaklı sorunların yüzünden okulu bitiremedim diploma alamadım şimdi bu durumu yazmam gerekiyormu şimdiden teşekkürler

Bu amacla uzun sureli yurtdisinda kaldiginiz icin yazmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aristoi DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@utahlı-kedi en kötü senaryo 2018 gibi olsa ;

basit hesapla 2018' de %65 lik case number current oldu, siz ise şu anda %61 lik dilimdesiniz, en kötü senaryoda bile şansınız var,

Bence tadını çıkartın.

Bu, sistemle ilgili cok dogru bir matematik hesabi degil, bilginize.

• @crazycells çok fazla bilinmeyen olduğu için haklısınız, amaç umudun kaybedilmemesi için basit bir hesap sadece.

• @crazycells hocam yeni bir gelişme var mı bizim gibi yukarıda case number olanların (42xxx)

• valla arkadaşlar inşallah dediğiniz gibi olur . Ben pek umudum yok .

İnşallah gideriz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@endless53 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells hocam yeni bir gelişme var mı bizim gibi yukarıda case number olanların (42xxx)

Ben kisisel olarak DV2020 surecini takip etmiyorum maalesef 🙂 sizin sureciniz oldugundan sizin takip etmeniz daha dogru olur kanimca. Zaten gerekli bilgileri verip, dogru yonlendirmeleri yaptigimi dusunuyorum 🙂 bundan sonra da tabii ki elimden geleni yaparim ama sureci DV2020 talihlilerinin takip edip, foruma aktarmasi ve bizleri bilgilendirmesi lazim...

bundan sonraki sureci ve analizleri DV2020 talihlilerinden surada bekliyoruz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2239/sayilarla-dv2020

Bu arada onumuzdeki 1 yil boyunca sorunuza net bir cevap alamayacaksiniz, bilginize.

• Merhaba arkadaşlar yine bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim ds 260 forumda iş deneyimleri okul bilgileri kısmına bartında üniversiteye kayıtlıyım hazırlık okuyorum ama hazırlık istanbulda okuyorum bu durumda hangi adresi yazmam lazim teşekkürler
    Bir sorum daha olacak geriye dönük okul bilgileri kısmına üniversitede iki sene okuyup bitiremedim diploma alamadim bunu yazmalımıyım teşekkürler yardımınız için

• Selamlar bir sorum olacak DS260 formunu doldururken "mothers surnames at birth" kismina annemin kızlık soyadını yazdım fakat kimlikteki soyadı haliyle farklı şuan kullandığımız soyadını anne kimlik bilgilerinde yazmadım yanlış mı yaptım acaba ?

• ...............

• Ds 260 formunu doldurup gönderdikten sonra herhangi bir mail alıyormuyuz?

• @esguven sorunuzun cevabı açıklama kısmında 2ci sorunun açıklamasında ...

• @usanyc DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Esenlikler 32 yaşındayım ben açık öğretim lisesi mezunuyum 2018 yılında açıktan mezun oldum.yanlız 2011 2018 yılları arası ssk lı olarak amcamın inşaatında çalıştım yalnız ssk dökümlerinde inşaata farklı işlerde çalıştığım görünüyor ds260 forumunda Lojistik müdürü olarak amcamın şirketinde çalıştığımı belirttim amcamda bana inşaatında Lojistik müdürü olarak çalıştığıma dair çalışma belgesi vericek kaşeli imzalı bir sorun olur mu sizce?alabilir miyim Green cardı bu arada case numaram 49 larda...Sıra gelirse eğer alma şansım varmı green cardı?detaylı açıklama yaparsanız çok sevinirim...Esen kalın

DV-2020 Programi Cekilis Yonergesinde (Basvuru Kosulu-2) belirtilen katilim sartlarindan biri olan "en az lise diplomasi"na sahipseniz, is tecrubenizin programa katilim sartlari acisindan vize almaniza etkisi olmayacaktir.

Baskaca bir engeliniz yoksa, gerekli tum belgeleri dogru ve eksiksiz saglarsaniz, ABD’ye yerlestiginizde kendi geciminizi saglayabileceginize dair kanitlari (bankada para, tapu, araba vs.) da sunarsaniz, konsolosun vizenizi onaylamasina bir engel olmayacaktir diye dusunuyorum. Kolayliklar dilerim.

• @muhtaradana Askerlik terhis belgesinde " K.K.K lığı Ağrı Aktarım Birliği " yazıyor. Bunu translate ile çevirip " Land Forces Commands Transport Association " doğru olur mu yoksa sadece "Turkish Land Forces " mi yazayım?

• @crazycells

1. 30.05.2019 da ds206 formunu pasaport bilgisiz gönderdik, önümüzdeki hafta pasaport çıkartmaya karar verdik. Pasaport bilgilerini mail atsam onlar girer mi yoksa formu geri açtırmam mı gerekir ?
    2. Okuldan mezuniyet tarihi doğru ama başlangıç tarihinden tam emin değildim. Ay doğru ama günde yanlışlık olduğunu fark ettim. Düzeltmeye gerek olur mu?

teşekkürler

• yüksek case number tahminim şu:bence uscis bu sene ds 260 formunu doldurmayanlara yada randevuya gitmeyenlere vize tahsis etmeyecek.onları beklemeyecek daha sonra başvururları gelirse vize tahsis edebilir ama bu arada onların başvurusu gelip gelmiyeceği belli olmadığı ıcın sıradakileri çağıracak 30**** ustu gorulebilir.geçen seneki mulakatlarda gorulen yavaşlık olmayacak.gelen gelecek gelmeyenin gozunun yaşına bakılmayacak bence.şahsi kanaatim ds260 formunun erken doldurulması yonunde.doldurup yollarsanız bir ihtimal var.doldurmazsanız o ihtimalde yok.

• Merhaba
    Bankaya olan borçlarımdan dolayı üzerime olan tapularda haciz var mülakata gitmeden önce yeni açılmış bir hesaba yeterli miktarda para yatırıp hesap dökümü alsam ve hemen geri çeksem yatırdığım parayı kabul olurmu hesabımda tutarsam bloke edilebilir ayrıca bu haciz mülakatlarda elenmeme neden olurmu ve bu tapuları mülakatta götürmelimiyim sonuçta tapu üzerinde haciz yazmıyor bir faydası olur mu sponsor olabilecek birilerini arıyorum ama sanırım çok zor bulamadım sponsor olmaktan çekiniyorlar belki mülakata gitmeden önce iş bulabilirim işe alınma yazısı mülakatta sunabilirim konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz mülakatta kabul edilmeyeceğim gibi geliyor maddi sıkıntılarımdan dolayı 😔

• @mstfaaa evli iseniz eşiniz adına açın hesap onun belgesini konsoslosluk kabul eder tapuda var zaten gostereceğiniz.mulakata kadar kredi harc borc hacizi kaldırın.sponsorluk icin çekinen kisilerden borc isteyin imzaya cekiniyorlarsa.ben sponsorluk 10 yıl diye biliyordum 3 yıl galiba bide bu konuyu arastırın 10 yada 5 yıl sanıyolarsa 3 yıl olması ikna edebilir.

• @mstfaaa turkiyede kendi adınıza kredi alamazsanız anne baba vs bir kişi adına cekin yada onları kefil gosterin.onların desteğinide kaybedecek seviyeye getirdiyseniz işi sponsorluk için insanların çekinmesi normaldir.ayrıca hacizli mallarda satılabilir alacaklıyla konuşup anlaşın banka bile olsa alacaklı için sonucta onemli olan parayı almak.icradan satışta hem sizin malınız ucuza gider hem o alacağını tam alamayabilir ustelik satış masrafıda yuksek.onunla anlaşın alıcı bulun parayı icra dairesine yatırıtın malın haczi kaldırıp satışı yapın bu işlemi noterlerle gorusun.alıcıya guven verebilirseniz olur bence.

edit:amerikaya gidiceğinizi sonuçta dolarla para kazanıcağınızı tl odemenin ordaki şartlar zor olsa bile doların artmasıyla sorun olmayacağını filan anlatın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serdar DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar yine bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim ds 260 forumda iş deneyimleri okul bilgileri kısmına bartında üniversiteye kayıtlıyım hazırlık okuyorum ama hazırlık istanbulda okuyorum bu durumda hangi adresi yazmam lazim teşekkürler
    Bir sorum daha olacak geriye dönük okul bilgileri kısmına üniversitede iki sene okuyup bitiremedim diploma alamadim bunu yazmalımıyım teşekkürler yardımınız için

bolumun bulundugu adresi yazabilirsiniz.

Evet, bu bilgileri de yazabilirsiniz, bu durumda diploma/degree kismina "None" yazin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

41

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |