Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @vermaynen 🙂 yolunuz açık olsun.... 🙂

• Lyft - CA icin guncel bilgi:
    3 haftalik ehliyetimle kayit olurken "1 yildan eski mi?" sorusuna isaret koyarak devam ettim.
    30 dk icinde tum kontroller tamamlandi, son olarak da 1-1,5 saat icinde background check tamamlandi ve hesabim onaylandi. Arac secme veya kiralama (express) sonraki basamak.
    Form doldururken tarifler cok basit.
    Herkese kolay gelsin.

• @hegesen hocam uber eats 1 yillik ehliyet istiyor ubere basvur kiralama uzerinden 1 ay/ hafta kirala hesabin aktif olunca kendi arabanla devam et. eger degismediyse boyle kabul edilen bi kac kisi duydum bn 1 haftalik ehliyetle actirmistim hesabi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen ameka da çalışmak için kayıtlı olup her an ellerinin altında olman gerekiyor. Adına fatura yada kira belgesi gerekiyor ki Amerika TC Kimlik olan SSN alman gerekiyor. Amerika ehliyeti alman lazım çalışma iznin gerekiyor yani turist olan da 3 kriter hepsi olamayacağı için YAPAMAZSIN turist demek sen geçici insansın demek oluyor

• @ayvalik10 Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

@vermaynen ameka da çalışmak için kayıtlı olup her an ellerinin altında olman gerekiyor. Adına fatura yada kira belgesi gerekiyor ki Amerika TC Kimlik olan SSN alman gerekiyor. Amerika ehliyeti alman lazım çalışma iznin gerekiyor yani turist olan da 3 kriter hepsi olamayacağı için YAPAMAZSIN turist demek sen geçici insansın demek oluyor

Evet orasi oyle malesef.

• @roccorocco isa ehliyeti sart. Usa ehliyeticaldigin gibi lyft alabilirsin ama uber 1 yıl şart koşuyor. Lyft i aldiktan sora zaten uber e ihtiyac da olmaz.

• @aliarmgn ustad ehliyetin yeni olmasindan dolayi backround checki gecemiyorumki malesef rental optionslara bakim. En azindan bende oyle cikiyor.

• @hegesen sistem değiştiyse bilmiyorum ama ben direk kiralayarak açmıştım uygulamayı

• @aliarmgn kiralama hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? mesela XL araç kiralayabiliyor muyuz..? yada full size? haftalık fiyat, aracına göre değişiyor mu, yoksa sabit mi gibi..?

• Liyft ve uber de isler cok yavas suan sizcede oyle
    Degil mi ?

• @yekta 1-2 gune baslayacak birisi olarak yavaslamamasini dilerim.

• Indianapolis ve cevresi icin durum soyle. Lyft ne yapti ise musteri sayisini epey artirdi. Ilk geldigimde musteri bulamazken simdi sistem cok iyi calisiyor. Gecen hafta UBER hesabimda aktif oldu. Her iki uygulamayi actigimda hep Lyft once gonderdi. Fakat ben bu isi tam zamanli yapmiyorum. Genelde Cumartesi ve Pazar gunleri yapiyorum. Tam zamanli yapmak isterseniz gunun sonunda saatiniz 10 dolara falan gelecektir. Ama Cumartesi aksam-gece ve pazar gunduz calisirsaniz daha yuksek rakamlar elde edersiniz. Ayrica tam zamanli calisdiginiz zaman calismadiginiz her an para kaybettiginizi dusunuyorsunuz ve buda sosyal hayatinizi negatif etkiliyor. Tam zamanli yapmak durumunda iseniz de havaalanina yolcu almaya calisin. Bunu Lyft ve UBER de destination kismini cevrenizdeki airport secenegini kullanarak yapabilirsiniz. Tabi bu islemi Lyft de 6 kere yapabiliyorsunuz, Uber'de de ayni sanirim sayi. Airport'dan da gelen yolcu alirsaniz uzun mesafeli ride lar yakalayabilirsiniz. Ayrica airport yolcusu genelde tip veriyor. Son olarak sabah erken baslamanizi (4 AM) ve ara verip daha sonra aksam uzeri devam etmenizi tavsiye ederim. Bu isin guzel yani insanlar ile iletisime gecip ingilizcenizi gelistirebiliyorsunuz. Bunlar benim Indinapolis icin kisisel tecrubelerimdir.

• indianapolistemisin ? mayısta iki defa geldim iş için, ben NJ deyim , orda hiç turk yokmu turk restoran yokmu diye hayıflanmıştım neyse birine rastladım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

indianapolistemisin ? mayısta iki defa geldim iş için, ben NJ deyim , orda hiç turk yokmu turk restoran yokmu diye hayıflanmıştım neyse birine rastladım.

Forumumuzda benim bildigim 4 kisi var Indianapolis'te olan. Aslinda 4 grup diyeyim, cunku bir grup cift, diger grup aile.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/59/indiana

• @smyael hocam ben 2 yil once yapmistim chicago da su an jersey deyim.Geldigim de bakmistim yanlis hatirlamiyorsam xl icin de aeac vardi kiralama ucretleri aracin boyutuna gore degisiyor.Ben yaprken haftalik/aylik kiralayip telefonla sureyinuzatabiliyirsum 3-2 ayda bir hertz in ofisine gidip tekrar kagit imzalatiyorlardi yanlis hatirlamiyorsam.Araclar sigortali oluyor servis/bakim icin felan para odemiyirsun o gizellikleri var ama surekli yapilanlar icin arac amak manikli ben deneme ve ilk 3 aylik surec icin gecici yapmistim.

• @sash Evet Indianapolis deyiz. Turk restoran downtown da bir tane varmis, henuz gitmedim.

• @aliarmgn teşekkür ederim cvp için.. bizde gidebilirsek bu yöntemi öncelik olarak denemek istiyorum..

• Bu gun randevu ile Lyft Hub denilen bir tur oryantasyon merkezine gittim. Trafik berbatti ve yol hesapladigimdan uzun surdu gec kaldim. Giriste kiosk uzerinden telefon ve isim yaziyorsunuz. Bekleme salonuna aliyorlar. Teoride txt mesaji ile cagiriliyorsunuz ama ben yanlislikla islem bolumune gecince madem geldiniz baslayalim dediler. Bir takim bilgiler sordular, araca ait bilgileri de istediler, sigorta, registration belgesi vb. VIN var araca ozel tekil bir kod (uzunca bir alfanumerik metin). Sonra disposible bir kulaklik verdiler ve baska bir kioska oturtup Vimeo ya yuklenmis bir Lyft videosu izlettiler. Kabaca bilgiler veren 10dk civari suren bir video.
    Daha sonra bir gorevli ile araca gittik, elindeki bir uygulama ile camlar acik vaziyette fotograflar cekti, DMV benzeri sorularla sileceklerden sinyallere, kornadan farlara herseyi check etti. ARaci calistirdim, geri vites isiklari vb. Hepsine bakinca ok dedi.
    Tekrar iceri girdik bir iki islem daha yaptilar ve bana bir zarf ile 2 karton verdiler. Kartonlardan birisinde bilgiler yaziyor. Digeri havaalani girisi icin bir nevi pass.
    Zarftan iki tane sticker cikti. Meshur Lyft stickerlari. Nereye yaptirmam gerektigini de kabaca belirtiyorlar.
    Yapistirdik, Toplam 1 saat kadar surdu islemler ama geldi gittisi ile neredeyse tum ogleden sonrami aldi.
    Yarin basliyoruz Lyfte.

• Hayırlısı olsun abi @caglaror
    bol kazançlar ☺

• ⭐⭐

@caglaror Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

Bu gun randevu ile Lyft Hub denilen bir tur oryantasyon merkezine gittim. Trafik berbatti ve yol hesapladigimdan uzun surdu gec kaldim. Giriste kiosk uzerinden telefon ve isim yaziyorsunuz. Bekleme salonuna aliyorlar. Teoride txt mesaji ile cagiriliyorsunuz ama ben yanlislikla islem bolumune gecince madem geldiniz baslayalim dediler. Bir takim bilgiler sordular, araca ait bilgileri de istediler, sigorta, registration belgesi vb. VIN var araca ozel tekil bir kod (uzunca bir alfanumerik metin). Sonra disposible bir kulaklik verdiler ve baska bir kioska oturtup Vimeo ya yuklenmis bir Lyft videosu izlettiler. Kabaca bilgiler veren 10dk civari suren bir video.
    Daha sonra bir gorevli ile araca gittik, elindeki bir uygulama ile camlar acik vaziyette fotograflar cekti, DMV benzeri sorularla sileceklerden sinyallere, kornadan farlara herseyi check etti. ARaci calistirdim, geri vites isiklari vb. Hepsine bakinca ok dedi.
    Tekrar iceri girdik bir iki islem daha yaptilar ve bana bir zarf ile 2 karton verdiler. Kartonlardan birisinde bilgiler yaziyor. Digeri havaalani girisi icin bir nevi pass.
    Zarftan iki tane sticker cikti. Meshur Lyft stickerlari. Nereye yaptirmam gerektigini de kabaca belirtiyorlar.
    Yapistirdik, Toplam 1 saat kadar surdu islemler ama geldi gittisi ile neredeyse tum ogleden sonrami aldi.
    Yarin basliyoruz Lyfte.

Hayırlı olsun.

Oryantasyon zorunlu muydu, siz mi tercih ettiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |