Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yekta bulunduğun eyalete göre durum değişebilir ancak yaptığım araştırmalara göre capitalone birçok eyalette hizmet veriyor. Şube, Atm ve Cafe olarak hizmet verebiliyor. Abdnin en büyük ilk 10 bankası arasında. İmzamdaki potansiyel eyaletler arasında sadece TNde yok ama orada diğerleri de yok yani 😁. Bofa vs babında konuşuyorum. Giriş yapınca ilk hesabımı bu bankadan açıcam. 360° checking ve saving hesapları var. Enpara gibi ücretsiz çoğu şey.

• @the-black-eagle Capital One bankasının masrafsız online bankacılık hizmetini tecrübe eden var mıdır? Birde Ally diye bir banka var, onu da merak ediyorum.

• @lilsam ben henüz giriş yapmadım. Paylaştıklarım araştırmalarım. Deneyim değil maalesef. Giriş yapıp açınca bilgi veririm. Yalnız @FreeWoRLD arkadaşımız deneyimlemiş. Birkaç ileti yukarıda konuşmalarımız var, inceleyebilirsin. Ayrıca güncel merakların konusunda yardımcı olacağına şüphem yok 😁. Ben eski bankacı olmam hasebiyle bilgilerim doğrultusunda yardımcı olmaya çalışıyorum Türkiye ayağında. Abd kısmı tamamiyle araştırma üzerine. Girişten sonra tecrübe safhasında her daim yardımcı olurum yazan arkadaşlara 😁.

• ⭐⭐⭐

@lilsam Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@the-black-eagle Capital One bankasının masrafsız online bankacılık hizmetini tecrübe eden var mıdır? Birde Ally diye bir banka var, onu da merak ediyorum.

Ally bankasını denedim, hesap açtım fakat çok kullanışlı gelmedi, websitesi ve applikasyon olarakta hoşuma gitmedi.
    Capital One, Bank of America, Discover ve Amazon Bankası (Syncrony) hesapları ve / veya kartları ile aktif olarak hepsini kullanıyorum.

Capital One şimdiye kadar her yönüyle en memnun olduğum banka.

Saving hesapları konusunda ise tüm bu bankaların sağladığı en iyi oranlar olan %1.5 - %2.0 gibi rakamlar ile uğraşmak yerine şimdilik hisse senetlerine yatırım yaptım. Riski büyük ama önemli değil.

• ⭐⭐

Tecrübeli arkadaslar, banka kartı kopyalanması ve bilinmeyen kişilerin banka hesabınıza erişimini önlemek için nasıl tedbir alıyorsunuz?

Aylar önce toronto'da araba kiralamıstık gecen hafta kartlarımızın hesap dökümünü incelediğimizde hesabımızdan para cekildiğini farkettik ve hemen bankayı arayıp işlem baslattık. Bir aylık arastırmaları sonucu para hesabımıza iade edildi.

Bir videoda(kanada geyikleri) kızın okul parasını daha gittiği ilk hafta debit kartını kopyalayarak hesabından cekmisler 10k üstü parayı sanırım. Ve banka kredi kartının banka güvencesinde oldugunu debit kartın banka güvencesinde olmadıgını soylemiş ler.

Siz birikiminizi ve mevcut paranızın güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Böyle birseye maruz kaldığınızda nasıl yol izlenmeli?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

Tecrübeli arkadaslar, banka kartı kopyalanması ve bilinmeyen kişilerin banka hesabınıza erişimini önlemek için nasıl tedbir alıyorsunuz?

Aylar önce toronto'da araba kiralamıstık gecen hafta kartlarımızın hesap dökümünü incelediğimizde hesabımızdan para cekildiğini farkettik ve hemen bankayı arayıp işlem baslattık. Bir aylık arastırmaları sonucu para hesabımıza iade edildi.

Bir videoda(kanada geyikleri) kızın okul parasını daha gittiği ilk hafta debit kartını kopyalayarak hesabından cekmisler 10k üstü parayı sanırım. Ve banka kredi kartının banka güvencesinde oldugunu debit kartın banka güvencesinde olmadıgını soylemiş ler.

Kendi guvenliginiz icin debit kartinizi hicbir yerde kullanmamanizi tavsiye ederim, sadece ATM'den para cekerken ya da para yatirirken kullanmaniz yeterli (bu isleri de online yapabilirsiniz). Eger karti kaybederseniz ya da kopyalanirsa dediginiz gibi icindeki parayi kaybedebilirsiniz.

Bunun disinda yapacaginiz alisverislerde, odemelerde vs. hep kredi kartlarinizi kullanin ve kart olmadigi zaman yapilan cekimlerde ya da her transaction'da size mesaj/email gondermesini isteyin. Bunu web sitesindeki guvenlik ayarlarindan yapabiliyorsunuz. Online store'larda ya da web sitelerinde bir odeme yapildigi anda telefonuma bildirim mesaji geliyor. Dediginiz gibi kredi kartlarinin cogunda %0 liability var, eger siz harcamayi yapmadiysaniz paranizi geri alabiliyorsunuz.

• @hockeyumpire2 Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

Oncelikle birikimlerinizi debit card'in bagli oldugu "checking" hesabi yerine bir "savings" hesabinda tutmanizi oneririm. Onemli: "overdraft protection" ozelligini iptal etmeniz gerekebilir zira bu ozellik ile checking hesabinizda yeterli tutar olmazsa otomatik olarak savings hesabinizdan aktarim yapiliyor.

Debit card icin -bankaya bagli olmakla birlikte- odeme ve nakit cekme limitleri, cesitli onay sartlari, alarmlar belirlemek mumkun.

Dogal olarak en onemli nokta hesap hareketlerini cok yakindan takip etmek olacaktir.

Su kitapcik konuya dair faydali bilgiler iceriyor:

https://www.consumer.ftc.gov/file/2856/download?token=p17f9Naa

• ⭐⭐

@sharm cok tesekkür ederim 🙏☺

• ⭐⭐

@crazycells tesekkür ederim ☺🙏

• @crazycells Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@hockeyumpire2 Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

Debit kartinizi hicbir yerde kullanmamalisiniz,

Sn @crazycells bu ifadenin ABD'deki bir kurali degil de sahsi bir tavsiyeyi belirttiginin altini cizmekte fayda var.

Milyonlarca kisi ABD'de debit card islemleri yapiyor (bazen de utility sirketlerinin mecbur birakmasi gibi nedenlerle).

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sharm kesinlikle sayin @Sharm , kisisel bir tavsiye idi, uyari icin tesekkurler. Duzeltmeyi yaptim.

• Bende kendi tecrubelime dayanarak bir iki noktayi belirtmek istedim.

• Duzenli olarak ayni yerlerden alisveris yapin. (debit ya da kredi karti farketmez)
    • Kredi kartinda herhangi bir harcamaya dispute actiginizda genellikle aninda para iade oluyor.
    • BofA icin mobil app uzerinde hemen her turlu bankacilik hareketi icin limit sartida koyarak alarmlar olusturma var. Ben 20 kadar aksiyona 1$ limitli alarm koydum (email, text, app notification). Telefon gun boyu otuyor ve ben hepsini kontrol ediyorum! Pendingler ve transferler ayri ayri otuyor 🙂
    • Ozellikle yabanci benzinliklerde debitle alim zorunda kalirsaniz mumkunse nakit tercih edin.
    • Bankalarin fraud tetikleyici mekanizmasini bertaraf edici orderlar vermeyin. Ornegin duzenli ayni benzinlikten alirken siradisi bir benzinlik alisverisinde banka uyari gonderirse gormezden gelmeyin.
    • ATM ve diger para cekim araclari icin limitleri komik ama is gorecek seviyeye cekin. Benim 100$ hepsi. Acil durumda yeterli.
    • Resmi online kayit islemlerinde gerekirse Banka hesap bilgileri uzerinden gidin. Pending sureleri uzun oldugundan rahatca farkedersiniz.
      Bir de son olarak bir handikap var kredi skoru icin max %30 limit harcama trikleri nedeniyle tum harcamanizi kredi kartindan zaten yapamazsiniz. Debit devreye giriyor ya da nakit - ki zor yontem-.
      Bankalarin oneriler sayfasinda yapilmasi tavsiye edilenleri harfiyen yapmaya calisin.

• @The-Black-Eagle @FreeWoRLD Eyvallah arkadaşlar.. @FreeWoRLD dostum hisse senedi emirlerini TRdeki gibi online işlemlerden yapabiliyor muyuz? Ayrıca riski daha az olan yatırım fonlarına yatırım yapabiliyor musun?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@The-Black-Eagle @FreeWoRLD Eyvallah arkadaşlar.. @FreeWoRLD dostum hisse senedi emirlerini TRdeki gibi online işlemlerden yapabiliyor muyuz? Ayrıca riski daha az olan yatırım fonlarına yatırım yapabiliyor musun?

Borsa ve yatirim kismini buraya tasidik:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2346/abd-borsasi-hisse-senedi-alim-satimlari/

• Arkadaşlar ABDde Ek kart kullanımı nasıldır, bilen var mı? TRdeki gibi kendimize kredi kartı çıkarıp eşimize ek kart alabilir miyiz?

• ⭐⭐⭐

Arkadaşlar ABDde Ek kart kullanımı nasıldır, bilen var mı? TRdeki gibi kendimize kredi kartı çıkarıp eşimize ek kart alabilir miyiz?

Evet eşinize ek kart alabilirsiniz. Güzel tarafı, ek kart eşinizede sizin üzerinizden kredi geçmişi oluşturuyor olması.

• @freeworld joint hesaplar var bildiğim. Her 2 kişiye de atm ve kredi kartı veriliyor diye biliyorum. Yanlışsam düzelt.

• ⭐⭐⭐

@the-black-eagle Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@freeworld joint hesaplar var bildiğim. Her 2 kişiye de atm ve kredi kartı veriliyor diye biliyorum. Yanlışsam düzelt.

Aynen öyle @The-Black-Eagle Hesap açarken ikinci kullanıcı (veya benzer bir terim) ile hesap ikinci kişinin adınada oluyor. Kredi kartıda aynı şekilde, ikinci kullanıcı ile ekstra bir kredi kartı daha geliyor. Limit ortak olarak kullanılıyor.

• @freeworld teşekkürler. Ek kart sorulunca emin olmak istedim. Bu tür hesaplar sayesinde ek karta gerek duyulmaz sanırım. Gerçi yanlış anlaşılmasın, kullanım farkedebilir. Ortak hesap, limit, harcama dolayısıyla tek yerden takip bize daha uygun. Farklı durumlarda tabi ek kart faydalı olabilir.

• @FreeWoRLD @The-Black-Eagle Şahsen ortak hesaba çok sıcak bakmıyorum. Herhangi bir işlemde onay ihtiyacı olduğunda iki kişininde bulunması veya beraber başvurması gerekiyor. Eşim TRye tatile gitti mesela.. Uğraş dur, bana pratik gelmiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |