Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bydoski ben de bilemiyorum maalesef.

• @nahya123 teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için 😉

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@nakalakev DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Konunun başına baktım ama tam emin olamadım. Bankadaki parayı göstermek için üzerine güncel işlenmiş hesap cüzdanı mı gerekiyor yoksa kapıda basılı bir belge mi oluyor?

1. Olarak mülakattan ne kadar öncesine kadar tarihi kabul ederler. Mesela 17 haziran için şimdi almam çok mu erken yoksa kabul görür mü?

Bilgisi olan yardım eder mi?

Belgeleriniz ne kadar kapsamli ve ne kadar uzun sureli olursa o kadar iyi olur. Pratikten minimum bir sinir yok; ama istenilen son 12 aya dair hesap hareketlerini ve bilgileri iceren bir hesap cuzdani.

Hesabımız eşimle ortak bir hesap. Bu hesap için her ikimizin adını da hesap sahibi olarak gösteren tek bir döküm alsam miktarlar da yeterliyse tamam mıdır? İşte yaklaşık 17bin kadar gibi bir birikimimiz var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Konunun başına baktım ama tam emin olamadım. Bankadaki parayı göstermek için üzerine güncel işlenmiş hesap cüzdanı mı gerekiyor yoksa kapıda basılı bir belge mi oluyor?

1. Olarak mülakattan ne kadar öncesine kadar tarihi kabul ederler. Mesela 17 haziran için şimdi almam çok mu erken yoksa kabul görür mü?

Bilgisi olan yardım eder mi?

Belgeleriniz ne kadar kapsamli ve ne kadar uzun sureli olursa o kadar iyi olur. Pratikten minimum bir sinir yok; ama istenilen son 12 aya dair hesap hareketlerini ve bilgileri iceren bir hesap cuzdani.

Hesabımız eşimle ortak bir hesap. Bu hesap için her ikimizin adını da hesap sahibi olarak gösteren tek bir döküm alsam miktarlar da yeterliyse tamam mıdır? İşte yaklaşık 17bin kadar gibi bir birikimimiz var.

evet, tek bir ortak hesap bilgisi yeterli.

• ais kaydımı ve doktor randevumu Türkçe karakterlerle oluşturdum isim soyad sokak isimleri herşeyi olduğu gibi yaptım yanlışmı yaptım acaba, ptt kaydı oldugu için türkiye için bir kayıt diye Türkçe yaptım ne yapmam gerek @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atilla DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

ais kaydımı ve doktor randevumu Türkçe karakterlerle oluşturdum isim soyad sokak isimleri herşeyi olduğu gibi yaptım yanlışmı yaptım acaba, ptt kaydı oldugu için türkiye için bir kayıt diye Türkçe yaptım ne yapmam gerek @crazycells

Problem olmaz, yanlislik yok.

• Merhabalar

Bana daha Evrak maili gelmedi.Bende Kendim gönderdim.2 gün sonra bu sekilde bir mail geldi acaba yanlış birşey mi var anlayamadım.

@crazycells

• @kaantekinci kısaca yanlış yere mail atmışsınız, evrakları ilgili bölüme yönlendirecekler fakat ileride bir dosya gönderirken aşağıda verdikleri adrese gönderin diyorlar.

• @mindi anladım teşekkürler.Şuan bir problem gözükmüyor o zaman.Birşey isterlerse verdikleri adrese göndereceğim

• Herkese merhaba, Eylülün sonunda Ukraynaya gitmiştim. Bir üniversiteye kayıt oldum, hazırlık sınıfını okuyorum henüz sınavlara girmedim. Şu an Türkiyedeyim. Eylül’den bu yana tam 8 ay geçmiş, bu 8 ayın 2 ayın da Türkiye de bulundum. Yani bu yıl toplam 6 ay kadar Ukrayna da bulundum. Hazırlık sınıfı olduğu için okuldan öğrenci belgesi almadım. Polisten de temiz belgesi alamadım, Türkiye ye biletim vardı 15 günde çıkabilir dediler bekleyemedim. Bu iki belgeyi mülakata gittiğimde vermek zorundamıyım? Not: Ds260 formuna bu iki durumda yazılmadı, ben ds 260 ı doldurduktan 5 ay sonra Ukraynaya gittim.

• Selamlar,
    DS 260 formundaki adresi henüz tam adresimiz belli olmadıgından interview de değiştirmemiştim.şimdi amerikadaki adresimiz belli. uscis ücretini ödedim uscis accountu oluşturdum. oradan adress değiştirilebiliyor sanırım. şu aşamada online değiştirmek mi yoksa giriş yaparken poe (gümrük) demi değiştirmek daha mantıklı gelecek grencardlarda sorun yaşamamak için?

• selamlar, cuma gunu doktor randevusu alsak cumartesi gunu sonuclari alabilir miyiz acaba? bu konuda tecrubesi olan var mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@sunrise cuma muayene olanların pazartesi cevapları çıkyor.

• @redsat2000 tesekkurler, hic zorlamayalim o zaman, pazartesi gunu 7:45de randevumuz.

• @cevocevo en sagliksisi giriste degistirmeniz. Ben öyle yaptim SSN 1 hafta GC ise 3 hafta sonra yeni adrese geldi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaantekinci DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar

Bana daha Evrak maili gelmedi.Bende Kendim gönderdim.2 gün sonra bu sekilde bir mail geldi acaba yanlış birşey mi var anlayamadım.

@crazycells

hizliresim linkleri turkiye disindan gorunmuyor da acilmiyor da, dolayisiyla bu forumda kullanmak icin en kotu tercih 🙂 sanirim imgur da turkiye'de acilmiyor; tavsiyem postimages.org , imageshack.com gibi siteleri kullanmaniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ksezen92 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese merhaba, Eylülün sonunda Ukraynaya gitmiştim. Bir üniversiteye kayıt oldum, hazırlık sınıfını okuyorum henüz sınavlara girmedim. Şu an Türkiyedeyim. Eylül’den bu yana tam 8 ay geçmiş, bu 8 ayın 2 ayın da Türkiye de bulundum. Yani bu yıl toplam 6 ay kadar Ukrayna da bulundum. Hazırlık sınıfı olduğu için okuldan öğrenci belgesi almadım. Polisten de temiz belgesi alamadım, Türkiye ye biletim vardı 15 günde çıkabilir dediler bekleyemedim. Bu iki belgeyi mülakata gittiğimde vermek zorundamıyım? Not: Ds260 formuna bu iki durumda yazılmadı, ben ds 260 ı doldurduktan 5 ay sonra Ukraynaya gittim.

Hayir, iki belgeye de gerek yok. Eger lise diplomaniz sizdeyse onu gosterin, eger sizde degilse ve kaydoldugunuz universiteye verdiyseniz o durumda ogrenci belgesini gosterebilirsiniz.

Eger Turkiye'ye temelli gelmediyseniz, Ukrayna'da bir sure daha yasayacaksaniz o durumda 6+ ay icin polis belgesi isteyebilirler. Cunku yonergedeki ifade halihazirda yasadiklari ulkede 6 aydan fazla olanlar icin seklinde belirtilmis...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cevocevo DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Selamlar,
    DS 260 formundaki adresi henüz tam adresimiz belli olmadıgından interview de değiştirmemiştim.şimdi amerikadaki adresimiz belli. uscis ücretini ödedim uscis accountu oluşturdum. oradan adress değiştirilebiliyor sanırım. şu aşamada online değiştirmek mi yoksa giriş yaparken poe (gümrük) demi değiştirmek daha mantıklı gelecek grencardlarda sorun yaşamamak için?

Hayir, ABD'ye giris yapmadan degistirmeniz pek mumkun degil. Giriste degistirebilirsiniz ama sonrasinda USCIS'i arayip degisikligin yapildigina emin olun.

• @ashborn eyaletler arası süre farkı oluyormuş büyük şehire erken giderken göçmenin az olduğu yerlere daha geç gidiyor diye duydum ama düşünceniz nedir bu konuda siz hangi eyaletten aldınız Green cardı

Benzer Başlıklar

• 1120
  • 516
  • 1470
  • 4861
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.1k

| | | |