Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@macit DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells merhaba. Sanırım formu doldururken kendim anne-baba bilgilerini yazarken il yerine burdur yazmam gerekirken antalya yazmışım. Formu açtırıp düzelttirmeli miyim?

Mulakat tarihi almadan actirmayin. Sonra gerekli goruyorsaniz mulakat gununde veya oncesinde degistirirsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lifeislife DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells ds-260 formunu yeni dolduran arkadaşlarda sosyal medya hesapları istenmiş bu konuda önceden dolduran arkadaşların bir değişiklik yapması gerekir mi ?

ayrica bir bildirim veya yonlendirme gelmedigi surece gerekmez.

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@knightman DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@grankart DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba ds260 ı 10 gün önce gönderdim bugün bi bakmaya girdiğimde e maili yazdığımız sayfada en altta social media(son beş yıl içinde kullandığınız sosyal medyaları seçin)diye yeni bir bölüm gördüm.formu doldururken yoktu. Sonradan orda çıkmış.seçemiyorumda. Başka gören,karşılaşan varmı acaba?

Abi, @crazycells sosyal medya diye bir bölüm çıkmış üstte arkadaşın dediği gibi. Ben youtube bilgisini verdim "Social Media Identifier" kısmına youtube'deki kullandığım ismimi yazmam yeterli olur mu?

O kisim eksik mi gorunuyor? Yoksa hicbir bildirim olmadan yeni mi yuklenmis?

Fotografini cekip buradan ya da direkt bana email ile gonderebilirseniz sevinirim ([email protected]).

Demek ki DS-5535 'te istenilen sosyal medya hesaplarina erisim daha kolay olsun diye bu kismi da standartlastirmislar. Boyle degisiklikler genelde adaptasyon surecinden gecer, dolayisiyla bir gunde tum surec kesin olarak degismez. Cok buyuk ihtimal bu tarihten itibaren yavas yavas bu bilgileri girmeyi sart kosacaklar ama an itibariyle herkesin doldurmasi gerektigini sanmiyorum. Eger orasi eksiklik olarak gorunmuyorsa ya da bu sekilde bir yonlendirme emaili, mesaji almadiysaniz doldurmaniza da su an icin gerek yok demektir. Fakat bildirim alirsaniz, zaten dedigi sekilde doldurursunuz.

Yok abi, eksiklik olarak gözükmüyor ama arkadaş söyleyince ben de girip baktım kaydete bastığımda bilgileri girin uyarısı geldi. "review" kısmına geçemeyeceğim için mecburi kaydettim. Peki abi "Social Media Identifier" sorusuna youtube'deki ismimi yazmam yeterli olur mu? Çünkü artık bugün göndermek istiyorum formu.

Karmaşık bir durum yok aslında sadece seçenekli olarak hangi sosyal medya platformlarını kullanıyorsunuz diyor. Ve seçtikten sonra "Social Media Identifier" sorusunu soruyor bu kadar. Aynı zamanda farklı sosyal medya platform bilgilerinizi de "add another" kısmı ile ekleyebiliyorsunuz.

oyle soruyorsa sayfanizin linkini yazip gonderebilirsiniz.

Abi şöyle bir sıkıntı oluyor. Linkimi forma yazdığımda harfleri büyüttüğü için başka bir kanala gidiyor maalesef. Bu sıkıntı olur mu? Abi ayrıca sayfamın linkini kopyalayıp yapıştırdığımda uygulama hatası deyip sistemden atıyor.

Ekleme: Uygulama hatasını linki kopyalarken baştaki "https://" bölümünü silerek hallettim. Mecburen silmek gerekiyor. Fakat abi form harfleri büyüttüğü için link bozuluyor ve benim kanala gitmiyor, başka bir kanala gidiyor. Sıkıntı olur mu?

anladigim kadariyla sadece "username" soruluyor, bu durumda sadece username'inizi yazip gonderin. Eger ayni username'in buyuk halini baskalari kullaniyorsa ve isim/soyisim kombinasyonunuz ayniysa, o durumda hic yazmamak daha mantikli olabilir. Sizi, baska biriyle karistirmasinlar. Eger form sorun cikarmiyorsa sorun yok demektir.

Abi, işin içinden bir türlü çıkamadım ya. Youtube'de username yazmak doğru olmaz. Sonuçlara ulaşamazlar büyük ihtimal ki ben de normal aradığımda hiç video koymadığım için kendi kanalıma ulaşamıyorum. Linki yapıştırdım fakat kontrol ederken küçük harfleri fark ederler mi? Fark ederlerse kanala ulaşırlar. Yoksa hiç mi yazmayayım? Çıkamadım işin içinden bir türlü 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uarman DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

erkese merhaba aklima takilan bir soru var. Cok titiz davranmama ragmen is adreslerimden iki tanesine ayni adres kopyalanmis farkli ilcelerde bulunmalarina ragmen cadde ve sokak isimleri ayni gorunuyor ilceleri ise farkli bu buyuk bir sorun yaratir mi? Submitledik bugun. Actirmami onerir misiniz? Ilginiz icin simdiden tesekkurler... @crazycells

Mulakat tarihi almadan formlari actirmanizi onermem. Sonrasinda isterseniz degistirebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grankart DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba ds260 ı 10 gün önce gönderdim bugün bi bakmaya girdiğimde e maili yazdığımız sayfada en altta social media(son beş yıl içinde kullandığınız sosyal medyaları seçin)diye yeni bir bölüm gördüm.formu doldururken yoktu. Sonradan orda çıkmış.seçemiyorumda. Başka gören,karşılaşan varmı acaba?

Abi, @crazycells sosyal medya diye bir bölüm çıkmış üstte arkadaşın dediği gibi. Ben youtube bilgisini verdim "Social Media Identifier" kısmına youtube'deki kullandığım ismimi yazmam yeterli olur mu?

O kisim eksik mi gorunuyor? Yoksa hicbir bildirim olmadan yeni mi yuklenmis?

Fotografini cekip buradan ya da direkt bana email ile gonderebilirseniz sevinirim ([email protected]).

Demek ki DS-5535 'te istenilen sosyal medya hesaplarina erisim daha kolay olsun diye bu kismi da standartlastirmislar. Boyle degisiklikler genelde adaptasyon surecinden gecer, dolayisiyla bir gunde tum surec kesin olarak degismez. Cok buyuk ihtimal bu tarihten itibaren yavas yavas bu bilgileri girmeyi sart kosacaklar ama an itibariyle herkesin doldurmasi gerektigini sanmiyorum. Eger orasi eksiklik olarak gorunmuyorsa ya da bu sekilde bir yonlendirme emaili, mesaji almadiysaniz doldurmaniza da su an icin gerek yok demektir. Fakat bildirim alirsaniz, zaten dedigi sekilde doldurursunuz.

Yok abi, eksiklik olarak gözükmüyor ama arkadaş söyleyince ben de girip baktım kaydete bastığımda bilgileri girin uyarısı geldi. "review" kısmına geçemeyeceğim için mecburi kaydettim. Peki abi "Social Media Identifier" sorusuna youtube'deki ismimi yazmam yeterli olur mu? Çünkü artık bugün göndermek istiyorum formu.

Karmaşık bir durum yok aslında sadece seçenekli olarak hangi sosyal medya platformlarını kullanıyorsunuz diyor. Ve seçtikten sonra "Social Media Identifier" sorusunu soruyor bu kadar. Aynı zamanda farklı sosyal medya platform bilgilerinizi de "add another" kısmı ile ekleyebiliyorsunuz.

oyle soruyorsa sayfanizin linkini yazip gonderebilirsiniz.

Abi şöyle bir sıkıntı oluyor. Linkimi forma yazdığımda harfleri büyüttüğü için başka bir kanala gidiyor maalesef. Bu sıkıntı olur mu? Abi ayrıca sayfamın linkini kopyalayıp yapıştırdığımda uygulama hatası deyip sistemden atıyor.

Ekleme: Uygulama hatasını linki kopyalarken baştaki "https://" bölümünü silerek hallettim. Mecburen silmek gerekiyor. Fakat abi form harfleri büyüttüğü için link bozuluyor ve benim kanala gitmiyor, başka bir kanala gidiyor. Sıkıntı olur mu?

anladigim kadariyla sadece "username" soruluyor, bu durumda sadece username'inizi yazip gonderin. Eger ayni username'in buyuk halini baskalari kullaniyorsa ve isim/soyisim kombinasyonunuz ayniysa, o durumda hic yazmamak daha mantikli olabilir. Sizi, baska biriyle karistirmasinlar. Eger form sorun cikarmiyorsa sorun yok demektir.

Abi, işin içinden bir türlü çıkamadım ya. Youtube'de username yazmak doğru olmaz. Sonuçlara ulaşamazlar büyük ihtimal ki ben de normal aradığımda hiç video koymadığım için kendi kanalıma ulaşamıyorum. Linki yapıştırdım fakat kontrol ederken küçük harfleri fark ederler mi? Fark ederlerse kanala ulaşırlar. Yoksa hiç mi yazmayayım? Çıkamadım işin içinden bir türlü 🙂

Nasil yazacaginizi en iyi siz bilirsiniz, bu sorunun neden soruldugunu dusunun ve ona gore cevaplayin.

• Cok tesekkur ederim @crazycells yalan beyan gibi gorunmesinden korktum oysaki yalan degil yanlislik

• Merhaba @crazycells ,anne ve baba adresleri girerken state-city terimlerini karıştırımışım sanırım ve bazı yerlerde kabul etmediği için state ve city terimlerinin ikisinede ıstanbul yazdım bu 2 hata çok büyük sorun yaratır mı?Örnek :City-Istanbul State-Umranıye

• @knightman aynen Google go kısaltması I maalesef sonlandırdı

• Merhabalar, DS260 formunu doldururken şu durumları farkettik; Ben main applicant'ım ve bende Additional kısmında aşağıdaki sorular hiçbir başlık altında çıkmıyor ama eşimin formunda çıktı, konu hakkında bir fikriniz ya da yorumunuz var mı ?
    ''Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, orcharitable organization?''
    ''Do you have any specialized skills or training, such as firearms, explosives, nuclear, biological, or chemical experience?''
    ''Have you ever served in, been a member of, or been involved with a paramilitary unit, vigilante unit, rebel group, guerrilla group, or insurgent organization?''
    ''Can you speak and/or read languages other than your native language? ''

İkinci olarak; formu bitirip review ettiğimizde ''Anne ve baba birlikte mi yaşıyor ?'' kısmı boş gözüküyor ancak editlediğimizde ve formu doldururken de böyle bir soru çıkmamaktadır. Bu konuda da görüş ve yardımlarınızı rica ederiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uarman DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Cok tesekkur ederim @crazycells yalan beyan gibi gorunmesinden korktum oysaki yalan degil yanlislik

sizinki yalan degil ki , ayni dediginiz gibi ufak, gerekiyorsa mulakat gunu degistirilebilecek bir yanlislik sadece 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdemdmrl DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba @crazycells ,anne ve baba adresleri girerken state-city terimlerini karıştırımışım sanırım ve bazı yerlerde kabul etmediği için state ve city terimlerinin ikisinede ıstanbul yazdım bu 2 hata çok büyük sorun yaratır mı?Örnek :City-Istanbul State-Umranıye

problem olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dreamon DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar, DS260 formunu doldururken şu durumları farkettik; Ben main applicant'ım ve bende Additional kısmında aşağıdaki sorular hiçbir başlık altında çıkmıyor ama eşimin formunda çıktı, konu hakkında bir fikriniz ya da yorumunuz var mı ?
    ''Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, orcharitable organization?''
    ''Do you have any specialized skills or training, such as firearms, explosives, nuclear, biological, or chemical experience?''
    ''Have you ever served in, been a member of, or been involved with a paramilitary unit, vigilante unit, rebel group, guerrilla group, or insurgent organization?''
    ''Can you speak and/or read languages other than your native language? ''

İkinci olarak; formu bitirip review ettiğimizde ''Anne ve baba birlikte mi yaşıyor ?'' kısmı boş gözüküyor ancak editlediğimizde ve formu doldururken de böyle bir soru çıkmamaktadır. Bu konuda da görüş ve yardımlarınızı rica ederiz.

Formda cikmiyorsa sizin probleminiz degil 🙂
    Sadece gorebildiginiz sorulardan sorumlusunuz, gormediklerinizden degil.

• Lottery eşime çıktı ds260 hepimiz doldursak, benim gitmeme ihtimalim var. sadece eşim ve çocuğum mülakata girse, ds260bende doldurduğum halde mülakata girmesem eşim ve çocuğuma vizede problem çıkar mı?

• Problem olmaz, asıl talihli eşiniz olduğundan eşiniz ve çocuğunuz mülakata girse vizelerini alabilirler

• Ds260 şimdilik adres yok diye yazarsam sıkıntı olur mu ?

• @drmehmet Amerika'daki adresiniz mi yok?

• @muhtaradana çok teşekkürler hocam iyi geceler

• @alico iyi geceler

• soyle bir sorum var:
    Formu doldururken bir iste calisiyorduk ve ona gore formu doldurduk diyelim fakat bikac ay sonra isten ayrildigimizda bu durumu mulakatta bildirmeli miyiz? (Eger sormazlarsa) ya da mulakat tarihi belli olunca bu degisikligi guncellememiz gerekir mi?

• @erkangeziyor mülakatı kazanıp, ABD işler kesinleşene kadar işten ayrılmak yapılacak en radikal hata olur. Hele bu Türkiye şartlarında

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |