Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cancakicitr DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells benimde sağlık muayenesi için bir sorum olacak.
    Nisan ayında acil bir şekilde anjiyografi olmam gerekti ama çok şükür sonucunda hiç bir şey çıkmadı. Belirli bir süre içinde risk oluşmaması adına ilaç kullanmam gerek yaklaşık 3 ay kadar falan. Anjiyografi sonucumu ve ilaçlarımı götürmem yeterli olur mu? Yoksa doktordan neden anjiyo olduğuma ve ilaçları 2-3 ay daha kullanmamı gerektiren bir rapor almalı mıyım?

Rapora gerek yok, sozlu beyan yeterli olacaktir, size de gecmis olsun...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bilbo DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba, bir sorum olacak DS260 formunu doldurduğumda askerlik yapmamıştım ve formu bu yönde doldurdum ancak şubat ayında askerliğimi yaptım ve KCC den istenen belgeleri bir gecikme olmaması için askerlik belgesi olmadan yollamıştım. Şimdi mulakatım 12 temmuzda bu tarih öncesinde konsoloslukla görüşüp formu açtırmama gerek var mı yoksa gerekli belgeyi alıp direk mülakat esnasında mı belirtmeliyim.

Gerek yok, TC vatandaslarindan boyle bir belge istenmiyor. Beyan etmenize ya da belge goturmenize gerek yok.

• @crazycells tesekkurler.

• Merhaba mülakat tarihim açıklandı 9 Temmuz olarak sorularım var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ilk sorum Ne yapmam gerekli şimdi ikinci sorum ds formu ile ilgili işlem yapılıyormu tekrardan üçüncü sorumda Green card adresini ds formunda verdiğimden farklı bir yere göndermek istiyorum ne yapmam gerekir şimdiden teşekkürler...

• @anestezist bu sorularınızın cevapları bu başlığın ilk gönderisinde ve "2019 Green Card Lotosu Aşamaları" (aşağıdaki link verdim) başlıklarında mevcut.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anestezist DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba mülakat tarihim açıklandı 9 Temmuz olarak sorularım var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ilk sorum Ne yapmam gerekli şimdi ikinci sorum ds formu ile ilgili işlem yapılıyormu tekrardan üçüncü sorumda Green card adresini ds formunda verdiğimden farklı bir yere göndermek istiyorum ne yapmam gerekir şimdiden teşekkürler...

Mulakat icin hazirlik yapmalisiniz, belge listesi ve ayrintilar bu konunun ilk iletisinde mevcut.

Yeni adresi konsolosluga gonderip, formdaki adresin degistirilmesini isteyebilirsiniz.

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba mülakat tarihim açıklandı 9 Temmuz olarak sorularım var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ilk sorum Ne yapmam gerekli şimdi ikinci sorum ds formu ile ilgili işlem yapılıyormu tekrardan üçüncü sorumda Green card adresini ds formunda verdiğimden farklı bir yere göndermek istiyorum ne yapmam gerekir şimdiden teşekkürler...

Mulakat icin hazirlik yapmalisiniz, belge listesi ve ayrintilar bu konunun ilk iletisinde mevcut.

Yeni adresi konsolosluga gonderip, formdaki adresin degistirilmesini isteyebilirsiniz.

@crazycells adres konsolosluga bildirmeden mulakatta degistirilebiliyor mu , ya da Amerikaya giriste de degistirilebiliyor diye okudum diye hatirliyorum . Secenekler varsa belki bizim de kullanmamiz gerekebilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells adres konsolosluga bildirmeden mulakatta degistirilebiliyor mu , ya da Amerikaya giriste de degistirilebiliyor diye okudum diye hatirliyorum . Secenekler varsa belki bizim de kullanmamiz gerekebilir

Sadece tek bir saglam adres bulup, formlara bunu gecmelisiniz. Eger verdiginiz adres saglam degilse bunu formlara yazmamalisiniz. Bunun yerine formu imzamdaki paketteki gibi doldurmalisiniz.

Bu dediginiz degistirme yollarinin hicbirini tavsiye etmiyorum, cunku kayitlarda birden fazla adres gorununce kartin hangi adrese gelecegini kestiremiyorsunuz.

Tabii ki benim tavsiyem bu yonde, siz dilediginizi yapmakta ozgursunuz 🙂

• @crazycells tesekkurler

• İyi geceler Mülakat belgelerinde iki banka dökümü götürmek ( maaş hesabı artı kişisel hesap gibi) uygun olurmu

• ⭐⭐⭐⭐

@anestezist Mülakatta geçim kaynağınızı ve durumunuzu gösterecek size ait her bir banka hesabı ve gayrımenkul size yardımcı olacaktır.

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar,

Şimdi Talihliler listesinde son duruma bakıyorum.

Case number'ı ve DS260 form submit tarihi benden sonra olmasına ragmen mülakat tarihi alanlar var.

https://dvlottery.state.gov/ adresinden Check Status ile green card'ı kazandıgımı ögrendigim sayfaya giriyorum ancak mülakat tarihi vs. göremedim. Mail adresimi de kontrol ediyorum herhangi birşey yok. Rakamlar ve tarihlerle ilgili tutarsız geldi bana bu durum.

Teşekkürler.

• Detaylari imzaniza tasir misiniz boylece saglikli bir yorum yapilabilir @srpayd

• Arkadaslar merhaba aşağıda süreçte yasadıklarımızı anlatmıştım, dün onay emaili geldi ve bizde mutlu sona ulaştık artık çok şükür.
    Bu süreçte yaşadıklarımız şöyle belgeleri yolladıktan sonra ellerine ulaştı diye bir email alıyoruz, grupta diğer arkadaşlarda bahsetmiş öyle hemen göçmen vize bölümüne ulaşmıyor bu belgeler 3 günü buluyor standart herhalde bu süre neyse ulaştıktan sonra beklemekten başka cidden yapcak birşey yok ben hergun status check e bakıyordum birşeyler değişti mi diye ama değişmiyor sadece kafa karışıyor çünkü ready oluyor ap oluyor sürekli değişiyor. Sadece onay emaili gelmeden önceki gün issued olarak gördüm ve sevindim sonra hafta sonu girdi araya ve email gelmedi bu seferde hemen gelmedi mail diyede kafada kurmaya başladım. Dün email geldi rahatladık ve hatta yarın pasaportlarımız elimizde olur istanbula ulaşmış çünkü; kısaca çok takmamak lazımmış sadece beklemek ve denileni yapmak yetiyor.
    İnşallah herkese sıra gelir ve inşallah herkezin vizesi onaylanır.

@ayktsglm DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba bizde bugun mulakata girdik ve birseyler yazmak istedim çünkü burda yazılanlar sayesinde süreç daha kolay geçiyor,

Öncelikle cuma günü sağlık muayenesine girdik, duzen laboratuvarinda işlemleri hallettikden sonra handan hanım bizi muayene etti 3 aşı yapildi ve bana keske is yerinden asi kartlarini getirseydin tekrarlamayız dedi bende pişman oldum, kabul etmez herturlu vururlar iğne diye umursamamıştım ama handan hanim kabul ediyor galiba muayeneden sonra Pazartesi kapali zarfimizi aldik ve bugun mulakat icin konsolosluğa gittik,

Normal evrak kontrolu flan geçtikten sonra ödemeye geldik, ben maaş kartımdan ödeyecektim ama kart visa olmasi ve mail order acik olmasi gerekiyormuş ben buna dikkat etmemiştim bana bir kart yazdi be bir saat içinde para çekip gelebilirsiniz veya baska kart getirebilirsiniz dedi. Başta çok korktum ama dışarı cikip girmem 10 dk sürdü ana cadde de bankalar mevcut iceri yine aranarak giriyorsunuz, sıra beklemeden beyfendinin yanina gittim ve odemeyi sağladım.

Sonra mülakat için numaramiz yandi ve güleryüzlü bir bayan ile kisa bir sohbet yaptik ne yapacaksınız nerde yasayacaksiniz ve mesleklerimizi sordu, sonrasında benim başımdan kaynar sular aktı, cunku dosyaya yanlışlıkla normal adli sicil kaydını koymuşum ve bana arşiv kayitli olmasi gerektiğini söyledi bende aslında vardi ama evraklar karışmış arşiv kayitlilar arabada kaldığını söyledim malesef bu hatayi nasıl yaptim bilmiyorum hanımefendi problem olmadığını soyledi ve bir kağıt uzatti pasaportlari verdi eksik belgeleri ve pasaportlari bize tekrar yollayin dedi, sistemde bir problem gözükmüyor dedi bizi rahatlatmak icin sabika kayitlari temizse problem olmaz dedi ve biz ordan ayrildik hemen ptt şubesine gidip eksik evraklarla( arabada unuttugum😔) pasaportlari tekrar postaladim. Yarin teslim olur umudu ile beklemekteyiz sonuclar geldiginde post u guncellerim ama basimizdan geçenler kisaca boyleydi..

Benim onerim herkes tekrar evraklarina baksin, banka karti yerine bence nakit goturun sağlama bağlayın işinizi ve heyecan yapmayın ben yaptıkça elim ayağıma dolaştı hiç gerek yokmuş süreç kendiliğinden akıyor ve rahat rahat geçiyor, ayrica en onemlisi bugun oglene kadar kimseye red vermemişlerdi, sonrasini bilemiyorum çıkmıştık

• @srpayd size mülakat tarihi verilmemiş olabilir. case number,ds260,evrak tarihlerinin pek bir anlamı kalmadı.malesef beklemekten başka çaremiz kalmadı.

• @nwtzki Yani hiç vermeyedebilirler mi ? Case numarası benden büyük olup mülakat alabiliyorsa bana da mutlaka mülakat verilecektir diye düsünüyorum. Zira case number göre işleniyor deniliyor.

Bu arada mülakat tarihime greencard cıktıgını öğrendiigim sayfadan da kontrol ediyorum, yazısmalardan oraya yansıyor mülakat tarihleri, diye anlıyorum dogru mudur?

• ⭐⭐⭐

@srpayd mesajlarınızda KCC doküman emailleşmesinden bahsetmemişsiniz. Sizden dokümanlarınızı email ile istediler mi? Sürecinizi imzanıza yazarsanız aldığınız cevaplar daha isabetli olur. https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• @keysnambır
    Merhabalar, evet dökümanlarımı gönderdikten sonra aşağıdaki gibi bir mail aldım. Bundan sonra mülakat mailinin gelmesi gerekiyor. KCC belgelerimde bi sorun olabilir mi ki ? Herşeyden endişelenmeye basladım şimdi. Tekrar mail atmalımıyım sizce?

***Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the Kentucky Consular Center.

Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Interviews for the DV 2019 program will begin in October 2018 and conclude on September 30, 2019. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check http://www.dvlottery.state.gov.***

• ⭐⭐⭐

@srpayd Peki emaili ne zaman aldınız? case numaranız nedir? 27xxx şeklinde paylaşabilir misiniz? Bunu paylaşmak istemiyorsanız hangi ay current olduğunuzu yazabilir misiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |