Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@burcualtay DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@okvekilic DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese iyi akşamlar. çekilişi kazandıktan sonra evlendim ve soyadım değişti. AIS kaydında ad soyad kısmına başvururkenki soyadımı mı yazayım, yoksa güncel soyadımı mı yazayım? Cevap için şimdiden teşekkür ederim.

guncel bilgilerinizi yazin. Mulakat tarihi aciklandiktan sonra konsoloslugu bu degisiklikten haberdar ettiniz mi?

ben de çekilişi kazandıktan sonra evlendim, soyadı değişikliğimi ds formunda belirtmiştim. başka bir şey yapmama gerek var mıydı?

Eger formu doldururken evliyseniz, tabii ki bu bilgileri onceden gondermissinizdir. Dolayisiyla bir daha degisiklik ya da bilgilendirme yapmaniza gerek yok.

• @doctor Selamlar, biz de ayni durumdayiz sizinle, ayni sekilde benim esim de research yapiyor amerikada. Randevu tarihimiz de 22 temmuz. Gerci biz yaz tatili icin izin aldik, biraz daha uzun kalisli bir program olacak bizimkisi. Ucak biletini cok iyi fiyata bulmussunuz. Temmuz, agustos tam sezon oldugundan biletler cok pahali. Kiev aktarmali ucuyor herhalde, aktarmada bekleme cok oluyor mu?

• Selamlar,
    AIS kaydımızı ne kadar süre içerisinde yapmamız gerekiyor? Forumda ilgili konuyu okudum ama net bir tarih göremedim. Eşimin pasaportunu yenilemesi gerekiyor ve onun için de biraz zamana ihtiyacı var. Eski pasaportu ile mi kayıt oluşturmalıyız yoksa gecikmeli de olsa yeni pasaportla mı kayıt ettirmeliyiz acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@frozen DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Selamlar,
    AIS kaydımızı ne kadar süre içerisinde yapmamız gerekiyor? Forumda ilgili konuyu okudum ama net bir tarih göremedim. Eşimin pasaportunu yenilemesi gerekiyor ve onun için de biraz zamana ihtiyacı var. Eski pasaportu ile mi kayıt oluşturmalıyız yoksa gecikmeli de olsa yeni pasaportla mı kayıt ettirmeliyiz acaba?

Yeni pasaportla kayit yapmaniz daha uygundur, mulakattan once yapmaniz yeterli. Son gunlere birakmayin.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba, 2019 talihlisiyiz, temmuz sonunda konsolosluk görüşmemiz var. Eşim, halihazırda ABD'de yaşıyor ve oradan yapmış olduğu Green Card başvurusu ile ilgili olarak, yakın tarihli-registered bir doktordan alınmış sağlık raporu var. Sizce Ankara'da ki görüşmede bu raporu kullanabilir miyiz?(Esas talihli benim).Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

• merhabalar. sağlık muayenesinde sürekli kullanılan ilaçlardan dolayı sıkıntı çıkan yok herhalde. mesela ben kolesterol ve trigliserit ilacı içiyorum bunu söylememe gerek varmı yoksa hiç söylemesem mi ? kolesterol sıkıntı çıkaracak bir durum değildir umarım. varmı bu durumda olup da sağlık randevusunda söyleyen?

• @crazycells tamam çok teşekkürler

• @crazycells biraz kafam karıştı, daha önceden oğlumuz için ais kaydı oluşturmuştuk, pasaportuna 10 yıllık turist vizesi basıp konsolosluktan gelsin diye. mail adresi esimin dv260 da kullandığı adres. Ais sayfasına ilk girişte yukarıda sağda oturum ac var, oradan oturum ac ile mi girelim yoksa kaydet yazan ikona tıklayarak mı randevu tarihini sisteme girip devam edeceğiz. soru karışık oldu ise kusura bakmayın. tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melevin DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba, 2019 talihlisiyiz, temmuz sonunda konsolosluk görüşmemiz var. Eşim, halihazırda ABD'de yaşıyor ve oradan yapmış olduğu Green Card başvurusu ile ilgili olarak, yakın tarihli-registered bir doktordan alınmış sağlık raporu var. Sizce Ankara'da ki görüşmede bu raporu kullanabilir miyiz?(Esas talihli benim).Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Hayir, maalesef konsolosluk o raporlari kabul etmiyor, o doktorlar USCIS tarafindan taniniyor sadece.

O raporlari USCIS ile surece devam ederken (AOS) kullanabilirsiniz. Ama asi oldugunuz icin o asi kaydini Ankara'da saglik muayenesi sirasinda vermeniz mumkun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@supermario DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

merhabalar. sağlık muayenesinde sürekli kullanılan ilaçlardan dolayı sıkıntı çıkan yok herhalde. mesela ben kolesterol ve trigliserit ilacı içiyorum bunu söylememe gerek varmı yoksa hiç söylemesem mi ? kolesterol sıkıntı çıkaracak bir durum değildir umarım. varmı bu durumda olup da sağlık randevusunda söyleyen?

soylemenizde bir sakinca yok, bu tur saglik durumlari vize surecini etkilemez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells biraz kafam karıştı, daha önceden oğlumuz için ais kaydı oluşturmuştuk, pasaportuna 10 yıllık turist vizesi basıp konsolosluktan gelsin diye. mail adresi esimin dv260 da kullandığı adres. Ais sayfasına ilk girişte yukarıda sağda oturum ac var, oradan oturum ac ile mi girelim yoksa kaydet yazan ikona tıklayarak mı randevu tarihini sisteme girip devam edeceğiz. soru karışık oldu ise kusura bakmayın. tesekkurler

Evet, sorunuzu tam anlayamadim maalesef.

Eger AIS hesabiniz yoksa yeni hesap olusturun, eger varsa ayni hesaba girip kaydinizi tamamlayabilirsiniz.

Eger sorun yasiyorsaniz, o sitenin iletisim kismindan email ya da telefon ile kendilerine ulasin, hesapla ilgili sorunlari cozerler.

• @crazycells Ais kaydı mevcut. işlemlere oturum açarak devam ediyoruz değil mi diye sorayım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Ais kaydı mevcut. işlemlere oturum açarak devam ediyoruz değil mi diye sorayım 🙂

evet 🙂

• @crazycells teşekkür ederim 🙂

• @crazycells bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

• Saglık muayenesi için 2 sorum olacak :
    1 Esim daha once belirttiğim MS hastalığından dolayı ilaç kullanıyor. Bununla ilgili doktor raporu götürmek gerekli midir ?
    2 Oglum endokrinolog kontrolünde buyume hormonu alıyor , bununla ilgili doktor raporu götürmek gerekli midir ?
    Yoksa her iki durumda da sozlu beyan ve ilaçları götürmek ve Unganlarda doktora durumu anlatmak yeterli olur mu ?
    Tesekkurler

• @crazycells benimde sağlık muayenesi için bir sorum olacak.
    Nisan ayında acil bir şekilde anjiyografi olmam gerekti ama çok şükür sonucunda hiç bir şey çıkmadı. Belirli bir süre içinde risk oluşmaması adına ilaç kullanmam gerek yaklaşık 3 ay kadar falan. Anjiyografi sonucumu ve ilaçlarımı götürmem yeterli olur mu? Yoksa doktordan neden anjiyo olduğuma ve ilaçları 2-3 ay daha kullanmamı gerektiren bir rapor almalı mıyım?

• Merhaba, bir sorum olacak DS260 formunu doldurduğumda askerlik yapmamıştım ve formu bu yönde doldurdum ancak şubat ayında askerliğimi yaptım ve KCC den istenen belgeleri bir gecikme olmaması için askerlik belgesi olmadan yollamıştım. Şimdi mulakatım 12 temmuzda bu tarih öncesinde konsoloslukla görüşüp formu açtırmama gerek var mı yoksa gerekli belgeyi alıp direk mülakat esnasında mı belirtmeliyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Saglık muayenesi için 2 sorum olacak :
    1 Esim daha once belirttiğim MS hastalığından dolayı ilaç kullanıyor. Bununla ilgili doktor raporu götürmek gerekli midir ?
    2 Oglum endokrinolog kontrolünde buyume hormonu alıyor , bununla ilgili doktor raporu götürmek gerekli midir ?
    Yoksa her iki durumda da sozlu beyan ve ilaçları götürmek ve Unganlarda doktora durumu anlatmak yeterli olur mu ?
    Tesekkurler

Iki durum icin de sozlu beyan ve ilaclarin yetmesi lazim, eger hazirda raporunuz varsa goturebilirsiniz; ama elinizde yoksa rapor cikarmaniza gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |