Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@rigsmaer Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri içinde söyledi:

@crazycells evet vatandaşlık için geçen süreydi. ben iki çocukla ne yaparım orada başkan 🙂 çocukları burada bırakıp kendim biraz kasacağım orada artık. işin son aşamasına geldiğimde hepsini tekrar oraya çağırıp vatandaşlık almalarını sağlamak istiyorum çocukların.

Cocuklarinizin yaslari kac?

• @crazycells birisi 5 yaşında diğeri 3 aylık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells birisi 5 yaşında diğeri 3 aylık.

Bence sizin icin en ideali 3'unuze su an green card almak. Esiniz de alip sonra ABD disina cikabilir, ama konu cocuklarinizin vatandasligi... Bundan 5 yil sonra siz cocuklari Turkiye'den alip Green Card'lariyla ABD'ye getirebilirsiniz. Ve vatandaslik basvurunuzdan onlar da otomatik olarak vatandaslik alabilirler.

Cocuklarinizin yaslari cok kucuk, o nedenle 5 yil boyunca ABD disinda olmasini cok umursamayacaklardir, onemli olan sizin ABD'de yasiyor ve calisiyor olusunuz. Bunun icin ilk girisi yapip Green Card almalari onemli, bir de siz vatandas olurken fiziksel olarak ABD'de yasamalari onemli.

• @crazycells 5 sene boyunca onlar hiç gelmese, 5 senenin sonunda gelse kapıdan geri dönme gibi bir problem oluşmaz heralde. yoksa 6 ayda bir çocukların ve hanımın da mı giriş çıkış yapması gerekli? bu arada sana bir çay kahve ısmarlayayım bari abi, bu kadar amme hizmeti yapıyorsun 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells 5 sene boyunca onlar hiç gelmese, 5 senenin sonunda gelse kapıdan geri dönme gibi bir problem oluşmaz heralde. yoksa 6 ayda bir çocukların ve hanımın da mı giriş çıkış yapması gerekli? bu arada sana bir çay kahve ısmarlayayım bari abi, bu kadar amme hizmeti yapıyorsun 🙂

Sizinle beraber giris yapsinlar, yaslari kucuk oldugundan problem cikmamasi lazim. Ayni seyi esiniz icin soyleyemem, onunki farkli degerlendirilebilir. Sansiniza da bagli, ayrica esiniz zaten siz vatandas olunca otomatik vatandas olmuyor, bir de ABD'de yasama veya calisma gibi bir istegi yoksa Green Card surecine de devam etmesini tavsiye etmem. Konsoloslukla gorusup oncesinde 10 yillik turist vizesi basvurusu yapabilirsiniz. Genelde Green Card'ini iyi niyetle teslim edenlere de turist vizesi veriyorlar zaten.

Rica ederim, boyle bir seye gerek yok. Bilgi veya deneyim sahibi oldugunuz konularda, uzmanlik alanlarinizda foruma bilgi aktarmaniz yeterli 🙂

• @crazycells merhabalar benim bir sorum olacak ben Amerika’da verdiğim adrese gelecek evrakların ülkeye giriş yaptıktan sonra kaç gün içinde geleceğini sormak istiyordum ve bu ilk girişte ailemle gireceğim sonrasında 1 2 sene gir çık yapmayı planlıyorum ve bu süreçte tek giriş yapsam ailem olmadan bi sıkıntı olur mu

• @ahmetg1983 ssn ve gc adrese teskim surecleri icin 120 gun deniliyor lakin 1-2 hafta icinde ulasan da var bazen evraklari postada takilip kalan da oluyor . Bir sene gecerli bir vize basiyorlar pasaportunuza . Bununla bir sene boyunca giris cikis yapabiliyorsunuz, tek basiniza olmaniz farketmez. Verdiginiz adreste evraklari teslim alacak ve bir sonraki gidisinizde size teslim edecek biri olmali , ayrica adiniza gelen evraklari adresteki kisinin almasi icin posta bilgisi girerken c/o ibaresi ile adreste oturan kisinin bilgisini vermeniz gerek yoksa posta kapidan teslim olmadan iade olur .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetg1983 Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri içinde söyledi:

@crazycells merhabalar benim bir sorum olacak ben Amerika’da verdiğim adrese gelecek evrakların ülkeye giriş yaptıktan sonra kaç gün içinde geleceğini sormak istiyordum ve bu ilk girişte ailemle gireceğim sonrasında 1 2 sene gir çık yapmayı planlıyorum ve bu süreçte tek giriş yapsam ailem olmadan bi sıkıntı olur mu

Green Card'i soruyorsaniz 120 gun icinde gelmesi gerekiyor.

Ilk iletileri ve deneyimleri okumalisiniz. Benim tavsiyelerim hala ayni; konuyu okuyup, sureci anlayip kendi riskinizle hareket etmelisiniz.

• 2009 Kasım ayından bu yana Green Card sahibiyim. 2016 yılına kadar 1 sene arayla gir çık yaptım. Bazen birkaç ay, bazen iki gün kaldığım oldu. 2016 Haziran 2017 Eylül arası sadece 2 aylığına Türkiye’de bulundum ve genelde nakit çalıştım, arasıra vergi göstermek adına kısa zamanlı vergili işlerde de çalıştım. 2017 Eylülden bu yana Türkiye’deyim. Üniversitemin son senesini tamamlamak adın dönmüştüm baya uzadı. 20 ay oldu. 5 Haziran’da Miami’den giriş yapmayı deneyeceğim. Umarım her şey yolunda gider. Umarım hiç rastlamadığımız “Green Card’ına el konulup geri gönderilen kişi” ben olmam. Tüm vergi kağıtlarımı, telefon kayıtlarımı, banka hesap kayıtlarımı ve diplomamı yanıma alıyorum. Umarım geri dönüş için inandırıcı olabilirim. Çünkü gerçekten geri dönüyorum, malesef ülkemde çok uzun zamandır iş aramama rağmen iş bile bulamadım. Amerika’da iş baktığım ilk gün işim hazır oldu. Hayırlısıyla giriş yapabilirsem, veya aksi olursa buradan deneyimlerimi sizinle paylaşacağım. Herkese sevgiler, iyi dileklerinizi eksik etmeyin. 🙏🏿

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omerjackyilmaz Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri içinde söyledi:

2009 Kasım ayından bu yana Green Card sahibiyim. 2016 yılına kadar 1 sene arayla gir çık yaptım. Bazen birkaç ay, bazen iki gün kaldığım oldu. 2016 Haziran 2017 Eylül arası sadece 2 aylığına Türkiye’de bulundum ve genelde nakit çalıştım, arasıra vergi göstermek adına kısa zamanlı vergili işlerde de çalıştım. 2017 Eylülden bu yana Türkiye’deyim. Üniversitemin son senesini tamamlamak adın dönmüştüm baya uzadı. 20 ay oldu. 5 Haziran’da Miami’den giriş yapmayı deneyeceğim. Umarım her şey yolunda gider. Umarım hiç rastlamadığımız “Green Card’ına el konulup geri gönderilen kişi” ben olmam. Tüm vergi kağıtlarımı, telefon kayıtlarımı, banka hesap kayıtlarımı ve diplomamı yanıma alıyorum. Umarım geri dönüş için inandırıcı olabilirim. Çünkü gerçekten geri dönüyorum, malesef ülkemde çok uzun zamandır iş aramama rağmen iş bile bulamadım. Amerika’da iş baktığım ilk gün işim hazır oldu. Hayırlısıyla giriş yapabilirsem, veya aksi olursa buradan deneyimlerimi sizinle paylaşacağım. Herkese sevgiler, iyi dileklerinizi eksik etmeyin. 🙏🏿

Bol sanslar, bu kadar uzun sure ABD disinda kalma nedenlerinizden birinin egitim oldugunu vurgulamayi unutmayin. Bu sefer tamamen yerlesmeye geldiginizi vurgulayin. Bol sanslar tekrardan, iyi haberlerinizi bekliyoruz.

• @yapay-zeka

Açıklama için teşekkür ederim. Konudaki en yararlı bilgilerden biri.

Konunu büyük bir kısmını okudum. Ancak acaba greeencard kazanıp okulu nedeniyle re-entry permitle erteleyip girebilen yada re-entry ve saire yapmadangirebilen oldu mu acaba?

Girişte görevlilere diplomamı göstersem anlarlar mı acaba? 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesur Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri içinde söyledi:

@yapay-zeka

Açıklama için teşekkür ederim. Konudaki en yararlı bilgilerden biri.

Konunu büyük bir kısmını okudum. Ancak acaba greeencard kazanıp okulu nedeniyle re-entry permitle erteleyip girebilen yada re-entry ve saire yapmadangirebilen oldu mu acaba?

Girişte görevlilere diplomamı göstersem anlarlar mı acaba? 😃

Evet, dediginiz sekilde girebilenler var. Diplomaniz ya da mezuniyete dair belgeler yaninizda olursa daha ikna edici olur tabii ki.

• @omerjackyilmaz Tekrar merhabalar; dün Miami’den giriş yaptım. Pasaport kontrolündeki memur gayet güler yüzlüydü, ne zamandır ABD dışında olduğumu sorduğunda 20 ay dedim. Üniversiteyi bitirmek için döndüğümü ve şimdi ABD ye yerleşerek yükseklisansa başlayacağımı ve çalışacağımı söyledim. 20 ay dedikten sonra bilgisayarından en son çıkış tarihimi kontrol etti ve beni doğruladı. Daha sonra, sıkıntı yok dedi ama Border polisinin soracağı sorulara da cevap vermelisin dedi, sarı bi kağıt doldurdu ve beni başka bir memurun aracılığıyla uzun süre ABD dışında kalan vatandaşların veya turistlerin sorguya çekildiği odaya aldılar. Yaklaşık 3 saat bekledikten sonra sıra geldi, bölüm şefi yani yetkili Officer bana ABD yi izinsiz 1 yıl üzerinde terk ettiğimden dolayı artık greencard sahibi olmadığımı söyledi. Sebeplerimi söylememe rağmen pek oralı olmadı. Sonra biraz yumuşayarak bana bir soru daha sordu “bana kanıtla, şu an amerikayla nasıl bir bağın var?” dedi. Herhangi bir kontrat, sözleşme vs gösterebilir misin dedi, eski sözleşmeleri kabul edemem dedi. Belkide dönüp arkasını gidecekti ama kaç parayla geldiğimi sordu. 700$ dedim, bunun üzerine seni 1 seferlik kabul edebiliriz ama bir daha böyle birşeye kalkışamazsın dedi. 585$ cezası var ödeyebilir misin dedi, öderim dedim. Böylece 1 saat daha bekletildim ve evrak işleri hallolunca Officer ile birlikte Cashier e gittik ve 585$ ceza 183 nolu form ile birlikte ödedim. Ve giriş yaptım. Fakat başka bir Türk bayan 3 senedir ülkeye gelmediği halde, aynı sorularla karşılanmasına rağmen, para ödemeden geçirildi. Günün şanslısı bendim, para ödeme mevzusu bana denk gelmişti anlaşılan. Ben bu şekilde sezdim. Officer bana eğer yine uzun süre gidersem permit almamı tembihledi, yani onlara kalsa yeniden böyle bir şeyi yapabilirmişim gibilerinden. Şimdilik bu kadar.
    Sevgiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omerjackyilmaz Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri içinde söyledi:

@omerjackyilmaz Tekrar merhabalar; dün Miami’den giriş yaptım. Pasaport kontrolündeki memur gayet güler yüzlüydü, ne zamandır ABD dışında olduğumu sorduğunda 20 ay dedim. Üniversiteyi bitirmek için döndüğümü ve şimdi ABD ye yerleşerek yükseklisansa başlayacağımı ve çalışacağımı söyledim. 20 ay dedikten sonra bilgisayarından en son çıkış tarihimi kontrol etti ve beni doğruladı. Daha sonra, sıkıntı yok dedi ama Border polisinin soracağı sorulara da cevap vermelisin dedi, sarı bi kağıt doldurdu ve beni başka bir memurun aracılığıyla uzun süre ABD dışında kalan vatandaşların veya turistlerin sorguya çekildiği odaya aldılar. Yaklaşık 3 saat bekledikten sonra sıra geldi, bölüm şefi yani yetkili Officer bana ABD yi izinsiz 1 yıl üzerinde terk ettiğimden dolayı artık greencard sahibi olmadığımı söyledi. Sebeplerimi söylememe rağmen pek oralı olmadı. Sonra biraz yumuşayarak bana bir soru daha sordu “bana kanıtla, şu an amerikayla nasıl bir bağın var?” dedi. Herhangi bir kontrat, sözleşme vs gösterebilir misin dedi, eski sözleşmeleri kabul edemem dedi. Belkide dönüp arkasını gidecekti ama kaç parayla geldiğimi sordu. 700$ dedim, bunun üzerine seni 1 seferlik kabul edebiliriz ama bir daha böyle birşeye kalkışamazsın dedi. 585$ cezası var ödeyebilir misin dedi, öderim dedim. Böylece 1 saat daha bekletildim ve evrak işleri hallolunca Officer ile birlikte Cashier e gittik ve 585$ ceza 183 nolu form ile birlikte ödedim. Ve giriş yaptım. Fakat başka bir Türk bayan 3 senedir ülkeye gelmediği halde, aynı sorularla karşılanmasına rağmen, para ödemeden geçirildi. Günün şanslısı bendim, para ödeme mevzusu bana denk gelmişti anlaşılan. Ben bu şekilde sezdim. Officer bana eğer yine uzun süre gidersem permit almamı tembihledi, yani onlara kalsa yeniden böyle bir şeyi yapabilirmişim gibilerinden. Şimdilik bu kadar.
    Sevgiler

Bilgilendirme icin tesekkurler sayin @omerjackyilmaz , gecmis olsun... internetten formu bulamadim, siz de bir bakar misiniz? Ne amacla bu parayi odettiklerini merak ettim.

Fakat sonucta onemli olan ABD'ye giris yapabilmis olmaniz. Bundan sonraki surecte bol sanslar, ABD'yi mumkunse bir sure kisa sureli olsa da terk etmeyin. Ne kadar kisa surede ABD'de hayata baslarsaniz o kadar rahat edersiniz.

• @crazycells çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için; amacım artık ABD ye yerleşmekti zaten, bu nedenle para cezasını sorun etmiyorum. Bende tam anlamadım, açıklama yapılmadı, belgeyi onlar doldurdu ben sadece imzaladım. Nasıl bir şey olduğunu da göremedim. Araştırmak gerek.
    10 senelik GreenCard’ımın süresi Kasım ayında doluyor onun için Ağustos ayında yeni GC başvurusu yapacağım. Sizce sorun çıkar mı, şu an aklıma bu takıldı; yenileme yaparken bu giriş çıkışlardan dolayı problem çıkar mı acaba?
    Sevgiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omerjackyilmaz bu nedenden dolayi sorun cikacagini sanmiyorum, sonucta hala LPR'siniz.

• Merhaba arkadaşlar ben de tecrübelerimi yazayım.İlk girişi 28 Ağustos 2018’de yapmıştım.20 Eylül’de çıkış yapmıştım.green cardım benden sonra geldi adrese.Çıkış yapma sebebim üniversite okuyor olmamdı son sınıfa(4) gidiyordum.Daha sonra okulum bitince 6 Haziran da THY bileti aldım Los Angeles için bilet aldım.yaklaşık 8.5 sonra yani.Green card yanımda yoktu bu arada pasaporttaki damga ile uçtum. Girişte görevli damgaya baktı: daha önce green carda dokundun mu diye sordu hayır dedim.Türkiyede okul okuduğumu ve okulumun bittiğini söyledim. sonra pasaporta bir giriş damgası bastı LPR yazıyordu bi dahakinde sadece green cardla giriş yapabileceğimi söyledi ben de teşekkür ettim.Yani bi sorun olmadı arkadaşlar 2.girişimde şimdi Amerikadayım.

• selamlar, girişte tüm geçmişiniz ( amerika giriş çıkışlarınız , statunuz , vizeniz vs ) ilgili memurun ekranına dökülüyor sanırım, doğru ve samimi olmaktan başka bir seçenek sadece herşeyi daha zorlaştırır...

• @omerjackyilmaz geçmiş olsun, stresli de olsa sonunun iyi bitmesi sevindirici olmuş 🙂

• merhabalar,

Greencard geldikten sonra Amerika'ya griş yapmamız gerekn süre olan 1 yılı , Türkiye deki işlerim sebebiyle 1.5 yıla uzaması söz konusu olabilir. Bu durumda greencardımın sıkıntıya girmemesi için ne yapmam gerekir? Bu konuda bir opsiyon var mıdır ? Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

141

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |