Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@gunaltay58 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells yanı soyle mı yapmalıyım, hazıran 2009 bir yerde başlattım tarıhı mayıs 2011 de bitirdim. diğer tarihi mayıs 2011 degil de haziran 2011 de mi başlıyacak?

Hayir, yanlis hatirlamiyorsam Mayis 2011 olarak baslatmalisiniz. Haziran'i kabul etmeyecek diye dusunuyorum, araya 1 ay bosluk koymus oluyorsunuz.

• @omertug Bu kısma henüz gelmemiştim bi önbilgi alayım dedim acaba ekstra bir program vs gerekiyor mu diye, teşekkür ederim abi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkangeziyor DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

2 sorum var
    1 Universitede isletme okumus biri ‘abd de ne is yapmayı dusunuyorsunuz?’ Sorusuna Business olarak isaretlese olur mu?
    2 aynı soru mulakatta soruldugunda ise o soruya ne cevap verirsek uygun olur? Mesela Ticaret dusunuyorum desek?

Gercek amaciniz neyse formlara o sekilde yazmaniz ve size soruldugunda gercek cevabinizi vermeniz en uygunu olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umitgulcu DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells teşekkür ederim. Bir sorum daha var 🙂 Çocuğum benimle Amerikaya gelecek ancak USD vatandaşı olduğundan greenkart almayacak.
    Is this child immigrating to the US with you? sorusuna ne cevap vermeliyim? Ekran görüntüsü (https://prnt.sc/nsomxn)

ABD vatandaslari ya da GC sahipleri icin bir DS-260 formu dolduramazsiniz. O formlar bos kalabilir, formu doldurmayin, gondermeyin de... sizin surecinizi etkilemez.
    ( @Muhtaradana , onu baska bir sey icin soylemis olabilirim sayin @Muhtaradana ; cunku gonderilmeyecek formlarin bu sekilde kalmasinda bir sakinca yok. Doldurulmasi da, gonderilmesi de gerekmiyor. Sadece Green Card alacak kisiler icin bir form doldurup, bu formlari gondermek yeterli.)

evet diyebilirsiniz sorun olmaz. Bu kisim sizin surecinizi ilgilendirmiyor, oraya ne yazarsaniz yazin sonuc sizin icin degismeyecek. O kisim, daha cok I-130 basvurulari icin onemli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atasaydir DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar,

Size bir sorum olacaktır. Aynı işyerinde 2017 yılından beri çalışmaktayım. Fakat belirli süre içerisinde terfiler aldım. Fakat aynı iş yeri olduğu için ayrı ayrı yazmadım. Çalıştığım tarihi ve şu an ki sorumluluğumu belirttim. Herhangi bir sorun oluşturur mu?

sorun olmaz.

• @gunaltay58 haziran 2011de başlatırsanız sıkıntı olur mu bilmiyorum ama mayıs 2011den başlatırsanız sıkıntı olmayacağını biliyorum. Biz öyle doldurduk.

• @crazycells Merhaba hocam geçenlerde bir sorunum vardı size sormuştum 5 kişilik aile özbekistan vatandaşı bireylerin tüm formlarını doldurdum en son imza kısmına geldim bugün daha önce case number da hata aldığımı söylemiştim ve siz 3 tane sıfırı silin demiştiniz bugün onu yapıp imzalamak istedim hala case number da hata alıyorum ne yapabilirim veya nerede yanlış yapıyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhmet DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Merhaba hocam geçenlerde bir sorunum vardı size sormuştum 5 kişilik aile özbekistan vatandaşı bireylerin tüm formlarını doldurdum en son imza kısmına geldim bugün daha önce case number da hata aldığımı söylemiştim ve siz 3 tane sıfırı silin demiştiniz bugün onu yapıp imzalamak istedim hala case number da hata alıyorum ne yapabilirim veya nerede yanlış yapıyorum

evet, EU'dan sonraki sifirlari silin. Numaraniz 2020EU00012345 ise, 2020EU12345 seklinde yazin.

• @crazycells Merhaba ds 260 formunu doldurdum ama yazan talimatlar yani 2. aşama burda yazanla aynı tamamladıktan sonra çıkan yazı şöyle

Sonraki adımlar
    Tüm Çeşitlilik Vize adayları:
    Gerekli destekleyici medeni belgeler edinin.
    Dışişleri Bakanlığı'nın vize şartlarını karşılayan fotoğraflar edinin.
    Vize görüşmenizin yapılacağı ABD Büyükelçiliği / Başkonsolosluğu'na özgü bilgileri inceleyin.
    Kentucky Konsolosluk Merkezine herhangi bir belge sunmanıza gerek yoktur. KCC başvurunuzu inceleyecek ve sağladığınız bilgilerin eksik veya eksik olup olmadığını size bildirecektir. DS-260 başvurunuz, sizin için bir vize numarası alıncaya kadar ve sizin durumunuz planlanıncaya kadar KCC ile dosyada tutulacaktır. Durumunuz planlandığında, KCC size daha ayrıntılı talimatlar için Giriş Durum Kontrolü (ESC) web sitesine girmenizi yönlendiren bir e-posta mesajı gönderir.

• Merhaba, 2 konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim;

1- DS 260 formunda geçmiş adreslerimizi yazarken, herhangi bir ülkede geçirdiğimiz süre maksimum kaç ay olursa forma yazmaya gerek yok?
    Mesela 2 kere farklı yıllarda 3'er aylık Arabistan'da çalıştıysam bu adresleri yazmalı mıyım? Adresi yazarsam eski iş tecrübelerimde o ayları da belirtmeli miyim?

2- İki tane eski (süresi dolan, sayfası dolan vs) ve bir tane yeni olmak üzere toplam 3 adet türk pasaportum var. Mülakatta eski pasaportlarımı görmek isteyecekler mi? O pasaportlardaki ülkelere giriş çıkış damgalarına bakıp formdaki bilgilerle karşılaştırma yapıyorlar mı?

Şimdiden teşekkürler

• Selamlar arkadaşlar
    Şuan Abd de çalışıyorum 1 senelik j-1 ile ve vizem ekimde bitecek.green cardi kazandim case number 15xxx lerde fakat bir ara ihtiyacim oldugu icin ssn mi kullanarak uber’da calistim. mebla -500 dollar bu greencard almamda olumsuz sekilde etkisi olurmu?basina benim gibi böyle bir olay yasayan varmı

• arkadaşlar dv2020 çekilişi çıktı. yaklaşık 2 hafta önce ds260 formunu doldurup yolladım. fakat formda güncel oturduğum adresten bu ay sonu itibari ile taşınacağım. yeni adresi bildirmeye gerek var mı? yazışma adresi olarak ailemin kaldığı adresi belirtmiştim onda herhangi bir değişiklik yok sadece kendi ikamet ettiğim adres değişiyor.

• @gunaltay58 kalınan yerlerin zamanında boşluk olmamalı haziran 2009-mayıs 2011 ise mayıs 2011-mayıs 2013 gibi olmalı. yoksa kabul etmiyor.

• @crazycells merhaba, DS 260 formunu dolduracağım fakat bir sorum olacak;
    Green Card eşime çıktı, 16 yaşından beridir aynı adreste annesinin evinde ikamet ediyor gözüküyor. 2013 yılında evlendiğimizde kayınvalideyle yan sokakta oturduğumuzdan eşimin ikametgahını evlendiğimizden beri oturduğumuz adrese almadık hala annesinin evinin adresinde gözüküyor edevlette. Fakat Green Card başvurusu yaparken alışkanlıktan kendi oturduğumuz adresi yazdık, tek farkı sokak ve apartman no ve daire no farklı. Acaba eşimin adresini hemen kendi oturduğumuz adrese alalım mı? Bu adres olayı çok sıkıcı gerçekten. yardımların için teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhmet DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Merhaba ds 260 formunu doldurdum ama yazan talimatlar yani 2. aşama burda yazanla aynı tamamladıktan sonra çıkan yazı şöyle

Sonraki adımlar
    Tüm Çeşitlilik Vize adayları:
    Gerekli destekleyici medeni belgeler edinin.
    Dışişleri Bakanlığı'nın vize şartlarını karşılayan fotoğraflar edinin.
    Vize görüşmenizin yapılacağı ABD Büyükelçiliği / Başkonsolosluğu'na özgü bilgileri inceleyin.
    Kentucky Konsolosluk Merkezine herhangi bir belge sunmanıza gerek yoktur. KCC başvurunuzu inceleyecek ve sağladığınız bilgilerin eksik veya eksik olup olmadığını size bildirecektir. DS-260 başvurunuz, sizin için bir vize numarası alıncaya kadar ve sizin durumunuz planlanıncaya kadar KCC ile dosyada tutulacaktır. Durumunuz planlandığında, KCC size daha ayrıntılı talimatlar için Giriş Durum Kontrolü (ESC) web sitesine girmenizi yönlendiren bir e-posta mesajı gönderir.

tam olarak ne soruyorsunuz? Sorunuzu acik bir sekilde ve tam bir cumle ile yazmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arkypg DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, 2 konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim;

1- DS 260 formunda geçmiş adreslerimizi yazarken, herhangi bir ülkede geçirdiğimiz süre maksimum kaç ay olursa forma yazmaya gerek yok?
    Mesela 2 kere farklı yıllarda 3'er aylık Arabistan'da çalıştıysam bu adresleri yazmalı mıyım? Adresi yazarsam eski iş tecrübelerimde o ayları da belirtmeli miyim?

2- İki tane eski (süresi dolan, sayfası dolan vs) ve bir tane yeni olmak üzere toplam 3 adet türk pasaportum var. Mülakatta eski pasaportlarımı görmek isteyecekler mi? O pasaportlardaki ülkelere giriş çıkış damgalarına bakıp formdaki bilgilerle karşılaştırma yapıyorlar mı?

Şimdiden teşekkürler

1. Siniri 6 ay gibi dusunebilirsiniz. Yazmasaniz da olur ama yazmak isterseniz sorun olmaz. Belirtip belirtmemek size kalmis. Kayitlara bu sekilde gecmesini istiyorsaniz bu sekilde doldurun.

2. Sadece icinde ABD vizesi olan pasaportlari, vizeleri iptal etmek icin istiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xial DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Selamlar arkadaşlar
    Şuan Abd de çalışıyorum 1 senelik j-1 ile ve vizem ekimde bitecek.green cardi kazandim case number 15xxx lerde fakat bir ara ihtiyacim oldugu icin ssn mi kullanarak uber’da calistim. mebla -500 dollar bu greencard almamda olumsuz sekilde etkisi olurmu?basina benim gibi böyle bir olay yasayan varmı

Ne zaman calistiniz? IRS'e vergi odediniz mi?

Su konuyu okumanizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/758/9-agustos-2018-itibariyle-baslayacak-f-j-ve-m-vizelerini-ilgilendiren-degisiklik

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrt01 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

arkadaşlar dv2020 çekilişi çıktı. yaklaşık 2 hafta önce ds260 formunu doldurup yolladım. fakat formda güncel oturduğum adresten bu ay sonu itibari ile taşınacağım. yeni adresi bildirmeye gerek var mı? yazışma adresi olarak ailemin kaldığı adresi belirtmiştim onda herhangi bir değişiklik yok sadece kendi ikamet ettiğim adres değişiyor.

Boyle guncellemelere gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells merhaba, DS 260 formunu dolduracağım fakat bir sorum olacak;
    Green Card eşime çıktı, 16 yaşından beridir aynı adreste annesinin evinde ikamet ediyor gözüküyor. 2013 yılında evlendiğimizde kayınvalideyle yan sokakta oturduğumuzdan eşimin ikametgahını evlendiğimizden beri oturduğumuz adrese almadık hala annesinin evinin adresinde gözüküyor edevlette. Fakat Green Card başvurusu yaparken alışkanlıktan kendi oturduğumuz adresi yazdık, tek farkı sokak ve apartman no ve daire no farklı. Acaba eşimin adresini hemen kendi oturduğumuz adrese alalım mı? Bu adres olayı çok sıkıcı gerçekten. yardımların için teşekkürler

Gerek yok. Kayitlardaki adresinizle ilgilenmiyorlar, yasadiginiz gercek adresleri soruyorlar. Gercek hayatta nerede yasadiysaniz o adresleri yazmaniz yeterli olacaktir, bol sanslar!

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@xial DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Selamlar arkadaşlar

Ne zaman calistiniz? IRS'e vergi odediniz mi?

Su konuyu okumanizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/758/9-agustos-2018-itibariyle-baslayacak-f-j-ve-m-vizelerini-ilgilendiren-degisiklik

Vergi dilimi aralıkla nisan arası.
    Bunu Mart 2019da yaptım.Fakat meblagnın miktari önemlimi onu bilemiyorum cünkü ihtiyacim vardi.ve j1 ek is calismaya imkan sunmuyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |