Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Teşekkür ederim hocam tüm bilgiler ve yardımların için

• Telefon numaramızı verdiğimiz bölümde +090 koymamız gerekir mi? Yoksa 053.. diye, normalde tr içinde nasıl yazıyorsak oyle mi yazalım?

• @mstf 9054... şeklinde yazabilirsiniz

• Islemler tamam gibi son bir kontrol sonrasi submit yapacam inşallah imzami guncelleyecegim bekleyecegiz sonrasinda ise herkese başarılar

• Bikac sorum var
    1 katıldıgınız egitim kurumlarının sayısını mesela lise,meslek yuksekokulu,universite oldugunu varsayarsak 3 yazıp sonra ilk universiteden mi baslamalıyız doldurmaya?
    2 egitim kurumlarının isimlerini Turkce mi İngilizce mi yazalım?

• Yahu adresleri sanırım 10. kez giriş yapmayı deniyorum, ya siteden atıyor, ya hata veriyor, yada alakasız hata uyarısı veriyor. Tek bahtsız bedevi ben miyim?

• @mstf Klavye dilini İngilizce yapıp öyle deneyin Türkçe karakter çakışması olabiliyor, eğer bu da sorunu çözmezse farklı internet tarayıcılardan girip doldurmayı deneyin.

• merhabalar.. ds 260 formunu daha doldurmadım. bir kaç sorum var?
    1_lise diploması yerine mezuniyet belgesi gecerli olurmu?( lise diplomam anestezi tek. ve ben lise diplomam ile 8 yıllık devlet memuruyum. normalde önlisans diplomam var fakat başka branş(sağlık kurumları işletmeciliği). illa lise diploması görnek isterlermi ?
    2_formu eşim ve çocugum için doldurma aşamasına nasıl geçiliyor. yani kendiminkini doldurdum submit ettim ve yolladım. sonra yeniden case no ile bir daha giriş yapıp yeniden mi dolduruyoruz?

• @arifcinar
    merhaba

1. önlisans diplomanız varsa, lise diplomasının aslına ihtiyacınız yok, lise mezuniyet belgeniz işinizi görür.

2)Aynen öyle, sizin isminizin altında eşiniz ve çocuğunuzun ismi var, hepsini teker doldurup save edip (ikinci bir gözle tekrardan kontrol ettikten sonra) gönderin.

• @ozn bizde o yollardan geçip, sinir olduk, her adresi tek tek kaydetmeyi deneyin lütfen

• @erkangeziyor
    en son mezun olduğumuzdan geriye doğru gidiyoruz
    Sadece Atatürk ( university) yada Atatürk (high school) gibi yapıyoruz
    Ön lisansın ingilizce karşılığı nedir bilmiyorum @crazycells

• @ksmcmldg bol şans

• @mstf bende çok uğraştım o konuda 10 veya 11 tane adres yazmak zorunda kaldım ve şöyle bir çözüm buldum.
    *Öncelikle büyük harf açık ve İngilizce karakter ile yaz.
    *Sonrasın da yazdıklarını kayıt et fakat geriye dönük hepsini yazamadığından kayıt edemeyip attığı zaman başa dönecektir. O durum içinde örneğin iki adres yaz son yazdığın adresin taşınma tarihini 16 yaşından öncesi ne zamansa o tarihi gir ve kaydet.
    *sonra tekrar tarihi düzelt ve tamamlayana kadar aynı şekilde devam et.
    *sayfadan atsa bile kayıt olmuş olacaktır.
    umarım anlatabilmişimdir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oez DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

erasmus tarihlerini girdikten sonra "diploma, certificate" yazan yere "exchange student" yazmama gerek var mı, boş mu bırakmalıyım,

Benzer biçimde üni eğitimin esnasında yatay geçiş yapmışsam ""diploma, certificate" yazan yere "transfer" yazmama gerek var mı, boş mu bırakmalıyım.

bos birakabilirsiniz veya none yazabilirsiniz.

• @deathzombie
    Ellerinize sağlık, anca bu kadar açık ve net anlatılabilirdi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkangeziyor DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Bikac sorum var
    1 katıldıgınız egitim kurumlarının sayısını mesela lise,meslek yuksekokulu,universite oldugunu varsayarsak 3 yazıp sonra ilk universiteden mi baslamalıyız doldurmaya?
    2 egitim kurumlarının isimlerini Turkce mi İngilizce mi yazalım?

1. Aslinda siralamasi farketmez.

2. Meslek Yuksekokulu icin Vocational School yazabilirsiniz, diger yuksekokullar icin Junior College yazabilirsiniz. ( @Muhtaradana )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arifcinar DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhabalar.. ds 260 formunu daha doldurmadım. bir kaç sorum var?
    1_lise diploması yerine mezuniyet belgesi gecerli olurmu?( lise diplomam anestezi tek. ve ben lise diplomam ile 8 yıllık devlet memuruyum. normalde önlisans diplomam var fakat başka branş(sağlık kurumları işletmeciliği). illa lise diploması görnek isterlermi ?
    2_formu eşim ve çocugum için doldurma aşamasına nasıl geçiliyor. yani kendiminkini doldurdum submit ettim ve yolladım. sonra yeniden case no ile bir daha giriş yapıp yeniden mi dolduruyoruz?

sayin @Muhtaradana 'nin cevaplarina ek olarak.

1. En ust derece neyse onun belgelerinizi gostermeniz yeterli.

2. Gerekiyorsa ana sayfadaki formunuzun yaninda "Add Applicant" ile ek form olusturabilirsiniz.

• Arkadaslar, ben firma sahibi isem occupation kismini nasil doldurmaliyim? eleman gibi doldurmam yeterli mi ?

• @crazycells Tekrardan merhabalar sayin Crazycells !
    universite ile ilgili cevabınızı duzelttim. tesekkur ederim.tekrar birinci soruma doneceksek.
    1 - cocukların ds260 Formlarini doldurdum.ve dedigim gibi cocuklarin velayeti mahkeme tarafından annelerine verildi.bebim form içinde cocuklarla ilgili soruda
    Q is this child immigrating to the U.S. with you ? ben NO dedim
    Q - is this child immigrating to the U.S at a later date to join you ? ben EVET dedim. bu şiklara vermiş oldugum cevaba gore yani ogenmek istediğim cocuklar Mulakata benimle mi gelecekler ? yok ben tek basima mi gidecegim.
    simdiden cevabiniz için tesekkur ederim.

• @muhtaradana teşekkür ettim sağolun..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |