Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ksmcmldg adresler birbiri ile çakışıyordur muhtemelen

• @kartanesi-sevinç
    case number kazandığınızda verilen numara
    2020EU00038XXX gibi

Confirmation number dv loterye başvurduğumuzda bize verilen numara(kazanıp, kazanmadığınızı kontrol ettiğimiz 2020 ile başlayan uzun numara dizisi)

• @muhtaradana cevap için teşekkürler. Evet DS-260 dan sonraki e-devletten alacağım evraklar için KCC'den gelecek olan emaili soruyorum. Biz şu an Mayıs'tayız. Eylül veya Ekim'de cevap gelir diyorsunuz değil mi? Ooo daha çok varmış.

• @kubra GC talihlisi eşim, ben değilim. Onun formunu doldururken onda soru çıktı. Sanırım sadece esas talihliye sorulan bir soru. Şimdi içim çok daha rahat. Tekrar teşekkür ederim.

• sürrekli siteye ulaşamama hatası alıyorum bırkac farklı tarayıcıdan denedım ama olmuyor malesef 😞

• Merhabalar
    1.Mülakata giderken diploma yerine e-devletten mezuniyet belgesi götürülebiliyormu?
    2. Eğer diplomanın aslı gerekiyorsa diplomayı aldığım dönem okulun ismi ile şimdi ismi farklı. diplomadaki ismi yazmadım e devlette şimdiki ismi yazdığı için açtırıp düzeltmelimiyim?
    Diplomadaki isim: Zonguldak Karaelmas Üniversitesi
    E-Devletteki isim: Bülent Ecevit Üniversitesi
    Ds-260 yazdığım: Bülent Ecevit Üniversitesi

sayın @crazycells nasıl bir yol izlemeliyim.

• mrb. 2 sorum var

1. askerligini kısa donem jandarma er olarak yapan biri;
      Branch of Service:
      Rank/Position:
      Military Specialty:
      bölümlerini sırasıyla ne yazmalı?
    2. “Atesli silahlar, patlayicilar, nukleer , biyolojik ya da kimsayal konularda uzmanlasmis yetenek ya da egitiminiz var mi?” Sorusuna silahlı guvenlik sertifikası olan biri evet mi hayır mı yazmalı? Evetse nasıl bi acıklama yapılmalı?

• Bu ileti silindi!

• Esenlikler size bir kaç sorum olacak ilgilenip yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten ….32 yaşındayım Ben 5 seneye yakın amcamın inşaat firmasında bazı zamanlar işletme inşaat bakım onarımcı bazı zamanlar inşaat bekçisi olarak çalıştım 4 senedir isteğe bağlıyım şu an freelance çalışıyorum aynı şirkette...2018 yılında Açık öğretim lisesinden mezun oldum Lise mezunuyum..sorumlarıma geçeyim...
    1.Yakın zamanda Açık öğretim lisesinden meun olmam bir sorun yaratırmı yani açık lise mezunu olmamda bir sorun teşkil eder mi?
    2.Yaptıgım iş ve süresi uygunmudur green cardı kazanamamda?
    3.Case number ım 2020eu49XXX yani bu numara ile mülakata girme şansım nedir sizce bu sene mülata çağırırlar mı beni?Eu bölgesinde en yüksek hangi case numberler kazanabiliyor?bu hafta ds260 forumnu göndereceğim sizce ne zaman mülakat tarihi verirler hangi ay yıl tahminen...?şimdiden cevaplar için çok teşşekürler Saygılar...

• Herkese selam, bir DV2020 talihlisi arkadasım icin yazıyorum sorum şöyle, benim arkadas gecen sene DV cekilese katildiginda bekar olarak beyan etmiş kendini aslinda evliydi ve simdi esiyle boşanma kararı almışlar, sizce DS260 ve bundan sonraki sureci en dogru sekilde nasıl devam etmeli? Lütfen cevaplarinizi bekliyoruz.

• Merhaba benim eşim GC çekilişini kazandı
    Amerika dan sponsor olacak Akrabam var
    Şimdi o başka Eyalet te ,nasip olursa biz başka Eyalet e gitmeği düşünüyoruz evraklar için vereceğimiz adres değişik olursa bir sıkıntı olur mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alico DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

herkese bu yolda şans ve başarı diliyorum. bu sene bizede gc çıktı. numaramız 36xxx lerde şansımız nedir? bu sene 55xxx lere kadar numara verilmesi neyi gösteriyor? CRAZYCELLS ailecek gitmeyi düşünüyoruz. ds 260 ı hepimiz doldurduktan sonra mülakata girmeyen aile bireyi olursa diğer bireylerin vize almasını etkiler mi? (anne çocuk girse baba girmese örneğin ). böyle açıklayıcı bir site ve forum için çok teşekkürler ilaç gibi geldiniz...

Bol sanslar. Dosya numarasi yuksekligini henuz aciklayamiyoruz 🙂

Cekilis talihlisi gittigi surece sorun olmaz, cekilis talihlisi ve mulakata katilan kisiler vize alabilir. Diger aile uyeleri vize alamaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smtogz DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@CRAZYCELLS verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Sayenizde halledebildim çoğu şeyi. Sormak istediğim birşey var ben lise 3 ten sonra açık öğretim lisesine geçiş yapmıştım. Bu durumda ikisini mi yazmam gerekiyor yoksa sadece mezun olduğum yer yeterli midir ? Teşekkürler

Ikisini yazmanizi tavsiye ederim. Sadece mezun oldugunuz yerin karsisina "diploma" yazin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@halils DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba;
    Kizim amerikada dogdu ve amerika pasaportu ve sosyal guvenlik numarasi var. basvuru formunda onun bilgilerinide girmistim. Şimdi onun içinde bir ds 260 formu doldurmam gerekiyormu

Hayir, GC sahipleri veya ABD vatandaslari DS-260 formunu doldurmamali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@coachella DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba

1 - Started Living Here  - Ne zamandan beri bu adreste yaşıyorsunuz?
    E-devlette 2007 olarak gözüküyor ama 2005 te şu an oturduğum evime taşındım. Burada 2007 olarak mı girmeliyim?

2 - En son okuduğum okuldan mezun değilim.
    Ama okul bilgilerimi girdim. mezuniyet durumuna none yet yazdım.
    Tarih olarakta dünün tarihini seçtim (17.05.2019)
    uygun mudur?

3 - Önlisans mezunuyum.
    Degree or diploma alanına ne yazmam gerekir?
    BACHELORS DEGREE doğru mu?

4 - Benim ilk işe giriş tarihim 2011 olarak e-devlette görüntüleniyor.
    bu benim stajımda okulun yaptığı sigorta tarihidir.
    Benim asıl işe giriş yaptığım tarih 2012 dir.
    Bu durumda ilk işe başladığım tarih olarak e devlette görüntülenen 2011 li tarihi mi? yoksa ilk işe girişteki yılımı mı gireyim?

5 - Formun en sonunda size kim yardımcı oldu bilgisine erkek arkadaşımın adını gireceğim.
    Formu birlikte doldurduk.
    Evleneceğimiz için vize görüşmesinde ilişkimizin kanıtlarıyla birlikte gideceğiz. Ek olarak bu bilgiyi buraya girmem de bize yardımcı olur mu?

6 - Daha sonradan evlilik durumum ve üniversite mezuniyetim sebebiyle formu güncellemek isteyeceğim.
    Fakat güncelleme işlemleri konusunda sağlıklı bilgi edinemedim ve bu konu bende çok havada kaldı.
    İşlemlerinden sonra yani mezun olduktan sonra ve evlendikten sonra soyadım dahil bir çok bilgim değişecek.
    Bu formu açtırarak mı değişiklik yapacağım yoksa ek olarak mail vs ile mi talepte bulunacağım?

Teşekkürler.

1. 2005
    2. uygundur.
    3. diploma daha uygun, onlisans'in derece karsiligi "associate degree" oluyor
    4. gercek hayattaki bilgileri yazmanizi tavsiye ederim.
    5. girebilirsiniz, sadece bu hareket cok yardimci olmaz. Eger iliskinin dogasindan suphe duyarlarsa, farkli sekilde kanitlamaniz gerekir. (Fotograflar vs.)
    6. Ne zaman evlenmeyi dusunuyorsunuz? Verecegim cevap ona gore degisecek.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@znerus DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, foruma yeni üye oldum ama bir haftadır sürekli burayı okuyorum. Hiç askere gitmeden bedelli askerlik yapan biri "Have you ever served in the military?" sorusuna No mu demeli?
    @crazycells in hazırladığı PDF'te bahsedilen 2 soruyu kendi DS 260 formumda göremedim.

• Can you speak and/or read languages other than your native language?
    • Does this job require at least 2 years of training or experience?
      Forumda emeği geçen herkese teşekkür ederim.

No diyebilirsiniz ama "evet" daha uygun olur.

Sorun degil, sadece formdaki sorulari cevaplamaniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope78 rica ederim, bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@blackeagle DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, bugün itibari ile DS-260 formunu doldurdum ve gönderdim. O kadar içeriğine tarihlere dikkat ettiğim halde 3 yaşındaki çocuğum için onaylarken son bir soru var formu doldururken birinden yardım aldınız mı? Ben de No yu işaretledim. 3 yaşındaki çocuğun kendi doldurması mümkün değil ama ben aracı bir kurum olarak düşünmüştüm. Onaylar onaylamaz aklıma geldi. Mantık hatası oldu bunun için KCC ile irtibata geçmem gerekir mi? @crazycells ne dersiniz?

sayin @kubra 'nin belirttigi gibi, sorun olmaz. Kendisinin doldurmadigi asikar 🙂

• @crazycells ilginiz için yürekten teşekkür ediyorum. iyi çalışmalar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozn DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Abi benim kafama bir şey takıldı, ben şuan öğrenci evinde kalıyorum okullar kapanınca yine kendi evime döneceğim, bu çekilişe katılmak için ilk başvuruda adresimi ailemle yıllardan beri kaldığım adresi yazdım çünkü öğrenci evinde bir okul dönemi kalıp ayrılıyorum, yani çok aitlik hissetmediğimden onu yazmamıştım fakat şimdi DS-260 formunu doldururken bayadır öğrenci evinde kaldığımdan şuanki öğrenci evi adresimi de doğal olarak "present adress" olarak ekledim, ve ben ilk çekilişe katılma başvurusunu yaparken özünde öğrenci evindeydim fakat kendi ailemle kaldığım evi yazdım. Bu bana bir sorun çıkarır mı acaba? Özellikle present adress kısmında ne zamandan beri sorusuna "eylül" den beri dedim ve ben başvuruyu yollarken bu tarih eylülden sonraydı, şunu derler mi acaba niye öğrenci evi adresini ilk başvuruda yazmadın ne iş falan diye? biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir 😞

sorun olmaz.

Benzer Başlıklar

• 4650
  • 12170
  • 22
  • 4816
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |