Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@smtogz DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba ,
    Adres kısmından bir türlü ilerleyemiyorum. Adreslerin hepsini yazdım ama ilerle veya kaydet dediğim anda siteden atıyor. başka tarayıcıdan da yaptım yine aynısı oluyor.Sorun ne olabilir acaba ? Daha önceki yorumları okudum ama tam anlayamadım. Anlayışınız için teşekkür ederim

adresleri her seferinde tarihleri degistirerek teker teker kaydedin.

• Merhaba arkadaşlar ;
    Green Card lotosunu kazandım , darısı kazanamamış arkadaşların başına.
    Ancak bildiğiniz üzere bir mülakat var ve bu mülakatla ilgili bazı endişelerim var.

Crohn hastasıyım. Bu hastalık bağırsakta oluşan , bazı yiyecek ve içeceklerden uzak durdurtan , bulaşıcı olmayan ama kronik bir hastalık. Çoğunluk hasta ömür boyu ilaç kullanmak zorunda ama doktorum bana ilacı bıraktırdı. Hastalık sebebi ile askerlik de yapamadım. Mülakatta problem çıkarır mı ?
    Tam hatırlamıyorum ama yüksek ihtimal biyometrik fotoğrafım 1 ya da 2 sene önce green card lotosu için kullandığım foto ile aynı. Tam emin değilim bu konuda ama aynı ise problem olur mu ?
    Başvuru sırasında yazdığım mail adresini hatırlayamıyorum. Yüksek ihtimal kullandığım bir adres ama yine de endileşeniyorum. Yazdığım bilgileri kontrol etme gibi bir şansım var mı ? Şayet yanlış ise değiştirme gibi bir olay söz konusu mu? Başvuruyu son gün zannederek biraz hızlıca yaptığım için meraktayım.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Teşekkürler ,
    İyi günler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope78 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Kolay gelsin herkeze ds260 formunda lise başlangıç ve bitiş tarihi istiyor ? Bizim donemizde sadece lise (3 yıl) olarak gözüküyor.kafam çok karıştı sadece bunu yazmak yeterlimi ?
    2.Lise bilgilerini girdikten sonramı (add )yapıp üni bilgilerini giricez?
    Biri yardımcı olmaya çalışa bilirmi..

tarihleri tahmini olarak yazmaniz yeterli. Soruda ne istiyorsa onu yazin. Biz sizin hayatinizi bilmedigimizden neyin yeterli olduguna siz karar vermelisiniz. Eger universite okuduysaniz onu da ekleyin listeye.

DS-260 formunu doldururken forum kaynaklarindan yararlanmayi unutmayin:

bit.ly/GCpaketi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozn DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, benim birkaç sorum olacak;

1. Annemin normal şartlarda doğum yeri kimlikte yazdığı yer değil, ama evlendikten sonra babamın doğdoğu il ve ilçe anneminkine de yazılmış bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim? Annemin aynen kimliğinde yazan şekilde mi girmeliyim?
    2. Okul ismi kısmında universite olarak mı yoksa university olarak mı yazmalıyım bir sorun teşkil eder mi? Aynı şekil lise bilgilerimi girerken de okul ismini türkçede olduğu gibi mi yoksa çevirerek mi yazmalıyım? Yani lise olarak mi yoksa high school mu?
    3. Okulların sıralaması nasıl olmalı en düşük aldığım eğitimden en iyiye doğru mu olmalı?
    4. Elektrikçide çırak olarak çalışmıştım bir süre bunu eski çalıştığınız işler kısmındaki "job title" bölümüne nasıl yazmalıyım? Electrician helper veya sadece helper gibi bir şey mi?
    5. Eğitim bölümünde ilkokuluda eklemeye gerek var mı?
    6. Lise kısmındaki "Course of Study" 'e ne yazmamız gerekiyor? Düz lise okudum ve alanım eşit ağırlık idi.
    7. Son olarak adres ile ilgili bir şey soracağım, ben zamanında gitmek istediğim liseye kayıt yaptırmak için ikametgahımı babamın bir arkadaşının yanına aldırmıştım fakat orda hiç kalmadım sadece göstermelik olarak oraya aldık yani yoksa istediğim liseye kayıt olamıyordum bu adres bilgisi eklemem gerekir mi?

Zamanınızı aldım biliyorum kusura bakmayın 😞

1. Resmi belgelerde gectigi sekilde yazin.
      Normalde resmi belgelerin dogru bilgiyi yansitmasi gerekir, eger dogru bilgiyi yansitmiyorlarsa, ilgili resmi makamlara basvuru yaparak yanlisliklarin giderilmesi gerekir.

2. university / high school seklinde yazabilirsiniz, ozel isimler turkce kalabilir.

3. o kisimda siralamanin onemi olmamasi lazim.

4. Ilk yazdiginiz daha uygun.

5. gerek yok. lise ve ustu soruluyor.

6. imzamdaki pakette bu bilgi var, indirip inceleyebilirsiniz.

7. Soru gercek adreslerinizi soruyor, ikametgah belgesinde yazilanlari degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadio08 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar ;
    Green Card lotosunu kazandım , darısı kazanamamış arkadaşların başına.
    Ancak bildiğiniz üzere bir mülakat var ve bu mülakatla ilgili bazı endişelerim var.

Crohn hastasıyım. Bu hastalık bağırsakta oluşan , bazı yiyecek ve içeceklerden uzak durdurtan , bulaşıcı olmayan ama kronik bir hastalık. Çoğunluk hasta ömür boyu ilaç kullanmak zorunda ama doktorum bana ilacı bıraktırdı. Hastalık sebebi ile askerlik de yapamadım. Mülakatta problem çıkarır mı ?
    Tam hatırlamıyorum ama yüksek ihtimal biyometrik fotoğrafım 1 ya da 2 sene önce green card lotosu için kullandığım foto ile aynı. Tam emin değilim bu konuda ama aynı ise problem olur mu ?
    Başvuru sırasında yazdığım mail adresini hatırlayamıyorum. Yüksek ihtimal kullandığım bir adres ama yine de endileşeniyorum. Yazdığım bilgileri kontrol etme gibi bir şansım var mı ? Şayet yanlış ise değiştirme gibi bir olay söz konusu mu? Başvuruyu son gün zannederek biraz hızlıca yaptığım için meraktayım.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Teşekkürler ,
    İyi günler.

1. Sorun olmaz.

2. Sorun olmamasi lazim.

3. bilgileri goremezsiniz, ama resmi siteden conf. no. unuttum deyip denemelerle hangisi oldugunu bulabilirsiniz.

• Ds 261 formunu ds 260 öncesi doldurmama gerek var mı? Ds 261 green kart çıkanlar dolduruyor mu?

• Değerli arkadaşlar bütün herkesin umudu gerçekleşir umarım.Bizler de 2020 green card talihlisiyiz ailece fakat ds 260 formunu daha doldurmadık.Biraz karmaşık geldi bize.Yardımcı olacak arkadaşlar bizi yönlendirebilirlerse seviniriz...

• @crazycells tşk ler yine de insanin kafasinda soru işareti oluyor. @Muhtaradana tabi ki tşk ediyorum. Farklı sey ler duyunca insanin kafası karışıyor sizden de fikir almak istedim.

• herkese bu yolda şans ve başarı diliyorum. bu sene bizede gc çıktı. numaramız 36xxx lerde şansımız nedir? bu sene 55xxx lere kadar numara verilmesi neyi gösteriyor? CRAZYCELLS ailecek gitmeyi düşünüyoruz. ds 260 ı hepimiz doldurduktan sonra mülakata girmeyen aile bireyi olursa diğer bireylerin vize almasını etkiler mi? (anne çocuk girse baba girmese örneğin ). böyle açıklayıcı bir site ve forum için çok teşekkürler ilaç gibi geldiniz...

• @CRAZYCELLS verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Sayenizde halledebildim çoğu şeyi. Sormak istediğim birşey var ben lise 3 ten sonra açık öğretim lisesine geçiş yapmıştım. Bu durumda ikisini mi yazmam gerekiyor yoksa sadece mezun olduğum yer yeterli midir ? Teşekkürler

• Merhaba;
    Kizim amerikada dogdu ve amerika pasaportu ve sosyal guvenlik numarasi var. basvuru formunda onun bilgilerinide girmistim. Şimdi onun içinde bir ds 260 formu doldurmam gerekiyormu

• Merhaba

1 - Started Living Here  - Ne zamandan beri bu adreste yaşıyorsunuz?
    E-devlette 2007 olarak gözüküyor ama 2005 te şu an oturduğum evime taşındım. Burada 2007 olarak mı girmeliyim?

2 - En son okuduğum okuldan mezun değilim.
    Ama okul bilgilerimi girdim. mezuniyet durumuna none yet yazdım.
    Tarih olarakta dünün tarihini seçtim (17.05.2019)
    uygun mudur?

3 - Önlisans mezunuyum.
    Degree or diploma alanına ne yazmam gerekir?
    BACHELORS DEGREE doğru mu?

4 - Benim ilk işe giriş tarihim 2011 olarak e-devlette görüntüleniyor.
    bu benim stajımda okulun yaptığı sigorta tarihidir.
    Benim asıl işe giriş yaptığım tarih 2012 dir.
    Bu durumda ilk işe başladığım tarih olarak e devlette görüntülenen 2011 li tarihi mi? yoksa ilk işe girişteki yılımı mı gireyim?

5 - Formun en sonunda size kim yardımcı oldu bilgisine erkek arkadaşımın adını gireceğim.
    Formu birlikte doldurduk.
    Evleneceğimiz için vize görüşmesinde ilişkimizin kanıtlarıyla birlikte gideceğiz. Ek olarak bu bilgiyi buraya girmem de bize yardımcı olur mu?

6 - Daha sonradan evlilik durumum ve üniversite mezuniyetim sebebiyle formu güncellemek isteyeceğim.
    Fakat güncelleme işlemleri konusunda sağlıklı bilgi edinemedim ve bu konu bende çok havada kaldı.
    İşlemlerinden sonra yani mezun olduktan sonra ve evlendikten sonra soyadım dahil bir çok bilgim değişecek.
    Bu formu açtırarak mı değişiklik yapacağım yoksa ek olarak mail vs ile mi talepte bulunacağım?

Teşekkürler.

• Merhaba, foruma yeni üye oldum ama bir haftadır sürekli burayı okuyorum. Hiç askere gitmeden bedelli askerlik yapan biri "Have you ever served in the military?" sorusuna No mu demeli?
    @crazycells in hazırladığı PDF'te bahsedilen 2 soruyu kendi DS 260 formumda göremedim.

• Can you speak and/or read languages other than your native language?
    • Does this job require at least 2 years of training or experience?
      Forumda emeği geçen herkese teşekkür ederim.

• @crazycells hersey için tesekkurler☑

• Merhaba, bugün itibari ile DS-260 formunu doldurdum ve gönderdim. O kadar içeriğine tarihlere dikkat ettiğim halde 3 yaşındaki çocuğum için onaylarken son bir soru var formu doldururken birinden yardım aldınız mı? Ben de No yu işaretledim. 3 yaşındaki çocuğun kendi doldurması mümkün değil ama ben aracı bir kurum olarak düşünmüştüm. Onaylar onaylamaz aklıma geldi. Mantık hatası oldu bunun için KCC ile irtibata geçmem gerekir mi? @crazycells ne dersiniz?

• @coachella Hocam e-devletin hangi kısmından ne zamandan beri o adreste yaşadığınıza baktınız? ben de formu dolduruyorum da bu bilgiyi öğrenebilirsem çok iyi olur.

• @crazycells Abi benim kafama bir şey takıldı, ben şuan öğrenci evinde kalıyorum okullar kapanınca yine kendi evime döneceğim, bu çekilişe katılmak için ilk başvuruda adresimi ailemle yıllardan beri kaldığım adresi yazdım çünkü öğrenci evinde bir okul dönemi kalıp ayrılıyorum, yani çok aitlik hissetmediğimden onu yazmamıştım fakat şimdi DS-260 formunu doldururken bayadır öğrenci evinde kaldığımdan şuanki öğrenci evi adresimi de doğal olarak "present adress" olarak ekledim, ve ben ilk çekilişe katılma başvurusunu yaparken özünde öğrenci evindeydim fakat kendi ailemle kaldığım evi yazdım. Bu bana bir sorun çıkarır mı acaba? Özellikle present adress kısmında ne zamandan beri sorusuna "eylül" den beri dedim ve ben başvuruyu yollarken bu tarih eylülden sonraydı, şunu derler mi acaba niye öğrenci evi adresini ilk başvuruda yazmadın ne iş falan diye? biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir 😞

• @ozn Merhaba, e-devlet sitesinde arama kısmına "Tarihçeli" yazarsanız çıkan ilk linkten Tarihçeli ikametgah adres (Tarihçeli Yerleşim Yeri ve Diğer Adres belgesi Sorgulama) sorgulamasını yapabilirsiniz. Neden bilmiyorum ama genelde tarihler doğru olmayabiliyor, ben sadece adresleri hatırlama amaçlı kullandım.

• ⭐⭐ Yasaklı

ankaradaki talihlilere ds 260 doldurma konusunda ucretsiz yardımcı olabilirim bir kahve ısmarlarsınız olur biter.

• Herkese buradan merhabalar arkadaslar,
    Bu senenin green kartini kazandım.Darisi sizlerin basına. Sormak istedigim daha dogrusu kafama takılan birkac sorum olacak yardımcı olursanız cok sevinirim.
    1 - Yaklasik 13 ay kadar Maldivlerde bir hotelde calişmıstım. Oranın çalısma ve oturma iznim vardı. yani adres kısmında gosterip, Police Certificate almalımıyım ?
    2- Suanda yaklasık 8 aydır Saudi Arabistan Riyadh sehrinde zincir bir hotelde çalışmaktayım. burada oturma izni ile 2 yillik bir kontratim var.Randevu gunune kadar çalişmayi ve vize mi aldiktan sonra da istifa edecegim. bu hususta Current adresimi istanbuldaki adresimi mi vermem gerekir yoksa Riyadh taki adresi mi?
    Kazandigim sonuc kagidinda sol yukari kısmında benim Turkiye adresim yaziyor,
    en altta case numaram
    Foreign state chargeability : Turkey
    Simdiden yardımlariniz için tesekkurler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |