Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Taurus
    Eger kart 120 gun icinde gelmediyse, su siteden yararlanip tekrar kartin basilmasini istemek gerekiyor:

Sen bu webten giriş yaptıktan sonra case outside prosessing time üzerinden enter yapmak suretiyle formu doldurarak işlemi yapman lazım. Bu yöntemi mi kullandın ? Ben işlemimi bu şekilde yaptım. Form OS 155A Immigrant Visa and Alien Registration

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@taurus Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

@crazycells Online adres değişikliği yapmak istedim ancak "Case Information" başlığının altında "Form Number" soruyor. Hangisini işaretlemeyiz?

form number sormamali kanimca. Su konuyu incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/667/amerika-da-adres-degisikligi-yapmak-uscis-ar-11-form

• ⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Taurus mesaj kısmına mail adresimi attım oraya gönderebilirsin.

• Merhaba,bilen arkadaşlardan biri yardımcı olursa sevinirim.Kartımın basıldığına dair Mail aldım Uscis ten.Uscis profil güncellemesi yaptığımda istenen bilgilerde apartman daire numarası ,sokak numarası istenmediğinden myaccount uscis ve uscis adresinde posta adresim eksik görünüyor.Posta kodu,State ve city bilgisi var ancak bina ve daire numarası ekleme seçeneği yok.Ülkeye girişte verdiğim adresi değiştirmedim.

• Bu ileti silindi!

• @taurus cevabınıza tamamen katılıyorum. Açıkçası THY ve Güven Security ekibi benim iptal olan vizeme bakıp beni uçağa bindirdiler 🙂 Ayrıca ek olarak 23 Nisan'da giriş yaptığımda görevli immigrant officera sorduğumda vizenin tam yanına mühür basıyor bu tarih üzerine 1 sene koyarak vizen geçerli olacak dedi. @redsat2000

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pavel Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

Merhaba,bilen arkadaşlardan biri yardımcı olursa sevinirim.Kartımın basıldığına dair Mail aldım Uscis ten.Uscis profil güncellemesi yaptığımda istenen bilgilerde apartman daire numarası ,sokak numarası istenmediğinden myaccount uscis ve uscis adresinde posta adresim eksik görünüyor.Posta kodu,State ve city bilgisi var ancak bina ve daire numarası ekleme seçeneği yok.Ülkeye girişte verdiğim adresi değiştirmedim.

sorun olmamasi lazim.

Dilerseniz USCIS call center'i arayip kontrolunu yapabilirsiniz

Fotografi bir image upload sitesine yukleyip, gorsel butonuyla foruma tasiyabilirsiniz.

gorsel butonunun olusturdugu kod:
    ![alt metni](görsel url)

• ⭐⭐⭐⭐

@onurr çok teşekkürler bende tek giriş olmasına rağmen 2 giriş mührüm var. o zaman bizim cbp garantili iş yapmış

• ⭐⭐⭐⭐

Şükür kavuşturana , Erken operasyonum sonuç verdi . Green kartım basımda 107 gun

Card Is Being Produced We have approved your Form OS155A, Immigrant Visa and Alien Registration, Receipt Number IOE064xxxxxxxxx. On May 13, 2019, we ordered your card to be produced. We will mail your card to the address you gave us. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

• @redsat2000 Hadi gözün aydın! Ben de yazdım 100 gün oldu diye ama beklemedeyim henüz bir cevap gelmedi.
    1 ayda mı cevap yazdılar ne kadar oldu ?

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @redsat2000 Gözünüz aydın! Benim de ilk girişimden itibaren henüz 1 ay oldu. Hala USCIS ekranlarında ödeme talebiniz alınmıştır uyarısı var. Sizin tecrübelerinize göre herhalde yakın bir tarihte güncelleme alamayacağız sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onurr Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

@redsat2000 Gözünüz aydın! Benim de ilk girişimden itibaren henüz 1 ay oldu. Hala USCIS ekranlarında ödeme talebiniz alınmıştır uyarısı var. Sizin tecrübelerinize göre herhalde yakın bir tarihte güncelleme alamayacağız sanırım.

Resmi bekleme suresi 120 gun. Sadece beklemelisiniz. 10 gunde karti alan da var, 120 gunde alamayan da...

• ⭐⭐⭐⭐

@Taurus ve @onurr ben ilk girişten (27 Ocak 2019) itibaren 60 gün bekledim bu sürede ödemenin yapıldığına dair tabirden başka hiç bir gelişme olmadı. Daha sonra USCİS account dan başvuru yaptım.(27 Mart 2019) 1 ay sonra (90 gün ) işlemin biteceğine dair cevap geldi. .15 gün sonrasında green card işleme kondu (107 gün) tahminim en geç 120 güne kadar tamamen elimde olacak.Sistem her nekadar 120 gün yazmış olsada tüm işlemin bitimi bazı talimatlarda 180 gün dür. Ancak bu süre kısa süreli giriş çıkış ve 6 ay sonrası 2 girişte sıkıntı yaratabilir. Mühür işi aktarmalı gidiş gelişlerinde özellikle sıkıntı yaratır. Bu açıdan en azından 90 gün USCIS başvuru operasyonları 120 gün bekleme durumu için işlemlerinizi hızlandırır. @crazycells haklı ancak 90 gün bekleme için yeterli bir süre akabinde başvuru işimizi hızlandırır.

• @crazycells Belki hatırlarsınız. Green kartım expire olmuş, SB-1 ile giriş yapmıştım.110. gün doldu, karttan ses çıkmayınca TR'ye döndüm ve USCIS'e mail attım, gelen cevapta I-90 formu doldurmam gerektiği yazıyor. Şu an TR'deyim. Nasıl bir yol izlemem gerekir acaba? Pasaportta I-551 stampım da yok. Formu doldurup yollarsam kartı ABD'de ki adrese gönderirler mi?
    455 $ Form fee + 85 $ da Biometric services ücreti isteniyor. Onu da TR'deki kredi kartımla yatırabilir miyim?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@taurus Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

@crazycells Belki hatırlarsınız. Green kartım expire olmuş, SB-1 ile giriş yapmıştım.110. gün doldu, karttan ses çıkmayınca TR'ye döndüm ve USCIS'e mail attım, gelen cevapta I-90 formu doldurmam gerektiği yazıyor. Şu an TR'deyim. Nasıl bir yol izlemem gerekir acaba? Formu doldurup yollarsam kartı ABD'de ki adrese gönderirler mi?
    455 $ Form fee + 85 $ da Biometric services ücreti isteniyor. Onu da TR'deki kredi kartımla yatırabilir miyim?
    Teşekkürler.

Evet hatirliyorum, size tavsiyem ABD'ye girdiginizde pasaportunuza I-551 stamp bastirmaniz olur. Bu stamp ile Green Card her yerde ayni gorevi gorecek, dolayisiyla bu sizin icin en ideal yol olur. Cunku bir yerden sonra vizeniz kullanilmaz olacak. Hatta ABD'den cikmadan once bir USCIS ofise gidip I-551 stamp almaniz en uygunu olurdu.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/307/green-card-yenileme-ya-da-degistirme-i-90-kaybolma-calinma-veya-i-751-i-829-kosul-kaldirma/2

Sistemde hatalar olabilir, yanlisliklar olabilir, bunlar normaldir. Hata oldugunda sisteme kizmak veya sistemle kavga etmek yerine, kendi hayatiniz icin en ideal yontemi takip etmelisiniz. Green Card gelmediyse ama lazimsa bunu sistem I-551 stamp ile cozmus. Burokrasi oldukca verimsizdir, ama devletler tarafindan kullanilmasinin bir nedeni var 🙂 cunku is goruyor, her ne kadar verimsiz olsa da. Sistem bir kisi degil, toplumun tamami icin dizayn edilmis.

Sinirleneceginizi bildigim icin boyle bir girisle girmeyi uygun gordum 🙂
    Kartiniz gelmediyse oncelikle su siteden kartin posta ile gelmedigini bildirebilirsiniz:

Eger buna ragmen gelmezse o durumda bir I-90 formu doldurup , yeni bir kart istemelisiniz. Fakat yanlis hatirlamiyorsam siz bu odemeyi daha once yapmistiniz? Eger su an kartinizin size ulasmamasinin nedeni siz degilseniz yeniden ucret odemenize gerek yok. Kartiniz hic USCIS'ten gonderildi mi? Bu konuda email ya da posta aldiniz mi? Karti geri mi dondu, yoksa hic basilmadi mi?

Eger kart isterseniz, yeni bir biyometrik randevusu istemeleri cok olasi, o nedenle yine ABD'de olmaniz gerekecek. Size tavsiyem bu sureci ABD'ye girince baslatmaniz. Eger I-90'i Turkiye'deyken gondermeye kararliysaniz o durumda kredi kartiyla yatirmaniz mumkun.

• @crazycells Rica ederim sinirlinmekte nereden çıktı şimdi... 🙂
    Bu yazdığınız safhaları 110 gün önce geçtim ben...
    SB-1 vizesini aldıktan sonra ABD'ye giriş yaptım, ancak nasılsa yeni kart gelir düşüncesiyle hata yapıp I-551 stampı bastırmadım. 90 günde kart gelmeyince aynı düşünceyle TR'ye döndüm.
    SB-1 ile dönenler kart ücreti ödemiyor diye bildiğimden ödememiştim ama önceki kartımın expire olduğunu ve yenileneceğini düşünmedim. (Yani ödemek gerekiyor.)
    Biyometrik randevusu için orada olmak gerekiyorsa I-551 stamp olmadan uçağa binmek ve ABD'ye giriş yapmak çok zor olacak. Belki de mümkün değil. Bu durumda ne önerirsiniz? Boarding foil almaktan başka yol yok gibi görünüyor sanki... gitti bir 575 $ daha... Bir green kart yenilemenin maliyeti 1.100 $ ı geçiyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |