Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ergun DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba, green card talihlisiyim. Danışmanlık hizmeti vs. hiçbirine güvenemediğim için kendim dolduruyorum formu. Ancak ilk sayfada randevu yerinizi seçin kısmında istanbul!u seçtim. sonradan duyduğum kadarıyla bu işlemler sadece ankara'da gerçekleşiyormuş. sayfaya dönüp düzeltmek istediğimdeyse hiçbir şekilde düzeltemiyorum. bunula alakalı bir sourun yaşar mıyım? formu da henüz doldurmadım. teşekkürler.

formu gondermeden son asamada degistirilebiliyor. Istanbul'u secseniz bile Ankara'ya yonlendirileceksiniz.

• @ergun DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba, green card talihlisiyim. Danışmanlık hizmeti vs. hiçbirine güvenemediğim için kendim dolduruyorum formu. Ancak ilk sayfada randevu yerinizi seçin kısmında istanbul!u seçtim. sonradan duyduğum kadarıyla bu işlemler sadece ankara'da gerçekleşiyormuş. sayfaya dönüp düzeltmek istediğimdeyse hiçbir şekilde düzeltemiyorum. bunula alakalı bir sourun yaşar mıyım? formu da henüz doldurmadım. teşekkürler.

Ayni soruyu ben sordum yukarida. Sorun olmuyormus, Ankara'ya yonlendirilecegiz.

Bu arada sabri ve vakti icin crazycells'e tesekkur etmek lazim. Kimse kimseyle bu kadar ilgilenmez. Kim oldugu farketmeksizin herkesin surecini sorunsuz halletmesi icin ugrasiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkangeziyor DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba. Dogum yeri sehri olarak nufusta Afyonkarahisar yaziyor ve o sekilde yazdigimda kabul etmedi ve Afyon olarak degistirdim bu sekilde kabul etti sistem. Boyle kalsin mi ya da nasil olmali?

i / I karakterinde hata yapmis olabilirsiniz. Resmi belgelerde gectigi gibi doldurun bu kisimlari.

• Merhaba,
    DS 260 formunda çocuk için aşı kısmına evet mi denilmeli, hayır mı? Aşı kartını ibraz edebileceğimiz için evet dedim ama emin olamadığım için sizlere sormak istedim.

• @tugce_82 basligin ilk mesajini okuyun. Formun doldurulmasi icin detayli aciklamalarin bulumduu bir dosya var. sorunuzun cevabi orada.

• Bu ileti silindi!

• @gurogg dökümana bakmıştım. Ben ve Eşim için oradaki ifadeyi yazdım. Bizler hatırlamıyoruz tabi ne aşısı olduk vs. Ancak oğlumun düzenli aşı kaydı var yine de yok mu yazmak doğru olur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gurogg DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Ayni soruyu ben sordum yukarida. Sorun olmuyormus, Ankara'ya yonlendirilecegiz.

Bu arada sabri ve vakti icin crazycells'e tesekkur etmek lazim. Kimse kimseyle bu kadar ilgilenmez. Kim oldugu farketmeksizin herkesin surecini sorunsuz halletmesi icin ugrasiyor.

rica ederim, bol sanslar!

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@knightman DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

1-) Abi, okul adresi yazarken fakültenin adresini mi yazalım yoksa üniversitenin adresini mi yazalım?
    2-) Lise ve üniversite mezunu isek ikisinin de mi adresini istiyor?

1. Farketmez, fakultenin ya da bolumun adresini yazabilirsiniz.

2. evet, ayri ayri yaziyorsunuz.

1-) Benim lisemin ismi değişti. Ben okurken düz liseydi fakat sonra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Nasıl bir yol izlemeliyim? İsmini nasıl girelim?

2-) Üniversitenin adresini yazıyorum o zaman. Fakülteyi yazmayayım, zaten okuduğumuz bölümü soruyor.

1. Diplomadaki ismi girin yani eski ismini.

2. uygundur.

E- devlet diplomaları kabul oluyor mu mülakatta?

formu gondermeden son asamada degistirilebiliyor. Istanbul'u secseniz bile Ankara'ya yonlendirileceksiniz.

anladım. Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugce_82 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,
    DS 260 formunda çocuk için aşı kısmına evet mi denilmeli, hayır mı? Aşı kartını ibraz edebileceğimiz için evet dedim ama emin olamadığım için sizlere sormak istedim.

o soru cok spesifik bir durumu soruyor. Siz sanirim soruyu yanlis anlamissiniz. Sorunun tamamini okuyup, cevaplamalisiniz.

DS-260 formunu doldururken imzamdaki paketi kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

1-) Abi, okul adresi yazarken fakültenin adresini mi yazalım yoksa üniversitenin adresini mi yazalım?

1-) Benim lisemin ismi değişti. Ben okurken düz liseydi fakat sonra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Nasıl bir yol izlemeliyim? İsmini nasıl girelim?

2-) Üniversitenin adresini yazıyorum o zaman. Fakülteyi yazmayayım, zaten okuduğumuz bölümü soruyor.

2. uygundur.

Diplomanin orijinalini gormek istiyorlar. E-devletteki mezuniyet belgesini eger diplomanizin orijinali sizde degilse destekleyici belge olarak goturebilirsiniz.

2. uygundur.

Diplomanin orijinalini gormek istiyorlar. E-devletteki mezuniyet belgesini eger diplomanizin orijinali sizde degilse destekleyici belge olarak goturebilirsiniz.

Hocam şuanda ds260 formunu dolduruyorum çektiğiniz videoyu izleyerek ancak videoda bazı kısımlar kafama takıldı bahsetmemişsiniz videoda.

Anne adını soyadını sorarken o kısımda "Surnames at Birth" diyor yani anne kızlık soyadı değil mi bu?
    Videoda bu konudan bahsedilmediği gibi babayla aynı soyad yazılmış.

Daha öncesinde mesela City kısmını Çankaya yazılmış videoda. City ve State kısmına il ismi yazmamız gerekmiyor mu sonuçta bizde eyalet ve şehirler yok sadece şehirler var?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@paldon_caner DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

2. uygundur.

Hocam şuanda ds260 formunu dolduruyorum çektiğiniz videoyu izleyerek ancak videoda bazı kısımlar kafama takıldı bahsetmemişsiniz videoda.

Anne adını soyadını sorarken o kısımda "Surnames at Birth" diyor yani anne kızlık soyadı değil mi bu?
    Videoda bu konudan bahsedilmediği gibi babayla aynı soyad yazılmış.

Daha öncesinde mesela City kısmını Çankaya yazılmış videoda. City ve State kısmına il ismi yazmamız gerekmiyor mu sonuçta bizde eyalet ve şehirler yok sadece şehirler var?

Evet, video'da her satirdan ve konudan ayrintili bahsedilseydi 3-4 saati gecerdi 🙂 Video'yu genel bir review olarak dusunun, zaten video'da da soyleniyor. Sorularin turkce aciklamalari icin imzamdaki paketi inceleyebilirsiniz.

Evet, annenin kizlik soyadini yazin. Video'da uydurulan kisinin onceki ve sonraki soyismi ayni 🙂 akraba evliligi yapmis.

Evet, city kismina ilce, semt bilgilerini, province kismina da sehir isimlerini yazmanizi tavsiye ederim.

• merhaba ds formu için bir sorum olacak.
    Benim kalıcı adresim henüz belli değil. O yüzden videoda ve pdf de gösterildiği gibi "permanent address" bölümünü "none, not available" tarzında dolduruyorum. Ancak amerika'da benim yerime green card'ımı alabilecek tanıdıklarım var. "Green card'ınızın gönderilmesini istediğiniz adres bu mu?" sorusuna "hayır" diyip, tanıdığımın adresini vermek istiyorum. Bu mümkün, değil mi?

Mülakat sırasında bu "mailing" adresini de değiştirebilir miyim? Değiştiremezsem bile tanıdığım bana belgelerimi Amerika içinde postayla iletse bir sıkıntı olur mu?

• @crazycells Adminim benim de birkaç sorum olacak izninle:)

1. DS-260 formuyla ilgili paylaştığın videoyu izledim, fakat kafama bir şey takıldı, forma başlarken bütün vereceğiniz bilgiler ingilizce olmalıdır sadece ismimizi native olarak yazacağımız kısım dışında diyor fakat videoda, adres kısmında da mahalle, cadde veya sokak gibi isimleri türkçe olarak yazmışsınız, bunun %100 doğru olduğundan emin misiniz? İnsan ister istemez kuşkuya düşüyor yanlış anlamayın:)
    2. Benim 16 yaşından itibaren kaldığım 2 adres var birisi öğrenci evim diğeri ise ailemle kaldığım ev fakat ailemle kaldığım eve tam olarak ne zaman taşındığımızı hatırlayamıyorum bunu öğrenebileceğim bir yer var mı? e-devlette falan oraya ne zaman taşındığımı sorgulayabileceğim gibi mesela?
    3. Öğrenci evimin adresinin bir kısmında 1/1 yazıyor bunun anlamı ne açıkcası tam olarak bilmiyorum 1 taksim 1 diye okuyoruz bunu ben ingilizce olarak oraya nasıl yazabilirim acaba? Teşekkür ederim.
    4. Hemen yukarda da bir üyemiz sormuş benim de kafama takıldı, benim amerikada bir tanıdığım var onun adresini yazacağım ama benim permanent adresim olmayacak, yani onun yanında kalmayacağım sadece green cardımı alabilecek güvenilir biri olduğundan o kişinin bilgierini yazacağım, sorun olmaz değil mi?

• @paldon_caner sadece video ile değil, ds 260 için hazırlanmış pdf ile birlikte yürütün formu doldurmayı, bazı kısımlar video da çok detaylı değil, yalnız pdf de her sorunuza cevap bulabilirsiniz

• Abi ana dilimiz dışında bildiğiniz diller kısmına başlangıç seviyesi yada orta seviye İngilizce yazabilirmiyim, nasıl yazacağım ?

• @muhtaradana PDF'in linki var mı acaba?

• Merhabalar, öncelikle @crazycells e ve diğer tüm arkadaşlara yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim. Ben de 17. katılışımda sonunda kazandım. Şimdi sıra geldi Case Number'ın current olması. Umarım herkes gönlüne göre istediği hayatı yaşar. Benim passportla ilgili bir sorum olacaktı. Oğlum 3 yaşında ve passport geçerlilik süresi Eylül 2020. Şimdiden uzatmamın bir anlamı yok sanırım değil mi? Mülakat sırası gelince mülakatta uzatılmış pasaportu yanımda götürsem ve DS-260 formunu güncellesem olur mu? Yoksa şimdiden yeni pasaport mu almam gerekir? Yardımlarınız ve cevabını için çok teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |