Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba bizde bugun mulakata girdik ve birseyler yazmak istedim çünkü burda yazılanlar sayesinde süreç daha kolay geçiyor,

Öncelikle cuma günü sağlık muayenesine girdik, duzen laboratuvarinda işlemleri hallettikden sonra handan hanım bizi muayene etti 3 aşı yapildi ve bana keske is yerinden asi kartlarini getirseydin tekrarlamayız dedi bende pişman oldum, kabul etmez herturlu vururlar iğne diye umursamamıştım ama handan hanim kabul ediyor galiba muayeneden sonra Pazartesi kapali zarfimizi aldik ve bugun mulakat icin konsolosluğa gittik,

Normal evrak kontrolu flan geçtikten sonra ödemeye geldik, ben maaş kartımdan ödeyecektim ama kart visa olmasi ve mail order acik olmasi gerekiyormuş ben buna dikkat etmemiştim bana bir kart yazdi be bir saat içinde para çekip gelebilirsiniz veya baska kart getirebilirsiniz dedi. Başta çok korktum ama dışarı cikip girmem 10 dk sürdü ana cadde de bankalar mevcut iceri yine aranarak giriyorsunuz, sıra beklemeden beyfendinin yanina gittim ve odemeyi sağladım.

Sonra mülakat için numaramiz yandi ve güleryüzlü bir bayan ile kisa bir sohbet yaptik ne yapacaksınız nerde yasayacaksiniz ve mesleklerimizi sordu, sonrasında benim başımdan kaynar sular aktı, cunku dosyaya yanlışlıkla normal adli sicil kaydını koymuşum ve bana arşiv kayitli olmasi gerektiğini söyledi bende aslında vardi ama evraklar karışmış arşiv kayitlilar arabada kaldığını söyledim malesef bu hatayi nasıl yaptim bilmiyorum hanımefendi problem olmadığını soyledi ve bir kağıt uzatti pasaportlari verdi eksik belgeleri ve pasaportlari bize tekrar yollayin dedi, sistemde bir problem gözükmüyor dedi bizi rahatlatmak icin sabika kayitlari temizse problem olmaz dedi ve biz ordan ayrildik hemen ptt şubesine gidip eksik evraklarla( arabada unuttugum😔) pasaportlari tekrar postaladim. Yarin teslim olur umudu ile beklemekteyiz sonuclar geldiginde post u guncellerim ama basimizdan geçenler kisaca boyleydi..

Benim onerim herkes tekrar evraklarina baksin, banka karti yerine bence nakit goturun sağlama bağlayın işinizi ve heyecan yapmayın ben yaptıkça elim ayağıma dolaştı hiç gerek yokmuş süreç kendiliğinden akıyor ve rahat rahat geçiyor, ayrica en onemlisi bugun oglene kadar kimseye red vermemişlerdi, sonrasini bilemiyorum çıkmıştık

• Merhabalar,
    2019 talihlisiyim. Case numaram:21xxx
    Bu Temmuz için randevu bekliyorum ama o tarihten önce yani 15 haziranda askerlik tecilim bitiyor.
    Bu durum sürecimi nasıl etkiler veya yapmam gereken bir şey var mı?
    Teşekkürler.

• sayın @ayktsglm doktor hanım size keşke aşı kartınızı getirseydinizmi dedi tam anlayamadım orayı.iş yerinden aşı kartı derken ? o kısmıda anlamadım size zahmet detaylandırırmısınız.

• @nwtzki merhaba ya ben işim geregi tetenoz gbi standart asilari surekli oluyorum, oldugum aşılarım is yeri hekimleri tarafindan yapildigindan onlar dosyaliyor, mesleğimi sorduktan sonra keske getirseydin dedi asi sonucta vucudunuzda var dedi ama ben götürmemiştim yani diyeceğim resmi bir kaydiniz varsa aşı ile alakali siz yaniniza alin ve gösterin

• @ayktsglm bende işim gereği 5 senede 2 kere tetenoz aşısı oldum ama malasef kanıtlamam zor. eski çalıştığım yerde 40 yılın başı şantiyeye gelen bir doktor yaptı.Teşekkür ederim Cevap için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sans dile @crazycells , Hziranda mulakat bekliyordum , Temmuz insallah gelir . Yoksa durum vahim 🙂

bol sans 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeytinburnu DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar,
    2019 talihlisiyim. Case numaram:21xxx
    Bu Temmuz için randevu bekliyorum ama o tarihten önce yani 15 haziranda askerlik tecilim bitiyor.
    Bu durum sürecimi nasıl etkiler veya yapmam gereken bir şey var mı?
    Teşekkürler.

Durumunuz vize surecini hicbir sekilde etkilemez. Pasaportunuza vizeyi alabilirsiniz.

Fakat vizeniz olsa da Turkiye'den cikis konusunda sorunlar yasayabilirsiniz, bu ikisi birbirinden farkli iki konu. Turkiyeden cikis konusundaki bilgiler icin su basliga danismalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/83/universite-mezuniyetinden-sonra-turkiye-de-askerlik-tecili/9

• Arkadaslar Haziran icin bulten aciklanmis, Avrupa Haziran 26800 gorunuyor, beklendigi uzere, fakat Temmuz icin heryerde Current yaziyor.Anlami nedir, bilginiz varmi?

• @rmzn DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaslar Haziran icin bulten aciklanmis, Avrupa Haziran 26800 gorunuyor, beklendigi uzere, fakat Temmuz icin heryerde Current yaziyor.Anlami nedir, bilginiz varmi?

Haziran ayının rakamı 26800 geçen ay açıklanmıştı bu rakamdan küçük herkes mülakata girebilir anlamına geliyordu. Bugün açıklanan bülten Temmuz ayı içindi ve current oldu, bu da avrupa bölgesinden seçilen, KCC'ye evraklarını gönderen ve evrakların tamam olduğu mailini alan herkes mülakata girebilir demek oluyor.

• @bilbo cevabiniz icin tesekkurler. Bizde ikinci e-maili almistik KCC den, Insallah Temmuz icin bir mulakat tarihi verirler.

• @ahmettt DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

arkadaslar ben mail aldim yukarda mezkurun evraki istediler yolladim bir evrak okunaksizmis siram 15000deydi ikinci kez yollayip onay alana kadar siram gecti . sorum su bana tekrar sira gelir mi? normalde nisanda gelcekti aylar oldu gelmedi ? bu durumu yasayan var mi daha evvel ? tesekkurler

@crazycells ben hali hazirda ameikada f1 ile ikamet ediyorum . temmuz ayinda randevu tarihi almazsam endiselenmeli miyim? buradan (Abd) yapilacak seyler nelerdir? bu arada vize mulakat yeri olarak daha hizli sonuc alma adina Ankara'yi sectim.

• Merhaba, proof of funds olarak eşimin Amerika'daki banka hesabının dökümünün İnternet çıktısını, eşimin Amerika'da büyük bir teknoloji şirketinden aldığı teklifin çıktısını, ve benim Kanada da çalıştığım şirketin bana Amerika'ya tasindikdan sonra aynı şartlarda uzaktan çalışmaya devam edecek şekilde duzenleyecekleri iş teklifinin aslını koyacağım. Asil talihli benim, belgelerin ıslak imzalı değil de çıktı olması sorun olur mu? Genelde şirketler tekliflerini e-posta aracılığıyla sunuyor burada.

Teşekkürler

• @crazycells teşekkür ederim. Yönlendirdiğiniz yerden okuduğum kadarıyla seyahat özgürlüğü sebebiyle çıkışta sorun olmaz denmiş.

Peki gittiğim takdirde oradan greencard vesilesiyle askerliğimi tecil ettirebilir miyim?

Ya da celp dönemimi bekleyip askere gidersem veya havalimanından askere transfer olursam greencartım yanar mı? ( Malum vizeden sonra 6 ay içerisinde fiilen abd de bulunmamız gerekiyormuş)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmettt DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@ahmettt DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

arkadaslar ben mail aldim yukarda mezkurun evraki istediler yolladim bir evrak okunaksizmis siram 15000deydi ikinci kez yollayip onay alana kadar siram gecti . sorum su bana tekrar sira gelir mi? normalde nisanda gelcekti aylar oldu gelmedi ? bu durumu yasayan var mi daha evvel ? tesekkurler

@crazycells ben hali hazirda ameikada f1 ile ikamet ediyorum . temmuz ayinda randevu tarihi almazsam endiselenmeli miyim? buradan (Abd) yapilacak seyler nelerdir? bu arada vize mulakat yeri olarak daha hizli sonuc alma adina Ankara'yi sectim.

Eger belgeleri gonderdiyseniz sorun olmamasi lazim. Butun dosyalara mulakat tarihi verebileceklerini dusunduklerinden bulteni aktif yapmislar zaten , dolayisiyla Temmuz'da olmasa bile Agustos ve Eylul'de mulakat tarihi alirsiniz. Eger bu ayin sonuna kadar Temmuz mulakati konusunda bilgilendirme almazsaniz o zaman KCC'ye email gonderip durumunuzu sorabilirsiniz.

Bence de Ankara'yi secerek iyi yapmissiniz. Gerci sizin numaranizda hem AOS hem de CP ise yarardi, ama CP hala maddi olarak daha avantajli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ssari32 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba, proof of funds olarak eşimin Amerika'daki banka hesabının dökümünün İnternet çıktısını, eşimin Amerika'da büyük bir teknoloji şirketinden aldığı teklifin çıktısını, ve benim Kanada da çalıştığım şirketin bana Amerika'ya tasindikdan sonra aynı şartlarda uzaktan çalışmaya devam edecek şekilde duzenleyecekleri iş teklifinin aslını koyacağım. Asil talihli benim, belgelerin ıslak imzalı değil de çıktı olması sorun olur mu? Genelde şirketler tekliflerini e-posta aracılığıyla sunuyor burada.

Teşekkürler

sorun olmaz. Eger sorarlarsa elinizdekinin resmi teklif oldugunu belirtmeniz yetecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeytinburnu DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells teşekkür ederim. Yönlendirdiğiniz yerden okuduğum kadarıyla seyahat özgürlüğü sebebiyle çıkışta sorun olmaz denmiş.

Peki gittiğim takdirde oradan greencard vesilesiyle askerliğimi tecil ettirebilir miyim?

Ya da celp dönemimi bekleyip askere gidersem veya havalimanından askere transfer olursam greencartım yanar mı? ( Malum vizeden sonra 6 ay içerisinde fiilen abd de bulunmamız gerekiyormuş)

Hayir, o basliklari inceleyin. Green Card tek basina yeterli degil. Yurtdisinda ya okudugunuz icin ya da calistiginiz icin askerligi tecil edebilirsiniz.

Eger 6 aylik sureyi gecirirseniz vizeniz yanar ve Green Card sansinizi kaybedersiniz.

• @crazycells çok teşekkür ederim. Sayenizde şu an önümü az çok görebiliyorum.
    Öyleyse yola çıkıp Amerikada işe başladıktan sonra tecile başvurmak en mantıklısı.
    Tekrardan sağolun.

• @ayktsglm umarım kısa sürede olumlu olarak sonuclanır🙏🏻

• ⭐⭐

Sağlık raporumuzu aldık. Makbuz, kapalı zarf, CD ve muayenede fotoğrafımızında cekildiği bilgilerimiz var.

Dosyayı konsolosluğa verip, kalan CD yi Amerika 'ya girişte vericekmisiz.

Büyük gün yarın sabah ✌

• Merhaba @crazycells . DV2019 talihlisiyim. Case number 25xxx. Numaram gecen ay aktif olmustu. Case numberim yuksek oldugu icin DS-260'i gonderip mulakat yerini Ankara secmistim. Dun tum numaralar current oldu. Bende suan Amerika'da research yapiyorum ve mulakat icin Turkiye'ye gitmek yerine Amerika'da islemlerimi halletmek kendi durumum icin daha konforlu olacak. Islemi konsolosluk yolundan USCIS yoluna su asamada cevirsem islemlerin yetisemeyip hakkimi kaybetme olasiligim var mi, mantikli olur mi? Tum numaralarin current olmus olmasi USCIS yonteminde bizim icin bir oncelik saglayacak mi diye merak edip bir sormak istedim. Birde USCIS'in internet sitesinde "Expedite Request" secenegi var onu gormustum, acaba Konsolosluk yontemini USCIS yontemine cevirip sonrada Expedite Request yapsam sizce tecrubeize gore mantikli olur mu? Cok tesekkurler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |