Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells ve bilgisi olan tum arkadaşlara merhaba, forumdaki videoda annemizin kısmında isim soyisim deniliyor. Fakat çeviri dosyasında
    Mother:
    Bu kisimda ise annenizin kizlik soyadi (surnames at birth), adi (given names), dogum
    tarihi (date of birth) ve dogum yeri (place of birth) bilgilerini forma yazmaniz gerekli. Diye yazmışsınız. Doğru olan annemizin kızlık soyadı olmalı sanırım. Ve 2 tane çocuğum var. Onların kini de doldururken kendi kızlık soyadımı ve eşimin annesinin kızlık soyadlarını yazmam gerekiyor bu durumda. Doğru mudur ?

• @omertug onu da denedik ama yine kapandı başa attı:( çıldırttı valla adresimiz çok..yarın akşam tekrar deneyeceğiz

• @fozba DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Selamlar. Seçilme işlemi gerçekleştikten sonra doldurduğumuz formun son giriş süresi var mı acaba? En son ne zaman tamamlayıp gönderebilirim? İstenilen bilgilerden bazılarında değişiklik yapacağım için 1-2 hafta içinde doldurmayı planlıyorum malum kesinlikle doğru olması gerekiyor. Değişiklik yapacağım kısımları da şöyle yazıp gereklilikleri hakkında bilgi almak istiyorum.

1- 10 yıllık pasaport alacağım ve bunun tahminen gelme süresi 1-2 hafta olacak. Sonradan gönderip riske atmak istemiyorum.
    2- Yakın zamanda taşındığım için henüz ikametgah adresimi aldırmadım. Sonradan gelebilecek belgeler için yeni adresimi yazmak istiyorum ancak anlık ikamet adresim farklı bir yer.

Bu konularda sizce ne yapmalıyım?

Şimdiden teşekkür ederim.

Bir sorum daha olacak ve bu biraz daha karmaşık bir soru. Şu an hali hazırda lisans öğrencisiyim. Ancak bir firmada yarı zamanlı mühendis olarak da çalışıyorum. İş yerinde kalite mühendisi olarak geçiyorum ancak sigortamda metalurji ve malzeme mühendisi olarak geçiyor. Bu durumda meslek kısmına ne yazmam gerekli? Kalite mühendisi mi, metalurji ve malzeme mühendisi mi, yoksa mezun olmadığım için diğer işaretleyip yarı zamanlı mühendis olarak mı göstermeliyim?

Tekrardan teşekkürler.

• Bu gece ceac sitesi ds260 doldurtmuyor, sürekli başa atıyor. Yarın tekrar deneyeceğiz artık, ne yapalım..

• İyi geceler herkese

DS-260 formunu doldururken Mother kısmında anne kızlık soyadından sonra Given Names soruyor. Oraya şu andaki soyadını da eklememiz gerekiyor mu? Yoksa sadece örnek olarak Ayşe mi yazmalıyız?
    2. sorum da askerliğimi jandarmada 15B celbi bedelli olarak yaptım askerlikle ilgili bölümde aşağıdaki kısımları nasıl doldurmam gerekiyor?
    Branch of Service
    Rank/Position
    Military Specialty

1. olarak da amacım gidince kendimi geçindirebilcek seviyede alım satım işleri yapmak. Çoğu giden insan gibi de ilk başlarda lyft veya delivery işleri yapmayı düşünüyorum. Amerikada yapmayı düşündüğünüz işe business yazmak çok mu iddialı olur ya da başka ne yazabilirim?
      Şimdiden cevaplar için teşekkürler
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmeter32 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Crazcells
    Ben ds260 form doldururken.1)GAZIOSMANPASA ikinci yere GAZIOSMANPAS yapmışım adres yerine.2)Okul yerine mezun olduğum yere hiGH school no degree yazmışım.Mezun oldugum okul açık öğretim lisesi diploma puanı 55.60 kusurde fakat ben okulda derece ile bitirmemistim o yüzden yapmadim.3)Son olarak ssn istemedim yanlışlıkla bunu konsolosluk veya Amerika'da düzeltebilir miyim. Teşekkürler

1. Sorun olmaz.

2. O soruda diploma notu sorulmuyor, bu yil nedense bu akim basladi 🙂 Formlar mi degisti, yoksa biri yanlis bilgi mi yayiyor tam anlayamadim. Forum kaynaklari disinda bir yeri kullanmadan formlari doldurmanizi tavsiye ederim.

3. Sorun degil, ABD'de basvurunuzu yapabilirsiniz, formlarda istemeniz sart degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mnd DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merabalar,
    Case numaram 25XXX sonları, current olması için ideal bir numaramıdır? Mülakat şansım nedir?
    ve DS260 belgesini doldururken şuan ki işiniz kısmına öğrenci mi yazmalıyım? 1 ay sonra yeni mezun olacağım Yazılım Mühendisiyim.

Evet, ogrenci yazin.

Gecmis yillarin numaralarina suradan ulasabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/bulten/

@crazycells Mülakat tarihleri sırasında Yazılım Mühendisi olacağım, yanlış bilgi olarak geçmez sanırım? 1 ay sonra aktif öğrenciğim bitiyor çünkü.

sorun degil, form icin onemli olan DS260 formunu doldurdugunuz gunku bilgileriniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ve benim ikamet adresim ile yaşadığım adres 4 yıldır farklı, oturduğum adreslere sadece sistem üzerinde kayıtlı olan adresleri mi yazmalıyım? Formu doldurduktan ikametgah değişikliği yapmam bir sorun oluşturur mu?

Ikametgah bilgilerinizin hicbir onemi yok.

Gercek hayattaki bilgilerinizi forma aktarmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@k209612 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, ds260 formunu doldururken ilk baştaki isim ve soy isim kısmında full name in native alphabet kutusunda yanlışlıkla "i" yazmam gereken yere "ı" yazmışım.
    ds260 2020 için olan formu dün submit ettim. Acaba bu bir problem teşkil edermi? kkc yi arayıp düzeltmek için işlem yapmak lazımmıdır? cevabınız için çok teşekkür ederim.

Mulakat zamani konsoloslukta degisiklik yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fozba DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Selamlar. Seçilme işlemi gerçekleştikten sonra doldurduğumuz formun son giriş süresi var mı acaba? En son ne zaman tamamlayıp gönderebilirim? İstenilen bilgilerden bazılarında değişiklik yapacağım için 1-2 hafta içinde doldurmayı planlıyorum malum kesinlikle doğru olması gerekiyor. Değişiklik yapacağım kısımları da şöyle yazıp gereklilikleri hakkında bilgi almak istiyorum.

1- 10 yıllık pasaport alacağım ve bunun tahminen gelme süresi 1-2 hafta olacak. Sonradan gönderip riske atmak istemiyorum.
    2- Yakın zamanda taşındığım için henüz ikametgah adresimi aldırmadım. Sonradan gelebilecek belgeler için yeni adresimi yazmak istiyorum ancak anlık ikamet adresim farklı bir yer.

Boyle bir son tarih yok.

1. Sorun olmaz.

2. Gercek adresleri ve tarihleri yazmalisiniz, ikametgah bilgilerinizi degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omertug problem degil, bu sekilde kalabilir. bence bir yanlislik yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esranboylu DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells ve bilgisi olan tum arkadaşlara merhaba, forumdaki videoda annemizin kısmında isim soyisim deniliyor. Fakat çeviri dosyasında
    Mother:
    Bu kisimda ise annenizin kizlik soyadi (surnames at birth), adi (given names), dogum
    tarihi (date of birth) ve dogum yeri (place of birth) bilgilerini forma yazmaniz gerekli. Diye yazmışsınız. Doğru olan annemizin kızlık soyadı olmalı sanırım. Ve 2 tane çocuğum var. Onların kini de doldururken kendi kızlık soyadımı ve eşimin annesinin kızlık soyadlarını yazmam gerekiyor bu durumda. Doğru mudur ?

surnames yazan yerde soyisim, surname at birth dedigi yerde de kizlik soyisim yazmaniz yeterli.

• @crazycells teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bir sorum daha olacak ve bu biraz daha karmaşık bir soru. Şu an hali hazırda lisans öğrencisiyim. Ancak bir firmada yarı zamanlı mühendis olarak da çalışıyorum. İş yerinde kalite mühendisi olarak geçiyorum ancak sigortamda metalurji ve malzeme mühendisi olarak geçiyor. Bu durumda meslek kısmına ne yazmam gerekli? Kalite mühendisi mi, metalurji ve malzeme mühendisi mi, yoksa mezun olmadığım için diğer işaretleyip yarı zamanlı mühendis olarak mı göstermeliyim?

Tekrardan teşekkürler.

Sizce kendinizi en iyi tanitan sekil hangisiyse o sekilde yazabilirsiniz. Bence yari zamanli kalite muhendisi olarak yazmaniz en uygunu olur 🙂

Kendinizi, sizi gocmen yapmak isteyen ulkeye tanitiyorsunuz. Bu bilgiler sorgulama ve sorusturma amacli degil bilgi amacli isteniyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metin144 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

İyi geceler herkese

DS-260 formunu doldururken Mother kısmında anne kızlık soyadından sonra Given Names soruyor. Oraya şu andaki soyadını da eklememiz gerekiyor mu? Yoksa sadece örnek olarak Ayşe mi yazmalıyız?
    2. sorum da askerliğimi jandarmada 15B celbi bedelli olarak yaptım askerlikle ilgili bölümde aşağıdaki kısımları nasıl doldurmam gerekiyor?
    Branch of Service
    Rank/Position
    Military Specialty

1. olarak da amacım gidince kendimi geçindirebilcek seviyede alım satım işleri yapmak. Çoğu giden insan gibi de ilk başlarda lyft veya delivery işleri yapmayı düşünüyorum. Amerikada yapmayı düşündüğünüz işe business yazmak çok mu iddialı olur ya da başka ne yazabilirim?
      Şimdiden cevaplar için teşekkürler
    1. Bir insanin kullandigi ikinci isim Michael Jackson, ucuncu isim Donald Trump olabilir....
      Bu durumda oraya isim kismina Michael, Donald... soyisim kismina Jackson, Trump yazmaniz sacma olur. Her ismi kendi soyisimiyle ayri ayri yazip, resmi olarak kayitlarda gecen butun isim-soyisim kombinasyonlarini oraya yazmalisiniz.

2. Size en uygunu nasil geliyorsa o sekilde doldurun. Eger sorunun cevabi yoksa NONE, N/A, Not Available vs. yazin (sanirim bu sizin icin en dogrusu olacak).

3. Gecici islerden bahsetmek yerine "Business" yazmaniz daha uygun olur.

• arkadaşlar dün farkettim eğer ds 260 sayfasına giremiyorsanız vs. Ad block varsa kapatın arkadaşlar . Çünkü açılmasını engelliyor. Bilginiz olsun 😉

• Burdaki deneyimli arkadasların tahminlerine göre mulakata giren bir kişinin vize alma ihtimali ortalama % kaçtır? Ve red alan kisilerin red alma nedenleri genellikle nelerdir?

• @muhtaradana bunu da denedik olmadı yine sayfa atıyor

• @mkonca bendede cikmadi bende ayni adresi tekrar ederek yazdim.

• Herkese merhaba. Green Card hakkı kazandığımı öğrendiğim an erkek arkadışımla evlilik kararı aldık. 1 hafta içinde nikahımız olacak ve ds 260 formunu evli olarak yeni soyadımla doldurmak istiyorum. Çekilişe katılırken original entry'de kızlık soyadımı yazmıştım, ds 260 formuna yeni soyadımı yazmam mümkün mü, bir sorun teşkil eder mi? Soyadı değişikliğini herhangi bir yere bildirmek gerekiyor mu yoksa formu doldurdurup, bekleyip mülakatta mı açıklıyoruz durumu?
    İkinci sorum, ds formunu doldurduktan sonra herhangi bir sebeple elenme diye bir şey var mı yoksa sıra geldiği takdirde mülakat gerçekleşip elenmeyle ilgili her şey konsolosluğun insiyatifinde mi?
    Son sorum ise evlendikten sonra eşimle beraber yeni pasaportlarımıza başvuracağız elimize geçmesi zaman alacak ve haziran ortası gibi ds formunu submit etmek mülakat tarihi açısından bizi çok fazla etkiler mi? Pasaportu beklemeden formu doldurmak daha mı mantıklı? (case number:36xxx)
    Tüm emekleriniz ve yardımlarınız için çok teşekkürler sayın @crazycells

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

45

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |