Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells ankaraya sağlık raporu için uçak bileti almıştım 21-25 mart arası .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lion F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

@crazycells ankaraya sağlık raporu için uçak bileti almıştım 21-25 mart arası .

Hangi ilden gittiginizi bilmiyorum ama Ungan'larla iletisime gecip mulakat tarihi degisikliginden dolayi randevuyu one almayi deneyebilirsiniz.

Belgeleriniz eksik olsa da 5 Nisan'da mulakata girip sonrasinda eksik olan belgeleri posta ile gonderebilirsiniz, bilginize.

• Sağlık randevusunu önceki tarih (25 nisan) e göre almıştım. Yeni gelen mailde 5 nisan a çekilmiş bu durumda hangi tarih geçerli ve bundan nasıl emin olacam ?
    teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lion F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

Sağlık randevusunu önceki tarih (25 nisan) e göre almıştım. Yeni gelen mailde 5 nisan a çekilmiş bu durumda hangi tarih geçerli ve bundan nasıl emin olacam ?
    teşekkürler.

En guncel bilgiye gore hareket etmenizi tavsiye ederim.

Dosyada bir sorun gorunmediginden erkene almislar randevunuzu, bu nedenden dolayi korkacak bir durum yok. Konsoloslugun takvimine gore hareket etmenizi tavsiye ederim.

• crazycells böyle durumlar(tarihin öne çekilmesi) olabiliyormu ? Sebebi nedir sizce ?
    teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

crazycells böyle durumlar(tarihin öne çekilmesi) olabiliyormu ? Sebebi nedir sizce ?
    teşekkürler

Evet, olabiliyor. Dosyaniz ustundeki butun kontrol ve idari surecler tamamlanmis kanimca o nedenle daha uzun sure bekletmeyi gerekli gormemis olabilirler. Kotu degil, tamamen iyi nedenlerden dolayi yani...

• F2A vizesinde yine mükemmel bir artış oldu Mayıs Visa Bullettnde yaklaşık 11 Haftalık bir artış oldu. Umarım son 3 aydır her ay katlanarak ilerleme oluyor umarım böyle devam eder.

• @nevermore evet çok iyi bir gelişme ancak i130 un approve olması için halen minimum bekleme süresi 18,5 hafta :((

• burada alınan green card kaç senelik oluyor? dv1 dv2 gibi 5 yıllık mı? yoksa önce 2 yıllık sonra 10 yıllık gibi olandan mı? kart türü olarak f2a yazıyordur diye tahmine diyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dustyblue F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

burada alınan green card kaç senelik oluyor? dv1 dv2 gibi 5 yıllık mı? yoksa önce 2 yıllık sonra 10 yıllık gibi olandan mı? kart türü olarak f2a yazıyordur diye tahmine diyorum.

DV'ler 10 yillik.
    Mulakat gunu evlilik suresi 2 yildan kisaysa 2 yillik, uzunsa 10 yillik veriliyor.

• KCC bugün cömert gününde önce butun bolgeleri current yaptı şimdi F2A ları mart 2019 a çekti. bekleyen herkese hayırlı olsun.

alt metni

• Bugün itibariyle F2a için bekleme süresi 1 sene 11 ay oldu. Ama bir türlü california center da approve süresi düşmüyor halen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dustyblue F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

KCC bugün cömert gününde önce butun bolgeleri current yaptı şimdi F2A ları mart 2019 a çekti. bekleyen herkese hayırlı olsun.

Evet, ama maalesef o kadar ise yaramayacak, I-130'lerin onaylanma suresi hala cok uzun. ABD disinda bekleyen kisilerin surece devam etmesi icin I-130'lerin once onaylanmasi sart. Priority date'leri aktif olsa bile surece devam etmeleri mumkun degil

Fakat esiniz su an ABD'deyse , Haziran basinda I-485 surecini baslatabilir bu kisiler. Fakat bir sonraki aylarda yine degisebilir bu sayi, mali yil sonuna yaklastigimiz icin vizelerin kullanilmasi yonunde bir karar olabilir. O nedenle bu durumda olanlar hizli hareket etmeli.

Fakat bu kisiler unutmamali ki, I-485'in onaylanmasi yetmiyor, Green Card alabilmek icin hem I-130'un hem de I-485'in onaylanmasi gerekiyor.

Bu arada hizliresim linkleri Turkiye disindan gorunmuyor, bilginize.

• Herkese Merhaba,

Erkek arkadaşım yaklaşık 1 yıldır green card ile Amerika'da yaşıyor. Biz evlenmeye karar verdik fakat bu zor süreci en kolay nasıl atlatabileceğimizi bilemiyoruz. Burada evlenirsem, sonrasında turist ya da öğrenci vizesine başvurursam ve vizemi aldıktan sonra F2A sürecini başlatırsam Amerika'ya giriş çıkışta sorun yaşar mıyım? Ya da öğrenci vizesiyle gidip orada evlenirsem, sürecin tamamlanmasını beklerken Türkiye'ye giriş çıkış yapabilir miyim? Amerika'da evlenmek için 90 gün beklememiz gerekiyormuş, aksi halde sahte evlilik olarak görülüyormuş, o zaman yeni tanışmış gibi mi yapmamız gerekecek? Kafamız çok karışık, tecrübelerinizle bize yardımcı olabilirseniz çok seviniriz. Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@selinugr F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

Herkese Merhaba,

Erkek arkadaşım yaklaşık 1 yıldır green card ile Amerika'da yaşıyor. Biz evlenmeye karar verdik fakat bu zor süreci en kolay nasıl atlatabileceğimizi bilemiyoruz. Burada evlenirsem, sonrasında turist ya da öğrenci vizesine başvurursam ve vizemi aldıktan sonra F2A sürecini başlatırsam Amerika'ya giriş çıkışta sorun yaşar mıyım? Ya da öğrenci vizesiyle gidip orada evlenirsem, sürecin tamamlanmasını beklerken Türkiye'ye giriş çıkış yapabilir miyim? Amerika'da evlenmek için 90 gün beklememiz gerekiyormuş, aksi halde sahte evlilik olarak görülüyormuş, o zaman yeni tanışmış gibi mi yapmamız gerekecek? Kafamız çok karışık, tecrübelerinizle bize yardımcı olabilirseniz çok seviniriz. Şimdiden teşekkürler.

Evet, su konunun ilk iletisini okumalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik/1

Eger ABD'deyken evlenecekseniz, ilk 90 gunde yapmamaniz avantaj olur. Yeni tanismis gibi yapabilirsiniz 🙂 , ayrica AOS surecinden sonra advance parole almadan ABD disina cikamazsiniz, yoksa F1 vizesiyle ABD'ye giremezsiniz.

Bu bahsettigim konuyu okuyun, biraz daha ayrintilar kafanizda netlesmeye baslar. Bu arada F2A surecinin Haziran ayindaki bultende 8 Mart 2019'da oldugunu unutmayin.

• Merhabalar, esim green card sahibi. Evlendigimizde benim adima da basvuruda bulunduk ama 2.5 yil sonra anca onay mektubu geldi. Beraber bu sürede Almanya'da yasadik. Kendisi home ofis calistigi icin Amerikaya gittiginde bu sekilde calismaya devam etti ve vergisini de sirket Almanya'da oldugundan buraya odedi. Simdi evraklar icin 3 yillik vergilerimizi gosteren belge gerekiyor. Bu konuda neler yapmamiz gerekiyor? Sanirim bir muhasebeci yardimiyla cozum varmis ancak dogru kisiyi bir türlü bulamadik. Konu hakkinda neler yapabiliriz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ukbr F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

Merhabalar, esim green card sahibi. Evlendigimizde benim adima da basvuruda bulunduk ama 2.5 yil sonra anca onay mektubu geldi. Beraber bu sürede Almanya'da yasadik. Kendisi home ofis calistigi icin Amerikaya gittiginde bu sekilde calismaya devam etti ve vergisini de sirket Almanya'da oldugundan buraya odedi. Simdi evraklar icin 3 yillik vergilerimizi gosteren belge gerekiyor. Bu konuda neler yapmamiz gerekiyor? Sanirim bir muhasebeci yardimiyla cozum varmis ancak dogru kisiyi bir türlü bulamadik. Konu hakkinda neler yapabiliriz?

Bu surecte esiniz ABD'ye vergi bildirimi yapti mi?

Vergi odemek farkli, vergi bildirimi yapmak farkli iki durum.

• @crazycells Maalesef yapmadik. Son üc yilin tax returnunu yapmamiz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ukbr F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

@crazycells Maalesef yapmadik. Son üc yilin tax returnunu yapmamiz gerekiyor.

Evet, vergi olaylarini hafife almamalisiniz.

Dediginiz durumda esinizin size vize sponsorlugu kabul edilir ama finansal sponsorlugu kabul edilmeyebilir, su konuyu inceleyip sartlarini saglayan bir mali sponsor bulmanizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• @crazycells Merhaba, f2a da bazı değişiklikler var sanırım. Eşim ve 3 yaş oğlum için başvurmak istiyorum. Biz TR de yaşıyoruz. Ama ben başvuruyu Adjustment of status yaparak ilerlemek istiyorum. Kendilerinin turist vizesi var.Abd de hali hazırda bir adresim var. Ayrıca finansal olarak sponsor da bir arkadaşım olacak.

Başvuruyu TR'den yapsam mülakat tarihinde ABD de olsak olurmu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |