Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@knightman DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@knightman DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells kardeşim yardımınız gerekli. Klavuzdaki ;

Present Employer or School Name (su anki isvereninizin ya da
    okulunuzun ismi)
    Present Employer or School Address (su anki isvereninizin ya da
    okulunuzun adresi)
    Street address (Line 1): sokak, cadde adi, ev/bina numarasi
    Street address (Line 2)*Optional: bu kisma bir sey yazmak
    zorunda degilsiniz, ama adresin ilk satira sigmayan
    kisimlarini buraya yazabilirsiniz. (semt ismi , belde ismi vs.)
    City: ilce
    State/province: il
    Postal zone: posta kodu
    Country/region: ulke

gibi sorulara nasıl cevap verelim?

1-)Ben kendi çapımda ticaret ve al sat yapıyorum :). Dolayısı ile kendi adıma şirketim ve işverenim yok. Buraları nasıl doldurmamı tavsiye edersin?
    2-)Bir de okul dediği üniversite mi? Onunla ilgili aşağıda sorular var çünkü.

1. self-employed yazip, buro, ofis olarak kullandiginiz yerin adresini verebilirsiniz (ev adresi de olabilir).

2. Eger ogrenciyseniz, okul bilgisini girebilirsiniz.

Abi, işvereninizin ismi kısmına kendi ismimi mi yazayım? İş adresi olarak ev adresini vereceğim çünkü.

self yazabilirsiniz, isminizi de yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@artwin DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaslar herkes hakkında hayirlisini dilerim..
    Acele is maraz olurya bende kendi annemin kizlik soyadi yerine evlilik sonrası soyadını yazdım ve yolladım formu.
    Bilenler tecrübeliler aydinlatirsa çok sevinirim ne yapilmali ?

Mulakat zamani cevabi degistirebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elgitaro DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,

DS-260 formlarını gönderdikten sonra hangi belgeler isteniyor. Formda aradım ve gerçekten bulamadım. Esas bunu sorma sebebim eşim Rus. Evraklar Rusya konsolosluğundan 1 veya 2 ay gibi çok geç zamanlarda evrak alınabiliyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

Son olarak 3 ve 1 yaşında çocuklarım var. Ücretler onlar içinde aynı mıdır?

Bilgiler surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri

Simdiden Rusya'daki evraklari hazirlayabilirsiniz. Herkesin vize ucreti ayni.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@izmufuk DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells merhaba.bilgi için,cok teşekkürler.diplomayi sanırım alamam.ama mesleki şartları (son 5 yıl içinde 2yil bir işte SGK li olarak çalışmak sanırım)buna uygunum .benim reklam ve tabela olarak 2014 /2018 arası SGK var.daha eskiye dönük SGK da var ama sanırım, bu tarihde olanlar geçerli olacak

SGK'li is yetmiyor, ABD hukumetinin istedigi sartlari saglamasi lazim:
    https://yesilkartforum.com/basvuru-sartlari/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeplin DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar, benim birkaç sorum olacak:

1. Greencard'a eşimle başvurduğumuz zaman İstanbul'da yaşıyorduk ancak iş sebebinden dolayı 1 ay kadar önce Azerbaycan'a taşındık. Mülakat yeri olarak Ankara'yı seçtim bir sorun olur mu?

2. Posta adresi olarak İstanbul adresini(ailemin adresi) verdim yaşadığım yer ile farklı olduğu için sorun olur mu?

3. Freelance ve sigortasız çalıştığımız işleri eklemeli miyim? Yoksa e-devlette yer alan sigorta bilgilerine göre mi doldurmalıyım?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

1. Sorun olmaz.

2. Sorun olmaz.

3. Gercek hayatta nasilsa o sekilde yazabilirsiniz. Freelance ve sigortasiz calistiklariniz dahil...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alp35 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar bir sorum daha olacak benim ben şuan da sezonluk olarak Antalya'da calisiyorum iş bilgilerime burayı yazıcam başlangıç tarihini yazıcam bitiş tarihini yazmiycam oturduğum adresler bölümüne de burayı yazmam gerekiyor mu eğer gerekirse en üst kısım da bu adresi ekleyip tarih aralığını başlangıç tarihini yazıp ayrılış tarihini boş birakarak doldurup adres ekle bölümünden sabit ikametimi mi eklemem lazım konu hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim

Hangisi sizce en dogruysa o sekilde yazmalisiniz. Sizin hayatinizi siz daha iyi biliyorsunuz bizden 🙂 forma yazacaginiz bilgiler mumkun oldugu kadar tam ve dogru olsun.

• @crazycells Çok teşekkür ederim adminim, yani mülakat tarihi erteleme gibi bir şansım kesin olarak var? atıyorum ocakta geldi ben marta felan erteletebiliyorum yani? Tekrardan teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rodin DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, forumu incelerken ds-260'ı geç göndermememiz gerektiğini anlıyorum. Bu "geç"ten kasıt nedir? Hata yapmamak için zamana yayalım dedik, en erken pazartesi (13 mayıs) gönderelim dedik ama risk mi alıyoruz acaba?.. Minimium tahmini süre önerisi yapabilir misiniz? Case numarasına göre hareket ediliyorsa numarası 10 binlerde olan biri elini çabuk mu tutmalı?

Boyle bir son tarih yok. Ornegin 1 yil boyunca formu gondermeyi ertelerseniz, oldukca gec kalmis olursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grankart DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells
    3. family de mother kısmındaki surname e annenin kızlık soyadını mı yoksa şuanda kullandığı soyadını mı yazacağim.

formlar benim onumde acik degil, dolayisiyla sorulari tam olarak aktarmalisiniz buraya. Su an icin size verebilecegim cevap mother anne demek, surname de soyisim. Eger soruda baska kelime yoksa (at birth gibi) annenizin su anki soyismini soruyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozn DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Çok teşekkür ederim adminim, yani mülakat tarihi erteleme gibi bir şansım kesin olarak var? atıyorum ocakta geldi ben marta felan erteletebiliyorum yani? Tekrardan teşekkürler.

Tarihi siz secemezsiniz maalesef, yeni bir mulakat tarihi isteyeceksiniz konsolosluktan, onlar da musait olduklari zamana yeni bir tarih verecekler. Genelde 1-2 ay sonrasina bir mulakat tarihi alabiliyorsunuz.

• @crazycells çok teşekkür ederim ☺

• ARKADAŞLAR GREENCARD BAŞVURU FORMUNDA SÜREKLİ 40. SOKAK DİYE KULLANDIĞIM ADRESİ YAZDIM FAKAT DS260 FORMUNU DOLDURMAK İÇİN E DEVLETTE KAYITLI ADRESİMDE KÜNEFECİ SOKAK DİYE YAZIYOR ŞİMDİ BEN HANGİ ADRESİ YAZMALIYIM BU ARADA İKİSİ DE AYNI YER
    BAŞVURU FORMUNDAKİ YAZDIĞIM ADRESİMİ YOKSA E DEVLETTE KAYITLI ADRES Mİ

• Merhaba herkese. Ben şu an ABD'de doktora yapıyorum ve F1 vizesine sahibim. Case number'ım biraz yüksek 41 binlerde. DS 260'ı doldururken AOS yapacağımı belirttim. Burada okuduğum kadarıyla böyle yüksek numaralar için AOS yapmak riskli deniyor çünkü çok vakit alıyormuş. Formu yolladım ama yine de CP'ye çevirebilir miyim. Yoksa çok mu geç? Bu işler için ABD'de avukat ayarlasam süreç daha da hızlanır mı? Teşekkürler.

• mrb.Posta adresine suan yasadigim adres degilde ailemin adresini yazsam olurmu.
    Calistigimiz tum isyerleri ile ilgili daha sonra dokuman isteyeceklermi.

• @muhtaradana crazycells dediğine göre daha önce bizim durumumuz da olup sıkıntı yaşamadan geçen olmuş.insallah bizim de öyle olur.

• askerlik bilgimizi ingilizce nasil yazabiliriz

kara kuvvetleri komutanligi topcu astegmen ingilizce nasil yazariz

• Başvuru belgesinde hangi e-mail yazdığımı nasıl öğrenebilirim

• @crazycells çok teşekkür ederim.bir sorum daha olacak, green card a uygun olan meslekler için, bunları nasıl ispat ediyoruz ,bu meslek konularında bizden bir belge istiyorlar mi,veya ds 260 ben bu mesleği yapıyorum dememiz yeterli oluyor mu acaba?

• Merhaba ds260 formunu doldurmak için giriş yaptığımda:

Case Number :
    2020EU00054xxx

Enter the Principal Applicant's Surname:
    örnek

Enter the Principal Applicant's Date of Birth:
    01/01/1900

Electronic Diversity Visa Confirmation Number
    dediği nedir?

• selam
    kafama takılan sorular var lütfen cevaplayın.

1. 16 yaşımdan beri 7-8 adreste kaldım. bunların bazılarını hatırlamıyorum bile. ama adres kaydımı pek değiştirmedim sadece 1 yada 2 adreste gözükürüm nüfus müdürlüğünden belge istersem. diyelim ki ds-260 formunda tahmini olarak hepsini doldurdum bu 7-8 adresin. KCC benden bu 7-8 adreste kaldığıma dair belge ister mi? görüşme yaptığım zaman mı isterler bunların belgesini?
    2. ds-260 formunu doldurduktan sonra KCC benden ne tür belgeler ister? ne tür belge istediklerini bilmek istiyorum ona göre hazırlığımı yapmak isterim. 2-3 ülkede yaşadım o ülkelerden de ne gerekiyorsa istemem lazım konsolosluklarından.
    3. çocuğumun pasaportu 2020 yılının son gününde bitiyor. sizce yeniletip ondan sonra mı ds-260 formunu doldurmalıyım? yada ne tür bir yol izleyebilirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

35

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |