Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ........

• @gokcell sorun o software devreye girdiğinde pilotların manuel müdahaleyle onu devre dışı bırakamamaları..

Sizin verdiğiniz linkden bir alıntı
    "as new details emerged that pilots of two planes could not counteract a malfunction of the system using the company's recommended procedures."

Buradaki sorun da pilotların yeterince eğitilmemesi.
    Airbus A321Neo satışlarının önüne geçmek ve piyasada geri kalmamak için Boeing'in yeterli bir eğitim paketi hazırlamadığı ve uçağı 737-800 ile 1e1 aynı uçak şeklinde lanse ettiği söyleniyor..

Benim de amacım polemik değil tabiki de, siz fikrinizi söylediniz ben de kendi fikrimi söyledim.
    Medeni bir şekilde tartışıyoruz sıkıntı yok bence 🙂

• ........

• @gokcell boeing'in kabahati zaten pilotları eğitmemek, taca atabileceği bir konu değil.
    Bazı 737-800 pilotları Max uçaklarına geçiş için gelen eğitimi (6-7 saatlik pdf dosyası) yeterli bulmamış, simülatörde uçmak istemiş ve boeing bu pilotları reddetmiş.

Havacılık biraz benim ilgi alanıma girdiği için aslında çok detaylı da yazabilirim ama sanırım siz kararınızı vermişsiniz 🙂
    Ancak bindiniğiniz herhangi başka bir uçak modelinin de daha önce bir kazaya karışmamış olma ihtimali baya düşük onu da belirteyim..

Güvenli uçuşlar dilerim..

• ........

• @gokcell ben sanırım anlatamıyorum.
    Boeing'e yöneltilen en büyük suçlama bu eğitim konusu. Boeing'in kaçmak için kullandığı bir konu değil. Yani "gak guk" falan yapabilecekleri bir husus değil.

Neyse ilk mesajınızda dediğiniz gibi polemiğe dönüşecek konu gibi duruyor ve sanki ben bu uçakları savunuyormuş gibi hissettim kendimi o yüzden başka bir mesaj yazmayayım en iyisi..

• ........

• @daydreamer bizde geçen yıl kg fazlası ödememek için a101den bagaj tartısı almıştık hemde 9.90 tlye çokta güzel çıktı şansımıza hiç yanıltmadı bizi her yere de yanımızda götürüyoruz avuçiçi kadar takip ederseniz sizde indirimlerden bulabilirsiniz arkadaşlar

• Biz seyahate çıktığımızda hiç aktarma seçeneğini kullanmıyoruz. Amerikayada gidecek olursak direk uçuş tercih edicez ki oda var. Tek aktarma izmirden istanbula olacak oda sorun değil. Biraz tecrübe kazanınca belki aktarma seçeneğini kullanırız bilemiyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gokcell @VolkanU

Hem BOEING'in software guncellemesi sorunlu hem de pilotlarin egitilmemesi problem. Ama en onemlisi BOEING'in bazi cok onemli bilgileri (software'in nasil davranacagini) pilotlara aktarmamasi, bu konuda pilotlari bilgilendirmemesi, egitmemesi.

VOX'un su video'sunu incelemenizi tavsiye ederim, olaylari oldukca mantikli ve anlasilir bir sekilde aciklamis:

• Biletlerimizi Ukrayna Havayolları'ndan aldık.30 Haziran'da İstanbul'dan Kiev aktarmalı JFK'e uçuyoruz.Ukrayna Havayollarını seçme nedenimiz çok ucuz olması 2 kişi için toplamda 633$ gibi bir fiyat ödedik.Kişi başı 2x23 kg bagaj hakkımız var, 2 uçuş arasında 1s.40dk. var yeter herhalde.İst-Kiev uçuşunda yemek ücretli ancak Kiev-Jfk uçuşudan ücretsiz yemek servisi var.Pek yorum göremedim forumda Ukrayna Havayolları hakkında bakalım nasıl bir tecrübe olacak.

• @blaxseed çok iyi fiyata almışsınız salı veya perşembe günlerine denk getirmek gerçekten fayda sağlıyor.hangi acenta ile aldınız?

• @nwtzki kendi sitesinden aldım

• @blaxseed ukrayna aktarmasında bavulların içinden eşya çalındığı ile alakalı bir kaç sikayet görmüştüm. Çok değerli şeyleri bavula koymamakta fayda var. Arkadaşımın biri Çin'e gidip gelmişti ukrayna havayollarıyla. Hiçbir sıkıntı yaşamadı.

• @blaxseed 2,5 sene once JFK den kiev aktarmali istanbula gelmistim UIA ile. Bilet fiyatlari genelde cok ucuz oluyor fakat bir kalite beklemeyin. Bindigim ucak oldukca eski ve hijyenik degildi. Fakat burda onemli olan fiyat performans oldugu icin bence bu fiyata gore iyi bir tercih olmus.

• Şöyle bir haber var. THY'den açıklama yapılmış.
    "İstanbul üzerinden aktarmalı olarak Amerika’ya yapılacak seyahatlerde önceden satın alınmış sıvı formlu duty free ürünlerinin (100ml’yi aşan) kilitli poşet içerisinde olsa dahi el bagajı olarak taşınmasına izin verilmemektedir. "
    Kaynak:

• Merhaba,biz Ağustos ayında bilet fiyatları çok pahalı olduğu için mecburen Eylülün ilk haftası Houston'a bilet bakıyoruz.En uygun bileti Lufthansadan Frankfurt aktarmalı bulduk. Skyscanner uygulaması üzerinden alınacak 4 kişilik (2 yetişkin - 2 tane 7 yaş çocuk) bilet 10.134 TL olarak gösteriyor. Lufthansanın sitesine baktığımızda (https://www.lufthansa.com/us/en/free-baggage-rules 1 ) economy sınıfı için 1 kişilik ücretsiz bagaj hakkı 1x23 kg + 1x8 kg (kabin tip) / görünmektedir. Biz 2x23 kg diye biliyorduk. Yakın zamanda Lufthansa ile ABD ye giden var mı? Ayrıca yakın zamanda uçan arkadaşlar hangi firmadan ne kadara uçtukları ve ücretsiz bagaj hakları konusunda bilgi verirseniz sevinirim. Tesekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fireandwater, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Merhaba,biz Ağustos ayında bilet fiyatları çok pahalı olduğu için mecburen Eylülün ilk haftası Houston'a bilet bakıyoruz.En uygun bileti Lufthansadan Frankfurt aktarmalı bulduk. Skyscanner uygulaması üzerinden alınacak 4 kişilik (2 yetişkin - 2 tane 7 yaş çocuk) bilet 10.134 TL olarak gösteriyor. Lufthansanın sitesine baktığımızda (https://www.lufthansa.com/us/en/free-baggage-rules 1 ) economy sınıfı için 1 kişilik ücretsiz bagaj hakkı 1x23 kg + 1x8 kg (kabin tip) / görünmektedir. Biz 2x23 kg diye biliyorduk. Yakın zamanda Lufthansa ile ABD ye giden var mı? Ayrıca yakın zamanda uçan arkadaşlar hangi firmadan ne kadara uçtukları ve ücretsiz bagaj hakları konusunda bilgi verirseniz sevinirim. Tesekkür ederim.

gonderdiginiz sayfada en altta:

Special regulations basliginin altinda...

Country and route-specific distinctions adli bolumde, Turkiye-ABD icin bagaj miktarinin 2 tane oldugu belirtilmis...

Bilginize.

• @crazycells bilgilendirme için teşekkür ederiz

• 28 Haziranda 9600 TL'ye 3 kisi Istanbul - Frankfurt / Frankfurt - Houston aktarmali uctuk. Turkiye'den THY ile Frankfurt, Frankfurt'tan Lufthansa ile Houston (ancak ucus normalde UNITED'in gozukuyor). Bilet kesildikten sonra THY'ni arayip bende bagaj hakkini teyit etmistim. 2x23 kg + 1x8kg olarak ucusu gerceklestirdik. Bagajlar ile ilgili herhangi bir problem yasamadik. Aktarmadaki aralik ne kadar? Umarim sorunsuz ucarsiniz.

Benzer Başlıklar

• 16
  • 11
  • 333
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |