Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Tesekkur ederim

• Sn @crazycells konunun birinci sayfasinda anlatildigi sekilde A numarasini dokuz rakam ve Case numarasini da sonunda 01-02-03 Gibi ek numaralari girerek, uscis fee odemesini gerceklestirdigimi onceki mesajimda belirtmistim.Dikkatimi ceken bir sey oldu, bu odemeyi gerceklestirirken numaralari yazdik ama hic isim soyisim gibi bilgileri sistem sormadi. https://my.uscis.gov/account/onboarding bu sayfa ya girdigimdede hesabimda IOE ile baslayan hic bir bilgi goremedim.YAptigim islemde bir yanlislik olma ihtimali olabilirmi.Daha once yapan arkadaslarda ayni sekilde mi yaptilar.YAnitlarsaniz memnun olurum.Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uda4a USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

Sn @crazycells konunun birinci sayfasinda anlatildigi sekilde A numarasini dokuz rakam ve Case numarasini da sonunda 01-02-03 Gibi ek numaralari girerek, uscis fee odemesini gerceklestirdigimi onceki mesajimda belirtmistim.Dikkatimi ceken bir sey oldu, bu odemeyi gerceklestirirken numaralari yazdik ama hic isim soyisim gibi bilgileri sistem sormadi. https://my.uscis.gov/account/onboarding bu sayfa ya girdigimdede hesabimda IOE ile baslayan hic bir bilgi goremedim.YAptigim islemde bir yanlislik olma ihtimali olabilirmi.Daha once yapan arkadaslarda ayni sekilde mi yaptilar.YAnitlarsaniz memnun olurum.Tesekkurler

Essiz olan isim+soyisim kombinasyonunuz degil, size verilen gocmenlik numarasi, dolayisiyla bu numarayi kullanarak odeme yapmaniz sizce de daha mantikli degil mi?
    Neden yanlislik oldugunu dusunuyorsunuz, ben tam anlayamadim?

• @crazycells USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

Sn @crazycells konunun birinci sayfasinda anlatildigi sekilde A numarasini dokuz rakam ve Case numarasini da sonunda 01-02-03 Gibi ek numaralari girerek, uscis fee odemesini gerceklestirdigimi onceki mesajimda belirtmistim.Dikkatimi ceken bir sey oldu, bu odemeyi gerceklestirirken numaralari yazdik ama hic isim soyisim gibi bilgileri sistem sormadi. https://my.uscis.gov/account/onboarding bu sayfa ya girdigimdede hesabimda IOE ile baslayan hic bir bilgi goremedim.YAptigim islemde bir yanlislik olma ihtimali olabilirmi.Daha once yapan arkadaslarda ayni sekilde mi yaptilar.YAnitlarsaniz memnun olurum.Tesekkurler

Essiz olan isim+soyisim kombinasyonunuz degil, size verilen gocmenlik numarasi, dolayisiyla bu numarayi kullanarak odeme yapmaniz sizce de daha mantikli degil mi?

Sn @crazycells ksinlikle haklisiniz, mantiken bize verilen numaralar esastir.https://myaccount.uscis.dhs.gov/users/sign_up adresine kayit oldum fakat hesabima girdigimde ne ismimi gorebiliyorum nede hesap detaylarinda IOEile baslayan numarami, bu nedenle bir hata yaptigimi dusunuyorum.Bir arkadasimla konustugum da myuscis account sayfasina girdiginde adini ve adresini gorebiliyor oldugunu soyledi.

• @uda4a USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

@crazycells USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

Sn @crazycells ksinlikle haklisiniz, mantiken bize verilen numaralar esastir.https://myaccount.uscis.dhs.gov/users/sign_up adresine kayit oldum fakat hesabima girdigimde ne ismimi gorebiliyorum nede hesap detaylarinda IOEile baslayan numarami, bu nedenle bir hata yaptigimi dusunuyorum.Bir arkadasimla konustugum da myuscis account sayfasina girdiginde adini ve adresini gorebiliyor oldugunu soyledi.

• Odeme yaptiginizda size verilen ve "IOE" ile baslayan "receipt number" not aldiginizi varsayiyorum. Bu numaralarinizi su sayfadaki https://egov.uscis.gov/casestatus "Enter a Receipt Number" kutucuguna girip statu kontrolu yapabiliyor musunuz? Evet ise kartlarinizin olusturulmasi surecindeki hareketleri bu sekilde takip edebileceksiniz.
    • Hesap acarken email adresinizi girdiniz mi?
    • Odeme yaptiktan sonra email adresinize bilgilendirme ulasti mi?
    • Su ekrandan login olabiliyor musunuz?
    • Evet ise, "Profile" linkine(sol ust kosede) tikladiginizda isminizi, adresinizi vs. gorebiliyor musunuz?
    • "My Cases" linkine(sag ust kosede) tikladiginizda "IOE" ile baslayan case satirlarini gorebiliyor musunuz?
    • Evet ise, hepsinin "email alerts" ve "mobile alerts" sutunlarinda "Y" goruntulenmis mi?
    • Eger tum aile fertleri icin ayri hesap actiysaniz yukaridaki login olma islemini hepsi icin ayri ayri yapip kontrol edin.

Ornek ekran goruntusu:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/51111

Bu arada; bu konunun ilk iletisinde, “USCIS Uyeligi” basliginda verdigim linkten USCIS hesabi olusturdugunuza emin misiniz?

Kolay gelsin.

• @uda4a Federal yapi buyuk olasilikla kurumsal yapilarin bagimsizligi ile ilgili bir avantaja sahip olmali ki ayni bina icindeki kurumlar bile bazen ortak ya da guncel bilgilere sahip olamiyor. Kurumlar arasi bilgi paylasma yukumlulugu de son derece sinirli.

ile
    https://myaccount.uscis.dhs.gov/
    her ne kadar USCIS catisi altinda gibi gorunse de DHS farkli bir sistem kullaniyor ve tam senkron degiller. GC durumunu takip edebilmek icin ilk adrese girip IOE (dosya nolari) kendiniz eklemelisiniz. Bundan sonra text ve email alertlerini kurmali ve beklemelisiniz/
    Ikinci adres daha cok kisisel durum takibi icin kullaniliyor. Tum yazismalarinizi buradan takip edebilirsiniz buna GC de dahil. Ama ailedeki herkesi ilk adresten (sadece GC) daha kolay takip edersiniz.
    Yine de iki yere de uye olup duzenli kontrol edin.
    Ben her sabah ve aksam bakiyorum, henuz benim GC gelmedi. Mayis sonunda 120 gun dolmus olacak.

• @sharm ve @caglaror cevaplariniz icin cok tesekkur ederim.
    @sham aciklamalrinidan anladigim kadari ile biz https://egov.uscis.gov/casestatus/displayLogon.do bu adrese login olmamistik.Bu sayfaya login olup elimizdeki IOE leri kaydetmemiz gerektigini simdi anlamis oldum.Buraya login olurken yazilmasi gereken adres turkiye adresimi yoksa Amerika da belirledigimiz adresimizi yazmaliyiz.Bu konuda da yardimizini rica ederim.
    Tesekkurler

• @uda4a Ben guncel US adresimi kaydettim profilime. Sistem beyan esasli. GC gonderim adresi degisikligi gibi dusunmeyin.

• @caglaror Tesekkur ederim. Sisteme login oldum fakat sisteme giris yaparken kullanici veya paralo hatasi aliyorum neden kaynaklanabilir.
    0_1556038569083_hatamesaji.jpg

• @

• Odeme yaptiginizda size verilen ve "IOE" ile baslayan "receipt number" not aldiginizi varsayiyorum. Bu numaralarinizi su sayfadaki https://egov.uscis.gov/casestatus "Enter a Receipt Number" kutucuguna girip statu kontrolu yapabiliyor musunuz? Evet ise kartlarinizin olusturulmasi surecindeki hareketleri bu sekilde takip edebileceksiniz.
    • Evet ise, "Profile" linkine(sol ust kosede) tikladiginizda isminizi, adresinizi vs. gorebiliyor musunuz?
    • "My Cases" linkine(sag ust kosede) tikladiginizda "IOE" ile baslayan case satirlarini gorebiliyor musunuz?
    • Evet ise, hepsinin "email alerts" ve "mobile alerts" sutunlarinda "Y" goruntulenmis mi?
    • Eger tum aile fertleri icin ayri hesap actiysaniz yukaridaki login olma islemini hepsi icin ayri ayri yapip kontrol edin.

Ornek ekran goruntusu:

Bu arada; bu konunun ilk iletisinde, “USCIS Uyeligi” basliginda verdigim linkten USCIS hesabi olusturdugunuza emin misiniz?

Kolay gelsin.

Sn @Sharm @crazycells
    Su ekrandan login olabiliyor musunuz?

https://egov.uscis.gov/casestatus/displayLogon.do Bu soruya kadar olan cevaplarim evet,
    Fakat bu linkten sign up islemi icin gerekli bilgileri giriyorum en sonda submit ediyorum fakat
    islemin sonunda bana kayt olduguma dait isleminiz basarilidir yada emailinize gelen linki tiklayin vb. ikaz gelmiyor.Submit isleminden sonra login olmak istedigimde hatali kullanici ve sifre uyarisi aliyorum, Sifremi unuttum yada kullanici adini unuttum secenegindede bu mail kayitli degil uyarisi aliyorum.Nerede haya yapiyor olabilirim.Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uda4a ABD'ye henuz giris yapmadiysaniz USCIS'te bilgi gorunmemesi normal.

• @uda4a USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

@

Ornek ekran goruntusu:

Kolay gelsin.

https://egov.uscis.gov/casestatus/displayLogon.do

Sn @Sharm @crazycells
    Bu soruya kadar olan cevaplarim evet,
    Fakat bu linkten sign up islemi icin gerekli bilgileri giriyorum en sonda submit ediyorum fakat
    islemin sonunda bana kayt olduguma dait isleminiz basarilidir yada emailinize gelen linki tiklayin vb. ikaz gelmiyor.Submit isleminden sonra login olmak istedigimde hatali kullanici ve sifre uyarisi aliyorum, Sifremi unuttum yada kullanici adini unuttum secenegindede bu mail kayitli degil uyarisi aliyorum.Nerede haya yapiyor olabilirim.Tesekkurler

Kayit islemi bir nedenle tamamlanamiyor diye tahmin ediyorum. Belki yakin zamanda kayit olmus forumdaslarimizdan yorum yapabilecek veya kayit sonunda hangi ekrani gorduklerini soyleyebilecekler vardir.

Bu arada sunlari onerebilirim:

• Kullandiginiz web tarayicisinda "ad blocker", "pop-up blocker" vb varsa kapatip deneyin
    • Web tarayicinizin internet gecmisini/on bellegini temizleyin
    • Farkli bir web tarayiciyla veya baska bir bilgisayardan deneyin
    • USCIS sistemlerinden kaynaklanma ihtimaline karsi birkac gun sonra deneyin
    • Kendinizden baska bir aile bireyi icin (ornegin esiniz icin), Onun bilgileriyle hesap olusturmayi deneyin

• @caglaror GUNCELLEME:
    GC kartimin basilip bildirdigim adrese gonderildigini belirten guncellemeyi her iki tarafta ekranina yansitti.
    Ilk adresteki My Case bolumunden (txt ve email istiyorum isaretli ise) bir kisa mesaj aldim, hemen girip kontrol ettigimde iki tarafin da ekraninda guncellemeyi gordum. Bu aralarinda senkronizasyon oldugunu da gosteriyor olabilir.
    My Case txt mesaji +1(505)969-6648 no dan geliyor. Boylece ailedeki herkesin SSN ve GC kartlari islemleri tamamlanmis oldu. 91 gun surdu GC islemi. Esim ve kizimin daha once gelmisti.

• @uda4a @crazycells Parayi yatirdiginizda ilk linkteki My Case ekraninda asagida ilk siradaki islem gorunecek. Ama kendi case nolarinizi kendiniz gireceksiniz once. Giris yaptiktan 1-2 gun sonra dosyanizin (basvuru gibi gorunecek) isleme alindigi asamasi gorunecek. Hersey yolunda giderse de kartin basima gonderildigi ve sonra kartin basilip verdiginiz adrese gonderildigi asamalari gorunecek.
    Standart bir My Case ekraninda isler yolunda giderse:

• Parayi aldik

We received your USCIS Immigrant fee payment for your Permanent Resident Card related to your immigrant visa

• Dosyan bizde, bakiyoruz (karti uretecegiz acele etme)

We are producing your new card for your Form OS155A, Immigrant Visa and Alien Registration.

• Karti basima gonderdik (uzun sure icindeki tarih degiserek bu mesaj kaldi bende, tarih iki kez degisti)

Bu metin degismis ve yerine baska metin gelmis, ama tarigler aralikliydi. Kendi iclerinde evrak gezdikce bu mesaj guncelleniyor ama sadece tarihi...

• Bastik karti bize verdigin adrese postaladik, su tarihe kadar (15 gun sonra) gelmediyse bize ulas yenisi ayarlariz ),

On April 24, 2019, we mailed your new card for your Form OS155A, Immigrant Visa and Alien Registration, Receipt Number IOE0486******** , to the address you gave us. If you do not receive your card by May 9, 2019, please go to www.uscis.gov/e-request to request that we send your new card to you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

• (coooook sonra -kartlar geldikten sonra bile) Aha bu da USPS takip nosu buradan takip edebilirsin

Card Was Picked Up By The United States Postal Service
    On February 21, 2019, the Post Office picked up mail containing your new card for Receipt Number IOE0486********. We mailed your card to the address you gave us. The tracking number assigned is 92055901537086*****. You can use your tracking number at www.USPS.com in the Quick Tools Tracking section. If you did not receive the card, please go to www.uscis.gov/e-request to request that we resend the card to you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

Asamalarini goreceksiniz. Benden bu kadar, herkese guzel gunler dilerim...

• @sharm USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

@

Ornek ekran goruntusu:

Kolay gelsin.

https://egov.uscis.gov/casestatus/displayLogon.do

Sn @Sharm @crazycells
    Bu soruya kadar olan cevaplarim evet,

Kayit islemi bir nedenle tamamlanamiyor diye tahmin ediyorum. Belki yakin zamanda kayit olmus forumdaslarimizdan yorum yapabilecek veya kayit sonunda hangi ekrani gorduklerini soyleyebilecekler vardir.

Bu arada sunlari onerebilirim:

• Kullandiginiz web tarayicisinda "ad blocker", "pop-up blocker" vb varsa kapatip deneyin
    • Web tarayicinizin internet gecmisini/on bellegini temizleyin
    • Farkli bir web tarayiciyla veya baska bir bilgisayardan deneyin
    • USCIS sistemlerinden kaynaklanma ihtimaline karsi birkac gun sonra deneyin
    • Kendinizden baska bir aile bireyi icin (ornegin esiniz icin), Onun bilgileriyle hesap olusturmayi deneyin

Oncelikle herkese tesekkur ederim, yukarida soylediklerinizin hepsini denedim, dun ilgili makama mail attim. gelecek cevaba gore tekrar deneyecegim.Iyi gunler dilerim

• @Sharm @crazycells @caglaror oncelikle ilginiz icin tesekkur ederim, Uscis den iki farkli mail aldim birincisi, sizinle direk gorusmemiz gerekli ve digeri de 20 dk sonra hesabinizdaki bloke islemi kaldirilacaktir diye.Hata oradan mi kaynakli yoksa ben yukarida soylediginiz secenekleri tekrar denedim (virus prog devre disi, google cerezleri sifirlama, vs vs )ve 3. adimdan sonra kayit islemi tamamlandi.
    Su an takip yapabiliyorum.Iyi gunler dilerim

• @caglaror Son basamakla ilgili guncelleme: takip nosu bu kez hemen verildi.
    Cikis noktasi CORBIN, KY 40701. Tahmin edilen gelis suresi (2 gun haftasonu dahil) 5 gun.

• Merhaba yarın akşam giriş yapıcam New Yorktan. Giriş yaptıktan sonra USCIS hesabıma girdiğimde bilgilerim güncellenmiş olucak mı ? Kartınız basıma gönderilmiştir vs. tarzı bi güncelleme

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkergn13 USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle) içinde söyledi:

Merhaba yarın akşam giriş yapıcam New Yorktan. Giriş yaptıktan sonra USCIS hesabıma girdiğimde bilgilerim güncellenmiş olucak mı ? Kartınız basıma gönderilmiştir vs. tarzı bi güncelleme

Resmi bekleme suresi 120 gun, bu sekilde dakikalik ya da saatlik guncellemeler beklememelisiniz.

• @crazycells forumda soru soran her arkadaşa gayet bilgili cevap veriyorsunuz bunun için çok teşekkür ederim, ama bu kadar bilgiyi nasıl öğrendiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |