Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dv2020lot sorun olmaz.

• @The-Black-Eagle merhabalar geldiniz mi Ank ‘ya .. nasıl gecti saglık kontrolu?

• Arkadaşlar mayıs için mülakat tarihleri verilip bittimi yoksa nisandada mayıs ayina randevu verilecekmi

• @necla343434 nisanda haziran ayının randevusu veriliyor son haftasında

• @yılmaz 31martta kadarmı verilecek mülakatlar mayıs ayı için benim 19××× daha gelmedi mail

• @mel geldik ve yaklaşık yarım saat önce çıktık kontrolden. Yarın alacağız raporu. Siz ne yaptınız.

• Herkese merhaba,
    Bizim sağlık görüşmemiz 4 Mart Pazartesiydi. Gecikme için kusura bakmayın lütfen...

Sağlık görüşmesi için Kızılay'dan taksiyle gittik ve 10 TL tuttu. Randevumuz 09:20'deydi ama biz 09:00 gibi içeri girdik. Sorun olmadı hemen işlemlere başladılar. 4. kata çıkıyorsunuz ilk olarak. Girişimizi yaptıktan sonra 3. kata iniyorsunuz. Orada da giriş yaparken iki kişi için 235 Dolar ödedik. Daha sonra beklemeye başlıyorsunuz. İsminiz söylendiğinde kan ve idrar tahlili veriyorsunuz. Akciğer filmi için bekliyorsunuz. Tüm tahliller bittikten sonra tekrar 4. kata doktor kontrolü için çıkıyorsunuz. Bana 1 aşı yapıldı. Şeker ve tiroidin var mı diye sordu Mehmet Ungan. Daha sonrasında sorulan sorular bizi şaşırttı çünkü sanki vize görüşmesi gibiydi. Niye Amerika'ya gidiyorsunuz, nasıl geçineceksiniz, ne mezunusun gibi sorular sordu. Eşime de 2 aşı yapılmış ve daha önce Amerika'ya gidip gitmediğini sormuş. Doktor kontrolü sonrası iki kişi için 560 Dolar ödedik. Sağlık raporunu ertesi gün 16:00'dan sonra 18:00'e kadar alabiliyorsunuz. Başka bir günde alabilirsiniz sonuçları. Bizim sağlık görüşmemiz bu şekildeydi.

Biz de Green Card ve Amerika tecrübelerimizi bizden sonra gelenler için paylaşmaya karar verdik. Ve Youtube kanalı açtık. Kanalımızın adı 'Amerika Postası' 🙂

Biraz daha ayrıntılı sağlık görüşmesi videomuzu izlemek isteyenler için :

• Vize görüşmemiz ise 7 Mart Perşembe günüydü.

Bizim randevumuz 07:45'deydi. 07:00 gibi konsolosluğun önündeydik. Biz de simit fırınında kahvaltı yaptık. Sonrasında konsolosluğun karşısındaki büfeye 10 TL karşılığında çantamızı bıraktık. Güvenlik üstünüzü arıyor ve X-raydan geçiyorsunuz. İçeri girince sıra numaranızı aldıktan sonra beklemeye başlıyorsunuz. Numaranız ilk yandığında belgeleri teslim ediyorsunuz. Biz çekiliş sonrası evlendiğimiz için belgeleri teslim ederken bizden kanıtta istediler, evliliğin iyi niyetli olduğuna dair. Önceden mail atarak istenmişti ve bizde bir albüm hazırlamıştık. Albümü de görmek isteyenler için videonun sonuna koyduk. Belgeleri teslim ettikten sonra tekrar numaramız yandığında 660 Dolar ödedik. Sonrasında tekrar bekledik. Numaranız tekrar yandığında görüşme için bankoya gittik. Bankoda ki hanımefendi yeni evlenmişsiniz hayırlı olsun dedi. Bizde teşekkür ettik. Düğününüz nerede oldu dedi. Biz de henüz düğünümüzü yapmadık sıcak olsun diye Nisan da yapacağız dedim. Surat ifadesi başta değişti sonra düzeldi 🙂 Düğününüz kaç kişilik dedi. Ben de bir çırpıda sayıları ve tarihleri söyledim. Güldü, kalabalıkmış ve 2 düğün dedi. Daha sonra nereye gideceksiniz dedi. Nereye gideceğimizi söyledik. Neden orası dedi. Biz de nedenlerimizi anlattık. Kendi işlerinizi yapacaksınız yani dedi. Evet dedik ve vizeniz onaylandı tebrikler dedi. 2 dakika filan sürdü sanırım görüşme. Aslında çekiliş sonrası evlendiğimiz için daha uzun sürer ve daha çok soru sorulur sanmıştık. Ve sonrasında bütün stres gitti tabi ki 🙂

Sorularınız olursa yardımcı olabilirim.

Biraz daha ayrıntılı vize görüşmesi videomuzu izlemek isteyenler için de:

• @mel özelden yazdım dönersin.

• further dv documents required mailini an itibariyle aldım bir bilgi guncellemesi olmasi acisindan paylasiyorum. evrak istemede en son 25binlerdeyiz özetle:)

• gerci ben beklemeyip 2-3 hafta önce atmıştım belgeleri, şimdi tekrar atmam gerekicek sanırım.

• @baha ben 24 bindeyim bana mail gelmedi daha. ds260 ı geç yolladim o yuzden heralde. siz ne zaman ds260 ı gonderdiniz

• @tekinistanbul eylül ayının başı olarak hatırlıyorum. evet siz biraz geç göndermişsiniz onunla alakalı muhtemelen.

• @tekinistanbul 23binlerdeyim bana da gelmedi henüz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dv2020lot DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar. Biz adres olarak virginia yı verdikilk girişimini dallas'dan yapsak sorun olur mu

sorun olmaz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/183/gocmen-vize-ile-abd-ye-ilk-giris

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@necla343434 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar mayıs için mülakat tarihleri verilip bittimi yoksa nisandada mayıs ayina randevu verilecekmi

bu birkac gun icinde bilgilendirme gelmezse cok buyuk ihtimal Mayis ayinda randevu gunu alamadiniz demektir.

• Merhaba Arkadaşlar,

Nisan 17 gibi Denvere gitmeye planlıyorum. işin aslı vize aldıktan sonra başlıyormuş, şuan içim dışım turbulansa girmiş gibi hissediyorum. aslında benim için çok bir şey değişmeyecek gibi görünüyorsa bile İstanbulu bırakmak burdaki rahatımı bırakmak zor geliyor...

Mulakat tarihi alanlara ve vizesi onaylayan arkadaşlara bol şans diliyorum, sabrınızı çok fazla tuketmeyin, suç veya yalan beyanda bulunmamışsanız vizeniz onaylanır...

sevgiler

• An itibarı ile ais PTT kaydı mızı tamamlamış bulunmaktayız herkese mülakat verilir inşallah 17xxx

• Arkadaşlar merhaba. Bugün sağlık kontrolüne girdik. El ile ufak birkaç kontrol ve bazı psikolojiye ve bazı fiziksel sorunlar ya da daha önceki hastalıklara yönelik sorular esnasın da sanırım 3 tane iğneye maruz kaldım 🙂 Kusura bakmayın sorular sırasında vuruldu tam anlayamadım. 2 sağ 1 sol olmak üzere 3 tane acı hissettim 🙂 210 dolardan eşim ve ben toplam 420 dolar ödedik. Doktora çok bozuk dolar da bıraktım bizden sonrakiler para üstünde sıkıntı yaşamasın diye :p Tabi öncesinde aşağıda kan ve idrar tahlili yapılıp göğüs rontgeni çekildi. Buraya da eşimle beraber toplam 235 dolar ödedik. Toolam masraf 2 kişi için 655 dolar oldu. Ödemeleri dolar olarak yaptık. Sormayı unuttum özür dilerim ama ödemeler dolar sanırım.

• ⭐⭐

@ahmad çok özel değilse neden böyle hissediyorsunuz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |