Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Her gün bakıyoruz gençler, belki mail gelmeden belli de olabilir diye ama tık yok 🙂 Bizim ki belli olur olmaz burdan paylaşırım. Aynı güne denk gelenlerle kuyrukta hasbıhal ederiz belki kimbilir 🙂

• Arkadaşlar 25 mart öncesi beklemeyin mail, hatta şöyle söyliyim 28 martta gelicek büyük ihtimal 🙂

• Gelsin de 28 inde gelsin sorun olmaz ama gelmemesi de var sonuçta sürece bağlı

• Peki bu mail evraklarıni tüm aile icinmi?yoksa sadece asıl talihli icinmi ? toplayıp mail atıyoruz?

• @muratbey herhalde kim mülakata katılıp gidecekse hepsinin ayrı ayrı gönderilir biz öyle yaptık

• @Muratbey mail aşağıdaki gibi, her katılımcı için diyor.

Documents Required for All Applicants:

· Copy of international travel passport biodata page

· Birth certificate

· Military records for any applicant who is currently serving in the military or who has previously served in the military

· Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries.� If a police certificate will be sent directly to the Embassy or Consulate, submit to KCC a copy of the receipt showing you have applied.� �

· If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

• Mülakata giderken adresimi Orlando dan New York a aldirdigimda. 7 bin dolar hesap ile New York Manhattan bölgesine gideceğimi soylesem mali yetersizlik verilirmi acaba orda bir Türk arkadasla internette tanıştım evini bana kiralayabilecegini söyledi.

• @cemil-yaman bey sadece ev kiralamak için eyalet değiştirmiyorsunuz herhalde. Orlando FL ile Nyc NY arasında her açıdan fark var. Ayrıca adresi değiştirmeyip girişte de değiştirebilirsiniz bilginiz olsun.

• @the-black-eagle mülakatta Ny de 7 bin dolar yetmez derler ama Orlando yetebilir Diyebilirler. Ne bilim. ŞU MÜLAKAT KORKUSUNU BİR ATLATAMADIM, BU KADAR BEKLEYİP HAYEL KURUP, MASRAF YAPTİKTAN SONRA RED YEMEK ÇOK ZOR OLUR

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratbey DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Peki bu mail evraklarıni tüm aile icinmi?yoksa sadece asıl talihli icinmi ? toplayıp mail atıyoruz?

Green Card alacak herkes icin gereken dokumanlari gonderiyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemil-yaman DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Mülakata giderken adresimi Orlando dan New York a aldirdigimda. 7 bin dolar hesap ile New York Manhattan bölgesine gideceğimi soylesem mali yetersizlik verilirmi acaba orda bir Türk arkadasla internette tanıştım evini bana kiralayabilecegini söyledi.

New York ve Florida arasinda bir fark olmayacak.

Sadece Alaska ve Hawai normalden daha yuksek maddi birikim gerektiriyor, diger yerleri ayni sartlarda degerlendiriyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemil-yaman DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@the-black-eagle mülakatta Ny de 7 bin dolar yetmez derler ama Orlando yetebilir Diyebilirler. Ne bilim. ŞU MÜLAKAT KORKUSUNU BİR ATLATAMADIM, BU KADAR BEKLEYİP HAYEL KURUP, MASRAF YAPTİKTAN SONRA RED YEMEK ÇOK ZOR OLUR

maddi birikim yetersizliginden dolayi red almiyorsunuz, eger boyle karar verirse konsolos sponsor bulmaniz icin size sure veriyor.

• @cemil-yaman istenen tutar zaten belirtilmiş. Bu florida yada new york için ayrı değil. İkisi için de geçerli. Ben farkın hayat pahalılığı bakımından farklı olacağını söledim. Sırf biri size ev kiralayacak diye eyalet seçilmez babında. Mülakatı stres etmeyin bence bu kadar. Anlatılanlara göre düşünülenden de kolay. Biz de kısmet nisanda gidip deneyimlicez.

• @the-black-eagle başarılar dilerim

• herkese merhaba. DS260 formunu submit ettikten sonra degisiklik yapma imkanı oluyor muydu? Yapılırsa surece etkisi olur mu? (Henüz current olmadı numaramız) Biliyorum bu konu burda konuşuldu ama tam yerini bulamadım dünden beri. Size sorayım dedim. Çok teşekkürler.

• @unclesam ne gibi bir değişiklik yapacaksınız. Belki gereksiz bir değişiklik olacak o bakımdan soruyorum. Sonuçta süreç muhakkak uzayacaktır. Bazı şeyleri konsoloslukta halletmeniz mümkün. Detay verirseniz konuya göre arkadaşlar yardımcı olacaktır.

• Teşekkürler @The-Black-Eagle. Soyle aciklayayim. Greencard talihlisi esim. Kendisi bir işyerinde calismiyor. Kendi ve ailesi adina yatirim yapıyor ve bu sekilde kar ederek para kazaniyor. Ben is kısmına ne yazacagimi bilemediğim icin bu sekilde aciklayip self-employed oldugunu yazdım ve de "job title" kısmına financial analyst yazdım. Cunku O*Net Online Database'de is tanımları listesinde yaptigi seyi tam tanımlayan is buydu. Fakat birkaç arkadasım yanlış yazdigimi aslında unemployed yazıp sonra da yaptigi seyi açıklamam gerektiğini söyledi. Bir yerde calismadigi icin job title da yok. o yüzden bu yanlış bilgi oluyor ve sorun olabilir dediler. Ben de o yüzden değiştirip değiştiremeyeceğimizi merak ettim. Teşekkürler.

• Bu arada yazmayı unuttum. Esim üniversite mezunu. Belki de is tecrübesi çok detaylı incelenmeyecek bilemiyorum. ama yine de sansa bırakmak istemediğim icin soruyorum. Teşekkürler ederim.

• Sayın @crazycells dosyamızı 5 gün önce re-submit etmiştik. Bugün ptt-ais kaydı denedim ve dosyanız şu anda randevu almaya hazır değil diyor. Dolayısıyla yapamadım. Haftaya tekrar mı denesem yoksa uyarıda çıkan mail adresine mesaj mı göndersem acaba ? Normalde bu soruyu sormazdım çünkü okuduğum kadarıyla mülakat tarihi açıklanır açıklanmaz yapmayın diyordunuz. Evet yapmadım fakat re-submit olunca sanırım dosya daha hazır olmuyor ? Teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |