Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells
    Anladim cok tesekkur ederim bilgiler icin.

• Merhaba,

DS260 formunda B1 turist vizesi ve Türkiye adres bilgilerim bulunuyor. Şu an H1B statusunde Amerika’da çalışıyorum. SSN numaram da var. Case numaram current oldu. Mülakat tarihim açıklandıktan sonra DS260 formunu güncellemeli miyim?

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@earth DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,

DS260 formunda B1 turist vizesi ve Türkiye adres bilgilerim bulunuyor. Şu an H1B statusunde Amerika’da çalışıyorum. SSN numaram da var. Case numaram current oldu. Mülakat tarihim açıklandıktan sonra DS260 formunu güncellemeli miyim?

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim

Hayir, boyle bir guncelleme yapmamalisiniz.

Islemlere Turkiye'de mi devam edeceksiniz?

• @crazycells Bilgi için teşekkür ederim. Greencard çekişine katılmak için DS260 formunu doldururken, H1B ve SSN numaram yoktu. Çekilişi kazandıktan sonra Amerika’da çalışmaya başladım ve SSN numaram (H1B vize sürem ile kısıtlı) ile ABD’de yerleşik adresim oldu. Mülakat için Tükiye’ye gitmeyi planlıyorum.

Görüşme sırasında güncel bilgi vermediğim için bir şeyleri sakladığımı düşünmelerinden endişe ediyorum. Ayrıca, yeni bir SSN numarası vermelerini de istemiyorum.

• Ds 260 formu doldururken. doğum yerim pasaport ta ŞİŞLİ yazıyor ben forma SISLI Olarak yazdım bu dogrumu.

İkamet geçmisinde 16 yaşımdan itibaren adresleri yazdım ama çok adres degisikligi yaptığım için bazı taşındığım yerlere ikametimi aldirmadigim icin e devlette 2012 -2015 arası boş gözüküyordu bende ds260 a hiç yazmadım bu 3 yıl boş gözüküyor. Birde 2006 tarihinde 8 aylık ikamet boşluğum gözüküyordu onuda yazmadim. SİZCE BİR SORUN OLURMU, NE YAPMAM GEREKİYORDU. YANLİSİM VARMİ. Help

• @crazycells size birsey sormak istiyorum j1dan dolayı ssn’lerimiz olduğu için ds260 da gönderilsinmiye hayır demiştik eşimle..Siz evet demeniz gerekiyordu kaerlaeın üErinde tarih var demiştiniz..Normalde Amerikaya gittimizde ssn ofiste güncelleme yapabiliyoruz benim merak ettigim konsoloslukta görüşme esnasında bunu belirtip ssn nin adrese yeniden gönderilmesini istiyoruz diyebiliyormuyuz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@earth DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Bilgi için teşekkür ederim. Greencard çekişine katılmak için DS260 formunu doldururken, H1B ve SSN numaram yoktu. Çekilişi kazandıktan sonra Amerika’da çalışmaya başladım ve SSN numaram (H1B vize sürem ile kısıtlı) ile ABD’de yerleşik adresim oldu. Mülakat için Tükiye’ye gitmeyi planlıyorum.

Görüşme sırasında güncel bilgi vermediğim için bir şeyleri sakladığımı düşünmelerinden endişe ediyorum. Ayrıca, yeni bir SSN numarası vermelerini de istemiyorum.

Merak etmeyin boyle bir durum olmaz. Mulakat sirasinda SSN'yi yaninizda goturun ve konsolostan formunuzu guncellemelerini isteyin.

Eger cekinceniz varsa, mulakat oncesi konsoloslukla iletisime gecip bu bilgileri yazmak amaciyla formu guncellemek istediginizi belirtin. Formu acinca, siz de tum bilgileri guncellersiniz.

Ben yerinizde olsaydim ilk paragraftaki gibi yapardim 🙂 ama secim size kalmis. Ikisini de yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemil-yaman DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Ds 260 formu doldururken. doğum yerim pasaport ta ŞİŞLİ yazıyor ben forma SISLI Olarak yazdım bu dogrumu.

İkamet geçmisinde 16 yaşımdan itibaren adresleri yazdım ama çok adres degisikligi yaptığım için bazı taşındığım yerlere ikametimi aldirmadigim icin e devlette 2012 -2015 arası boş gözüküyordu bende ds260 a hiç yazmadım bu 3 yıl boş gözüküyor. Birde 2006 tarihinde 8 aylık ikamet boşluğum gözüküyordu onuda yazmadim. SİZCE BİR SORUN OLURMU, NE YAPMAM GEREKİYORDU. YANLİSİM VARMİ. Help

Evet, sisli dogru.

16 yasindan sonra adresleri hatirladiginiz kadariyla yazmaniz yeterli. 3 yil bos gorunuyor derken, oncesi ya da sonraki adresle birlestirmeden yazdiginizda form bunu kabul etti mi? Eger form kabul ettiyse sorun yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mel DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells size birsey sormak istiyorum j1dan dolayı ssn’lerimiz olduğu için ds260 da gönderilsinmiye hayır demiştik eşimle..Siz evet demeniz gerekiyordu kaerlaeın üErinde tarih var demiştiniz..Normalde Amerikaya gittimizde ssn ofiste güncelleme yapabiliyoruz benim merak ettigim konsoloslukta görüşme esnasında bunu belirtip ssn nin adrese yeniden gönderilmesini istiyoruz diyebiliyormuyuz ?

Oraya "evet" yazmaniz gerekmiyor ama SSN'leri degistirmeniz gerekiyor. Bu degisikligi illaki DS260 formundan istemenize gerek yok, siz ABD'ye varinca SSN'leri bir SSA ofise goturup kendiniz de yenileyebilirsiniz, dolayisiyla telas yapmaya gerek yok.

Dediginiz gibi de yapabilirsiniz ama SSN'lerle ugrasan birim USCIS degil SSA. Dolayisiyla DS260 formunda oyle yaparsaniz siz SSA'ya kendiniz gitmek yerine, USCIS'in kendilerine durumu iletmesini soylemis oluyorsunuz. Bu, daha uzun surer; ama iki yol da oyle ya da boyle sizin yeni kart almanizi saglar.

• @crazycells tamamdır en kolayı biz oraya gidince kendimiz halledelim çok teşekkürler bilgilendirme için 👍🏻

• İyi Günler Arkadaşlar, Merak ettiğim bir konu var Dosya numaram bu ay Current oldu ama hala çağrılmadım mail yada DvLottery üzerinden mülakat tarihini öğrenmem gerekiyor ama nerede yazıcağını bilmiyorum örnek var mı acaba forumda?
    Bu arada dosyalarımı şubatın ilk haftası tamamlamış bulunmaktayım. Current tarihi aralığındamı çağrılmak zorundayım yoksa geç yolladığım için bu süreç sarktımı onun tedirginliği içindeyim sormak istedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ali1990 current olan numaralar bir ay sonra mülakata girer hiçbir sıkıntısı yoksa asıl soru sana evrak maili gelmiş ve bu maile karşı tamamdır eksik evrak yoktur maili geldi mi eğer geldiyse uzat bacaklarını haftaya kadar mülakata maili gelmezse ozaman kafana tak mülakattan çıkanlar hep bir ağızdan diyecektir BEKLE BEKLE

• @ayvalik10 Otomatik mesaj ile döndüler.Daha Resmi olarak belgeleriniz tamam denmedi

• @Ali1990 eğer onay maili almadiysaniz haziran ayına kaldınız. Çünkü bu ay sonu mayıs ayı mülakat tarihleri açıklanacak

• @kujo Teşekkür Ederim Anladım. Sanırım Numara Current olduğu tarihten itibaren mülakat tarihleri belli olması gerekiyor ve bu tarihler ay sonunda belli oluyor. Mesela benim Currentım bu ay ama önümüzdeki aylarda mülakata çağırılabilirim bu ayda çağrılabilirdim ama geç kaldığım için işlem sırasında kaldım sanırım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ali1990 evrak göndermekte geç kalıp ds 260 formuy açtıran birisi mayıs ayına randevu verildi numarası kaçtı şaşıracaksın 6.000 yani evraklarla oynamayıp en kısa zamanda gönderenleri öncelik tanınıyor

• @ayvalik10 ben 24 deyim yeni gönderdim ds260 ı ben ne yapim peki

• 2 gün önce ds260 ı doldurdum. Bakalım ne zaman sıra gelicek. Case 24.800 olduğu için ve bu numaralara evrak maili daha gitmediği için sıramı haziranda alabilirim diye düşünüyorum. PANİK OLDUM YİNE

• @cemil-yaman hazirana mülakat alabilmeniz için bu ay içerisinde evraklarınızı gönderip onay almanız gerekir. Aksi taktirde temmuza kalrısnız

• @cancakicitr evrak maili gelmedi bana numaram 24.800 bu numaralara evrak mail i ulaştımı bilgisi olan varmı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |