Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells evet sürekli kullandığım mail adresim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratbey DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells evet sürekli kullandığım mail adresim

ok, bu durumda bence yakin zamanda email alirsiniz, eger Nisan sonuna kadar bilgi gelmezse KCC ile iletisime gecmeyi deneyebilirsiniz.

• @crazycells 👍 teşekkürler

• Bu ileti silindi!

• EU 21.900 ARKADASLAR NISAN AYI ICIN.
    HERKESE HAYIRLI OLSUN.
    BU SENE HERKES MULAKAT TARIHI ALICAK GIBI.
    HADI INSALLAH.

• @gkhn-clkkn
    geçen seneye göre kıyaslama yaparsak 2 ay önden gidiyor bu sene visa bulletin rakamları. bu oldukça güzel bir haber.

• beklediğimden az açıklandı ancak kesinlikle kötü bir rakam değil avrupa için 21900. Muhtemelen ben de haziran'da cut-off potasına gireceğim ancak evrak süreci ve cut-off olduğu halde hala evrak maili almayanlar ve randevu alamayanlar var. bu nedenle bu süreç beni biraz huzursuz ediyor. Bekleyip göreceğiz. Herkese hayırlı olsun.

Bu arada afrika 5600 gibi bir sıçrama yapmış. bu ilginç geldi.

• Arkadaşlar benim tam olarak tahmin ettiğim gibi açıklandı 21900 oldu. Böyle giderse 26000 civarları haziran ayında görüşmeye gider. Vizeleri falan da alır sağ sağlim Amerikanın yolunu tutar inşallah 🙂 Herkese bol şans

• Merhaba arkadaşlar. Bana tam 1 ay önce mail gelmiş 15 Şubat'ta. Henüz şimdi gördüm. Case numaram 22xxxx'lerde. Yani muhtemelen haziranda current olacak. Mailde şunlar isteniyor:
    Documents Required for All Applicants:

· Copy of international travel passport biodata page

· Birth certificate

· Military records for any applicant who is currently serving in the military or who has previously served in the military

· Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries. If a police certificate will be sent directly to the Embassy or Consulate, submit to KCC a copy of the receipt showing you have applied.

· If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

Bunlar tam olarak nedir mesela Birth certificate? ve ingilizceleri için yeminli tercümana mı gideceğim? son sorum: mail 15 şubat'ta gelmiş. Bunları mail ile göndermem için ne kadar daha sürem var? bu arada kadınım. askerlikle ilgili belge isteniyor sanırım.

• @kay-o-connell DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar. Bana tam 1 ay önce mail gelmiş 15 Şubat'ta. Henüz şimdi gördüm. Case numaram 22xxxx'lerde. Yani muhtemelen haziranda current olacak. Mailde şunlar isteniyor:

· Birth certificate

· Military records for any applicant who is currently serving in the military or who has previously served in the military

· Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries. If a police certificate will be sent directly to the Embassy or Consulate, submit to KCC a copy of the receipt showing you have applied.

· If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

Bunlar tam olarak nedir mesela Birth certificate? ve ingilizceleri için yeminli tercümana mı gideceğim? son sorum: mail 15 şubat'ta gelmiş. Bunları mail ile göndermem için ne kadar daha sürem var? bu arada kadınım. askerlikle ilgili belge isteniyor sanırım.

@Kay-O-Connell Merhaba, su konu, ozellikle ilk ileti, size yol gosterecektir:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

Belli bir sure yok ancak belgeleri hizlica hazirlayip bir sonraki Vize Bulteni yayinlanmadan yollamanizi oneririm. Askerlige dair belge sizin icin gecerli degil.

• @sharm DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@kay-o-connell DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar. Bana tam 1 ay önce mail gelmiş 15 Şubat'ta. Henüz şimdi gördüm. Case numaram 22xxxx'lerde. Yani muhtemelen haziranda current olacak. Mailde şunlar isteniyor:

· Birth certificate

@Kay-O-Connell Merhaba, su paylasim size yol gosterecektir:

Belli bir sure yok ancak belgeleri hizlica hazirlayip bir sonraki Vize Bulteni yayinlanmadan yollamanizi oneririm. Askerlige dair belge sizin icon gecerli degil.

Cevap için teşekkür ederim. Türk vatandaşıyım ancak KKTC'de okuyorum. Adli sicil kaydını KKTC'den de almam gerekiyor mu? Tanınmayan bir devlet biliyorsunuz.

@sharm DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

· Birth certificate

@Kay-O-Connell Merhaba, su paylasim size yol gosterecektir:

Belli bir sure yok ancak belgeleri hizlica hazirlayip bir sonraki Vize Bulteni yayinlanmadan yollamanizi oneririm. Askerlige dair belge sizin icon gecerli degil.

Cevap için teşekkür ederim. Türk vatandaşıyım ancak KKTC'de okuyorum. Adli sicil kaydını KKTC'den de almam gerekiyor mu? Tanınmayan bir devlet biliyorsunuz.

Turk vatandasi olarak su anda KKTC'de 6 aydan fazla suredir yasiyorsaniz KKTC'den de almaniz gerekiyor. Su sayfadaki Police Certificates kisminda hangi ulkelerden almaniz gerektigine karar vermenize yarayacak bilgiler mevcut:

Daha detayli bilgi ve paylasimlar icin:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

• @sharm Askerlikle ilgili evrak kadın olarak gerekmiyor. Ama peki bunu boş kağıda yazıp belirtmek gerekiyor mu? Çünkü mailde, istenen evraklar eksiksiz olmalıdır yazıyor. Eğer bir evrak eksikse de boş kağıda yazıp bize atın diyor.

Bir de, bu evrakları gönderdikten sonra randevu gününü bana mail ile mi gönderecekler? Başka herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sharm Askerlikle ilgili evrak kadın olarak gerekmiyor. Ama peki bunu boş kağıda yazıp belirtmek gerekiyor mu? Çünkü mailde, istenen evraklar eksiksiz olmalıdır yazıyor. Eğer bir evrak eksikse de boş kağıda yazıp bize atın diyor.

Bir de, bu evrakları gönderdikten sonra randevu gününü bana mail ile mi gönderecekler? Başka herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu?

gerekmiyor, sadece gonderebileceginiz belgeleri gondermeniz yeterli.

Evet, randevu gunu icin de bilgilendirme alacaksiniz, istenilen belgeleri gonderdikten sonra sadece beklemelisiniz.

• @crazycells Süpersiniz teşekkür ederim!

@sharm Askerlikle ilgili evrak kadın olarak gerekmiyor. Ama peki bunu boş kağıda yazıp belirtmek gerekiyor mu? Çünkü mailde, istenen evraklar eksiksiz olmalıdır yazıyor. Eğer bir evrak eksikse de boş kağıda yazıp bize atın diyor.

@crazycells bilgi paylasmis. Sadece sunu ekleyebilirim; email ile uyari gelmesini takiben, cekilis sonucunuzu kontrol ettiginiz ve kazandiginizi gordugunuz sayfada mulakat bilgileriniz goruntulenecek (mulakatiniz belli oldugunda).

• @aslanecon DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba @crazycells ,

Ben Amerikada doktora öğrencisiyim. Bu sene nişanlıma greencard çıktı. Tabi ki bundan ikimiz de faydalanmak istiyoruz ve bu sebeple bu kış evlenmeyi ve eşime F2 vizesi alıp mülakat tarihine kadar Amerika'da yaşamayı ve sonrasında mülakat tarihi verilince birlikte Türkiye'ye mülakata gidip ABD'ye greencardla dönmeyi planlıyoruz. Ancak yaptığım araştırmalarda eğer greencard talihlisiyseniz ve belgelerinizi gönderdiyseniz Amerika'ya yapacağınız bazı nonimmigrant vize başvurularının kabul edilmeyeceğini söylüyorlar. Yani eşimin F2 vize başvurusu kabul edilmeyebilir diye anlıyorum.
    Eğer bu kafa karışıklıklarımı gidermeme yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba @crazycells
    Daha once yukaridaki soruyu sormustum ve bir kac konuda daha gorusunuze danismistim. Simdi bazi asamalar kaydettim ancak yine karisik durumlar cikti onumuze. Gectigimiz kis evlendik ve su an F2 icin basvurmak uzereyiz. Numaramiz 28 binlerde bu yuzden sira gelme ihtimali var gibi gorunuyor. Ancak biz yine de F2 vizesine basvurmak istiyoruz. Bunun en onemli sebebi greencard olmama ihtimalinde yine F2 yi denemek zorunda kalacagiz ve o da ekim belki kasim ayini bulacaktir. O kadar ayri kalmak istemiyoruz.

Ancak arastirmalarima gore soyle bir sikinti varmis, eger esime F2 vizesi verirlerse onunla amerikaya girisimiz temmuz 15 civari olacak. Varsayalim ki greencard mulakatimiz da eylul ayi icerisinde oldu. Bu durumda nonimmigrant vizesiyle Amerikaya giris yapan kisi eger 90 gun icerisinde immigration basvurusunda bulunursa vizesinin iptali ve sinirdisi ihtimalleri bulunuyormus. Tabi bu kural normalde turist diye gelip ya da dil okulu diye gelip, gelir gelmez siginanlar ya da baska bi sebeple immigration basvurusu yapanlar icin gecerli. Bizim durumumuzda ise zaten onceden beklenen bir durum var.

F2 yi verme ihtimallerinin dusuk oldugunu biliyorum, ancak green card surecimize bir zarari olmayacagi icin denemekte bi sakinca gormemistim. Sizin de yorumlarinizla F2 basvurusunu yapmaya karar vermistik. Ancak o planda esim hemen vizeyi alir almaz gelecekti, simdi ise Temmuz da gelebilecek.

Siz bu konuda(90 gun meselesi) birsey biliyor musunuz? Eger biliyorsaniz sizce bizim durumumuzda da gecerli midir, ne tavsiye edersiniz?

Anlasilmayan bir kisim varsa sorarsaniz daha acik anlatabilirim.

Zamaniniz icin tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslanecon DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba @crazycells ,

Ben Amerikada doktora öğrencisiyim. Bu sene nişanlıma greencard çıktı. Tabi ki bundan ikimiz de faydalanmak istiyoruz ve bu sebeple bu kış evlenmeyi ve eşime F2 vizesi alıp mülakat tarihine kadar Amerika'da yaşamayı ve sonrasında mülakat tarihi verilince birlikte Türkiye'ye mülakata gidip ABD'ye greencardla dönmeyi planlıyoruz. Ancak yaptığım araştırmalarda eğer greencard talihlisiyseniz ve belgelerinizi gönderdiyseniz Amerika'ya yapacağınız bazı nonimmigrant vize başvurularının kabul edilmeyeceğini söylüyorlar. Yani eşimin F2 vize başvurusu kabul edilmeyebilir diye anlıyorum.
    Eğer bu kafa karışıklıklarımı gidermeme yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba @crazycells
    Daha once yukaridaki soruyu sormustum ve bir kac konuda daha gorusunuze danismistim. Simdi bazi asamalar kaydettim ancak yine karisik durumlar cikti onumuze. Gectigimiz kis evlendik ve su an F2 icin basvurmak uzereyiz. Numaramiz 28 binlerde bu yuzden sira gelme ihtimali var gibi gorunuyor. Ancak biz yine de F2 vizesine basvurmak istiyoruz. Bunun en onemli sebebi greencard olmama ihtimalinde yine F2 yi denemek zorunda kalacagiz ve o da ekim belki kasim ayini bulacaktir. O kadar ayri kalmak istemiyoruz.

Ancak arastirmalarima gore soyle bir sikinti varmis, eger esime F2 vizesi verirlerse onunla amerikaya girisimiz temmuz 15 civari olacak. Varsayalim ki greencard mulakatimiz da eylul ayi icerisinde oldu. Bu durumda nonimmigrant vizesiyle Amerikaya giris yapan kisi eger 90 gun icerisinde immigration basvurusunda bulunursa vizesinin iptali ve sinirdisi ihtimalleri bulunuyormus. Tabi bu kural normalde turist diye gelip ya da dil okulu diye gelip, gelir gelmez siginanlar ya da baska bi sebeple immigration basvurusu yapanlar icin gecerli. Bizim durumumuzda ise zaten onceden beklenen bir durum var.

F2 yi verme ihtimallerinin dusuk oldugunu biliyorum, ancak green card surecimize bir zarari olmayacagi icin denemekte bi sakinca gormemistim. Sizin de yorumlarinizla F2 basvurusunu yapmaya karar vermistik. Ancak o planda esim hemen vizeyi alir almaz gelecekti, simdi ise Temmuz da gelebilecek.

Siz bu konuda(90 gun meselesi) birsey biliyor musunuz? Eger biliyorsaniz sizce bizim durumumuzda da gecerli midir, ne tavsiye edersiniz?

Anlasilmayan bir kisim varsa sorarsaniz daha acik anlatabilirim.

Zamaniniz icin tesekkur ederim.

Tabii, F2'ye basvuru yapabilirsiniz, ama DV konusunda ne dusundugunu ve ne yapmayi planladigi sorulacaktir. Konsolos duruma gore karar verecek vizeyi verip vermemeye.

Esiniz surece ABD'de degil de Turkiye'de devam edecegine konsolosu ikna etmeli ki vizeyi alsin. Evet, bence de alma ihtimali dusuk ama tabii belli olmaz bu durumlar 🙂

90 gun kurali sizi ilgilendirmiyor, cunku siz surece ABD'de devam etmiyorsunuz. Bu uygulama vizeleri amacina uygun kullanip kullanmama konusunda soru isareti yarattigi icin sorun oluyor ama siz F2'yi amacina uygun kullanmis olacaksiniz, dolayisiyla bir problem yasamazsiniz.

• @crazycells
    Cok tesekkur ederim.
    O zaman sureci kesinlikle mulakat tarihinde Turkiye'ye gelip devam ettirmeliyiz anladigim kadariyla. Adjustment of Status(AoS) imkan dahilinde dahi degil yani? Eger F2 alsak bile Amerika da DV icin AoS a basvurursak 90 gun kurali devreye girecek ve vizeyi amacina kullanmamis sayilacagiz. Dogru mu anlamisim?
    Diger bir meselede sanirim AoS uzun suren bir surec ve eylul sonuna kadar neticelenmezse hakkimiz yaniyormus, bu dogru mu yoksa eylul(misalen) ayi icerisinde basladigimiz icin AoS un sonuclanmasi eylulu gecse bile yine de hakkimiz devam eder mi?
    Tabi ki ilk paragrafta ki sorunun cevabina gore ikinci soru gereksiz hale geliyor sadece tum ayrintilari anlamaya calisiyorum.
    Saygilarimla.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells
    Cok tesekkur ederim.
    O zaman sureci kesinlikle mulakat tarihinde Turkiye'ye gelip devam ettirmeliyiz anladigim kadariyla. Adjustment of Status(AoS) imkan dahilinde dahi degil yani? Eger F2 alsak bile Amerika da DV icin AoS a basvurursak 90 gun kurali devreye girecek ve vizeyi amacina kullanmamis sayilacagiz. Dogru mu anlamisim?
    Diger bir meselede sanirim AoS uzun suren bir surec ve eylul sonuna kadar neticelenmezse hakkimiz yaniyormus, bu dogru mu yoksa eylul(misalen) ayi icerisinde basladigimiz icin AoS un sonuclanmasi eylulu gecse bile yine de hakkimiz devam eder mi?
    Tabi ki ilk paragrafta ki sorunun cevabina gore ikinci soru gereksiz hale geliyor sadece tum ayrintilari anlamaya calisiyorum.
    Saygilarimla.

Evet, DV talihlisi oldugunuz onceden belliydi, siz sonra F2 alip surece ABD'de devam ederseniz F2 alirken gocmen amac guttugunuz icin yaniltici bir basvuru yapmis oluyorsunuz. Bu durum mulakat sirasinda "visa fraud" olarak degerlendirilebilir.

Green Card surecinizin tamamen 30 Eylul'den once bitmesi gerekiyor, eger uzarsa Green Card sansinizi kaybediyorsunuz. Evet, AOS o yonuyle de yuksek numaralar icin daha riskli bir durum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |