Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese selamlar,
    Bende excel'den EU için aşağıdaki verileri çıkarabildim 🙂

10700 – 40.000 arası status at NVC olan; 12389 case id var.
    1-10700 arası status at NVC olan; 4051 case id var.

İlk 6000 kişide(dosyada bu alan için bu sayıya kadar olan veriler var);
    149 RET
    1729 ONAY VERİLDİ
    Neredeyse %8 ret almış

Şuana kadar ilk 6 bin kişide(dosyada bu alan için bu sayıya kadar olan veriler var) Aşağıdaki bu datayı paylaşmamın nedeni kura çekilirken çalıştırılan script'in rastgele çalışmadığı çocuk sayısı ve evli sayısında bir oranlama yaptığını göstermek;
    5 çocuklu 1 aileye
    4 çocuklu 9 aileye
    3 çocuklu 83 aileye
    2 çocuklu 265 aileye
    1 çocuklu 306 aileye
    Evli çocuksuz 397 aileye
    Bekar 668 kişiye
    (tabi bunların içinde yalnızca çocuğu ile kendine alanlarda olabilir)

İlk 10700 e kadar olan at NVC sayısının 4051 gibi ciddi bir rakam oluşu enteresan. Bunun da bir çoğunun ds260 formlarını göndermemesine bağlıyorum. Bu kadar kişi geç doldurmamıştır formlarını umarım 🙂

• ⭐⭐

@scorpio DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

abım personel hesabı olduğu için hesap cüzdanı gizlilikten dolayı hiçbir şekilde verilmiyor. O nedenle ben internet şubesinden hem USD hem de TL hesabımın son 6 ay hesap hareketlerini ve bakiyeyi gösteren ekstrelerin çıktısını aldım ve bankaya kaşeleyip imzalattım. Bu yeterli olur mu yoksa hesap cüzda

Bildiğim kadarıyla,

Cevap 1. Hayır kalmayacak. Sakın sadece aslı gibidir olanı götürmeyin. Diplomanın (asıl kazanan kişinin) orjinalini istiyorlar.
    Cevap 2. Kaşeletme yetiyor diye tecrübe yazanlar olmuştu.
    Cevap 3. Evet. İstenmiyormuş.
    Cevap 4. Garanti olsun tekrar çektirin derim.
    Not: Mutlaka Sn @crazycells daha iyi biliyordur ama ben forumu uzun zamandır takip ettiğim için tecrübelerden edindiğim bilgiler sayesinde yazdım bunları.
    İşin uzmanını beklerken ön bilgi olsun diye
    Saygılar,

• ⭐⭐

Sn @onur1601 ülkelerde seçim sonuçları 1 günde açıklanırken, kasımda başvurusu biten bir piyangonun mayıs ta açıklanması zaten sadece Randomly Selected olmadığının göstergesi. Tabiki bir algoritmaları var. 4051 rakamı içinde yorumum, kazananlar bu forumdaki gibi hevesli değil Sn @onur1601 . Hele bu sene hiç değil. Bence Ağustos Current.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@edelweiss bundan sonraki asamada bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@422525 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sevgili arkadaşlar, case no 101xx . Fakat halen mail gelmedi. Bu, normal bir durum mu? Böyle bir durumda başka arkadaş var mı, yapılacak bir şey var mı? İlginize şimdiden teşekkürler.

Formu ne zaman gonderdiniz?

Bir de ABD'de misiniz? (yani AOS mi yapiyorsunuz?)

Numaraniz aktif oldu, o nedenle eger bir mulakat tarihi aldiysaniz dvlottery sayfanizda yaziyor olmasi gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@scorpio sayin @arnblt 'in cevaplarina katiliyorum 🙂

1. Diplomanin orjinalini goturun, bunu istiyorlar. Size geri verecekler. Eger mulakat sirasinda size geri vermedikleri belgeler olursa da sorun degil, hepsi postayla geri gonderiliyor.

2. 6 aylik hesap hareketlerini gosteren belge yeterli olacaktir.

3. arsiv kayitli olmasi bu demek... sadece dediginiz ekstra cumle yer aliyor.

4. Bence sorun olmaz, eger gorevliler baska bir fotograf isterlerse hemen konsoloslugun yaninda fotografcilar var (gorevlilere sorabilirsiniz, sizi yonlendirirler), orada fotograf cektirip getirebilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar PTT'den vize paketimi almış bulunuyorum. Mayıstan beri beklediğimiz süreç bugün sona erdi. Forumdaki herkese başta @crazycells ve @knnrn 'a çok teşekkür ederim. Bütün sorularımıza bıkmadan usanmadan büyük bir sabırla cevap verdiniz tekrar sağolun. Mülakattan çıkanlar bu sürecin en kolay kısmının bu olduğunu söylemişlerdi cidden de öyleymiş. Sabah randevumuz 8:00'deydi. 7:45 gibi 4 nolu kapıda sıradaydık. Randevu saatimiz geldiğinde herkes tek tek içeri girdi pasaport ve resim kontrolü yapıldı. Fotoğrafın 5x5 ebatında ve kurallara uygun olmasına çok özen gösteriyorlar. Fotoğrafını beğenmedikleri bir kaç kişiyi tekrar çekilmeleri için gönderdiler. İçeri hiç bir şekilde telefon poşet almıyorlar. Kemer ve araba anahtarı sorun olmuyor.
    İçeri girdikten sonra 204 nolu sırayı aldık ve beklemeye başladık. Green card için gelenleri odanın en sonundaki banklarda oturtuyorlar ve gişe işlemleriniz de arkada arada oluyor. İlk kez numaramız yandığında evrak için gişeye yöneldik. Bu arada forumda sıkça okuyorduk evrak alan kişinin biraz ters olduğunu cidden öyleymiş 🙂 Bizden önce de bir kişiyi fırçalamış 🙂
    Diplomanın aslı ve bir adet fotokopisi, Sağlık raporları, Vukuatlı nüfus kayıt örneği, Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı, 2 adet 5x5 fotoğraf, Evlilik cüzdanı ve iki adet fotokopisi, bankadan aldığım bir yıllık hesap dökümü ile beraber şubenin imza sirküleri ve tabiki pasaportlar.
    Evrakları teslim ettikten sonra numaramız bir kere daha yandı 330 dolardan 2 kişi için 660 dolar ödedik.
    3. kez yandığında ise parmak izlerimiz alındı, yemin ederek mülakata başladık. Mülakat çok kısa sürdü nereye gideceksiniz, ne iş yapıyorsunuz gibi kısa ve basit sorulardı biz de basit cevaplar verdik lafı çok uzatmadık. Tebrikler vizeniz onaylandı dedi ve teşekkür ederek ayrıldık. Daha önce forumda okuduğum durumlardan dolayı hala bir sıkıntı vardı içimde acaba AP durumu olabilir mi diye ama vizemi bugün postaneden alıp da sarı zarfı görünce büyük bir rahatlama geldi. Herkese bol şans. Umarım visa bulletin bu aydan itibaren hızlanmaya başlar ve nisan mayıs gibi current olur. Tüm bekleyenleri vizelerini almaları dileğiyle...

• @crazycells dediğiniz gibi dvlottery sayfasından baktım. Randevu verilmiş. 8 şubata. İlginize çok teşekkür ederim. case no 101xx submit 1 Haziran

• @civil_engineer Tebrikler.Yeni hayatınızın size yeni fırsatlar ve mutluluklar getirmesi dileğiyle.Darısı hepimizin başına.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civil_engineer tebrikler, bundan sonraki surecte bol sanslar!

• @onur1601 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Bende excel'den EU için aşağıdaki verileri çıkarabildim 🙂
    10700 – 40.000 arası status at NVC olan; 12389 case id var.
    1-10700 arası status at NVC olan; 4051 case id var.
    İlk 6000 kişide(dosyada bu alan için bu sayıya kadar olan veriler var);
    149 RET
    1729 ONAY VERİLDİ
    Neredeyse %8 ret almış
    Şuana kadar ilk 6 bin kişide(dosyada bu alan için bu sayıya kadar olan veriler var) Aşağıdaki bu datayı paylaşmamın nedeni kura çekilirken çalıştırılan script'in rastgele çalışmadığı çocuk sayısı ve evli sayısında bir oranlama yaptığını göstermek;
    5 çocuklu 1 aileye
    4 çocuklu 9 aileye
    3 çocuklu 83 aileye
    2 çocuklu 265 aileye
    1 çocuklu 306 aileye
    Evli çocuksuz 397 aileye
    Bekar 668 kişiye
    (tabi bunların içinde yalnızca çocuğu ile kendine alanlarda olabilir)
    İlk 10700 e kadar olan at NVC sayısının 4051 gibi ciddi bir rakam oluşu enteresan. Bunun da bir çoğunun ds260 formlarını göndermemesine bağlıyorum. Bu kadar kişi geç doldurmamıştır formlarını umarım 🙂

Bu oranlar başvuranların da profilini ortaya koyuyor olabilir mi? Çocuk sayısı arttıkça GC'ye başvurmak ciddi cesaret ister. Ya da ciddi para. Bekarlar daha rahat karar alırlar çünkü yalnızlardır. Çocuksuzlar da benzer şekilde. Tek çocuklular ve iki çocuklular ise kotarabilirlerse çocuklarının geleceği için gitmek istiyorlar gibi.

• bu arada kısa bi sure Green kartı suresi ne kadar acaba?

misal benim uk oturum mevcut eger ki baska ülkeye tasindim yada gittim 2 senen giriş cikis yapmaz isem oturumu kaybediyorsun

bu durum bize çıkan dv lottery greeen kartindan nasil oluyor tam olarak?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @denizderya Evet nüfus müdürlüğünden kırmızı mühürlü ıslak imzalı ve eşim için de aldık

• Arkadaşlar merhaba britsimonsays.com son tahminleri yayınlamış. Yüksek numaralı arkadaşlar için iyi haber.
    By the way, the file also gives us the maximum case numbers we have found in each region. Those case numbers are:

AF – 52581

EU – 39695

AS – 13396

OC – 2500

SA – 2457

• ⭐⭐

@bowline DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba britsimonsays.com son tahminleri yayınlamış. Yüksek numaralı arkadaşlar için iyi haber.
    By the way, the file also gives us the maximum case numbers we have found in each region. Those case numbers are:

AF – 52581

EU – 39695

AS – 13396

OC – 2500

SA – 2457

Bunlar max. case numaraları. Tahmini cut-off lar değil. Ama analizlerden çıkan sonuç gayet umut verici.

• @bowline inşallah dediyi gibi olur ))

• @onur1601 rakamlar umut verivi seviyede bu ay dahada hızlanıcaktır inşallah. Peki bu red lerin sebepleri nelerdir acaba bunla ilgili bi nilgi paylaşımı olmuyor herhalde

• Bu ileti silindi!

• @dustyblue Hayır tam olarak öyle demiyor. Analitik olarak baktığında, 33binlere denk geliyor. Fakat bunu Türkiye, Rusya ve Arnavutluk'tan gelen yüksek başvurulara ( firmaların yaptığı otomatik başvurulardan dolayı) bağlıyor ve kendi beklentisini de belirtmiş britsimon.
    Simon, EU için beklentisinin hala 36/37binlerde olduğunu söylüyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |