Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizderya

tesekkurler oncelikle

aslidan benim de kafami kurcalayan nokta o oldu.

elimde muhtarlıktan alinma nüfus cüzdani sureti vardi ama geçerliliği ve verip vermek arasidan çok kararsizdim o evrakin cevrisi yaptım yedek evrak olarak yanımda goturdum ama mulakatta istemediler. çünkü e devletten alınma nüfus kayıt ornegi vardi ceviri yaptırım onu verdim

bu arada evli degilim çocuğum da yok.

erkek adaylar icin askerlik belgesi istenmiyor ama London konsolosluğun Pdf dosyasinda eğer yapmış iseniz askerlik belgesi diyordu.

o yüzden onunda ciktisini alıp çevirisini yaptım.

ozetle

adli sicil, dogum belgesi yani nüfus kayıt ornegi ve askerlik belgesini e devletten adim

ve sorun olmadı tabi benim dediğim London icin..

bir de su var...

adli sicil Ingilizce ciktigi icin ceviriye gerek kalmadı ama onda da bi hata var belge Ingilizce fakat belgenin altından ki dogrulama kismi Turkce olarak kalıyor.

bununla ilgili mail attım ins. düzelir en kısa zamanda.

• @crazycells

aynen tesadüfen forumda ki linki görüp açtım.

ama okuduğum kadarıyla tr de 3-4 gunden geliyor.

London icin 17 gun surecek diyordu..

bakalim bekleyip göreceğim.

sabahlar erken uyanıp postacıyı beklecegim artık

• @pilot23 Çok teşekkürler. Biz de Güney Afrika da mülakata gireceğiz İnşallah.Tekrar hayırlı olsun.

• @denizderya

çok teşekkürler.

yazdigim gibi baska ülkeden girince insanin kafasini daha bi kurcaligi o yüzden durumunuzu anlıyorum biraz insallah hersey yolundan gider ve istifiniz sonuca ulasirsiniz.

• Selam arkadaşlar
    Simon, topladıkları dataların csv dosyasını paylaşmış. Bu dosyayı indirerek excelden kontrol edebilirsiniz. Benim incelememe göre bu ay için Avrupa bölgesinde, aktif 1900 case işlemeleri için 14200 civarı bir case limit açıklamaları beklenebilir.
    Dosyayı incelemek isterseniz şu linkten indirebilirsiniz:
    https://dvcharts.xarthisius.xyz/FY2018-ceac-05-01-2018.csv

Ben baktığımda toplamdan 300küsür case eksikti ama şu anda tüm bölgelerdeki caseler toplanmış olabilir.

• Bu arada kafama takilan bir konuda bu sari zarf mevzusu.

Bu zarf mulakattan sonra mi veriliyor yoksa

Posta ile birlikte benim adresime mi geliyor?

• @xemre

Ayrıca her ay için işleme alınan case sayılarına baktım da Mart ayı için 1800-2000 arası case işleme alabilirler. Bu da yaklaşık iki katı numara açıklamaları gerektiğini gösteriyor.
    Daha önceki aylar için;
    Ekimde 0-2600 için 2090 case numarası,
    Kasımda 2600-4500 için 1458 case numarası,
    Aralıkta 4500-6000 için 1178 case numarası,
    Ocakta 6000-8200 için 1710 case numarası,
    Şubatta 8200-10700 için 1910 case numarası işleme alınmış.

• @pilot23 Türkiye'de arkadaşların söylediğine göre postaneden pasaportla birlikte alınıyormuş. Ve de açılmaması gerekiyormuş

• @pilot23 geçmiş olsun yolunuz açık olsun

• @susam-hanım başarılar geçmiş olsun

• @xemre

Anladim hocam
    Tskler ben ingiltere deyim post secenegini ev adressim sectim sanirim oda posta ile gelecek

Simdiden haber vereyim sakin acmasinlar lol

• Konsolosluğun iş yükünün değişmediğini varsayarsak 1800 ortalama dosyaya bakacaklardır. Case no ilerledikçe boşluklar artıyorsa en az 2500'den fazla cn artışı demek olabilir mi bu. Yanlış bir teori olabilir ama doğruysa bu durumda 13.200'den fazlası gelecektir.

• @caglaror verilere baktım da, 10700-14000 case noları arasında, 1795 aktif case numarası var. Açıklanacak cut-off2un 14000'den büyük olma olasılığı yüksek.

• ⭐⭐

Selamlar 🙂 4 Ocak saat 09:00 da olan vize görüşmem için saat 07.30 gibi konsolosluk onundeydim. Vaktin erken olduğunu düşünerek biraz yürüyüp yiyecek birşeyler alarak vakit geçirdim. Tekrar konsolosluk önüne geldiğimde ön girişin arkasında yer alan 4. Kapıya yönlendirdiler. Sırada insanlar vardı ve yalnizca 8-8.30 arası randevuları alıyorlardı. Bu sırada telefon anahtar gibi eşyalarımı büfeye teslim ederek yaklaşık 25 dk beklemenin ardından sıraya dahil oldum. 15 20 dklik beklemenin ardından da içeri geçerek sıra numarası aldım ve heyecanla oturmaya başladım. 🙂 Turist vizesi için gelen insan çok olduğu için red alan sayısı da bir o kadar fazlaydı. Bu durumun benim için geçerli olmadığını bilsem de yine de heyecanima bir türlü engel olamadim. 🙂 İlk kez numaram yandığında yan tarafta yer alan vezneler den birine giderek oldukça guleryuzlu bir Türk bayana dosyalarimi teslim ettim. Sonrasinda ikinci kez numaram yandığında kasaya giderek 330$ odeme yaptım ve oturup beklemeye başladım. Evet artik o heyecanlı görüşme anı gelmişti ve ben bunun farkında değildim. Görüşmelerin yalnızca ön taraftaki yerlerden yapıldığını sanıyordum oysa ki benim numaram yine yan tarafta yanmıştı. Ben de dosya verme ya da evrak imzalama rahatlığı ile sakin bir sekilde oraya yoneldim. Karşımda sarışın ve mavi gözlü sempatik bir bayan vardi. Kafasını kaldırıp "Merhaba" dedi ama o da ne! Kendisi bir Amerikalıydı :))) hemen çark etti 🙂 Gergin ve heyecanlı olmam gerekirken çok ilginç bir şekilde rahat ve sakindim. Görüşmem yaklaşık 3 5 dakika surdu. Nerede okuduğumu ve ABD de nereye gidecegimi sordu. Sonrasında ise "Tebrikler! Vize başvurunuz onaylandi. İyi şanslar!" dedi. Zaman benim için 3 5 saniye durdu o an. O kadar mutluydum ki! Çok teşekkür ederim, sağolun diyerek ayrildim. 🙂 Pasaportum ulaştığında son durum hakkında da bu mesajı düzenler yine bilgi veririm. Bu süreçte desteğini aylarca esirgemeyen sevgili @crazycells e çok ama çok teşekkür ederim. İyi ki varsın! Herkese bu süreçte bol şans diler esenlikler dilerim. 🙂

*İmla hataları ve olası düşük cümleler için lütfen kusura bakmayın. Telefondan yazdigim için pek dikkat edemedim.

• @xemre benim numaramın karşısında
    0_1515143536139_85c95418-89ec-4773-8f41-9b13b02a8734-image.png EU 17xxx 2018EU17xxx None At NVC None None 0 0 0 0 0 0 1
    yazıyor. ne anlama geliyor şimdi 🙂

• Bu ileti silindi!

• @gkhanfeez
    @DustyBlue nun da dediği gibi 10700 üstü dosyalar şu an merkezde. İlk none konsolosluğu ifade ediyor. Diğerleri de aşamaları (in transfer, ready, issued gibi).

• Sevgili arkadaşlar, case no 101xx . Fakat halen mail gelmedi. Bu, normal bir durum mu? Böyle bir durumda başka arkadaş var mı, yapılacak bir şey var mı? İlginize şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐

@422525 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sevgili arkadaşlar, case no 101xx . Fakat halen mail gelmedi. Bu, normal bir durum mu? Böyle bir durumda başka arkadaş var mı, yapılacak bir şey var mı? İlginize şimdiden teşekkürler.

Kazandığınızı öğrendiğiniz sayfadan kontrol ettiniz mi? Mail de detaylı bir şey yazmıyor zaten. Tarihi sayfadan öğreneceksiniz. Başvuruda size verilen Conf. Number ile kontrol edeceksiniz.

• Herkese merhaba,

@crazycells öncelikle destekleriniz için çok teşekkür ederim. Bir süredir yazdıklarınızı takip ediyorum ve sayenizde birçok konuda bilgilendim. Haftaya görüşmem olacak. Benim birkaç sorum olacaktı. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1- Hazırladığımız belgeler konsoloslukta kalacak mıdır? Diplomamı aslı gibidir yapmadan direk orjinal olarak kendisini götürmeyi düşünüyorum ancak belgeler kalacaksa bunu yapmayacağım.

2- Banka hesabım personel hesabı olduğu için hesap cüzdanı gizlilikten dolayı hiçbir şekilde verilmiyor. O nedenle ben internet şubesinden hem USD hem de TL hesabımın son 6 ay hesap hareketlerini ve bakiyeyi gösteren ekstrelerin çıktısını aldım ve bankaya kaşeleyip imzalattım. Bu yeterli olur mu yoksa hesap cüzdanı şart mıdır?

3- E-devletten aldığım adli sicil kaydı dosyamda 'YUKARIDA KİMLİK BİLGİLERİ BULUNAN ŞAHSIN ADLİ SİCİL ARŞİV KAYDI YOKTUR' ibaresi yer almaktadır. Arşiv kayıtlı olması gerekiyor dediğimiz budur değil mi? Yani ekstra bir şey istenmiyor?

4- Bu biraz detay bir soru olacak ancak bu forumda biri fotoğrafta omzu gözükmüyor diye bir kişiden tekrar fotoğraf istendiğini yazmıştı. Benim fotoğrafımda omzum görünüyor ancak köşesi görünmüyor. Bu bir sorun yaratır mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |