Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cancakicitr o zaman beklemeye devam desenize hergün biraz daha heyacanlı oluyor beklemek zaman sanki durmuş

• @yılmaz olsun en azından ay bitmeden mülakatınıza kavuşacaksınız 🙂 biz 27k lar her gün mahvoluyoruz ben current olmama son 100 güne falan girmişimdir diye sevindiğim oldu 🙂

• @cancakicitr bazen vermiyorlar işte hazırana bırakıyorlar şans işte inşallah sizlerde gidersiniz

• Çok değerli YEŞİLKART FORUM AİLESİ. 12 mart 09:00 itibariyle mülakatım olumlu bir şekilde sonuçlanmıştır. Hikaye kısmına gelmeden önce başta @crazycells (Ali cihan abi genel veya özelden başını çok ağırttım hakkını helal et abi), birbirimizi tanımadan aile olarak nitelendirdiğim siz forum üyeleri. Emeği geçen herkese teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım. Anlatacağım hikaye biraz uzun olacak. Şimdiden affınıza sığınıyorum. Forum içerisinde numarası aktif olmayan veya mülakat tarihi alıp gününü bekleyen. Tabi bu arada stres yapan tüm arkadaşları biraz da olsa rahatlatmak amacıyla biraz da mizah katıp anlatmaya çalışacağım. Gelelim konuya;
    Benim hikayem geçen yıl 3 defa 15 gün arayla F1(Öğrenci) vizesine başvurup, gerekli koşulları sağlayıp bilmediğim nedenlerden dolayı red yemiş bir kardeşinizim. Ondan sonra greencard çıktığını öğrendim ve yine bu grupta gerekli olan tüm bilgilere sahip olup, kendimle alakalı veya alakasız her şeye vakıf olup, diğer forum üyelerine bir nebze bile olsa yardım etmeye çalıştım ve bundan sonrada bilgim dahilinde ne yapmam gerekiyorsa yapmaya çalışacağım. 8 mart günü saat 10:00 da olan sağlık muayenesine 09:10'da gittim. Bekletmeden gerekli işlemler için 3. Kata yönlendirdiler beni. 3. Kata indim 118$ ödeme yaptım. Beklememi söylediler 5 dk sonra hemşireler beni kan tahlili için çağırdılar. O kadar nazikler ki kan alıcak iğne vuruyor özür diliyor, iğneyi çekiyor özür diliyor, koluma pamuk basıyor özür diliyor😊. Bende baktım olcak gibi değil ortama ayak uydurdum bende herşey için özür dilemeye felan başladım☺. Sonrasında idrar tahlili ve röntgen çekip 4. Kata yolladılar tekrardan. Oturup bekledim. 20 dk sonra Doktor Handan hanım muayene yapacağından bayan içeri girmemi, iç çamaşırı hariç bütün kıyafetimi çıkarıp, ameliyat önlüğünü giymemi söyledi. Biraz utangaç biri olduğum için etrafa bakıyorum, tavana bakıyorum kamera felan varmı diye. Şükürki kamera yoktu🙈. Neyse 10 dk sonra Doktor hanım geldi. Sorular sormaya başladı. Kanser, verem, şeker hastalığı, tansiyon vb. Bu hastalıkların olup olmadığını sordu, vücudumda pirsink ve dövme olup olmadığını sorduktan sonra 2 sağ 2 sol olmak üzere 4 tane aşı yaptı. Bunun için 280 $ ücret istediler. Elim titreye titreye toplamda 118+280= 398$ ödeme yaptım. Gelelim mülakat gününe. Sabah 09:00 da olan mülakatıma 08:30 da gittim. Çantamı yan taraftaki büfeye verdim 10 tl aldı. Bu arada geçen yılki f1 vizesi için gittiğimde 5 tl almıştı. Büfeci abi 1 yılda %100 zam yapmış. Sanıyorum kriz onuda vurmuş😀. Büfeci abiye ödemeyi gerçekleştirdikten sonra kuyruğa geçtim ve sıram gelene kadar bekledim. Bu arada tabi 3 defa geldiğim için kuralları felan biliyorum tabi. kuyruğu dolaşan polis abi insanlara bunu içeri almazlar, şunu içeri almazlar gibi insanları uyarıyor. Baktım sıradayım bekliyorum, bende polis abiye yardımcı olmak amacıyla kuyrukta bakliyenlere yardımcı olmaya başladım. Uyarılarda felan bulunuyorum şunu emanete bırak gibi😊. Sıram geldi ve kapıdaki görevli abi pasaportumu aldı ve üstümü aradıktan sonra içeri girdim. X RAY cihazından geçtikten sonra görüşmenin gerçekleşeceği yerde içeri girerken sol tarafta bulunan iki görevli bütün vize mülakatına gelen kişilerin pasaportunu inceleyip sıra numarası veriyor.O günkü Greencard mülakatına girenlerin ismi A4 kağıdında listelenmiş. Görevli listeden ismimi bulup tik attıktan sonra numaramı verip odanın en son tarafına geçmemi söyledi. Bende söylenenlere uydum ve yerime oturup sıramın yanmasını bekledim. Şunu söyliyeyim içerisi tıklım tıklım. Otururken şöyle geçmişe doğru yol aldım. 3 defa geldim ve 3 ünden red aldım. Acaba yine red alırmıyım diye düşünüceler geliyor. Tabi bu ister istemez insanı umutsuzluğa kaptırıyor ama greencard çok farklı bir olay. İstisnai bir durum olmadıktan sonra, Yüz kızartıcı Sabıka kaydı vb. Sıkıntılı bir durum yoksa ve istenilen evraklar tamsa telaş yapmayın vizeniz onaylanacaktır. Çünkü bu size verilen bir hak. Baktım düşüncelerden kurtulamıyorum. Etrafımda öğrenci vizesi, work and travel için vizeye başvurup görüşmeye gelen öğrenci arkadaşlar var. Onlara taktik vermeye başladım. Sohbet muhabbet derken zaten zaman nasıl geçti anlamadım. Sıra numaram yanmış farkında değilim. Karşımdaki bayan uyardı beni. Düşünün o kadar dalmışım😊. Numara ilk yandı evrakları vermek için pankoya gittim. Bir tane abla (türk). Yaşı benden biraz büyük bacak üst üste atmış. Sandalyesinide masadan uzaklaştırmış rahat etmek için. Aramızda cam var. Benden evrakları istiyor duymuyorum. Hıı anlamadım bir daha tekrar edermisiniz gibi soruyorum. Kadın hiç gülmüyor. Sert davranışlar felan. Aklıma üniversite anılarım geldi. Hoca sınav sorularını hazırlayacak. Kocamla kavga etmesem, oğlumla aram iyi olsa kolay sorarım. İnanın aklıma o geldi. Bu abla artık ne olduysa bilmiyorum çok sert davranıyor. Evrakları teker teker istiyor. Bir evrağı bilgisayara giriyor. Bilgisayarda işi bitince ikincisini istiyor. Bende klasik mavi şeffaflı dosyalara koymuştum evrakları. Abla ikinci evrağı istediğinde hemen vermeyim diye dosyaları karıştırırken bir ses. Dosyaları karıştırma. Bizim abla sıkıntı. Kendi kendime yapacak bir şey yok dedim. Ne diyorsa harfiyen dinliyorum. Kazasız belasız bu badireyi anlattım. Hesap dökümü(orjinalini istedi fotokopi istemedi), nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, diplomamı(orjinal ve fotokopisini beraber istedi), pasaportla beraber iki tane fotoğrafı verdim. Yalnız şöyle bir soru sordu. Bu evraklarla daha önce mail ile yolladığınız evraklar aynımı dedi. Bende bunların güncel olduğunun 1 hafta önce Ankara gelmeden önce çıkarttığımı söyledim. Niye böyle bir şey dedi. Onuda anlamadım. Evli olup olmadığımı sordu. Bekarım dedim. Burda işlem bitince tekrar oturdum. Tabi öğrenci arkadaşlarla sohbet koyu. 2. Defa numaram yandı. 330$ elim titreye titreye verdim😞. Tekrar oturdum.😊 tekrardan sohbete devam ederken 6 numaralı banko ve kader anı. Bankaya gittim karşımda güleryüzlü, kibar, hanım hanımcık bir bayan. Diğeriyle alakası yok. Tamamen zıt. Allahım dedim.😂 Neyse konuşmaya başladık. Nereye gidiceksin dedi. Cevap verdim. Neden orası dedi. Cevap verdim. Ne iş yapacaksınız diye sordu. Cevap verdim. Yalnız Bu soruyla daha önce karşılaşıldı mı bilmiyorum ama Bizim aile şirketimiz var. Ben orda çalışıyorum. Sgk girişim yok. Ben ds 260 formunu doldururken açıktan 2. Bir üniversite okuduğum için ne iş yapıyorsunuz sorusuna öğrenciyim diye doldurup üniversitenin bilgilerini girmiştim. Bayan masraflarınızı kim karşılayacak diye sordu. Bende babamın şirketinin olduğunu. Babamın ne iş yaptığını sordu. Bende söyledikten sonra. Babamın Benim için gerekli olan parayı hesabıma yatırdığını ve bu parayı kullanacağımı söyledim. Tabi soru sorarkende bilgisayara birşeyler yazıyordu. Ne yazdığını bilmiyorum ama Herhalde söylediğim şeyleri yazıyordu. Sonrasında bayan herhangi bir sorun gözükmüyor, vizeniz onayladı dedi. Hesap dökümünün orjinalini verdi. Ben tabi bekliyorum çoğu talihliye sorunuz varmı diye soruyorlarmış Bende bekliyorum sorsun diye ama sormadı😔. Bende başımı öne eğip bankodan ayrıldım. Evrakları dosyama koyduktan sonra konsolosluktan ayrıldım. THE END.
    Başta da dediğim gibi amacım biraz da olayları mizahi bir şekilde anlatarak, siz değerli forum üyelerinin heyecan, stres, sıkıntı yapmadan süreci bitirebilmeleri. Aslında bu sürecin çok kolay olduğunu sadece beklemek kısmının can sıkıcı olduğunu. Bununda bu işin tuzu biberidir deyip bu işin altından kalkmamız gerektiğini anlatmaya çalıştım. Ne kadar anlatırsak anlatalım, siz değerli üyeler ister istemez sıkıntı yapacaksınız. Bari sıkıntının derecesini düşürelim o zaman değil mi? Tekrardan güzel zamanınızı aldığım için affınıza sığınıyorum. İnşallah bu güzel duyguları yaşamayan diğer forum sakinlerinin yaşamasını canı gönülden istiyorum. Sağlıcakla kalınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@katre tebrikler, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• @crazycells Çok teşekkür ediyorum abi.

• @katre Tebrikler.. Gözünüz aydın.. İstediğiniz her şey beklediğinizden güzel olsun 😉

• Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim sayın @rüzgar

• Gözünüz aydın @katre bundan sonraki hayatınızda başarılar.

• Çok teşekkür ediyorum sayın @sefa mutluluğumuz daim olsun inşallah.

• Merhaba arkadaşlar bugün olan mülakatımızda çok şükür vizemiz onaylandı. Unganlardan randevuyu 12 Mart’ta almıştık, ertesi güne sağlık raporlarımızı verdiler. Bu sabah saat 07:45 te randevumuz vardı. Saat 7:30 oraya vardık bebekli aile olduğumuz için sağolsunlar öncelik verdiler bize 0001 numarayı verdiler. Sırasıyla evrakları vize harcını ve görüşmeye gittik. Kısa ve her zamanki sorulan soruları sordular nereye gideceksiniz ne iş yapacaksınız tarzında. Vizeniz 5 iş günü içerisinde elinize ulaşacak dediler. Bu süreçte bize paha biçilmez tecrübelerini aktaran başta Ali cihan bey @crazycells olmak üzere tüm arkadaşlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Numarasının current olmasını bekleyen ve randevu gününü bekleyen tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.

• @ecz-mikail hayırlı olsun darısı başımıza

• ⭐⭐

@katre hiç boyle tatlı anlatan biri görmemiştim 😊 bahtınız acık olsun. Bol sans.

• Çok teşekkür ederim sayın @hockeyumpire2 mutluluğumuz daim olsun(hep beraber). Bu arada numaranız aktif olmuş. Ayrıca tebrik ederim.

• Değerli Dv 2019 ailesi. Mayıs ayı aktif numaraları açıklandı.((21900)). Numarası aktif olan talihli arkadaşları tebrik ederim. Darısı bekleyenlerin başına.

• Arkadaşlar mülakat için gerekli evraklar da kkc ye gönderdiğimiz evraklar mı yoksa yenisini mi çıkarıp götürelim hangisi oluyor acaba teşekkürler

• Sayın @yılmaz ben 12 martta mülakata girdim. Görevli KCC ye yolladığınız evraklarımı getirdiniz diye sordu. Bende güncel olanı getirdiğimi söyledim. Bir sıkıntı olmadı.

• @katre teşekkürler tekrardan hayırlı olsun yeni süreçte iyi şanslar

• Mayıs ayı aktif numaralar herkese hayırlı olsun arkadaşlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ecz-mikail tebrikler, sonraki surecte bol sanslar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |