Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba tekrardan evlilik cüzdanını ingilizva kopyası yazıyor gelen mailde fakt biz evlilik cüzdanına baktığımızda fransızca çevirili kısmında bilgiler var, herhangi bir çeviri yaptırmamız lazım mı bilgi verirmisiniz

• Selam herkese,

11 deki mulakat tan icin 10:30 girdim ve 11:30 ciktim.

Hersey cok ani ve hizli gecti.

Su an hala anlam veremedim.

Uc asamali oldu

1. Istenilen evraklari teslim etme.
    2. 330 dolari yatirma.
    3. Mulakat ama nasil bi hizli ve acelleci.

Anlamadim bile adam sadece done dedi.

Tekrar sordum all good?

Yes dedi.

Pasaport adresime yollacaklarmis.

Detayli yazacam ama hala soktayim.

Pasaport elime gecmeden emin olamiyorum.

Belki administer wiev takilirim hala emin deilim egerki sag salim elime gecerse yazarim detaylica.

Su an Oxford Street de birami icip kendime gelmek istiyorum.

Gorusmek uzere

• @pilot23 Yeni yaşamınızda mutluluklar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmett esiniz icin de alin. Her ne kadar resmi yonergede diger aile uyeleri icin fotokopisi yeterli yaziyorsa da, genelde diger esten de istiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ed48 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba tekrardan evlilik cüzdanını ingilizva kopyası yazıyor gelen mailde fakt biz evlilik cüzdanına baktığımızda fransızca çevirili kısmında bilgiler var, herhangi bir çeviri yaptırmamız lazım mı bilgi verirmisiniz

dili ingilizce ya da turkce olan belgelerin cevirisini goturmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pilot23 evet, bu kadar kisa zaten 🙂 simdiden hayirli ugurlu olsun...

• @dustyblue DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@arnblt DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

CEAC sitesinden benim Case Numaramın etrafındaki 10 numarayı kontrol ettim 6 Case Number dolu 4 Boş.
    10701 - 10709 arası ise sadece 4 dolu var. 20 case az bir örneklem ama sanki Case Numaralarının yarısı boş gibi. (Umarım gerçekten öyledir.)
    Bu durumda Mart da olmasa bile Nisan da 4000 üstü bir sıra atlamasını umut ediyorum.
    Bilgilerinize.

https://dvcharts.xarthisius.xyz/scraper.html

modül yeniden aktif olmuş şimdilik 35000 captcha çözülmüş 65000 case no kontol edilmiş mart ayında 3500 lük artış bekliyor britsimon.

arkadaşlar bu yazıyı okuyanlar 4 5 dk larını ayırıp sadece bir isim yazarak login oldukları panelde sisteme destek olabilirler. özellikle case nosu yüksek olanların oldukça faydasına bu sistem.

Merhabalar.Ben de yesilkartforum.com ailesine yeni katıldım.Uzun süredir Brit Simon takibindeyim.Dediğiniz gibi bu listi doldurmak yüksek numaralar için oldukça faydalı.Ve çok vakit almıyor .Şimdiden herkese bol şanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizderya hosgeldiniz 🙂

• @dustyblue selam ben Azerbaycandan bendede yüksək cesa number 32xxx

• @crazycells Hoşbulduk.öncelikle sizin emeklerinizi büyük bir içtenlikle takdir ediyorum,bu arada case no 22×××.Sabırsızlıkla günleri sayıyoruz ailecek.

• Bu arada, BritSimon'un bir yorumundan bir alıntı yapayım:
    "Just to add to this. I just counted the cases (excluding holes) between 10700 and 18200. There are 4159 cases. The VB progress is determined by how many interviews they want, taking in to account the cases, and of those, the cases that have had their DS260’s processed. That processed number relies on response rate, which increases over time, but the previous VB (from 8200 to 10700) included 1991 cases. So – 4159 might be a bit too much for 2 months. So – I think you will be current in May, with a small chance of squeezing in to April."

Simon'un dediği gibi 10700-18200 arasında 4159 aktif case varmış. Baya bir boşluk var bu aralıkta.

• @crazycells
    Evet evet 8-9 aylik dusunceli bi bekleyiz bole sonuclananinca insan bi acayip oluyor sahsen daha ozel bi ilgi bekliyordum(!) Arkamda bir suru insan sirada ben mulakat oluyorum. Arkadakilerde bizi izliyor.

Evraklari alan kisi gayet iyi ama mulakat yapan kisi biraz orta yasli ve ciddi suratli insana biraz supheci yaklasiyor.

Ilk soru sana loto mu cikti bende evet dedim

Tebrik etti.

Sonra hep evraklar uzerinden soru sordu

Bir de usa ne zaman gideceksin dedi bende “a soon as possible” dedim.

Evraklari dosya koydu ve “done” dedi

Cok hizli olunca ortami ve is gelisinimi anlamlandirmak zor oluyor.

Simdi bekle moduna girdik

Normal vieler : 7 gun icinde adress geliyor
    Gocmenler ise :17 gun icinde ole yaziyordu panoda

• bu arada baktım az önce sole bişey soz konusu;

U.S. Department of State
    IMMIGRANT VISA APPLICATION
    Issued
    Immigrant Visa Case Number: 2018EU7xxx 01 LND
    Case Created: 24-Oct-2016
    Case Last Updated: 04-Jan-2018

Your visa has been printed. Depending on local procedures at the location where you were interviewed, your visa will be mailed or available for pickup soon. If there are further questions, or if we need updated contact information, you will be contacted.
    For more information, please visit TRAVEL.STATE.GOV.

• @ikizbabasi

cok tskler..... dun den beri kosturmadan ve yorgunluktan sonra ancak ayilabildim.

herkesi istediği olur umarım.

• Merhaba forum arkadaşlarım. Tecrübelerimizi paylaşmak istiyorum
    2 Ocak 2018 günü sabah 07:30 da konsolosluk randevumuz oldu.07:15 de Elimizde evrak çantasıyla konsolosluk önündeydik. Kapıdaki görevliler sadece evrakları alabileceğimizi evrak çantasını içeri sokamayacağımızı söyledi. Bizde büfeye bıraktık. Zaten telefon ,kol çantası gibi eşyaları arabada bıraktık.Güvenlikten geçerken elimize ve evrak dosyasının üstüne pamukla bir şey sürdüler, ne olduğunu bilmiyorum. Kemer saat mont şapka hepsini çıkarıp x-ray den geçirdiler ve biz de geçtik.Buna rağmen bir güvenlik de manuel arama yaptı..Bekleme salonunda bir masada pasaportları alıp kayıt yaptılar ve bize numara verdiler. Bekleme salonunda Dr Unganlarda karşılaşıp konuştuğumuz talihli aile de oradaydı. Banka da sıra bekler gibi numaranın yanmasını bekledik. Numaramız yanınca evrakları vermeye gittik.Asıl talihli olarak benden diploma aslını ve fotokopisini,Vukuatlı nüfus kayıt belgesini, 2 fotoğraf arşivli adli sicil kaydı(e-devletten indirmiştim ),Mali belgeler (bankadan hesap hareketlerini gösteren defter aldım 3 ay önce $ hesabı açmıştım,bankadan imza sirküsü almıştım ve fakat hiç birini almadılar.Üç kişi için 21.700 $vardı bankada bir de ayrıca başka bankaya 4000$ yatırmış ve deftere yazdırmıştım ama onu sonra çektim. O defteri de verdim, eşimin arsa tapusu vardı e-devletten çıkarmıştı onu da verdik), Evlilik cüzdan ve fotokopisi, Eski evliliğe ait boşanma belgesi, Dr Unganların verdiği sarı zarf ve pasaport.hatırladığım kadar bu belgeleri aldılar. Kızımdan (13 yaşında) çok az belge aldılar( Dr. raporu,2 resim, nüfus kayıt örneği,Ve bizim evlilik cüzdan fotokopisi,pasaport) Eşim DV 260 doldururken klavyenin azizliğine uğramış adresin birinde İstanbul Türkiye yazacağı yere İstanbul Zambia yazmış onu evraklarımızı alan kadına söyleyince güldü ve notunu aldı. Eşimden diploma istemediler,diğer belgelerin aynısını eşim için de verdik.Yerimize oturup beklemeye devam ettik. Unganlarda tanıştığımız aile önce girdi ve mutlu bir şekilde çıktılar vizeleri onaylanmıştı.Bu arada önde oturan genç bir kız vardı onunla sohbet ettik. Kız İranlı ama Türkiye'de yaşıyor, tüm ailesi burdaymış. Anestezi uzmanıymış. Bizden önce ödemesini yaptı sonra bizim numaramız yandı eşim kredi kartıyla üç kişi için 990$ ödedi.Tekrar beklemeye başladık. İranlı kız bizden önce mulakata girdi biz beklerken geldi ve reddedildiğini söyledi. Neden diye sorduk, gerekçe olarak belgenin birinde İran ismini, Başka birinde de Türk ismini yazdığını söylemişler.Çok moralim bozuldu. Bayağı gerildik,Numaramız yanınca gişeye gittik. Camekanın arkasında çok genç ve güzel bir kız merhaba nasılsınız diye karşıladı bizi. Önce sağ elimizi kaldırıp yemin ettik. Sonra parmak ve el izlerimiz alındı. Ne iş yaptığımızı Amerika'da nereye gideceğimizi, orada tanıdığımız olup olmadığını sordu ve ''Vizeniz onaylandı verdiğiniz PTT adresine gönderilecektir'' dedi. Orda eşime sarılıp öpmemek,bağırmamak için zor tuttum( Tabi ki dışarı çıkınca yaptım bunu). Ve evet bitmişti.... Salı günü mülakata girdik çarşamba günü mesaj geldi (o meşhur sarı zarf PTT kargoya verildi diye ) ve perşembe günü pasaportlar vize basılmış halde sarı zarfla beraber elimdeydi.. Aslında beklerken zaman çok yavaş ilerliyordu. Ama şimdi her şey o kadar hızlı gelişti ki hala inanamıyorum. Bütün bu süreci yaşayan insanlara sabır ve bol şans diliyorum. Umarım herkes bizim kadar sorunsuz alır.Ve ayrıca bu forumlarda sorularımıza cevap veren ve soru soran herkese çok teşekkür ederim. Sizlerin sayesinde pek çok şeyi öğrendim. Sağ olun var olun

• @pilot23 Hayırlı olsun tebrikler.Güzel bir yaşama adım atmanız dileğiyle.Kısa bir sorum olacak size.Biz de eşimin işinden dolayı yurt dışında yaşayan bir aileyiz.Mülakata vukuatlı nüfus kayıt örneği e devletten mi aldınız yoksa ıslak imzalı olarak mı götürdünüz.Bir de eşiniz için de ayrıca aldınız mı? Şimdiden teşekkürler.

• Merhabalar,

DS260 formunda şöyle bir soru vardı. "Is your spouse immigrating to the U.S.with you?" ben YES dedim fakat ben ilk önce kendim tek başıma gidip düzeni kurup sonra ailemi alacağım. Bu bir sorun olur mu? Görüşmede bu sorunun cevabını değiştirtmeli miyim? Bunu şu yüzden de soruyorum, acaba ABD'ye girişte oraya YES dediğim için hani ailen nerde, onlarsız sizi alamayız derler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pilot23 vize basilmis, yakin zamanda pasaport da elinize ulasir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@susam-hanım hayirli ugurlu olsun...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutlu DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar,

DS260 formunda şöyle bir soru vardı. "Is your spouse immigrating to the U.S.with you?" ben YES dedim fakat ben ilk önce kendim tek başıma gidip düzeni kurup sonra ailemi alacağım. Bu bir sorun olur mu? Görüşmede bu sorunun cevabını değiştirtmeli miyim? Bunu şu yüzden de soruyorum, acaba ABD'ye girişte oraya YES dediğim için hani ailen nerde, onlarsız sizi alamayız derler mi?

o soruya "yes" demeniz lazim. Sorun olmaz, degistirmeyin cevabinizi... Illaki esinizin sizinle ABD'ye girmesine gerek yok 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |