Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika Hayallerimizde neler var? Nasıl bir yaşam hayal ediyoruz? Sınır yok yazın yeter.

• @mr-hakan dikkat edinde geyik avlamaya giderken koşarak ormandan çıkan bir geyik gelip arabanıza çarpıp kaza yapmamıza neden olmasın ava giderken avlanmayın . Umarım bu yazdıklarınız hayal olarak kalır Amerika’da canlılara zarar vermeden daha güzel aktiviteler bulursunuz kendinize.

• @Sinem-Akçam hocam insanoğlu olarak hem etçil hem otçul olarak besleniyoruz umarım daha önce yediğiniz etlerin gökten indiğine inandırmışlardır sizi. Çünkü sizin dediğiniz gibi canlılar diye avlamayacaksak yada toplamayacaksak insanoğlu ne ile beslenecek .
    Keza yukardaki tezime karşıt tez olarak aklınıza ilk gelecek şey ya yediğimiz canlılar bunlar için yetiştiriliyor veyahut yemek içinse satın alın olacaktır. Buna da cevabım ; bir besici kendi beslediği hayvanı yiyemez mi yada bir çiftçi tarlasında yetiştirdiği domatesi alıp yiyemez mi sonuçta bunlarda bilimsel olarak canlılar. Ha eğer bildiğiniz ve benim bilmediğim bir gelişmeden haberdar iseniz cansız bitki veyahut cansız hayvan gibi sözüm söz evimde av amacıyla kullandığım 4 tüfeğimi de hidrolik pres içinde ezip sizlere videosunu atacağım . Büyük ihtimalle turkiyede en azından bir kaç gün de olsa köylerde geçirmişsinizdir. Köylüler domuzu öldürür ne etini ne derisini kullanmaz olduğu yerde bırakır birşey olmaz der. Sizin dediğiniz şeyde tam buna çıkıyor . Tabiri caizse işime yaramayacak hayvanı vurmam bitkiyi koparmam kendime veyahut aileme bir faydası var ise eğer yasalarda izin veriyorsa hiç çekinmeden tereddüt etmeden öldürürüm . Eğer bilime inanıyor iseniz insanların avcı toplayıcılıktan yerleşik hayata geçmeleri tüm insanoğlu hayatında bir günün son 5 dakikası gibidir. Yok eğer ademden geldik ben bilime inanmam diyorsanız . O zaman da Adem de oğulları Habil ile Kabil de avcılık yaptılar. Sizin tanımınıza göre canlı öldürdüler hatta ve hatta hiç de insancıl olmayan şeyler yaptılar ki herhalde boyle birşey söyleyip inancınıza ters düşmemişsinizdir. Diye düşünüyorum. Lütfen yazdıklarımı yanlış anlamayın bu benim için bir fikir tartışmasıdır amacım kesinlikle sizleri kırmak incitmek değildir. Çünkü basının yanlış yönlendirmesi , ailelerin ve eğitim sisteminin yetersizliği özellikle turkiyede olmak şartı ile dünyanın dörtbir yaninda avcılığı canilik ile barbarlık ile hatta ve hatta öldürmekten zevk almak ile karıştırıyorlar. Size tavsiyem babanız eşiniz kardeşiniz dostunuz gibi kişilerden yardim alarak tecrübeli bir avcı ile balık avına gidin ve yakaladığınız ilk balığı yakalarken ki hislerinizi yazınız . Ondan sonra isterseniz balığı tekrar suya da bırakabilirsiniz . Sonuçta balığın canını almamış olacaksınız

• ⭐⭐ Yasaklı

Mr Hakan süper redneck paradise yaşiyorsun Silah ve jeep hayalleri amerikada sıradan şeyler bunlar. Tantinin kastettigi gibi tuhafımıza gidecek birşey de olmamalı. Abd de ha işte bu benim silah koleksiyonum, A ordaki gun store de kampanya var vb diyenler çok olacaktır. Kanadada ben collegedeyken ilk haftada adamlar okulumuzu silahla biri tararsa ne yapacagız? Arkadaslarımızdan biri silahla bizi tararsa nereye saklanacagız vb tatbikat yaptırılmıstı.Seksenli yıllarda Pikap truck alanlara aracın kendi logolu silahı tüfeginin armagan edildigi degişik bir ülke.(1985 yilinda Chevy outsdoorman tufek mesela). Cesitli facebook hillbilly forumlarinda geyige carpan insanlar birbiriyle şöyle konusuyor. Aa akşam yemegi çıktı. Al işte götür akbabalara mı yem edeceksin gibi gibi. . Et insan oldu olalı varoldu hayvan öldürmek vb. Fakat ezik silik diyarlardan gelip orada da sahte krallık yapmak ta evrenin aurasına, karmaya ters olur. Agırbaslı biraz humble noble vb takılmak lazım. Mangal bagırsak kanseri riskini iki kat arttırıyor (bu arada.Et yemek sahsen benim tarzım degil. Inekler pet benim gözümde.).. HK1892!! A101 bim işe almadı.Haklısın.Cogumuz mal gibi bitkisel hayatta yaşiyoruz.Arabaya 20 tl gaz koymak lux oldu burada. Hobim marketten ekmek alıp gelmek. Hicdegilse calisiyorsun biryerde.Ins gidersin seneye. Abd sart degil.OPCTEBUR gezdir beni oralarda ins sana da cıkar federallerle işimiz ne illegalmiyiz biz

• @tanti hocam nazım bunu mu kastetti yoksa başka birşeyi mi'nin bizim şu anki bir konumuz ile alakası olduğunu sanmıyorum. Yazdığınız diğer hususta ise dünyayı güzelleştirme işine gelince eğer dünya ben geyik avlamadığım zaman güzelleşecek ise kabulum lâkin sadece amerika da günlük yapilan av sayısı 1 milyon u geçiyor . Sizin dediğinize göre amerika çoktan berbat bir yer oldu gelin vazgeçin siz gitmeyin amerikaya çünkü orda her türlü silah alımı buna tabanca tüfek yivli tüfek ve carabinalar da dahil yasalara uyan kişiler için çok kolay hatta amerika dünyada bireysel silahlanmanın en fazla olduğu ülke konumunda . İşin komedisi bir tarafa bir geyiğin daha doğrusu amerika kıtasında bulunan geyik türlerinin ortalama 10 - 15 yıl yaşadıklarını benim hayalimde ise 10 -12 yaşında bir geyiği vurmak istediğimi belirtmişim ki bu da hayatının sonuna yaklaşmış olduğunu zaten büyük ihtimalle 1 2 sene içinde öleceğini belirtir . Kalkıp 5 6 yaşında hayvanı sırf eti bir tik daha yumuşak olacak diye vuracağımı söylemiş olsaydım dediklerinizi kabul ederdim. Lakin ne asla daha ergen - genç devrelerinde olan herhangi bir hayvan avlamadım. Umarım ne anlatmak istediğimi anlamışsınızdır

• Yasaklı

@mr-hakan Amerika Hayallerimizde neler var? Nasıl bir yaşam hayal ediyoruz? Sınır yok yazın yeter. içinde söyledi:

@Sinem-Akçam hocam insanoğlu olarak hem etçil hem otçul olarak besleniyoruz umarım daha önce yediğiniz etlerin gökten indiğine inandırmışlardır sizi. Çünkü sizin dediğiniz gibi canlılar diye avlamayacaksak yada toplamayacaksak insanoğlu ne ile beslenecek .
    Keza yukardaki tezime karşıt tez olarak aklınıza ilk gelecek şey ya yediğimiz canlılar bunlar için yetiştiriliyor veyahut yemek içinse satın alın olacaktır. Buna da cevabım ; bir besici kendi beslediği hayvanı yiyemez mi yada bir çiftçi tarlasında yetiştirdiği domatesi alıp yiyemez mi sonuçta bunlarda bilimsel olarak canlılar. Ha eğer bildiğiniz ve benim bilmediğim bir gelişmeden haberdar iseniz cansız bitki veyahut cansız hayvan gibi sözüm söz evimde av amacıyla kullandığım 4 tüfeğimi de hidrolik pres içinde ezip sizlere videosunu atacağım . Büyük ihtimalle turkiyede en azından bir kaç gün de olsa köylerde geçirmişsinizdir. Köylüler domuzu öldürür ne etini ne derisini kullanmaz olduğu yerde bırakır birşey olmaz der. Sizin dediğiniz şeyde tam buna çıkıyor . Tabiri caizse işime yaramayacak hayvanı vurmam bitkiyi koparmam kendime veyahut aileme bir faydası var ise eğer yasalarda izin veriyorsa hiç çekinmeden tereddüt etmeden öldürürüm . Eğer bilime inanıyor iseniz insanların avcı toplayıcılıktan yerleşik hayata geçmeleri tüm insanoğlu hayatında bir günün son 5 dakikası gibidir. Yok eğer ademden geldik ben bilime inanmam diyorsanız . O zaman da Adem de oğulları Habil ile Kabil de avcılık yaptılar. Sizin tanımınıza göre canlı öldürdüler hatta ve hatta hiç de insancıl olmayan şeyler yaptılar ki herhalde boyle birşey söyleyip inancınıza ters düşmemişsinizdir. Diye düşünüyorum. Lütfen yazdıklarımı yanlış anlamayın bu benim için bir fikir tartışmasıdır amacım kesinlikle sizleri kırmak incitmek değildir. Çünkü basının yanlış yönlendirmesi , ailelerin ve eğitim sisteminin yetersizliği özellikle turkiyede olmak şartı ile dünyanın dörtbir yaninda avcılığı canilik ile barbarlık ile hatta ve hatta öldürmekten zevk almak ile karıştırıyorlar. Size tavsiyem babanız eşiniz kardeşiniz dostunuz gibi kişilerden yardim alarak tecrübeli bir avcı ile balık avına gidin ve yakaladığınız ilk balığı yakalarken ki hislerinizi yazınız . Ondan sonra isterseniz balığı tekrar suya da bırakabilirsiniz . Sonuçta balığın canını almamış olacaksınız

@Mr-Hakan ben "av" olgusunun insanın ihtiyacı dogrultusunda mecburiyetler hasıl olnca kullanılması taraftarıyım. Elbette ki tavuk, koyun keçi dana vb hayvanları kesip yiyoruz etinden sütünden yününden derisinden vs faydalanıyoruz fakat "av" bambaşka bir olgu. O olguda insanoglu SOYUNUN TÜKENİP TÜKENMEDİGİNE BAKMAKSIZIN ya da yavrulu olup olmadıgını DÜŞÜNMEKSİZİN bir canlıyı avlıyor, oracıkta bırakıyor keyfini tatmin ediyor ve sonra da hiç bir şey olmamışcasına ardına bakmadan basıp gidiyor. Ben bunu ZALİMLİK olarak görüyorum. Açsındır, hiç bir başka yiyecek bulamamışsındır, yenilebilir bir hayvanı mecbur kalır öldürür ve YERSİN buna itirazım olamaz. Veya evcil besin amaçlı hayvan yetiştiriyor ve zaman zaman kesip yiyorsundur(neslini koruyarak) buna da itirazım olamaz. Domuz gibi ekine ve başka canlılara zararı olan ya da kuduz bir hayvanı vurursun buna da itirazım olamaz. Ama keyf için hayvan vurmak nedir? Kusura bakmayın ben bunu insanlıkla bagdaştıramıyorum. Tabii bunu sizi baz alarak söylemiyorum zaten sizi tanımıyorum bile. Av olgusunu mecburiyet kaydıyla kısıtlı tutmayı yegliyorum. Kişisel fikrim bu... Saygılar.

• @mr-hakan Amerika Hayallerimizde neler var? Nasıl bir yaşam hayal ediyoruz? Sınır yok yazın yeter. içinde söyledi:

@tanti hocam nazım bunu mu kastetti yoksa başka birşeyi mi'nin bizim şu anki bir konumuz ile alakası olduğunu sanmıyorum. Yazdığınız diğer hususta ise dünyayı güzelleştirme işine gelince eğer dünya ben geyik avlamadığım zaman güzelleşecek ise kabulum lâkin sadece amerika da günlük yapilan av sayısı 1 milyon u geçiyor . Sizin dediğinize göre amerika çoktan berbat bir yer oldu gelin vazgeçin siz gitmeyin amerikaya çünkü orda her türlü silah alımı buna tabanca tüfek yivli tüfek ve carabinalar da dahil yasalara uyan kişiler için çok kolay hatta amerika dünyada bireysel silahlanmanın en fazla olduğu ülke konumunda . İşin komedisi bir tarafa bir geyiğin daha doğrusu amerika kıtasında bulunan geyik türlerinin ortalama 10 - 15 yıl yaşadıklarını benim hayalimde ise 10 -12 yaşında bir geyiği vurmak istediğimi belirtmişim ki bu da hayatının sonuna yaklaşmış olduğunu zaten büyük ihtimalle 1 2 sene içinde öleceğini belirtir . Kalkıp 5 6 yaşında hayvanı sırf eti bir tik daha yumuşak olacak diye vuracağımı söylemiş olsaydım dediklerinizi kabul ederdim. Lakin ne asla daha ergen - genç devrelerinde olan herhangi bir hayvan avlamadım. Umarım ne anlatmak istediğimi anlamışsınızdır

Hocam ben sizi anladığım için cevap verdim zaten siz beni anlamadınız. Hobileriniz olabilir ama bir hobi bir canlının ihtiyaçtan öte! zevk uğruna katledilmesiyle ilgiliyse orada insani olarak tepki gösteririm. İhtiyaçlarla farklı şeyleri ayırt edebiliyorum. Hobinizi gayet normal bir şey gibi anlattığınız için tepki gösterdim. Silahımı alıp araziye çıkıp havaya kraket atıp vururum, poligona giderim deseydiniz zerre lafım olmazdı. Vururum derisini yüzerim içini boşaltırım lafınız bana göre doğal bir şey değil. Durum bundan ibaret..

• @calibraturbo düşünün hocam sizin dediginiz gibi tuhaf bir durum değil ama ülkemizde av ve avcılığın yanlış veyahut eksik anlatilmasindan dolayı herkes av yapanlara cani yaptıkları avlara da katliam gözüyle bakıyor .

Truck + silah merağının amerikada gelişmiş olduğunu biliyorum . Lakin turkiyeden 1960 model bir willys almaya kalksam 50 bin lira , buna performans geliştirmesi yapılmamış stock bir v8 motor ve uygun stock bir 4x4 Şanzıman satın almak sadece 100 bin lirayı geçecektir. Yanına bahsettiğim tüfeği turkiyede en son 4 sene önce biri 8000 dolardan sattı ki o da kaba hesap 40 bin yapar bahsettiğim dürbün de 20 bin lira civarında . Hadi bunların yanına basit bir ruhsat , av karnesi ve geyik avlamak için izin belgesi ekleyelim bunlarda en az 30 bin . Neredeyse çeyrek milyon yapar . Turkiyede 250 k birime bunları yapabiliyorken istediğim tüm geliştirmeleri de dahil olmak üzere aynı araca 50 k birim veririm tüfeğin fiyatı güncel olarak 900 birim civarinda dürbün de en son 1600 dilar civarındaydı. Av için kullanilan pulların tanesi de 20 30 dolar arası değişiyor hadi ben katliam yapacağım ya 500 dolara da av pulu aldım .Yani toplamda 53k birim e tüfeğimi avımı aracımı herşeyimi halledeceğim ve bir sonra ki avda tek giderim av pulu olacak o da maksimum vurabileceğim geyik sayısı olan 2 ile çarparsak 60 dolar olacak

• @tanti hocam kısaca özetlemem gerekir ise
    1 ben köyde doğdum 5 yaşına kadar şehir görmedim ondan sonraki tüm hayatım boyunca da her sene en az 3 4 ay köyde kaldım.
    2 hayvanlarımız vardı . Bi misafir gelir , evde yemek için et kalmazdı tutup ya bir koyun ya bir keçi ya da kuzu keserdik. Şahsen ilk hayvanımı 13 yaşında kestim .
    3 Malum köylüyüm ya hayvanları kestikten sonra direkt yiyemiyorduk . Önce bir derisini yüzmek içinde yenilebilecek organları çıkarıp yenilemeyecekleri ayırmak . Yüzdüğümüz deriyi de çerçi gelince çerçiye satmak veyahut büyüklerimiz onu kullanarak montlar yaparlardı bize . Bundan dolayı deriyi yüzerim dedim.

Eğer benim bilmediğim insanı daha az yoran veya tiksindiren bir yönteminiz var ise anlatın ki geyiği avlayınca o şekilde temizleyip etini alayım. Ha unutmadan derisi de lazım o deriden koltuk yapıp üstüne oturacağım . Unutmadan boynuzlar da lâzım olacak bıçaklar için güzel sap malzemesi olur .
    Benim gömeceğim dediğim kısımlar da sadece bağırsak ve işkembesi olacak onun dışında hic bir parçasının boşa gitmeyeceğine emin olabilirsiniz . Normalde o bağırsak ve mide de boşa gitmez lakin temizliği aşırı zor özellikle geyik gibi hayvanlar da

• ⭐⭐ Yasaklı

Abi ben keyfii hayvan öldürmeye karsıyım. Onu belirteyim. Ama amerikada silah kullanmak türkiyede işte nebileyim camiden ezan sesi cıkması gibi birşey ülkenin kanında kültüründe olan birsey. Abd ye gitsem, onlara yaranmak için güzel yapıyorsunuz öldürün ufak tefek hayvanları trofe yapın diyecek yalaka ögretide de degilim. Rednekligin kayıtsızlıgını bugun varım bugun yerim hak kerimdir yarına felsefesini seviyorum. O da kaynak sıkıntısı yaşayan kültürden geldigim için.Kaliteli ülkelerde ölmeye yakın hayvanlar belli bir kota ve belli bir ücret karsılıgında avlatılıyor özellikle dag keçileri vb ve bu para yine dogal hayata harcanıyor bu biraz kabul edilebilir.

Türkiyede willys f150 dodge ram bunun gibi arabalar bu saatten sonra rüya.Yurtdısından Aldiginiz tüm kalemlere tek tek yüzde 20 vergi ödüyorsunuz. Tümüylevergi benzin silindir hacmi tümüyle bela. Bir suburban türkiyede 1.5 trilyon amerikada 40 bin dolar

silah olarak comarlara dagıtılan yerli uyduruk tüfek vari silahlardan baskasını almak çok çok zor gibi. Av konusunda fazla bilgim yok da nesli tükenen balıgı sülünü gariban hayvanları gizli gizli vb sınırsız avlamak cok kolay. Devlet tarafından rantable olarak adledilen dag tekesi vb amerikada ayakişi heryerde bulunan hayvanların avlanması için ise çok para ödenmesi gerekiyor. Bana green cıkarsa oltayla sazan avlar göle geri bırakırım minnettar olmalı .

• @sinem-akçam hocam emin olun dediğiniz şeylerin hiçbirini özellikle yavrulu hayvan vurmayı hiç ama hiçbir avcı yapmaz . Kendine avcı diyen ve bilinçli olarak avlanan her şahıs zaten yasaların izin verdiği ve izin verilen miktarda avlar . Evet geyik turkiye de nesli korunan hayvanlar listesinde lakin amerikaya avrupaya gelişmiş ülkelerin(doğal geyik popülasyonu olan ) hepsinde geyiklerin gayet rahat yaşadıklarını görebilirsiniz . Hatta bazı yerlerde iyice araştırırsanız özellikle amerikanin kuzey bölgelerinde geyiklerin çiftlik hayvanlarına saldırıp yediklerini öğrenebilirsiniz ki bu da ne kadar yuksek bir popülasyon olduğunun göstergesidir benim kanımca. Keza yine yasalara uyarak avlanmak şahsım adına yasal hakkım olan heryerde avlanmak isterim . Sizin dediginiz gibi hayvanı vurduktan sonra öyle arkamı dönüp gitmem hayvandan "işime yarayabilecek" kısımları alır işime yaramayacak kısımları da daima gömerek oradan uzaklasirim. Zaten sadece öldürmekten keyif alan kişi avcı değil katildir. Avcılık ise sadece öldürmek değildir. Avınıza göre hareket etmeyi bilmeli , avların nerelerde olabileceğini öğrenmeyi , nerde ne tür av hayvanlarının olduğunu öğrenmeyi gerektiğinde doğal yollardan yaralanmış genç hayvanları sırtlayıp 10 15 kilometre taşıyıp tedavi ettirebilmeyi gerektirir . Sizin dediğiniz gibi eğer sadece şartlar gerektiğinde avcılık yapılıyor olsa idi şu an büyük ihtimalle amerika kıtasında daha az geyik olurdu . Unutmayın yasa koyucu güçler daima hesap yaparak o sene kaç hayvanın doğduğunu kaçının sağ kalabileceğini kaçının vurulursa soylarıyla ilgili herhangi bir tehlike oluşturmayacağını hesaplıyorlar. Bir eyalette bazı bölgeler ava tamamen kapalı iken ayni eyalette başka bir belgesinde aynı av hayvanı için kişi başı 3er 4 er limit getirilmiş olabilir . Umarım avcıların nesli tükenmekte olan hayvanları avlamadığını anlatabilmişimdir

• @mr-hakan Amerika Hayallerimizde neler var? Nasıl bir yaşam hayal ediyoruz? Sınır yok yazın yeter. içinde söyledi:

@tanti hocam kısaca özetlemem gerekir ise
    1 ben köyde doğdum 5 yaşına kadar şehir görmedim ondan sonraki tüm hayatım boyunca da her sene en az 3 4 ay köyde kaldım.
    2 hayvanlarımız vardı . Bi misafir gelir , evde yemek için et kalmazdı tutup ya bir koyun ya bir keçi ya da kuzu keserdik. Şahsen ilk hayvanımı 13 yaşında kestim .
    3 Malum köylüyüm ya hayvanları kestikten sonra direkt yiyemiyorduk . Önce bir derisini yüzmek içinde yenilebilecek organları çıkarıp yenilemeyecekleri ayırmak . Yüzdüğümüz deriyi de çerçi gelince çerçiye satmak veyahut büyüklerimiz onu kullanarak montlar yaparlardı bize . Bundan dolayı deriyi yüzerim dedim.

Eğer benim bilmediğim insanı daha az yoran veya tiksindiren bir yönteminiz var ise anlatın ki geyiği avlayınca o şekilde temizleyip etini alayım. Ha unutmadan derisi de lazım o deriden koltuk yapıp üstüne oturacağım . Unutmadan boynuzlar da lâzım olacak bıçaklar için güzel sap malzemesi olur .
    Benim gömeceğim dediğim kısımlar da sadece bağırsak ve işkembesi olacak onun dışında hic bir parçasının boşa gitmeyeceğine emin olabilirsiniz . Normalde o bağırsak ve mide de boşa gitmez lakin temizliği aşırı zor özellikle geyik gibi hayvanlar da

Baba mesleği kasaplık oradan biliyorum bir hayvan nasıl kesilir konusunu.
    Koyun, keçi, kuzudan geyiklere sıçramanın damak tadı değişik olsa gerek bildiğim bir konu değil.
    Tam olarak bundan bahsediyoruz aslında;
    Bir kez daha yinelemem gerekirse bazı hayvanlar ihtiyaç sınıfına giriyor. Benim kişisel fikrim net, ihtiyaç sınıfına giren hayvanlar harici avlanmaya da içlerinin boşaltılmasına da karşıyım. Siz ve sizin gibi düşünenler de olacaktır benim gibi düşünenlerde. Karar size ait..
    Bu arada köylü şehirli olarak değil de insan olarak bakmak gerekiyor.

İkimiz de kazanırsak geyikten de vazgeçersen beraber atış yaparız oralarda 🙂

• @calibraturbo hocam siz hic kendinize redneck demeyin bence bende bilinçsiz silahlanmaya ,bilinçsiz avlanmaya karşıyım . Tıpkı sizin dediğiniz gibi turkiyede yabani teke avlamak yasal olarak yasak ama ki bu çok büyük bir ama orman müdürlüklerinden bu izni har(a)ç ödeyerek alabiliyorsunuz . 15 20 bin lira verin 1 haftalık izin versinler vurdun vurdun vuramadın paran da gitti avda gitti . Ha ama ankarada milletvekili dayin var ; ne belge ne evrak hiçbirşeye ihtiyacın yok vur gitsin . Hatta istersen insan vur kıymetin var ise o bile serbest
    Willys ler var turkiye de lakin şasesi çürük veya kaportası pas içinde araçlara 50 bin istiyorlar ki daha motor ve sanziman ister

• @tanti yine beraber atış yapalım ama ben o etten vazgeçmem.
    10 sene öncesine kadar evimden geyik eti eksik olmazdı hocam.
    Kimi keçi sever kimi dana kimi koyun kimi kuzu . Aklıselim yaşa geldiğimden beri 1 vejeteryanı en az 20 de koyun keçi kuzu eti kokuyor , geyik de güzel olmaz diyen insanı geyik etine alıştırdım.

Ben küçükbaş hayranların tercih edildiği bir yerden olduğum için olabilir ama benim favori etim geyik etinden sonra kuzu eti ki bana aralarındaki farkı anlat derseniz aynı şekilde ayni gün pişmiş ayni miktarda tuz yağ kullanılmış etlerde geyik eti 10 puan alıp mükemmel iken kuzu eti 1 puan alıp çamur gibi kalır diyebilirim ancak

• ⭐⭐ Yasaklı

bbq pit boys- venison sausage yutubda tavsiye ederim

• @Mr-Hakan "Amerika Hayallerimizde neler var? Nasıl bir yaşam hayal ediyoruz? Sınır yok yazın yeter." Başlıklı konuya hayalini yazmış, Sizde kalkıp adamın hayalinin içine etmişssiniz yahu! Avcılıktan hoşlanmıyorsanız gidip avcıları cezalandıran bir hayal kurun... Konu başlığından sapmadan devam etmiş olursunuz.:)))

Not:Polemik için yazmadım. Konu başlığı ile içeriğindeki yazıların tezatlığı dikkatim, çekti yazdım.

• Yasaklı

@mr-hakan Amerika Hayallerimizde neler var? Nasıl bir yaşam hayal ediyoruz? Sınır yok yazın yeter. içinde söyledi:

@sinem-akçam hocam emin olun dediğiniz şeylerin hiçbirini özellikle yavrulu hayvan vurmayı hiç ama hiçbir avcı yapmaz . Kendine avcı diyen ve bilinçli olarak avlanan her şahıs zaten yasaların izin verdiği ve izin verilen miktarda avlar . Evet geyik turkiye de nesli korunan hayvanlar listesinde lakin amerikaya avrupaya gelişmiş ülkelerin(doğal geyik popülasyonu olan ) hepsinde geyiklerin gayet rahat yaşadıklarını görebilirsiniz . Hatta bazı yerlerde iyice araştırırsanız özellikle amerikanin kuzey bölgelerinde geyiklerin çiftlik hayvanlarına saldırıp yediklerini öğrenebilirsiniz ki bu da ne kadar yuksek bir popülasyon olduğunun göstergesidir benim kanımca. Keza yine yasalara uyarak avlanmak şahsım adına yasal hakkım olan heryerde avlanmak isterim . Sizin dediginiz gibi hayvanı vurduktan sonra öyle arkamı dönüp gitmem hayvandan "işime yarayabilecek" kısımları alır işime yaramayacak kısımları da daima gömerek oradan uzaklasirim. Zaten sadece öldürmekten keyif alan kişi avcı değil katildir. Avcılık ise sadece öldürmek değildir. Avınıza göre hareket etmeyi bilmeli , avların nerelerde olabileceğini öğrenmeyi , nerde ne tür av hayvanlarının olduğunu öğrenmeyi gerektiğinde doğal yollardan yaralanmış genç hayvanları sırtlayıp 10 15 kilometre taşıyıp tedavi ettirebilmeyi gerektirir . Sizin dediğiniz gibi eğer sadece şartlar gerektiğinde avcılık yapılıyor olsa idi şu an büyük ihtimalle amerika kıtasında daha az geyik olurdu . Unutmayın yasa koyucu güçler daima hesap yaparak o sene kaç hayvanın doğduğunu kaçının sağ kalabileceğini kaçının vurulursa soylarıyla ilgili herhangi bir tehlike oluşturmayacağını hesaplıyorlar. Bir eyalette bazı bölgeler ava tamamen kapalı iken ayni eyalette başka bir belgesinde aynı av hayvanı için kişi başı 3er 4 er limit getirilmiş olabilir . Umarım avcıların nesli tükenmekte olan hayvanları avlamadığını anlatabilmişimdir

bir tek noktayı ekleyeyim GEYİKLER ET YEMEZ OT OBURDUR YANİ ÇİFTLİK HAYVANLARINA SALDIRMIŞ OLAMAZLAR. Acaba szin dediginiz geyikler hani şu zombi virüsü bulaşmış geyikler mi? Hah bakın onları vurabilirsiniz işte. 🙂

• @sinem-akçam hocam yanlışınız var evet geyik türlerinin bir kısmı otoburdur. Lakin türlerin büyük çoğunluğu hepçil olarak beslenirler. Sizin bahsettiğiniz "zombi geyikler" aslında 50 yoldan fazla zamandır dünyada biliniyorlar . Bu bahsedilen "zombi" hastalığı temelde tıpkı deli dana hastalığı gibi prionik hastalıklardan biri . Sadece medyanın "başlık atma " yarışında kazanan başlık ondan dolayı tüm dünya bu şekilde duydu ki CDC nin resmi isimlendirmesi "Chronic wasting disease CWD" ( kronik zayıflatıcı hastalık) olarak isimlendiriliyor. Popüler kültürün "zombi" tanımına uymuyor. Çünkü nasıl ki bir insanin genetik bir hastalık sonucu hastalandiktan sonra aşırı terlemesi veyahut kilo kaybetmesi veyahut hastalıktan dolayı tüm gücünün tükenmesi gibi belirtiler gorulebiliyorsa temelde "zombi geyik " hastalığı aslında hasta düşmüş normal bir insanın gösterebileceği "dikkat kaybı , kilo kaybı , bağışıklık sisteminin zayıflaması vb" bulguları gösteriyorlar. Temelde bu hastalığın prionik sonuçlar dışında herhangi bir etkisinin olmadığı ve insanlara henüz geçmediğini biliyoruz , bundan dolayı şu an için herhangi bir tehlike bulunmamasına rağmen mümkün mertebe hastalıklı hayvanlar dan uzak durmak gerekiyor.

• Yasaklı

• Konu geyiğe bağlamış:))))

• Yasaklı

öyle gibi. 😃

Benzer Başlıklar

• 4
  • 4
  • 141
  • 55
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |