Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bir de randevu günü tahliller aç karnına falan mı yapılıyor. Kahvaltı edip mi gitmeliyiz giden arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle tahlil için aç karnına gittik ne olur olmaz diye Ancak tok gidebilirsin. Farklı bir tahlil yapılıyor aç olmana gerek yok

• Arkadaşlar hiç mülakat tarihi aldıktan sonra onu erteleyen varmı ileri bir tarihe işlerinden dolayı kolaylık sağlıyorlar mı acaba konsolosluk

• arkadaşlar merhaba, mülakat tarihim 14 mart; unganlara randevuyu 12 martta aldım. tahlil sonuçlarının ertesi güne çıkmadığı oluyor mu ?

• Merhabalar, bizimde randevu tarihimiz 5 nisan olarak verildi(18xxx), biz bugün eşim ve benim için unganlardan sağlık randevusu aldık ancak kızım için almadık, daha öncede bahsetmiştim kızım amerikan vatandaşı, kızımı ds 260 formunda aile bireyi olduğu için kaydettik(amerikan vatandası olarak bilgisini girdik) kızım için unganlardan randevu almama gerek varmı bilmşyorum ama yanımızda götüreceğiz ve randevu almak istediğimizde kızım zaten amrikan vatandaşı olduğu için immigrant seçmek mantıksız geldi, unganları aradık fakat 5-7 arası telefonla görüşülebiliyor. Konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilirseniz seviniriz. Teşekkürler

• @redsat2000 teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐

@ecz-mikail sizin sağlık ve mülakat aynı hafta grubunda olduğu için herhangi bir aksilik olmadığı taktirde 13 mart öğleden sonra teslim alacaksınız. Ancak ek bir tahlil isteme durumunda veya değerler sıkıntılı olması durumunda sizi sıkıntıya sokabilir. Bu açıdan araya 1 gün daha fazla ara koyuyoruz. yani 11 mart sağlık 14 mülakat yapmak bizi daha rahatlatmaktadır.

• @redsat2000 bugün randevuyu 30 Mart Cumartesi olarak alacaktım. Görüşmemiz 2 Nisan 07:45. Şimdi sen böyle söyleyince 29 Mart Cuma olarak aldım. Problem olursa Cumartesi gider ek tahlil falan yapılır Pazartesi rapor alınır diye düşündüm. Ne olur ne olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yılmaz DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar hiç mülakat tarihi aldıktan sonra onu erteleyen varmı ileri bir tarihe işlerinden dolayı kolaylık sağlıyorlar mı acaba konsolosluk

Mulakat tarihini erteleyemezsiniz, ama eger mulakata katilmadiysaniz sonrasinda yeni bir mulakat tarihi isteyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bsk DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar, bizimde randevu tarihimiz 5 nisan olarak verildi(18xxx), biz bugün eşim ve benim için unganlardan sağlık randevusu aldık ancak kızım için almadık, daha öncede bahsetmiştim kızım amerikan vatandaşı, kızımı ds 260 formunda aile bireyi olduğu için kaydettik(amerikan vatandası olarak bilgisini girdik) kızım için unganlardan randevu almama gerek varmı bilmşyorum ama yanımızda götüreceğiz ve randevu almak istediğimizde kızım zaten amrikan vatandaşı olduğu için immigrant seçmek mantıksız geldi, unganları aradık fakat 5-7 arası telefonla görüşülebiliyor. Konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilirseniz seviniriz. Teşekkürler

bu, sizin ve esinizin sureci, kizinizin degil. Kendisinin bu surece katilmasina gerek yok.

• @crazycells merhaba, evet az önce unganları aradım ve kızımın gelmesine gerek olmadığını, size gelen mailde zaten kızınızın adı yoktur dedi, aslında mantıkende öyle olması lazım ancak bize gelen mailde kızımızında adı var. Burda kafam karıştı sadece aile bireyi olduğu için adı vardır diye düşünüyoruz sonucunda ds260 formundada belirtmiştik. ancak türkiyede yaşadığı için acaba aşı nedeniyle doktora götürmemiz gerekirmi diye düşünüyorduk bu sorununda cevabı gerek olmadığı şeklinde verildi.(aşı kartı ve tüm aşıları mevcut). ne düşünürsek düşünelim insan teyit ettirme gereği duyuyor. Teşekkür ederim:)

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuncayarat forumda ki herkesi salak mı zannediyorsun bir kere okuyunca anlıyoruz sana @Rüzgar cevap yazdı zaten 3 farklı yerde neden açıyorsun ki aynı konuyu.

• ⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle değiştirmekle iyi yapmışsın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuncayarat DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese merhaba, green card mülakatında banka da bir miktar para göstermemiz gerekiyor fakat o paraya sahip değilim, nasıl bulabilirim ? Çevremde o kadar paraya sahip biri de yok ne yazık ki

Onemli olan, ABD'de yasarken maddi sikinti cekmeyeceginizi gostermek. Eger bir iste calisacaksaniz, burslu bir programda egitim alacaksaniz ya da size ABD'de bir tanidiginiz sponsor olacaksa (tum ihtiyaclarinizi karsilayacaksa), tabii ki bu belgeleri mulakatta yaninda goturmelisiniz. Illaki bankada para gostermeniz gerekmiyor.

• · Copy of international travel passport biodata page

· Birth certificate

· Military records for any applicant who is currently serving in the military or who has previously served in the military

· Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries. If a police certificate will be sent directly to the Embassy or Consulate, submit to KCC a copy of the receipt showing you have applied.

· If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

bizden sonra okuyacak forum arkdasları içinde iyi olur. takihli eşim ornek olarak askerlik durumu istemiş bende askerlik yaptıgıma dair belgemi koymam gereklimi acaba tam anlamadık bunu yoksa bu talihli kişi icinmi yoksa aile icin herkezin mail atmasımı gerekli tam olarak ?

• @mustapha evrak listesinin üzerinde tüm başvuru sahipleri için gerekli belgeler diye yazıyor. Eğer askerlik yaptıysanız askerlik evrağınızı göndermelisiniz.

• herkese merhaba, Nisan ayı için mülakat alıp AIS üzerinden randevu tarihini onaylayan var mı? Sistem hala aktifleşmemiş görünüyor.

• Merhaba sevgili forum üyeleri. 7 martta eşim ile birlikte vize randevumuz var. Elçilikten mail geldi. Çeşitli sorularım var aşağıya tek tek yazıyorum.

1. Mailde eşimin DS 260 formunu istemişler daha önce karşılaşan oldu mu böyle bir durumla? (Eşim ile yeni evlendik. 13 Ekim 2018 ve sonrasında ekledim onu.)
    2. Bir de Selective Service için kayıt yaptırmaya çalıştığımda SSN'iniz aktif değil diye bir uyarı verip kayıt yapmıyor. Ben mi yanlış anladım kaydı acaba?
    3. Unganlardan istenilen evraklarda belirtilen '' Randevu Mektubu'' Status Check sayfasından aldığımız ve vize zamanını gösteren belge mi?

• @yalta teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |