Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @caglaror Okul Öncesi Eğitim içinde söyledi:

@senay-sirin SF tarafında daha yüksek olma olasılığı var sanırım 😞 , bazen yiyemeceyeğimiz lokmaya mı gidiyoruz diye düşünmüyor değilim. 😕

Kac yasinda sizin cocuk? 5 yasini doldurunca ucretsiz kindergarten a baslayacak zaten. Redmondda benim tanidigim bir kac aile turk bir evhanimina baktiriyordu. SF gibi pahali bir yerde de vardir evde daha uyguna bakacak bir aile. Charlotte ta da turkiyeye kesin donus yapan bir aileden mobilyalarini satin aldim (yerel facebook takip etmenin faydalari), o da Turk bir ailenin cocuguna bakiyordu mesela. Okul ve ogrenme ortami olmasa da yasit arkadaslarla ev ortaminda buyumus oluyor. Turk olunca, en azindan yuz yuze bakiyoruz, daha iyi bakar diye dusunuluyor herhalde. Kira ve kres pahali yerlerde daha yuksek, diger masraflar hemen hemen ayni.

SF ye gitmeseniz icinizde kalacak, hep bir "acaba?" diyeceksiniz. Gidin bence, 3-4 ay minimum esya ve masrafla deneyin, sonra TX a tasinmak gerekirse gonul rahatligiyla tasinirsiniz. CA da SF yerine daha ucuz bir yerde short term, esyali bir ev kiralayip, is durumuna gore hareket edersiniz.

• @damladav Okul Öncesi Eğitim içinde söyledi:

@Senay-Sirin dogrudur senay hanım siz benden tecrübelisiniz. arkadaşlarım redmondda 8 aylık bebekleri için 2800$ ödüyorlar. sanırım microsoft o bölgede oldugu için oralar çok daha yüksek.

Bir iki kreste director'luk yaptigim donemlere dayanarak tahminde bulundum ama aradan 10 sene gecmis. Fiyatlarin ne kadar artmis oldugunu farkedememis olabilirim 🤔 Allah kucuk cocugu olan ailelere yardim etsin, cok cok pahali gercekten.

• @senay-sirin 2.5 yaşında 🙂 İş bulabilirsek birimizin maaşı en azından kreşi öder diye düşünüyoruz. SF için tam olarak söylediğiniz gibi bir planımız var. Kritik seviyeye gelmeden B planına döneriz. Ama çok seversek ve işler de istediğimiz gibi olursa uzun süre kalmayı planlıyoruz. 🙂 Buraya tüm gelişmeleri yazarım. Bizden sonrakilere bir parça da olsa fikir verir.

• Bizim icin en onemli konulardan biri bu. Herkese katkilari icin tesekkurler. Takipteyim. California Bay area'da olup o taraftaki kresler hakkinda fikir verebilecek var midir? (Kizimiz martta 3 yasina giriyor)

• Herkese merhaba ,

Biz Miami de yasiyoruz , oglumuz 2 yasini yeni doldurdu. Bu aralar Houston a tasinma durumumuz var ( Miami cok guzel bir yer ama turistik olmasinin verdigi biraz pahalilik var) okul fiyatlarida buna esdeger sekilde yuksek . Houston da kresler hakkinda fikirlere ihtiyacimiz var. Bilgilerinizi paylasirsaniz cok memnun kaliriz .Tesekkurler,

• Merhabalar bizim de oğlumuz 17 ayını bitirdi. Austin, Teksas’tayız. Haftada bir gün birkaç saat bile olsa bir yere bırakmak istiyorum. Önerisi olan var mı?

• @gizemyavuz92 buraya taşıdım konuyu houston da 1 yas-3 yaş bakıcı için şartlar nasık baktınız mı hiç

• @gizemyavuz92 bizimde bebeğimiz 14 aylık

• ⭐⭐

Geldiğimizde oğlum 38 aylık olacak. Bende merak ediyorum bu konuyu! 3,5 yas grubu için pre-kindergarden a mı gitmesi lazım? Ücretli mi? #houston

• @kivooo Okul Öncesi Eğitim içinde söyledi:

@gizemyavuz92 buraya taşıdım konuyu houston da 1 yas-3 yaş bakıcı için şartlar nasık baktınız mı hiç

Yok hiç bakmadım açıkcası, Nisan 2018 den beri Türkiye'deyiz, Nisan'da geri dönüyoruz tekrar. Bir süre ben bakmayı planlıyorum bebeğime.. Ama çok zorda kalırsam Urbansitter diye bir uygulama keşvettim, orada çok yetenekli ve eğitimli bakıcılar var oradan destek alırım diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kivooo Okul Öncesi Eğitim içinde söyledi:

@gizemyavuz92 buraya taşıdım konuyu houston da 1 yas-3 yaş bakıcı için şartlar nasık baktınız mı hiç

Bir arkadaşımın 5 aylık bebeği bir kiliseye bağlı olan kreşe gidiyor. Yarım günlük program için aylık 700 dolar ödüyor. Tam günlük programın da 1100 dolar olduğunu söylemişti.

Pre-K için 1 Eylül itibariyle 4 yaşına girmiş olması gerekiyor. Ücretsiz olması için belli kriterler var.

Be unable to speak or understand English, or
    Be economically disadvantaged
    ...

• @knnrn inanılmaz yüksekmiş fiyatlar

• @kivooo Okul Öncesi Eğitim içinde söyledi:

@knnrn inanılmaz yüksekmiş fiyatlar

Valla fiyatı bana iyi geldi. Kiliseye bağlı olmasa daha pahalı olurdu diye düşünüyorum. 😕

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 youtuber evrim tayanç olsun amerikalı aslı olsun @semavi olsun onlara sorabilirsiniz

• @gizemyavuz92 yine yüksek 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kivooo Okul Öncesi Eğitim içinde söyledi:

@knnrn inanılmaz yüksekmiş fiyatlar

Fiyatlar genelde 1500-2000 civarında. O nedenle ben bunu "uygun fiyatlı" olduğunu düşünerek paylaşmıştım. ABD'de insan emeğine dayalı işler genelde çok pahalı. Ama ortalama işlerde çalışan çiftler için (her biri 3-4 bin dolar kazanıyorsa) bu rakam çok yüksek değil diye düşünüyorum.

• bizim de 40 aylik bir kizimiz var. ucretsiz okullar var ama sira var hali ile sira gelmiyor biz artik yeter diyip ozel bir preschool a verdik yarim gun 07:30 dan 11:30a kadar aylik 500 dolar. ki en uygunlarindan fiyatlar 500-900 arasinda tam gunlerde 700-1100 arasi gibi oluyor. ama benim sehrim icin soyleyecek olursam devlet destekli olanaklar cok sinirli ondan dolayi ozele mecbur kaliyorsunu. devlet destegi var ama direk cash olarak paran yoksa soyle karsilayim seklinde 🙂 allahtan esim adult schoola gidiyor ingilizce icin o ucretsiz 🙂

• Merhaba, Austin Teksas’tan bir update yapayım dedim 🙂 oğlum Ağustos 2017 doğumlu. 1 haftadır yarım gün (8 30-12 arası haftada 5 gün) kreşe gidiyor.

Sayısız okulla görüştüm burda. Kriterlerim, student/staff oranının az olması (Texas’ta benim oğlumun yaş grubu için sınır 9 çocuğa bir öğretmen ama bu çok çok fazla), butik bir okul olması yani kurumsal, çok öğrencisi olan yer olmamasıydı. Bunu karşılayan yer çok az. Spanish immersion okulları da aklımdaydı. İngilizce öğretmenliği üzerine doktora yapan biri olarak diyorum lütfen ama lütfen çocuklarınızı mümkün olduğunca çok dile maruz bırakın. Evde Türkçe, okulda İngilizce/İspanyolca, üç dili de anadili gibi öğrenecek kapasitededir çocuklar, 4-5 yaşına kadar. Bence bir çocuğa verilecek en büyük hediyedir, dili ana dili gibi öğrenmesi. Hayatı boyunca dil problemi olmıcak. O yüzden de kreşe yazdırın bence mutlaka. Neyse konuya dönelim.

Sayısız okulu ziyaret etmem ve bi o kadarını da telefonla arayıp bilgi almam sonucunda bir kreşe yazdırdım. Bilingual Early Learning Academy. 1 haftadır memnunum ama oğlum hala alışamadı, ben onu bırakırken acayip ağlıyor. Alışacak inşallah.

Forumu okuyanlara ve özellikle hala türkiyede olanlara tavsiyem de kreşi ordan araştırıp waitlist e dahil olmaları. Austin de acayip bi waitlist olayı var (2 yıl bekliyorsunuz iyi okullara). En kısa zamanda waitlist e girmek lazım. Biz şansımıza bulduk bu yazdırdığımız yeri yani. En dandik kreşler bile waitlist le alıyor.

• @nihan-yilmaz selam ücretli mi 2017 doğumlu cocugunuz için kreş

• @nihan-yilmaz Okul Öncesi Eğitim içinde söyledi:

Merhaba, Austin Teksas’tan bir update yapayım dedim 🙂 oğlum Ağustos 2017 doğumlu. 1 haftadır yarım gün (8 30-12 arası haftada 5 gün) kreşe gidiyor.

Sayısız okulla görüştüm burda. Kriterlerim, student/staff oranının az olması (Texas’ta benim oğlumun yaş grubu için sınır 9 çocuğa bir öğretmen ama bu çok çok fazla), butik bir okul olması yani kurumsal, çok öğrencisi olan yer olmamasıydı. Bunu karşılayan yer çok az. Spanish immersion okulları da aklımdaydı. İngilizce öğretmenliği üzerine doktora yapan biri olarak diyorum lütfen ama lütfen çocuklarınızı mümkün olduğunca çok dile maruz bırakın. Evde Türkçe, okulda İngilizce/İspanyolca, üç dili de anadili gibi öğrenecek kapasitededir çocuklar, 4-5 yaşına kadar. Bence bir çocuğa verilecek en büyük hediyedir, dili ana dili gibi öğrenmesi. Hayatı boyunca dil problemi olmıcak. O yüzden de kreşe yazdırın bence mutlaka. Neyse konuya dönelim.

Sayısız okulu ziyaret etmem ve bi o kadarını da telefonla arayıp bilgi almam sonucunda bir kreşe yazdırdım. Bilingual Early Learning Academy. 1 haftadır memnunum ama oğlum hala alışamadı, ben onu bırakırken acayip ağlıyor. Alışacak inşallah.

Forumu okuyanlara ve özellikle hala türkiyede olanlara tavsiyem de kreşi ordan araştırıp waitlist e dahil olmaları. Austin de acayip bi waitlist olayı var (2 yıl bekliyorsunuz iyi okullara). En kısa zamanda waitlist e girmek lazım. Biz şansımıza bulduk bu yazdırdığımız yeri yani. En dandik kreşler bile waitlist le alıyor.

Kısa sürede alışır inşallah kuzu, minikmiş daha, kıyamam 🙂 sitelerindeki bilgiler günceldir diye düşündüm ama sizinle de teyit etmek istedim, tuition lar güncel mi acaba? Bana austin e ve lokasyonuna göre (merkeze uzaklık anlamında) fena değil gibi geldi de..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

156

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |