Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Deneyimleri yazmadan önce benden sonraki benzer durumu yaşayacak arkadaşlar için bir kaç bilgi yazayım.

22xx numaram kasım ayında current oldu bebek beklediğimiz için DS260 formunu göndermedim. Kasım ayının başında bebeğimizi ekleyip DS260 formunu 7 kasım tarihinde gönderdim. Bu yıl başlayan KCC'nin önden evrak isteme sistemine katılmış olup 15 kasımda evrakları mail ile gönderdim. bunu bu bölüm içerisinde daha önce uzunca yazmıştım.

7 subattaki saglik muayenesine ailecek grip oldugumuz icin gidemedik. Soyle gelisti; Doctorun u arayip durumu bildirdik hastayız muayeneye yinede gelelim mi dedik. 5dk ya haber vericem deyip kapatti sekreter. daha sonra mehmet bey ile gorusmus iylestiklerinde gelsinler mulakata eksik evrakla girsinler birsey olmaz demis bizde oyle yaptik.saat 7:45 randevumuza 7 de geldik.herkesin dedigi simit fırınında oturup çay içip kahvaltı yaptik. öncelikle giris nerede onu açıklayayım. abd konsolosluğunun yola bakan tarafının arkasında. konsolosluğun hemen üstünde ki dört yoldan konsolosluğun yanından dolaşıp arkasına geçiyorsunuz. zaten sağınizda simit firinini görürsnüz. kalabalık 7 30 a dogru olusmaya başlıyor biz çocuklu aile olduğumuzdan gec gidelim dedik 7:35 gibi girişe doğru geldik. çocuklu olduğumuz icin hemen sıranın önüne aldılar. kapıda bi abi var gec.bekle.dur ilerle diye komut veriyor sert mizaçlı, ona gülümseyin ve sizi yonlendirdiginde tesekkur edin. once dış kapıdan içeri giriyorsunuz x ray e gelmeden once küpeli bir arkadas pasaportları istiyor. içeri verip geliyor sonra fotoğrafları istiyor karşılaştırıyor foto.yla sizi. sonra pasaportları geri veriyor. x ray olan kapali yerdeki bayan buyrun diyerek tek tek alıyor içeri siradakileri. metal eşya para filan kesinlikle almayın yanınıza cocuk bezi ve ıslak mendilini girişte bıraktik gectik cikarkende unuttuk :d bu arada arabanın anahtarını simit.firinina verebilirsiniz ben öyle yaptim emanet 5TL. bu bölümde geçip içeri ilerledik bu arada mülakata bebek arabası ile girebiliyorsunuz emzirme önlüğü de aliniyor. bahçe gibi bir yerden geçip ilerdeki kapılara geliyorsunuz 10mt yaklaşık. sag daki kapıdan giriliyor girince solda 2 kişi bekliyor pasaportları istiyor alip arkasına barkod yapip size sira numarası verip geri veriyorlar. salonda 3 bölüm var girişin önünde ortada ve en ılerde. sizin en ilerdeki yere gidip beklemenizi söylüyor. salon yaklaşık 30 40 siyah sandalye olan yaklaşım 50 60 mt2 bir alan. onde 2 tv var arkanızda bankolar var. bankadaki gibi degil cezaevindeki gibi gibi 2 tarafı yani sagi solu kapali önde cam var diafonla konuşuyor içerdeki. camın altında evrak alip verme cebi var oyuntulu.10 no lu bankoda numaramiz yandı gitti muhtemelen mısırlı bir görevli vardi türkçesi zayıf ama anlaşılıyor. cok güler guzluydu sagolsun neşemi yerine getirdi. sırayla once talihlinini evraklarını aliyor tek tek. sirası soyle

nüfus
    adlı sicil
    banka
    evlilik cüzdanı + foto.
    banka

sonra eşin. sonra çocukların. saglik muayensi yok mu dedi sonra gonderecegim dedim ookey dedi. en son fotografları istedi toplu olarak sonra bekleyin odeme yapacaksınız bu kadar burda dedi tesekkurlestik ayrıldık. 15 dk sonra 7 nolu bankoda numaramız yandi. muhasebeci tipli sanirim türk bi abi hoşgeldiniz diye karşıladı 4 kişi su kadar dedi. parayi verdim sayma makinesinde saydı tamamdir dedi bekleyin yine yanacak. 5 dk sonra yandı 6 numarada. gitti cekik gozlu cok güleç bi bayan yanında da biraz somurtkan türk çevirmen vardi. do you speak english dedi little.little dedim okey dedim tercümen kendini tanıttı sonra. talihli sol el 4 parmak bastırıyorsunuz. sag el 4 parmak bastırıyorsunuz bas parmaklar birleştirip bastırıyorsunuz. cihaz bip sesi verince degisiyoesunuz eli. siteyle esimin parmak izlerini aldi çocuklar icin benim.sadece sol el 4 parmak izimi aldı. sonra evraklara bakti ve sohbetvari sorular sordu.

bebek icin ne zaman doğduğunu sordu.

hangi uni. mezunsunuz.

ne işle meşgulsünuz.
    orada ne is yapacaksiniz.

eşiniz ne iş yapıyor
    orada çalışcak mi.

hangi eyalete nereye gideceksiniz.

ve en can alıcı soru evlilik tarihi neyseki bi seferde hatırlayıp söyledim ay ve yil olarak 😃

bu soruları arka arkaya sormadı arada boşluklar var. daha sonra saglik raporunuz eksik dedi kibarca. bende muayene zamanı hasta olduğumuzu mehmet ungan ile görüştüğümüzu onunda mülakattan sonra gelmemizin daha uygun olacağımızı söyledi dedim okey no problem dedi. eksik evrak kağıdını verdi.orijinal evrakları verdi pasaportları verdi diger evraklarda sorun eksik yok sadece muayene olun bize kargo ile pasaportlarla gönderin dedi. tsk edip karşılıklı çıktık. öncelikle @crazycells ve @mehmett @strangereister ve diger tum arkadaşlara tesekkurler. akliniza takılan sorular varsa sorabilirsiniz.

• Iyi aksamlar
    Arkaşlar benim bir sorum olacakdı.
    Benim şubat 4 de green cart vize görüsmem oldu mülakat olumlu geçdi ve 5 iş guni içersinde pasaportumun benim belirtiğim adrese gonderileceğini söylemişlerdi hala pasaportumu göndermediler aradan bir hafta geçdi.Vize kontrolinde Ready yazıyor önce bunun gibi durumla karşılaşan oldumu acaba???

• Yasaklı

@tolga-demir gözünüz aydın darısı başımıza

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aymyrat-omarov adres derken PTT şubesi değil mi adresin eğer evetse hemen PTT şubesine gidip gönderim kodunu bulup sorgulatma yaptırman gerekiyor. Mülakat Ankarada idi dimi

• @aymyrat-omarov adresinize değil, belirttiğiniz PTT şubesine gidiyor, kendiniz gidip ordan teslim almalısınız.

Hayırlı uğurlu olsun, yeni yaşamınızda bol şanslar..

• @Tolga-Demir gözünüz aydın.

• ⭐⭐

mülakatlar hep ankarada mı oluyor hiç adana veya istanbul yok mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lordbolton büyük olasılıkla doktor antlaşması sadece bir tane olduğu içindir Daha eskilere baktığım zaman amerikan hastanesinde de muayene de yapılıyormuş ama o kalkmış

• @ayvalik10 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@aymyrat-omarov adres derken PTT şubesi değil mi adresin eğer evetse hemen PTT şubesine gidip gönderim kodunu bulup sorgulatma yaptırman gerekiyor. Mülakat Ankarada idi dimi

Evet Ankaradaydi PTT şubesine gitdim oraya gelmemiş,bana mesaj'da gelmedi daha

• Arkadaşlar ben PTT kaydı yaparken evin adresini verdim ekstra ücret ödeyerek.. Bi sıkıntı çıkmaz sanırım dimi

• @Aymyrat-Omarov @ayvalik10 kargoya verildiğinde ptt'den sms geliyormu yoksa kendimiz gidip mi bakıyoruz.

• @pistolstar DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar ben case numaram 6000 ile bitmesine rağmen hala mülakat tarihi alamadım. Gerekli ek belgeleri KCC'ye Kasım ayında göndermiştim, işlendiğine dair otomatik bir mail aldım ancak onay maili gelmedi. KCC'ye bunu sorduğumda ''Your DS-260 has been processed. You should have received, or will soon receive, an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.'' şeklinde yanıt alıyorum. Acaba bir aksilik var mıdır? Belgeleri tekrar göndermeli miyim? Israrla belgeleri soruyorum ancak onlar DS-260'ın işlendiğinden bahsediyorlar 😞

Bugün belgelerle ilgili bir mail aldım. Sadece pasaport, doğum belgesi ve adli sicil kaydını Türkçe olarak göndermiştim. Eksik yada görünmeyen dosyalar olabileceğini ve tekrar göndermem gerektiğini söylediler. Tüm belgeleri Türkçe göndermiştim. Hiç suç işlemediğim ve askerlik yapmadığım için diğer iki belgeyi göndermedim. Acaba belgeler Türkçe olduğu için mi yoksa diğer iki belgeyi göndermediğim için mi bu yanıtı almış olabilirim?

• @tolga-demir Tebrikler çok güzel bir anlatım olmuş elinize sağlık bundan sonrada güzel haberlerinizin devamını bekliyoruz

• @aymyrat-omarov Tebrikler hayırlı olsun

• Yasaklı

@pistolstar hangi belgeleri yollamanızı istiyorlarsa eksiksiz yollamalısınız. Sistem bilgisayar gibi çalışıyor 1 ve 0 olarak. O nedenle e-devletten alacağınız bu belgeleri de toplayarak yeniden yollayın

• @pistolstar adli sicil kaydını arşiv kayıtlı ingilizce olarak almalısınız

• Yasaklı

@mel aslında öyle bir zorunluluk yok. Yaşadığınız ülkenin dilinde ya da İngilizce olması gerekiyor. E-devletten arşiv dökümlü adli sicil kaydı istediğinizde bir kaydınız yoksa farklı dilde verebiliyor. Ama Türkçe de olsa geçerli ve yeterli.

• @mhepekiz sanıyorım arşiv kayıtlıyı otomatik olarak ingilizce veriyor oyüzden öyle yazmıştım

• Arkadaşlar Bilgi Amaçlıdır,
    Eğer 26. dogumgununuzu gecmediyseniz DS1810 formunu doldurup gocmenlik görüşmenize götürmeniz tavsiye ediliyor.
    @crazycells tarafından.

Gerekli Konu Başlığı burada;
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/157/amerika-da-askerlik-kaydi-selective-service-system?page=1

Kaçıran arkadaşlar vardır diye paylaşmak istedim.

• Yasaklı

@mel sadece ingilizce değil dil seçenekleri var sistemde ancak sabıka kaydınız yoksa. varsa o zaman gidip adliyeden almanız gerekiyor.. o zaman da suç kaydı olduğu için çeviri vs gerekecek mahkeme kayıtları dahil

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |