Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells çok teşekkürler. içimi rahatlattınız.

tekrar bilet almaktan kurtuldum.
    ben de problem olmaz a daha yakındım. artık sonucu paylaşırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Necatiarslan buradaki herkes birbirine yardımcı olmak için uğraşıyor bende sizin durumu arkadaşıma sordum thy de çalışıyor. Havaalanında sıkıntı yaşamaması için en yakın THY yetkili satış yerine yada müşteri hizmetlerinden incelenmesi için dosya oluştursun dedi. Sonra havaalanında iptal yada iade için yönlendirmesinler kendisini dedi.

• @ayvalik10 Teşekkürler. Bu dönüşten sonra doğru isimle yeni bilet aldım. eski bilet iptal edilecek. Tutar değişmedi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@necatiarslan çok sevindim çünkü yurtdışı olduğu için çok sıkılarmış bu konuda başka anlama geliyor diye cevap vermişti

• Merhaba, evlilik yolu ile green card gorusmesini Türkiye’de ABD konsoloslugunda yaptim ve pasaportuma vize basildi. Onumuzdeki ay Amerika’ya gidecegim. Ben gocmen vizesi ile giris yapacagim, giris yaptiktan sonra green card posta ile gonderme sureci basliyormus. Benim sorum su; Amerika’ya giris yapip, sonrasinda green cardi beklemeden baska bir ulkeye tatil icin gidip yine ayni vize ile Amerika’ya tekrar girebilir miyim? Yoksa Green card’in gelmesini mi beklemem gerekiyor. Pasaportumdaki vize de, vizenin bir yil gecerli oldugu yaziyor ama cok emin olamadim. Konu ile ilgili bir bilginiz var ise paylasirsaniz cok memnun olurum.
    Simdiden cok tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydan28 Evet, yapabilirsiniz. Kartın gelmesini beklemenize gerek yok.

• @necatiarslan girişte bilete bakmazlar.diğer belgeleriniz tamamsa sorun etmeyin.

• @knnrn tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Arkadaşlar tamamen merak ettiğim için soruyorum. ABD de Hükümentin Kapalı Olması gibi bilmediğimiz bir durum var.
    Bu durum Green Kart ın basılıp gönderilmesi veya SSN Numarasının çıkmasını etkiler mi? Geciktirir mi ?

Açıkçası biz Hükümentin Kapalı Olması ile nerelerin hangi mantıkla hizmet veremediğini anlayamadık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@necatiarslan Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Arkadaşlar tamamen merak ettiğim için soruyorum. ABD de Hükümentin Kapalı Olması gibi bilmediğimiz bir durum var.
    Bu durum Green Kart ın basılıp gönderilmesi veya SSN Numarasının çıkmasını etkiler mi? Geciktirir mi ?

Açıkçası biz Hükümentin Kapalı Olması ile nerelerin hangi mantıkla hizmet veremediğini anlayamadık.

Hayir, bu hizmetlerde bir sorun yok su an icin.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@tevrat55 Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

bende soru sorabılırmıyım

Bunun için önce parmak kaldırıp izin almanız lazım. 🙂

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@tevrat55 Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

bılgın varmı kardes

Hangi konuda?

• @Necatiarslan Geçtiğimiz Aralık ayında ABD'ye giriş yaptıktan sonraki 2 hafta içinde SSN'im, 4 hafta içinde de GC'ım elime ulaştı. Müsterih olabilirsiniz yani 🙂

• Bu ileti silindi!

• Merhaba,
    Uygun başlığı bulamadım, açıkçası zaman farkı ve gündüz işleri nedeniyle yorgun olduğumdan hala yazamamam gerek ama paylaşım eş zamanlı olsun diye hızlıca detay vereyim istedim.
    Ankara'dan İstanbul aktarmalı THY uçağı ile yaklaşık 14 saat uçarak SFO'ya indik. Bizim Ankara ve İstanbul geçişleri ve güvenlik geçişi inanılmaz kolay ve hızlı geçti. Yolculuk da son derece sakindi. Yine şansımıza SFO gümrük ve kontrollerinden yağ gibi geçtik. Parmak izi ve foto çekimi sonrası 15 dk memurla ucuz ev ne taraftadır muhabbeti yaptık. Memur bey 4 yıl önce gelmiş buraya ve çektiği sıkıntıları anlattı epey. Sonra bir bekleme odasında evrakları ve pasaportları verip bize verilen B harfi yazılan bir form ile valizleri alıp bir başka deske geldik. A number (Alien değilmiş) yazması gereken bir yerde yazmadığından pasaportları oraya getirttiler. 1 dklık bir geyikten sonra yarım ağız gidebilirsiniz dediler. Biz de şaşkın şaşkın cidden mi dedik.
    Sakalı uzamış memurlar, bıkkın ve bezgin görünüyorlardı. Herkesin bu kadar hızlı ve kolay mı oluyordu acaba dedim, sonra diğer tecrübe paylaşımları aklıma geldi. Shutdown işi gibi düşündüm. Neyse çıkışta bizi bekleyen güzel insanlar ile birlikte 1 saat sohbet eşliğinde AirBnb ile ayırttığımız yere geldik.
    İkinci gün Sürücü sigortası, AT&T hatları, Banka işlerini hallettik. 3. gün gıda alışverişi ve ufaklığın sıkıntısını gidermek için oyun parkı ile geçti. Yarın ev arama işine başlıyoruz. Şansımıza hep güzel insanlarla tanıştık ve bize çok yardımcı oldular.
    Banka, AT&T, sigortcı hepsi anlayışlı ve sabırlıydılar.
    Zaman su gibi akıyor.
    İlerleyen günlerde daha fazla detay yazarım. Portakal, limon, greyfurt bahçeleri, çiçeklenmiş ağaçlar, manolyalar.
    Sokakta ve AT&T dükkanında bile yazılımcılarla tanışmalar (hatta Türklerle), doğru yere geldiğimi düşündürttü.
    Geriye sadece iş bulmak kalacak.
    Selamlar
    Çağlar

• @caglaror Ankara yeşil kart ekibinden bir arkadaşımız bizden 1 yıl önce buraya gelmişti. Elinde fazla araç vardı bize birisini ödünç verdi. Hemen sürücü sigortası yaptırdık.

• ⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar
    27.01.2019 tarihi itibariyle 13 saatlik THY Istanbul -Miami uçak yolculuğu sonrası giriş yaptım. Istanbuldaki sıkı kontroller sonrası Miami CBP-Pasaport geçişim kısa sürdü. 40 dakikalık özel kontrol odasında işlemleri beklemem haricinde. Kontrolde formal adres detayları , mülakattaki standar sorular ve deklere edilecek para miktarını sordu. Şuan Airbnb den ayarladığım evdeyim. Saat farkına alışmaya çalışıyorum. Hava yağmurlu etrafın aydınlanmasını bekliyorum. Bugun SSN ve TWIC için başvuru yapacağım.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 66
  • 3
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |