DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cttl bu zorlu süreçte insanlara yardım eli uzatmanız gerçekten de takdire şayan bir şey. Umarım çabalayan herkesin süreci olumlu sonuçlanır dv2025 talihlisi olarak dv2024 talihlilerine bol şans diliyorum.

• Dün dosyamın Hong Kong’a taşındığına dair mail almıştım. İlk gidenlerden biri olarak bugün 5 Ağustos gününa mülakat maili aldım. Benden önce giden bir arkadaşımıza da yakın daha önceki bir tarihe aynı mail ulaşmış. Çaba sarfedip oralara giden arkadaşların da aynı sonuca ulaşmasını diliyorum. İlk mülakatları böyle ileri tarihe vermeleri bir soru işareti oluşturdu, belki de çok fazla kontenjan ayırmayacaklarını gösteriyodur ancak artık devamı gelecektir. Başarılar bol şanslar herkese 😄

• @maliek42 tebrikler 🙏👍🏻👏

• @ugursway tabi ki değindiğiniz konularda haklısınız lakin benim burada ki anlatmak istedigin yüzlerce transfer maili alıyoruz cevabı. Ben biletimi aldım ve gideceğim dosyami taşıtlar yada taşımazlar tamamen şans

• Herkese selam, 3 temmuzda mülakat var, anne soyadını değiştirmem gerek. Ds açtırmadan konsoloslukta değiştirmek istiyorum. sadece süreç yaklaştığı için emin olmak istiyorum ve o sebeple soruyorum.Hangisini tavsiye edersiniz dosya açtırmak mı konsoloslukta değiştirmek mi ? Buyrun yorumlara

• Merhaba değerli arkadaşlarım,

Mülakat maili aldım sonunda 2 Ağustos tarihine verdiler. İnşallah vizeyi de alıp tüm süreci anlatmak nasip olur. O kadar insanın emeği varki kimi yazsam eksik kalacak. O insanlar kendilerini biliyor,😊😊 sizlere minnettarım. İnşallah diğer çabalayan arkadaşlarım da hayırlı sona ulaşır. 😊😊😊😊🌄🎊🎉✨🍀⏳☘

• @Revolter Yıllık Türkiye için basılan vize sayılarını kıyaslarsan, yıllar arasında neredeyse fark olmadığı görülür. Bazen %10 bazen %15 fark oluyor. Bu oranda basılan vizeler Türkiye için azalıyor veya artıyor. ANCAK YILLAR GEÇTİKÇE DOSYA TAŞIMA NEDENİYLE BASILAN VİZE SAYISI HEP ARTIŞ YÖNÜNDE. Her sene dosya taşıma işlemi artıyor. Ama dosya taşıma işlemi artmasına rağmen Türkiye için basılan vize sayısı aynı doğrultuda artmıyor. Yani ankaranın bastığı vize azalırken, taşınan dosyalar nedeniyle vizeler artışta. Bu hususta bir çalışma yapmadım ama gözlemlenen bu. Ayrıca diğer hususlar etkili değildir demek yanlış olur, elbetteki dış siyaset, ikili ilişkiler, sınırdan giren göçmenler çok etkilidir. Benim bahsettiğim husus ise etkenlerden sadece biridir. Sonuçta Türkiye için taşınan dosyalar dahil yıllık ortalama 650-700 kadar dosya için mülakat verilmekte. Her yıl taşınan dosya sayısı artmasına rağmen bu sayı artmıyor...

• @Demayfo tebrik ederim, çok sevindim. Ben de yazımda belirtmeyi unutmuşum. Bu mesajı okuyunca kendi adıma da teşekkür edeyim dedim. Geçen sene ve bu sene tecrübelerini paylaşan, özellikle hong konga gidip orda güzel tecrübelerle sonuçlarla dönen ve bu forumda detaylı anlatımlarıyla katkı sağalayan forum üyeleri sayesinde hong kongdan gelen taşıyabiliriz mailini görür görmez harekete geçebilme cesaretini gösterebildim. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bundan sonrası artık mülakat süreci ama büyük adımı atmış olduk sayenizde. Aynı yolu deneyen herkesin tekrar olumlu sonuçlar almasını diliyorum.

• 1 Ağustos a mülakat maili aldım hong Kong dan ilk gidenlerdenim Allah herkese nasip etsin teşekkürler:)

• @sonruh tebrikler🙏✋😃

• @mehmetizmirli teşekkürler 👊👊😀

• @izmirstates mülakat tarihinizin belli olmasından kaynaklı formu açtırmaniz ve gerekli düzenleme yapmanız daha uygun gibi mülakat günü stresinden unutulabilir heyecanlı bir ortam 😅konsolosun tekrardan işlem yapması gerek kalmaz tercih sizin tabi

• ⭐⭐⭐

@Fatih-Kaymak, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Emre-Kurtulmuş evet ben de bu yolu izleyeceğim. Benim de temennim orada oluşumun bir fark yaratabileceği yönünde. Şansımı deneyeceğim.

Sizi de o ilk maili attığını zaman belki transfer edebilecekleri dosyalar listesini almışlardır ve o yüzden şu an herkese yüzlerce transfer isteği var diye dönüyorlardır. Çünkü belki 300 kişi mail atıyor ama 50 kişi anca gidiyor. Siz orada bulunduğunuza dair maili atın. Niyetinizin ciddi olduğunu görsünler. Cevap yine olumsuz olursa, orada beklediğinizi herhangi bir kontenjan boşaldığında yerine size mülakat vermelerini rica edin. Size olumsuz dönseler de boşalan bir kontenjan durumunda yine size mülakat verme ihtimalleri var.

• ⭐⭐

@Demayfo @maliek42 @sonruh
    Çok sevindim. Başardınız. En önemli şey mülakat gününü almaktı, gerisi zaten gelir.
    Hong Kong vize basılı pasaportu ertesi gün elden veriyor. Atlas kaydına gerek yok.
    ABD'ye gidiş planları başlasın👏🎉

• @maliek42 hocam her şey umarım gönlünüzce olur.

• @Demayfo hocam tebrikler umarım her şey gönlünüzce sorunsuz bir şekilde ilerler.

• ⭐⭐⭐

@Jonni, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar Gürcistandayım şu anda. Bana verdikleri cevabı aşağı iliştiriyorum

"Unfortunately, the Embassy does not provide any exceptions, and only accepts residents of Georgia and Azerbaijan with a resident card."

Olabilecek en sağlam şekilde dosyamı inşa etmiştim halbuki, Tifliste işe girdiğime dair bir belge (evet onu da ayarlamıştım), 3 aylık kiralık konak rezervasyonu, Gürcistana girişimi gösteren pasaport sayfası falan Oturum izninin kendisi hariç her şey dahildi ama yine de böyle bir cevap geldi. Spam klasörüne düşmemek için bu sefer yarın yeni FAM maddelerini de hatırlatarak bir mail daha atacağım ama işe yarayacağını sanmıyorum. Buradan bir yol olmaz. Şimdi görüyorum ki Hong Kong da patlamış sanırım. İmkanlar daralıyor, Umman da reddetmişti yakın zaman önce, en az bir ülkeyi daha denemeye kararlıyım, tavsiyelere açığım

Merhaba. Eğer Schengen varsa İtalya’yı deneyebilirsiniz. Kimse denemiyor çünkü İtalya için Schengen lazım ve İtalya nasıl dosya taşıyacağını bilmiyor, uğraşmanız gerekiyor. Current olduktan sonra eğer başka bir konsoloslukta mülakatınız planlandıysa taşıma yapabileceklerini söylüyorlar. Eğer mülakat almadıysanız KCC ile transfer işlemini yapın diyorlar ki siz de biliyorsunuz, current olduktan sonra KCC taşıma yapmıyor. Onları başka konsoloslukta mülakat almadan da taşıma yapabilecekleri konusunda aydınlatırsanız mülakat alma şansınız var.

İtalyaya şu tarih aralığında şu sebeple italyada olacağım için mülakatımı sizin konsolosluğunuzda yapmayı düşünüyorum yazarsanız size bahsettiğim şekilde dönüş yapacaklar. Sonrası sizin becerinize kalmış.

• ⭐⭐⭐

@maliek42, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Dün dosyamın Hong Kong’a taşındığına dair mail almıştım. İlk gidenlerden biri olarak bugün 5 Ağustos gününa mülakat maili aldım. Benden önce giden bir arkadaşımıza da yakın daha önceki bir tarihe aynı mail ulaşmış. Çaba sarfedip oralara giden arkadaşların da aynı sonuca ulaşmasını diliyorum. İlk mülakatları böyle ileri tarihe vermeleri bir soru işareti oluşturdu, belki de çok fazla kontenjan ayırmayacaklarını gösteriyodur ancak artık devamı gelecektir. Başarılar bol şanslar herkese 😄

Mülakatınız için tebrikler. Ancak tarih ileri değil. Şu an zaten Ağustos mülakatları dağıtılıyor ve onlar da o tarihe mülakat dağıtımı yapmışlar. Bundan sonraki dağıtım muhtemelen Eylül için olacak. O yüzden Hongkong için er kalkan yol aldı demek çok doğru. Bu dağıtımdan önce oraya gidip de dosyasını taşıyanları tebrik ederim. Son çağrıdan önce trene atladınız.

• ⭐⭐⭐

@izmirstates, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese selam, 3 temmuzda mülakat var, anne soyadını değiştirmem gerek. Ds açtırmadan konsoloslukta değiştirmek istiyorum. sadece süreç yaklaştığı için emin olmak istiyorum ve o sebeple soruyorum.Hangisini tavsiye edersiniz dosya açtırmak mı konsoloslukta değiştirmek mi ? Buyrun yorumlara

Konsolosluğa mail atın. Şöyle bir yanlış yaptım, ds260 formumu açtırıp düzelttirmek istiyorum diye. Konsolosluk size ya formu açar ya da gerek yok mülakatta düzeltirsiniz der.

• @sanaldeniz Öncelikle fikirlerinizi belirtirken büyük harfler kullanmanıza gerek yok zira yazılanları okuyabilmek, anlayabilmek bakımından bir sorunum yok. Önceki iletinizde dosya taşıma eylemini tek bir neden olarak bizlere sunarken şimdi nedenlerden biridir demeniz de gelecek adına sevindirici bir gelişme. Uzun uzun açıklama yapsam da fikrinizin değişmeyeceğini düşündüğüm için daha fazla açıklama yapmak için efor sarfetmeyeceğim. Siz benim gibi bazı talihlilerin dosyasını taşımasından mütevellit Ankara için sırasını bekleyen kişilerin mülakat alamadığına inanmaya devam edebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.7k

| | | |