Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @flyingisfreedom yapılacak aşı sayısına göre değişiyor

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar maille evrak göndermeyle ilgili bir sorum var. Bildiğiniz gibi pasaportun ön sayfası da isteniyor. Burada pasaportun süresinin dolmuş olması sorun oluşturur mu? Mülakata giderlen süresi dolmamış olması gerekiyor ama mailde gönderirken de buna dikkat ederler mi sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barvas DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar maille evrak göndermeyle ilgili bir sorum var. Bildiğiniz gibi pasaportun ön sayfası da isteniyor. Burada pasaportun süresinin dolmuş olması sorun oluşturur mu? Mülakata giderlen süresi dolmamış olması gerekiyor ama mailde gönderirken de buna dikkat ederler mi sizce?

sorun olusturabilir, isterseniz bu sekilde gondermeyi deneyip KCC'nin tepkisini olcebilirsiniz, ama bu surede de yeni bir pasaport cikartmanizi tavsiye ederim. KCC donus yaparsa, yeni pasaportu gonderirsiniz.

• Merhaba birkaç sorum olacak. Tam emin olamadığım için sormak istedim.

DV2019 Asıl talihli benim. Eşim Hem Türk hem de KKTC vatandaşı. DS260'ı doldururken ABD KKTC'yi tanımadığı için "Başka bir vatandaşlığınız var mı?" kısmına "Yok" demiştik. Ayrıca 5 sene Kıbrıs'ta üniversite okudu, ama oranın adresini verirken Mersin/Türkiye olarak geçtiği için o şekilde yazdık.

Bu şekilde olması doğru mudur? DS260'ı açtırıp bunları düzeltmemiz gerekir mi? Bir de sıramız 25K, evrak isteme maili yakında gelecek diye düşünüyoruz, bunun için Kıbrıs'tan Adli sicil belgesi eklemek gerekecek midir? Yardımlar için teşekkür ederiz.

• selamlar,
    kısa bir sorun olacak, Kcc ye gönderdiğimiz dokümanları e-devletten aldığımızdan çok kısa bir geçerlilik süresi verilmiş, mesela birth certificate yerine istenen vukuatlı kayıt örneğinin bir aylık geçerlilik süresi var, muhtemelen muşakat tarihinde bu belgelerin geçerlilik tarihi expire olmuş olacak. bu durum mulakatta sorun olurmu, yenilerimi çıkarmak gerekir mi mulakata giderken, ben yurt dışında mülakata gireceğimden bir de tercüme ettirmem gerekiyor, tecrübesi olan varsa paylaşabilir mi?
    eu2019140xx

• Merhaba, birkaç hafta önce sormuştum ama hala çözemedim problemi. Hala DS260'a giriş yapamıyorum, neler denediysem olmadı. Ben DS260'daki formu doldurmamıştım şu an yurtdışında olduğum için, birkaç haftaya türkiye'ye geri dönüyorum o zaman dolduracaktım. Case numaram 20xxx küsur olduğu için vaktimin olduğunu düşündüm. Acaba benim hakkım yanmış olabilir mi formu doldurmadığım için yoksa hala sistemsel bir problem mi var? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@phadu DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba birkaç sorum olacak. Tam emin olamadığım için sormak istedim.

DV2019 Asıl talihli benim. Eşim Hem Türk hem de KKTC vatandaşı. DS260'ı doldururken ABD KKTC'yi tanımadığı için "Başka bir vatandaşlığınız var mı?" kısmına "Yok" demiştik. Ayrıca 5 sene Kıbrıs'ta üniversite okudu, ama oranın adresini verirken Mersin/Türkiye olarak geçtiği için o şekilde yazdık.

Bu şekilde olması doğru mudur? DS260'ı açtırıp bunları düzeltmemiz gerekir mi? Bir de sıramız 25K, evrak isteme maili yakında gelecek diye düşünüyoruz, bunun için Kıbrıs'tan Adli sicil belgesi eklemek gerekecek midir? Yardımlar için teşekkür ederiz.

Problem olmaz, Kibris ABD icin de sorunlu bir mesele oldugundan vatandasi oldugunuzu yazmaniza gerek yok. Fakat bu bilgileri mulakat gunu verin, nasil yazacaginiza emin olmadiginiz icin o sekilde yazdiginizi belirtin. Anlayis gostereceklerdir.

Ayrica Kibris'tan da (KKTC) adli sicil kaydi alin. Daha once arkadaslar nasil alinacagini bu sayfada anlatmislardi:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

Evet, posta adresi "Mersin 10 / Turkiye" olarak da geciyor... dolayisiyla o sekilde de yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cevocevo DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

selamlar,
    kısa bir sorun olacak, Kcc ye gönderdiğimiz dokümanları e-devletten aldığımızdan çok kısa bir geçerlilik süresi verilmiş, mesela birth certificate yerine istenen vukuatlı kayıt örneğinin bir aylık geçerlilik süresi var, muhtemelen muşakat tarihinde bu belgelerin geçerlilik tarihi expire olmuş olacak. bu durum mulakatta sorun olurmu, yenilerimi çıkarmak gerekir mi mulakata giderken, ben yurt dışında mülakata gireceğimden bir de tercüme ettirmem gerekiyor, tecrübesi olan varsa paylaşabilir mi?
    eu2019140xx

KCC'ye gonderdiginiz evraki ve tercumesini goturmeniz yeterli. Guncel olanini da goturebilirsiniz isterseniz, zaten tamamen ayni bilgiler yer alacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@harun-can-akengin DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, birkaç hafta önce sormuştum ama hala çözemedim problemi. Hala DS260'a giriş yapamıyorum, neler denediysem olmadı. Ben DS260'daki formu doldurmamıştım şu an yurtdışında olduğum için, birkaç haftaya türkiye'ye geri dönüyorum o zaman dolduracaktım. Case numaram 20xxx küsur olduğu için vaktimin olduğunu düşündüm. Acaba benim hakkım yanmış olabilir mi formu doldurmadığım için yoksa hala sistemsel bir problem mi var? Şimdiden teşekkürler.

Yok, hakkiniz yanmaz. DS260 formuna ulasim saglayamiyorsaniz KCC'ye bilgilerinizi gonderip durumu kontrol ettirin, formunuzdaki sorunu cozsunler.

• @crazycells Çok teşekkür ederim.

• merhabalar,
    3 gün önce evrakları kcc ye göndermiştim. bu gün onay maili geldi. 15-20 günde gelir diye bekliyordum, baya hızlı oldu.
    eu2019140xx
    kcc evrak 21 ocak 2019
    kcc onay 24 ocak 2019

• @crazycells
    tesekkurler

• @flyingisfreedom hocam kişi başı standart ücret 270 dolar ekstra olarak aşı yapılırsa ekstra ücret ödeniyor . Aşıların fiyatının tanesi 20 ile 200 dolar arasında değişiyor. Gerekli bilgileri aşağıdaki abd konsolosluğu sağlık raporu yönergeleri sayfasından bulabilirsiniz.

Sağlık raporu yönergesi

• @crazycells tamamdır çok teşekkür ederim

• Bizede çıkarmı acaba.bizde DS-260 ı görebilirmiyiz.off off çok karamsarım 😞

• @sadikcagan DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Bizede çıkarmı acaba.bizde DS-260 ı görebilirmiyiz.off off çok karamsarım 😞

Karamsar olmayın oran düşük olsa da böyle bir adım atmak bile çok büyük bir kazanç önemli olan karar vermek üzmeyin kendinizi..

• @rüzgar telkinleriniz için teşekkürler 7 mayısı iple çekiyorum.umutsuzum ama gitmeyide çok istiyorum.çıkmasa bile elbet birgün belki çıkar mantığıyla her yıl başvuracağım.türkiye şartları beni iyice karamsarlaştırdı.çıksa mali kaybak göstermek adına elimden ne gelirse yapcağım artık.borç harç vs.vizyonuma türkiye dar geliyor 😞

• Merhaba @crazycells

Az önce 2019 bekleme odasında paylaştığım iletiyi sildim burada paylaşıyorum. Dilerim iki yerde birden çıkmaz ekstra bir yorgunluk yapmam 🙂
    Case numberım 9xxx. Henüz mülakat için bir mail almadım. Visa status check sayfasından numaramı girince açılan bir pencerede
    "Please follow the instructions you received from the National Visa Center (NVC) that list the six steps you must take before NVC can schedule your visa interview appointment. This includes submitting to NVC various fees, forms and documents. Once NVC has received all the required items, they will let you know if anything is missing or incomplete. You can also find these instructions online at http://nvc.state.gov (English) and http://nvc.state.gov/espanol (Spanish). You will find contact information for NVC at http://nvc.state.gov/ask. "
    yazıyor. Ne yapmam gerek bilemedim. Görüşme tarihi alabilmek için önce burada belirtilen belgeleri toplayıp nvc ye mi göndermek gerek? Forumda böyle bir şeyden bahsedeni görmedim. Yanlış bir yerlere mi girdim acaba bilemedim ama açılan pencerenin üzerinde Immigrant Visa Case Number' ım yazıyor. Yardım ederseniz sevinirim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sbayraktar randevu tarihinden önce belgeleri isteniyor. İlk defa bu sene bu sisteme geçtiler. Daha sonra sorun yoksa size ikinci bir mail gelecek . Numarası current olmasını bekliyorlardı fakar sizin numarada current oldu bence ilk fırsatta evrakları hemen gönderin ki randevu tarihi versinler size

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |