Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @civilengineer19 bildiğim kadarıyla rusya ve ukraynadan polis belgesi alması lazım rus vatandaşı olduğu ve ukraynada yaşadığı için bu evrakları mümkünse konsoloslullardan türkçe veyahut ingilizce almaya çalışınız yoksa ingilizceye yeminli tercüman aracılığıyla çevirmeniz gerekecek bunların dışında rus vatandaşları için ekstra vur belge gerekiyor mu bilmiyorum . En sağlıklı bilgiyi konsolosluğa sorarak edinirsiniz . Mail yada telefon yoluyla amerikan konsolosluğuna ulaşıp bilgi alıp burda paylaşırsanız sizin durumunuzda olan diğer arkadaşlara da yardımcı olmuş olursunuz

• @met Sayın Met şu an bizde mustakbel eşim ile o süreçten geçmek için hazırlıklara başlıyoruz. Mülakat günü gelmeden önce evlenip sürece öyle devam etmek istiyoruz. Bu konuda sizin gibi tecrübeli birilerinin olması çok güzel olmuş. Umarım bizler de sizin gibi rahat bir şekilde geçeriz. Teşekkürler...

• Evet sayın @mr-hakan evlenip yeni bir sayfa açtırdıktan sonra mülakat hazırlığına başlayınca bu şekilde yapmak mantıklı. Zaten konuyla alakalı @crazycells gerekli dökümanları içeren bir link gönderdi. Onun haricinde kafama takılan konuları da arayıp soracağım. Süreci ilerlettikçe de burada paylaşıyor olacağım. Saygı ve sevgilerimle...

• @civilengineer19 Öncelikle tebrik ederim. Umarım sıkıntısız bir şekilde bu süreci atlatırsınız. Eğerki ilişkiniz greencard sürecinden önce bir tarihe dayanıyorsa hiç sıkıntı etmenize gerek yok derim. Şimdiden başarılar. Bir sorunuz olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

• @met Evet yaklaşık 2.5- 3 yıldır birlikteydik zaten. Çok teşekkür ederim. Eksik olmayın.İnşallah ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer19 ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Sayın @crazycells bir başka husus da var konuyla alakalı olarak. Mustakbel eşim Rus vatandaşı ve buraya kadar dediklerinizi uygulayacağız. Fakat kendisi 11 yaşından beri Ukrayna'da yaşıyor son iki yıl hariç(Türkiyede olduğundan). Dolayısıyla totalde neredeyse 10 yıllık bir geçmişi var Ukrayna'da. Mülakata giderken Ukrayna'dan da bir belge almak gerekir mi ? Çünkü biz Türkler için mülakat deneyimlerinde gördüğüm evrak listesinde hatırladığım kadarıyla ikametin başka bir ülkede olmuşsa yani belirli bir süre yaşamışsan o ülkeden de adli sicil kaydı almalısın tarzından bir bilgi vardı. Bu konuda düşüncenizi öğrenmek isterim. Teşekkürler...

Evet, gerekli belgelerle ilgili su konuyu okuyup, sorulari da orada sorun isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

sayin @Mr-Hakan 'in belirttigi gibi hem Rusya'dan hem de Ukrayna'dan adli sicil kaydi (polis belgesi) almasi gerekecek.

• @crazycells Tamamdır teşekkür ederim. Fakat aklıma takılan bir husus var şimdi ben Rus vatandaşıyla evleniyorum ve bunun EU bölgesinde olup olmaması süreci etkiliyor mu acaba ? Çünkü case number benim ve mülakata beraber gideceğiz sonuçta.

• Sayın @met banka hesabı gösterirken ortak hesap mı göstermiştiniz yoksa sadece sizin veya eşiniz üzerinden mi göstermiştiniz ? Sevgilerimle..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Tamamdır teşekkür ederim. Fakat aklıma takılan bir husus var şimdi ben Rus vatandaşıyla evleniyorum ve bunun EU bölgesinde olup olmaması süreci etkiliyor mu acaba ? Çünkü case number benim ve mülakata beraber gideceğiz sonuçta.

farketmez, sureci etkilemez.

• @crazycells Sizi yoruyorum sorularımla biliyorum. 🙂 Çok teşekkürler...

• @civilengineer19 Hiç önemi yok. Eşinize çıktığında kendi hesabınızı bile gösterebiliyorsunuz. Hesap kazanan kişinin eşine ait olsa da oluyor, biz öyle yaptık. Banka dökümanlarını verirken toplam ne kadar paranız var diye soruyorlar, söylüyorsunuz ve bitiyor. 2 kişiden birinin ismi olsun yeter.

• Merhabalar ben 2017 Greencard talihlisiyim. Henüz USA’a taşınmadım, giriş çıkış yapıyorum.

Haziran 2019 yılında ise tamamen yerleşmeyi planlıyorum.

Loto çıktığında evlenme gibi bir plan yoktu ancak şimdi evlilik gündemde.

Nişanlım, Türk ve ABD turist vizesi var, nasıl bir prosedür izlemek gerekiyor?

Sanırım Abd’de evlenip, başvuru yapmak bekleme süresini kısaltıyor. Konu başlıklarında 90 günden önce evlenmemeyi tavsiye etmişsiniz. Yine bu durumda da geçerli midir?

Turist vizesi ile ülkede kalma süresi sona erdiğinde ülkeye dönmesi mi gerekiyor? Vizesini değiştirmesi mi gerekli? (Öğrenci vs. GİBİ)

Benim sponsor olma durumum hangi kapsam çerçevesinde geçerli? (Henüz Abd’de çalışmıyorum ve orada kayıtlı bir mülküm, banka hesabım, kredi kartım yok)

Bekleme sürecinde, başvuru yapıldığı için gecici bir belge ile çalışabiliyor mu? (EAD kart hemen alabiliyor mu?)

Çok fazla soru sordum ama aydınlatabilirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden çok teşekkürler - Melissa

• @met Çok teşekkür ederim tamamdır 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melissabasak ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Merhabalar ben 2017 Greencard talihlisiyim. Henüz USA’a taşınmadım, giriş çıkış yapıyorum.

Haziran 2019 yılında ise tamamen yerleşmeyi planlıyorum.

Loto çıktığında evlenme gibi bir plan yoktu ancak şimdi evlilik gündemde.

Nişanlım, Türk ve ABD turist vizesi var, nasıl bir prosedür izlemek gerekiyor?

Sanırım Abd’de evlenip, başvuru yapmak bekleme süresini kısaltıyor. Konu başlıklarında 90 günden önce evlenmemeyi tavsiye etmişsiniz. Yine bu durumda da geçerli midir?

Turist vizesi ile ülkede kalma süresi sona erdiğinde ülkeye dönmesi mi gerekiyor? Vizesini değiştirmesi mi gerekli? (Öğrenci vs. GİBİ)

Benim sponsor olma durumum hangi kapsam çerçevesinde geçerli? (Henüz Abd’de çalışmıyorum ve orada kayıtlı bir mülküm, banka hesabım, kredi kartım yok)

Bekleme sürecinde, başvuru yapıldığı için gecici bir belge ile çalışabiliyor mu? (EAD kart hemen alabiliyor mu?)

Çok fazla soru sordum ama aydınlatabilirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden çok teşekkürler - Melissa

Siz Green Card sahibi oldugunuzdan evlenmeniz kendisine bir statu saglamayacak, o nedenle ABD'de yasal olarak kalmasi icin bir vizeye sahip olmali (eger ogrenci vizesi alacaksa bunu gocmenlik sureci baslamadan yapmali, cunku sonrasinda almasi oldukca zor olabilir). Bu basvuru kendisine yasal bir statu saglamayacagi icin calisma izni de saglamayacak. Bunun icin oncelikle kendisinin de Green Card almasi gerekiyor.

ABD'de evlenmek gocmenlik surecini kisaltmiyor, yine de siranizin gelmesini bekliyorsunuz; fakat ayri kaldiginiz sureyi kisaltmis oluyor 🙂 Bu konunun ilk iletisindeki secenekleri bir daha gozden gecirmenizi tavsiye ederim. ABD'ye turist olma amaciyla girip, evlenmeniz iyi niyet gostergesi olarak gorulmez, ilerde dosyanizda sorunlar cikabilir ve asiri sorgulanabilirsiniz (evliligin gercek amacli olup olmadigi yonunde), 90 gunden sonra evlenmek bu olasiligi en aza indirir, o nedenle 90 gun sinirini sizin icin de tavsiye ederim.

Bu arada, sizin bahsettiginiz yasal statu ve calisma izni ancak bir ABD vatandasi biriyle evlendigi zaman gerceklesiyor. Sizin izlemeniz gereken surec F2A:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

• @crazycells çok teşekkürler

• Sayın @crazycells @met biz eşimle 5 Şubat'ta(dün) evlendik. Yarın formül b kağıdını alıp daha sonra kaymakamlığa gidip onaylatacağız. Ardından da eşim bu kağıdı Rusya'ya götürerek kendi ID ve pasaportlarını güncelleyecek. Haliyle bu bir ay gibi bir süre alacak. Mülakat tarihim açıklanmadı fakat muhtemelen Nisan'da olacak. Şimdi mülakat tarihi açıklanınca konsolosluğa aile cüzdanını taratıp eşim için form açmalarını talep edeceğim. Bununla alakalı;
    -Aile cüzdanının sadece fotoğraflarımızın olduğu kısmını göndermem yeterli olur mu ?
    -Pasaportunu yenileyeceği için elimizde bulunan mevcut pasaportu da mı taratıp ek olarak göndermeliyim ?( Sadece aile cüzdanı yeterli mi )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayın @crazycells @met biz eşimle 5 Şubat'ta(dün) evlendik. Yarın formül b kağıdını alıp daha sonra kaymakamlığa gidip onaylatacağız. Ardından da eşim bu kağıdı Rusya'ya götürerek kendi ID ve pasaportlarını güncelleyecek. Haliyle bu bir ay gibi bir süre alacak. Mülakat tarihim açıklanmadı fakat muhtemelen Nisan'da olacak. Şimdi mülakat tarihi açıklanınca konsolosluğa aile cüzdanını taratıp eşim için form açmalarını talep edeceğim. Bununla alakalı;
    -Aile cüzdanının sadece fotoğraflarımızın olduğu kısmını göndermem yeterli olur mu ?
    -Pasaportunu yenileyeceği için elimizde bulunan mevcut pasaportu da mı taratıp ek olarak göndermeliyim ?( Sadece aile cüzdanı yeterli mi )

Evet, aile cuzdaninda isim ve diger bilgilerin oldugu sayfa yeterli olacaktir. Eger daha fazlasini isterlerse gonderirsiniz ama gerekecegini sanmiyorum.

• @civilengineer19 Merhaba,

Bizden ilk aile cüzdanı istendi. Yaklaşık 1 hafta sonra da pasaportu istediler. Dolayısıyla @crazycells 'in de dediği gibi yapmak en mantıklısı. Sizden isterlerse gönderin, böylece eşiniz yeni pasaportu çıkarmak için de zaman kazanmış olur.

• Sayın @met sizden istendi derken yani siz sadece evlendiğinizi konsolosluğa mail attınız. Bana da ilk etapta mail atarken aile cüzdanını taratıp göndermemin iyi olacağını söylüyorsunuz değil mi ? Akabinde eğer isterlerse eski pasaportunu da göndeririz evet. 👍🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |