Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @rüzgar DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

rken nereden buldun bu parayı diye sormak saçma bence ama

mantıklı 🙂 ikimizinde arabası vardı eşimin arabasını sattık 1 araba yeterli bize mülakatı geçer isek benim arabayıda satacağız 🙂 nede olsa gerçekten evini arabasını sattımı diye yabancı ülke sorgulama yapamaz 🙂 youtube de emrah ateş var green card açıklandığında talihli olduğunda borç alıp dolar yapıp hesaba atmış yatırırken deftere işletmiş çekerken işletmemiş tekrar doları çekip tekrar bozdurup sahiplerine vermiş.kazandığında 4000$ parası varmış mülakata gittiğinde 29000 küsür $ hesapta para görünüyormuş.ama aslında borçları tekrar geri verdiğinde herhalde hesapta 4000$ dolar civarı parası varmış.amaç mülakatı geçmek ise demekki bi şekilde kaynak gösterilebiliyor.ama oraya giderken gerçekten istedikleri tutar kadar para göstermek lazım ki sıkıntı çekmeden hayata başlanabilsin.

• @sadikcagan DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@rüzgar DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

rken nereden buldun bu parayı diye sormak saçma bence ama

mantıklı 🙂 ikimizinde arabası vardı eşimin arabasını sattık 1 araba yeterli bize mülakatı geçer isek benim arabayıda satacağız 🙂 nede olsa gerçekten evini arabasını sattımı diye yabancı ülke sorgulama yapamaz 🙂 youtube de emrah ateş var green card açıklandığında talihli olduğunda borç alıp dolar yapıp hesaba atmış yatırırken deftere işletmiş çekerken işletmemiş tekrar doları çekip tekrar bozdurup sahiplerine vermiş.kazandığında 4000$ parası varmış mülakata gittiğinde 29000 küsür $ hesapta para görünüyormuş.ama aslında borçları tekrar geri verdiğinde herhalde hesapta 4000$ dolar civarı parası varmış.amaç mülakatı geçmek ise demekki bi şekilde kaynak gösterilebiliyor.ama oraya giderken gerçekten istedikleri tutar kadar para göstermek lazım ki sıkıntı çekmeden hayata başlanabilsin.

Youtube' de aslında yeni giden ailelerden Evrim Tayanç ve Eşi Burak bey var ve onlar 5000$ bir rakamla gittiler hatırladığım 4-5 aydır oradalar 3 kişilik bir aile onlarında söylediği paranın en az 10k-15k olması yönünde ama şuan bir düzen kurdular zorlandıkları yanlar illaki oldu ama bir şekilde yaşama ayak uydurdular. Aslında burada en önemli sorun aile olarak gidecek arkadaşların maddi açıdan elini daha güçlü tutmaları gerekiyor. Bekar olarak gidildiği zaman bir oda bile kiralanıp idare edilebilir. Bence maddi açıdan hazırlı olmak imkansız ülkemizde maalesef. Dolar 7 TL deyken de dolar alıp Amerika'ya gitmek zorunda olan cebinde beş kuruşu da çul olan insanlar var. Bazılarına da kader güldü dolar 3.5TL deyken de giden şanslı arkadaşlarda var. Şanslı diyorum çünkü şuan ki duruma baktığımızda gerçekten şanslı. Türkiye' de her şeyin her an değişebileceği kesin benim naçizane tavsiyem (Yatırım tavsiyesi gibi düşünülmesin lütfen) şuan ki ülke koşullarına bakıldığında ben kendi adıma doların bir daha 5 altına düşeceğini düşünmüyorum ABD gidecek ve durumu kesinleşen arkadaşlara dolar düşüşlerinden faydalanıp azar azar paralarını dövize çevirmeleri. Ülkede şuan her şey seçim sonuçlarına göre ayarlandı ÖTV ler Zamlar aklınıza gelecek her şey seçim sonrası dolar ne olur nasıl olur bilmek zor şuan için hesapladığınız rakamlar güncel kur üzerinden bunun tekrar 7-8 çıkması durumunda bizim gibi 2020 tarihini bekleyenler için özellikle çok büyük bir risk olduğunu düşünüyorum. Eğer Mayıs ayında çekilişi kazanırsam makul birde numaram olursa ve dolar 5li rakamlarda olursa ilk işim arabayı satıp dolara çevirmek olacak bu senedeki arkadaşlar biraz daha şanslı bence ama biz 2020 çekilişi bekleyen arkadaşların maddi açıdan çok daha kötü senaryolarla karşılaşmaya hazır olsunlar... Benim söylediklerimin sadece bir varsayımdan ibarettir olduğunu lütfen unutmayınız...

• @rüzgar ben işim gereği sürekli dövizi takip etmek zorunda olan biriyim. Bugüne kadar tespit ettiğim tek şey dolar bir seviyeyi zorladıysa belli süre için düşse bile tekrar o seviyeye muhakkak gelmiş ve hatta o seviyeyi aşmıştır. Denem o ki ben daha karamsarım kur için. Yani dolar bir ara 7ye dayandı ve o seviyeye tekrar gelecek. Bu seçim sonrası da olabilir yıl sonu da 😞

• @the-black-eagle DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@rüzgar ben işim gereği sürekli dövizi takip etmek zorunda olan biriyim. Bugüne kadar tespit ettiğim tek şey dolar bir seviyeyi zorladıysa belli süre için düşse bile tekrar o seviyeye muhakkak gelmiş ve hatta o seviyeyi aşmıştır. Denem o ki ben daha karamsarım kur için. Yani dolar bir ara 7ye dayandı ve o seviyeye tekrar gelecek. Bu seçim sonrası da olabilir yıl sonu da 😞

Uzun bir süredir bu tür işlerle uğraşıyorum belli kazanımlarım ve kazançlarım da oldu. Bu uyarıyı yapmamdaki sebepte sizin söylediğiniz durum aslında "maalesef" size katılıyorum. :((
    Benim beklentimi ve hesaplamalarımı buraya yazamadım bile :((

• @rüzgar numaram riskli gözükmüyor ama sonuçta daha vizeyi almış değilim. Yani bir kesinlik olmamasına rağmen aracımı da satıp dolara döndüm. Mayıstan beri 3 parça şeklinde dolar aldım ve kurlar 4.31 4.86 ve 5.42 idi. Sondaki araç satışı için yakın zamanda alındı ama diğeri aralarında 1 2 haftalık bir süreç olan durum. Şimdilik durum stabil gözükse de parayı temin esnasında ne kadar farklı kurlardan aldığımı anlatmak istedim. Araba ha denince satılan birşey değil sonuçta. İnsanlarda da alacak para yok açıkçası. Benim ortalama kurum 4.7461 şu anda. Allah korusun vize alamasam da zararda değilim son aşama da. Yani mümkün oldukça parça parça da olsa almak konusunda hemfikirim senle.

• @rüzgar evet çok mantıklı her an her şey olabilir. bizde mayıs ayını bekliyor ve de dua edioruz ki dolar bir daha yükselişe geçemesin diye 🙂

• @nilfersev DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@rüzgar evet çok mantıklı her an her şey olabilir. bizde mayıs ayını bekliyor ve de dua edioruz ki dolar bir daha yükselişe geçemesin diye 🙂

Maalesef zaman bizim aleyhimize işliyor mayısta açıklanır açıklanmaz ben kendi adıma çıkarsa önlemler almaya başlıyorum Sayın @The-Black-Eagle çok güzel bir çalışma yapmış ve iyi bir ortalamayla bir bütçe ayırmış. Bütün herkese bakıyorum dolar sürekli aynı yerinde kalacak gibi hesaplamalar yapılıyor. Her an her şey tersine dönebilir herkes kendi ekonomisine göre sürekli belli bir miktar artırabildiği ne varsa ortalama düşürmek adına ufak alımlar yapması her zaman uzun vadede karlı olacaktır.

• @sadikcagan burada bir üçkağıt yok zaten sonuçta aile parası. eşinizin üzerine ev de gösterebiliyorsunuz bildiğim kadarıyla

• @rüzgar uzun vadede yatırım maksadıyla zaten dolara dönmek her zaman mantıklı 🙂 gc çıkmasa da paran %25 civarı enflasyona maruz kalmaz 🙂 Türkiyede uzun vadeli tl biriktirdiğinde muhakkak her 5 yılda bir mevcut paran ortalama 4te1 oranında erir maalesef. Bu da minimum oran yani.

• Sayın @the-black-eagle ve @rüzgar Bende aynen öyle yaptım garajda yatan kendi arabamı sattım geçen hafta 1. si zaten kullanmıyordum şirket tahsisi aracım var ikincisi şimdi kaskosu trafik sigortası geliyordu bandrolü derken durduk yerde masraf ediyor olucam .
    Dövizde kalmak daha mantıklı gc çıkmasada sorun değil eldeki nakit nakittir
    ama inşallah o düşündüğümüz sıkıntılı günleri görmeyiz ülke olarak

• Fazla detaya girmeyeceğim ancak yapmış olduğum analizlere göre 2019 Haziran ayı Türkiye için güzel gözükmüyor. Umarım yanlış hesaplamışımdır, umarım hatalıyımdır. Lütfen kimse çığırtkanlık yada vatan hainliği gibi saçmalıklarla bana saldırmasın, bu benim öngörüm. Sanırım tarihe geçecek bir buhran yaşamamız olasılık dahilinde. Bunuda göz önünde bulundurun istedim.

• @deejake vallah çığırtkanlık yapan da kendi eder kendi bulur. Ekonomi mezunuyum. 5.5 yıl bankacılık ve yine bi o kadar finans müdürü olarak çalıştım. Bütün göstergeler durumu zaten gösteriyor. Bağırsanda çağırsanda bu gelecek.

• merhaba ben hesabı açalı 7-8 ay oldu. o hesap cüzdanını götürmek sorun mu olur ?

• @berkergn13 hesabı açmaktan kastınız nedir. Yani açtınız ve hala para duruyor mu yoksa çektiniz mi. Parayı yatırıp işlettiniz ve sonra çektiniz mi. Sonuçta süreci yaşan arkadaşlar daha iyi bilir ama 8 ay önceki işlemi gösteren bir cüzdan sıkıntı olabilir gibi geldi.

• @the-black-eagle para hala hesapta duruyor dolar olarak yatıralı 7-8 ay oldu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkergn13 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

merhaba ben hesabı açalı 7-8 ay oldu. o hesap cüzdanını götürmek sorun mu olur ?

sorun olmaz.

• @berkergn13 hocam niye sıkıntı olsun 🙂

• @berkergn13 mülakatımdan 30 gün önce hesabı açtım yaklaşık 15 gün öncede paramı yatırdım hiçbir sıkıntı yaşamadım.

• @the-black-eagle tamam saolun 🙂

• @rüzgar DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

daha kötü senaryolarla karşılaşmaya hazır olsunlar... Benim söylediklerim

evrim tayanç ı takip ediyorum evet maddi açıdan zorluklar geçiriyorlar.inşallah 2020 talihlisi oluruz yoksa ileriki dönemlerde daha kötü zamanlar bekliyor bizi.bu zamanda ne tl ne dolar biriktirmek pek mümkün olmuyor.hayat şartları belli her şey ateş pahası bizim gibi borçlu kesimin para biriktirme şansı çok zayıf gibi.dolar 1 sene 5-5,50 seviyelerinde kalırsa razıyım planlarım ona göre var.dolar birikimi yapma şansım planım olur ama çok yukarılara çıkar ise sıkıntı demektir.tek şansım green card gibi duruyor.çok umuluyum ama korkum da var çıkmazsa ne yaparız.türkiyenin alım gücü çok kötü.tek çaremiz birikim yapmaya bakmak.green card çıkar isede biran önce gitmek.mülakat bir şekilde geçilir ev araba vs gösterilip ama sonrasında dediğiniz gibi oraya yeterli miktarda para ile gitmek gerekir en az 1 ay hep cepten gideceği için süreç sıkıntılı olacak.birde dilimiz olmadığı için dahada zor olacak biliyorum.genede her gün her zaman zorluk çekmektense 1-2 sene katlanıp sonrasında refah yaşamak daha mantıklı.kaygım green kart kazanamamak.birde birikim yapamamak.genede umudumuzu kaybetmeden bekliyoruz ne yapalımm.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |