DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bluey123 Merhaba, HongKong'a e-posta ile ulaşmadım.

https://hk.usconsulate.gov/visas/visa-inquiry-form/

Bu linkteki formu doldurdum. Siz de böyle yapabilirsiniz.

• Hk ya birlikte gitmek isteyenler bana ulasabilirler

• ⭐⭐⭐

Sayin @Demayfo bence gidip maili orada atin; buradayim, su gun geldim ve su aralikta donecegim gibi. Gitmeden yine belirsiz bi mail atmayin derim, tabii siz bilirsiniz.

Bunun disinda her seyin kopyalarini da alin yaniniza, ne olur ne olmaz.

• ⭐⭐⭐

@bluey123 Esiniz sizin icin islem yapamayacagi icin nasil sayiliyor size gore anlamadim. Sonucta KCC e mail bile atamaz adiniza, dosyada islem yapamaz.

• @lumos söylediğim tamamen varsayımdı. Dosyanın 3applicant'indan biri esim. Tum islemleri yapma yetkisi main applicant'ta oluyorsa olamaz tabii ki. Bilgilendirmeniz icin tesekkur ederim 🙏🏻

• @lumos Teşekkür ederim Tuğba Hanım, Emre Bey de öyle önermişti, dediğiniz gibi yapacağım. ^^

• ⭐⭐⭐

@Mesut-Isler Gecmis olsun, yonetilemesi rahat bir surec dilerim. En kisa surede sifa bulmanizi da.
    Tabii siz alip daha sonra esiniz ve cocougunuza yesil kart alabilirsiniz, uzun bir sure ama siz alirsaniz bu hakkiniz olacak.

• @lumos çok teşekkür ederim. Ciddi bir imtihandan geçiyoruz. Mücadele cephem çoğaldı. Ama bi şekilde başedeceğim inşallah. Çok sağolun

• @bluey123 konsolosluk sayfasındaki formu doldurdum

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@thetolga Cagriniz icin tesekkurler de, lutfen vize surecinizi de imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

• Herkese selamlar.
    Hong Kong mailinden sonra bu hafta içi (salı veya çarşamba) yola çıkacağım. Eski mülakatları ve konsolosluk taleplerini okuyorum. Birkaç sorum olacak. Rica etsem yardımcı olur musunuz?
    1-) Covid aşısı doz sayısı:
    -Konsolosluk sayfasında: ''In addition to the preceding vaccinations, effective October 1, 2021, a vaccination for COVID-19 will be required for all applicants who wish to immigrate to the United States. Either of the COVID-19 vaccines available in Hong Kong are acceptable to fulfill this requirement. Applicants are encouraged to obtain COVID-19 vaccinations in advance of their medical screening.'' şeklinde bir yazı var. Burada 3 veya hatırlatma dozu benzeri bir ibare göremedim. Bu durum antikor ile mi alakalı ? 3 yıl önce 2 doz oldum. Gitmeden yenilemem gerekiyor mu?
    2-) Çocuğa Covid aşısı:
    -Mülakatlarda bu durum ile alakalı 2 ileti ile karşılaştım. Fakat tam olarak durumu çözümleyemedim. Viyana ve Ankara 12 yaş altı çocuklar için aşı zorunluluğu gözetmiyor. Bu durum Hong Kong'da nasıl? ''a vaccination for COVID-19 will be required for all applicants who wish to immigrate to the United States. Either of the COVID-19 vaccines available in Hong Kong are acceptable to fulfill this requirement''. 5 yaşında (Nisan 2019 doğumlu) kızım var ve çocuklardaki Covid aşısı konusuna mesafeli yaklaşıyorum. Medical ofislerine mail attım fakat dönüş alamadım. Dönüş almış, bilgisi olan veya tecrübe etmiş kimselerden dönüş rica ediyorum.
    3-) Aile üyesi için ileri tarihte mülakat:
    Hong Kong'da kızım için aşı zorunluluğu varsa ve orada mülakata girmezse, anne ve babası olarak mülakat almış olarak kızımızın gc mülakatını aşı zorunluluğu olmayan Ankara veya Viyana'dan alabilir miyiz bu durumun riski var mıdır?
    4-) Diploma:
    Eşimin DS formunda belirtmiş olduğumuz lisans diploması hala bitirdiği okulunda. Asıl talihli benim. Mülakat sırasında aile üyesinin diplomasını teslim etmesi gerekiyor mu?

• ⭐⭐

@Hanhun, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese selamlar.
    Hong Kong mailinden sonra bu hafta içi (salı veya çarşamba) yola çıkacağım. Eski mülakatları ve konsolosluk taleplerini okuyorum. Birkaç sorum olacak. Rica etsem yardımcı olur musunuz?
    -Konsolosluk sayfasında: ''In addition to the preceding vaccinations, effective October 1, 2021, a vaccination for COVID-19 will be required for all applicants who wish to immigrate to the United States. Either of the COVID-19 vaccines available in Hong Kong are acceptable to fulfill this requirement. Applicants are encouraged to obtain COVID-19 vaccinations in advance of their medical screening.'' şeklinde bir yazı var. Burada 3 veya hatırlatma dozu benzeri bir ibare göremedim. Bu durum antikor ile mi alakalı ? 3 yıl önce 2 doz oldum. Gitmeden yenilemem gerekiyor mu?
    2-) Çocuğa Covid aşısı:
    -Mülakatlarda bu durum ile alakalı 2 ileti ile karşılaştım. Fakat tam olarak durumu çözümleyemedim. Viyana ve Ankara 12 yaş altı çocuklar için aşı zorunluluğu gözetmiyor. Bu durum Hong Kong'da nasıl? ''a vaccination for COVID-19 will be required for all applicants who wish to immigrate to the United States. Either of the COVID-19 vaccines available in Hong Kong are acceptable to fulfill this requirement''. 5 yaşında (Nisan 2019 doğumlu) kızım var ve çocuklardaki Covid aşısı konusuna mesafeli yaklaşıyorum. Medical ofislerine mail attım fakat dönüş alamadım. Dönüş almış, bilgisi olan veya tecrübe etmiş kimselerden dönüş rica ediyorum.
    Hong Kong'da kızım için aşı zorunluluğu varsa ve orada mülakata girmezse, anne ve babası olarak mülakat almış olarak kızımızın gc mülakatını aşı zorunluluğu olmayan Ankara veya Viyana'dan alabilir miyiz bu durumun riski var mıdır?
    4-) Diploma:
    Eşimin DS formunda belirtmiş olduğumuz lisans diploması hala bitirdiği okulunda. Asıl talihli benim. Mülakat sırasında aile üyesinin diplomasını teslim etmesi gerekiyor mu?

Merhaba
    1.sorunuzun cevabını bilmiyorum 🙂
    2.sorunuz; 5 yaşındaki kızınıza covid aşısı muafiyeti var. Hong Kong'da mülakata giren ve 5 yaşında kızı olan arkadaşımızın mülakat deneyimi:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/367843
    3.sorunuza gelirsek zaten aşı muafiyeti var hepiniz vizelerinizi orada alın. Diğer seçenek büyük risk olurdu.
    4.sorunuz ise asıl talihli siz olduğunuz için eşinizin diplomasına gerek yok. Bu da yine orada mülakat giren bir arkadaşımızın deneyimidir.

Kolay gelsin, bol şanslar.

• @Fatih-Kaymak evet bende buradan doldurup gonderdim. Onumuzdeki hafta cevap verirler belki. Tesekkurler

• @bluey123 bahsettiğim gibi alacağınız risk sizin tasarrufunuzda, garantiye almak için tamamen orda bekleyecek olan arkadaşımız da var, benim gibi yapacak olan da. Açıkçası maili atıp geri dönseniz ne olur bilemiyorum kimse de bilemez, kendimce en azından biraz kalıp tekrar orda olacağımı teyit etmek isterler mi diye kalmak istiyorum. Dönmek zorunda olmasam birkaç hafta daha kalırdım. Ama sadece önümüzdeki hafta orda olacağım.

• ⭐⭐⭐

@Hanhun, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese selamlar.
    2-) Çocuğa Covid aşısı:
    4-) Diploma:

1 & 2. Merhaba, HK dogrudan CDC'a referans vermektedir. O nedenle de son 12 ayda asiniz olmasini oneriyor ama eger sizin ulkenizde yapilmiyorsa bundan sorumlu degilsiniz. Bu durum 18 yas alti icin de gecerli, rutinde yapilmiyorsa muafiyetiniz var.
    dbf2b3a5-d3de-4015-afc1-3a157ccc86f5-image.png
    Kaynak
    3. Teknik olarak mumkun (eger Viyana kizinizi dosyasiniz kabul ederse). Bence kizini yasinina gore Turkiye'de rutin asilanmadigi icin burada sorun yasamayacaginizi dusunuyorum.
    4. Onemli olan talihlinin diplomasi.
    Guzel haberlerinizi bekliyoruz. Yolunuz acik olsun!

• @Serapp Serap hanım sürecin taaaa en başında Eylül 2023'te yine aynı nezaket ve sabır ile bana yardımcı olmuştunuz. Çok teşekkür ederim 🙂

• @lumos Çok teşekkür ederim. Heyecanı yaşamama engel olan bir burukluğu (2. soru) gidermiş oldunuz. İçim rahat bir şekilde hareket edeceğim artık. Bu forum için çok kıymetlisiniz. 🙂

• ⭐⭐⭐

@Hanhun Tabii siz yine de Turkiye'de bu asinin cocuga yapilamadigini (saglik bakanligi sayfasindan bir yonetmelik cevirisi olabilir) belgelemeye calisin ve klinikle irtibatta olun. 😉

• @maliek42 o zaman 1 haftada mulakat tarihi vereceklerini dusunuyorsunuz siz. O ihtimal varsa 1 hafta kalinir, daha uzunu cok zorlar kalamam sanirim. Kucuk cocugum var. Eger karar verirsek hong kong a gidecekler iletisimde olursak cok iyi olur. Ayni surecte olacagiz destek oluruz ve umarim da bu emegin karsiligi olumlu sonuclanir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

43.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.6k

| | | |