DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@onuru, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@dogacanyucel, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar bugün biraz DV24 ve DV25 exceline baktım karşılaştırma yaptıgımda
    DV 24 de her 5000 aralığında 130 kişi civarında green kart çıktığını
    DV 25 de her 5000 aralığında 65 kişi civarında green kart çıktığını gördüm.
    Yani listeye ekleme olma durumunuda düşünürsek bu sene Türkiye'den yüzde 40 oranında az kişiye greenkart çıkmış.
    Yani olumlu yönden bakacak olursak seneye Ankara mülakatları daha da hızlanabilir.
    Yazdıklarım yanlış olabilir tamamen çıkarım üzerinden yazıyorum

Excele bakmayın kazanan sayısı için. Case number aralığı için exceli referans alabilirsiniz tabi. Açıklanan ilk bültende dünyadan ve Türkiye’den kaç kişinin kazandığını net olarak göreceksiniz. Geçen senenin kazanan sayısı için geçen senenin bültenine bakabilirsiniz.

Merhabalar, cok kisa birsey sormak istiyorum. DV24 un aciklanan ilk bultenine baktim fakat sizin soylediginiz Turkiyeden kac kisinin kazandigini bulamadim. Eger sizin icin zahmet olmazsa hangi alana bakacagimi soyleyebilir misiniz?

Genellikle Temmuz ayında açıklanan Ağustos bülteninde yazıyor bu sayılar. Eğer Ağustos bülteninde yoksa sonraki bültende açıklanır. Daha önce erken açıklandığı olmuş muydu hatırlamıyorum. Siz Temmuz gibi öğrenmeyi bekleyebilirsiniz.

Kaç kişinin başvurduğu gibi bilgiler ise 3 yılda bir yıl başında açıklanıyor.

• ⭐⭐⭐

@minnesota Toplam kazanan bilgisi de yazıyor zaten ilgili bültende. Ülke sayılarından önceki paragraflara bakın:

Approximately 143,000 prospective applicants (i.e., selectees and their spouses and children) have been registered, can confirm their selection, and may be eligible to make an application for an immigrant visa.

• ⭐⭐⭐

@achillesoag, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ahmet-eren-yeşiltaş Uygulansa guzel bir karar fakat yasal oturumu olan talihlilerin dosyasini bile tasima kararini son olarak konsolosluklar veriyor. is yuku ve yogunluk konusunu mazeret gostererek dosya tasinmasina olumsuz cevap verebilirler ve bu konuda yapilabilecek pek bir sey kalmiyor maalesef. Konsolosluk cutoff olup olmamaniza bakmaksizin direk dosyanizi kabul edebilir ve kcc'den talep edebilir gectigimiz yillarda cutoff olmadan dosya tasiyan bir cok talihli vardi fakat bu konu su durumda faydali olabilir Cutoff olmadan once dosyanizi tasima islemini kcc ile yapabiliyorsunuz ve bu kozunuzu orada kullanabilirsiniz , is konsolosluga kalirsa yani cutoff olduktan sonra isler yine onceki yillarda oldugu gibi biraz konsoloslugun istemesine bagli olacaktir.

Ayrıca dosyanızın taşınmış olması da mülakatı garanti etmiyor. Bkz. Ankara. Current olan herkes mülakat alamıyor. Ankara’nın durumundan bihaber olup Ankara’ya taşıtan insanlar da var sonuçta.

• ⭐⭐⭐

@rasitcenngiz, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar, benim askerlik tecilim 2025 yılının Haziran ayında bitiyor. Merak ettiğim konu şu: Eğer Türkiye'den veya yurt dışından bir mülakat alabilirsem, bu askerlik durumum konsolosluk için önemli mi? Dikkate alıyorlar mı?

Konsolosluğun kararı için önemli değil. Ama asker kaçağı, yoklama kaçağı vb durumunda yurt dışına çıkışınıza Türkiye nasıl bakıyor onu bilemiyorum.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Vildan 0 Vildan 0 
  • ⭐⭐⭐

@Gs1905, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Artık sadece İran vatandaşlarının Ankara da mülakat alacağı yazıyor.Bu şekilde yönetmelikte yeniden yürürlüğe girmiş. Bu mükemmel bir haber. Artık türklere de yüksek sıralar gelebilir demek oluyor. Tüm dileğimiz bu.

Bu bahsettiğiniz kısmı göremedim. Nerede?

Acaba sadece İran vatandaşlarının alacağı mı yazıyor yoksa İran vatandaşlarının sadece Ankaradan alacağı mı yazıyor?

• @EzgiLera, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@rasitcenngiz, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar, benim askerlik tecilim 2025 yılının Haziran ayında bitiyor. Merak ettiğim konu şu: Eğer Türkiye'den veya yurt dışından bir mülakat alabilirsem, bu askerlik durumum konsolosluk için önemli mi? Dikkate alıyorlar mı?

Konsolosluğun kararı için önemli değil. Ama asker kaçağı, yoklama kaçağı vb durumunda yurt dışına çıkışınıza Türkiye nasıl bakıyor onu bilemiyorum.

Yurtdışı çıkışında da askerlik durumuna bakılmıyor. Defalarca girip çıktım. Hatta yoklama kaçağı olarak 2 kere gri hizmet pasaportu aldım 🙂

• @EzgiLera Anladım, çok teşekkürler. Sadece kaçak olmak değil, uzatmayı da düşünüyorum. Sadece mülakat o tarihlere denk gelirse diye sormuştum ve cevabınız kısa net ve açıklayıcı oldu.

Artık sadece İran vatandaşlarının Ankara da mülakat alacağı yazıyor.Bu şekilde yönetmelikte yeniden yürürlüğe girmiş. Bu mükemmel bir haber. Artık türklere de yüksek sıralar gelebilir demek oluyor. Tüm dileğimiz bu.

Acaba sadece İran vatandaşlarının alacağı mı yazıyor yoksa İran vatandaşlarının sadece Ankaradan alacağı mı yazıyor?

Merhabalar, sanirim 9 FAM 504.4-8(E) (U) Homeless Cases kisminda bahsediliyor. Linki asagida birakiyorum.

bağlantı metni

@dogacanyucel, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar bugün biraz DV24 ve DV25 exceline baktım karşılaştırma yaptıgımda
    DV 24 de her 5000 aralığında 130 kişi civarında green kart çıktığını
    DV 25 de her 5000 aralığında 65 kişi civarında green kart çıktığını gördüm.
    Yani listeye ekleme olma durumunuda düşünürsek bu sene Türkiye'den yüzde 40 oranında az kişiye greenkart çıkmış.
    Yani olumlu yönden bakacak olursak seneye Ankara mülakatları daha da hızlanabilir.
    Yazdıklarım yanlış olabilir tamamen çıkarım üzerinden yazıyorum

Excele bakmayın kazanan sayısı için. Case number aralığı için exceli referans alabilirsiniz tabi. Açıklanan ilk bültende dünyadan ve Türkiye’den kaç kişinin kazandığını net olarak göreceksiniz. Geçen senenin kazanan sayısı için geçen senenin bültenine bakabilirsiniz.

Merhabalar, cok kisa birsey sormak istiyorum. DV24 un aciklanan ilk bultenine baktim fakat sizin soylediginiz Turkiyeden kac kisinin kazandigini bulamadim. Eger sizin icin zahmet olmazsa hangi alana bakacagimi soyleyebilir misiniz?

Genellikle Temmuz ayında açıklanan Ağustos bülteninde yazıyor bu sayılar. Eğer Ağustos bülteninde yoksa sonraki bültende açıklanır. Daha önce erken açıklandığı olmuş muydu hatırlamıyorum. Siz Temmuz gibi öğrenmeyi bekleyebilirsiniz.

Kaç kişinin başvurduğu gibi bilgiler ise 3 yılda bir yıl başında açıklanıyor.

Merhabalar, tesekkurler bilgilendirme icin.

• Herkese merhaba, önncelikle tüm kazanan talihlileri kutluyorum, forum adminlerine de verdiği bilgiler için teşekkür ediyorum. Greencard sonuçlarının açıklanmasından önce Avrupa da büyük bir şirketle görüşmelere başlamıştım. Bugün itibari ile olumlu sonuçlandı. Hedefim Amerika da yaşamak olduğu orada iş bulmamı kolaylaştıracağını düşündüğüm için kabul etmeyi planlıyorum. Geçtiğimiz sene numaralarına baktığım zaman mart ile mayıs arasında bir mülakat tarihi öngörüm var, bu süreçte yaşayabileceğim zorluklar ne olabilir?

• Arkadaşlar merhaba ben ilk başta greencarda başvururken kendi adresimi xxx mah. 2 numaralı sokak.... Devam ettirerek yazdım ama ds260 formunda 2 numaralı yerine menekşe sokak yazdım ama ikiside doğru mülakata çağrılmama gibi bir durum veya sorun olur mu aklıma çok takıldı da

• ⭐⭐⭐

Merhabalar, sanirim 9 FAM 504.4-8(E) (U) Homeless Cases kisminda bahsediliyor. Linki asagida birakiyorum.

bağlantı metni

Ankara özelinde bir değişiklik göremedim. Önceden de böyleydi. Başka millet yoktu Ankara’ya oturumsuz taşıyabilen.

Biz Ruslar Ukraynalılar taşır diye düşündük ama resmiyette Ankara onlara atanmadı diye hatırlıyorum. Tabi yanlış hatırlıyor da olabilirim.

• @rasitcenngiz yurtdışına çıkışınızı mahkeme kararı olmadan kimse engelleyemez asker kaçağı olmanız yurt dışına çıkamıyacağınız anlamına gelmiyor

• @rasitcenngiz, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Anladım, çok teşekkürler. Sadece kaçak olmak değil, uzatmayı da düşünüyorum. Sadece mülakat o tarihlere denk gelirse diye sormuştum ve cevabınız kısa net ve açıklayıcı oldu.

Tek sorun kaçak duruma düşerseniz askerlik belgesi alamiyorsunuz. Onun dışında eğer mahkeme emri ile aranmiyor iseniz yurtdışına çıkışınızı kimse engelliyemez.

• @EzgiLera 2022 excelini incelediğimde haziranın ilk haftalarında dolduran bazı kişilere case numarası yüksekken bile mülakat tarihi verilmiş gözüküyor, o sene erken reopen yapanlar CN’i düşük olup (mayıs ayı,haziranın ilk haftaları gibi) yine de mülakat tarihi alamadılar mı acaba? yani o sene reopen yapmak direkt mülakat alamama sebebi miydi?

• Merhaba. Merak ettiğim bişey var. Forumu ve exceli dikkatlice inceledim. Sanırım bir tek 2023 yılında kota bitmiş. Greencard dağıtımında daha önceki yıllarda hiç böyle bişey yaşanmış mı? İlk kez 2023 yılında mı kota bitmiş. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@stek, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba, önncelikle tüm kazanan talihlileri kutluyorum, forum adminlerine de verdiği bilgiler için teşekkür ediyorum. Greencard sonuçlarının açıklanmasından önce Avrupa da büyük bir şirketle görüşmelere başlamıştım. Bugün itibari ile olumlu sonuçlandı. Hedefim Amerika da yaşamak olduğu orada iş bulmamı kolaylaştıracağını düşündüğüm için kabul etmeyi planlıyorum. Geçtiğimiz sene numaralarına baktığım zaman mart ile mayıs arasında bir mülakat tarihi öngörüm var, bu süreçte yaşayabileceğim zorluklar ne olabilir?

Eğer işe kısa sürede başlayıp oturum alırsanız, Ekim-Kasım gibi vizenizi almış olabilirsiniz. İş fırsatını kaçırmayın. Amerika açısından herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ama şirketi ve gideceğiniz ülkeyi çok beğenip Amerika’ya gitmekten vazgeçebilirsiniz, daha önce örnekleri yaşandı 🙂

• ⭐⭐⭐

@olowen, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera 2022 excelini incelediğimde haziranın ilk haftalarında dolduran bazı kişilere case numarası yüksekken bile mülakat tarihi verilmiş gözüküyor, o sene erken reopen yapanlar CN’i düşük olup (mayıs ayı,haziranın ilk haftaları gibi) yine de mülakat tarihi alamadılar mı acaba? yani o sene reopen yapmak direkt mülakat alamama sebebi miydi?

Reopen yapanlar mülakat alamadılar evet.
    Gördükleriniz başka ülkeden mülakat alanlar olabilir. Ve dediğim gibi, erken submit yaptığı için yüksek numaralar düşüklerden önce mülakat aldılar. Hatta düşükler alamadı, süreç bitti.

• ⭐⭐⭐

@ipekc, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba. Merak ettiğim bişey var. Forumu ve exceli dikkatlice inceledim. Sanırım bir tek 2023 yılında kota bitmiş. Greencard dağıtımında daha önceki yıllarda hiç böyle bişey yaşanmış mı? İlk kez 2023 yılında mı kota bitmiş. Teşekkürler

2023ten önce hatırladığım en yakın 2018 var.
    Ama zaten 2020-2021-2022 Covid yüzünden konsolosluklarda ve vize dağıtımında sorun vardı. 2022de verilen vizelerin çoğu son aylarda verildi, o zaman düzelmeye başlamıştı çünkü.

Bültenin current olmadığı senelerde kota bittiği/bitmeye yaklaştığı için current olmadığını varsayabilirsiniz.

• @EzgiLera Merhaba forum da link göndermek yasak mı bilmiyorum ama bilgilendirmek açısından faydalı olacağını düşünüyorum.

IMG_1471.png

resmi sitesinde pembe ile yazılan yerler yeni değişen yönetmelikleri ifade ediyor.

FAM 504.4-8(E)(1) (U) Definition of Homeless Cases
    başlığı adı altında ki tabloda Ukrayna , Suriye diğer Afrika ülkeleri,Asya ülkeleri yani Ankara da mulakata alınan ülkeleri başka ülkelere kaydırmışlar Ankara ya sadece İran ı vermişler gibi yorumladım bilmiyorum sizler ne dersiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

149

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.7k

| | | |