DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @onuru dosya taşıma yaparsanız aşamalardan bahseder misiniz? Bizim de açıkta schengen vizemiz var ama Ankara seçtik. Nasıl dosya taşınır o konuda hiçbir fikrimiz yok fakat okuyup öğrenmeye çalışıyoruz.

• @Revolter hocam merhaba. Sanırım dosyayı Viyana’ya taşıdınız. Bizim de aktif Schengen’imiz var. Bu tarz işlemlerden hiç anlamıyorum. Acaba dosya taşıma işlemini en sağlıklı şekilde yardım alarak nasıl gerçekleştirebiliriz?

• @emirhan1 24XXX dosya numarası ile Ankaradan mı mülakat aldınız acaba? 2025 çekilişinde benimde dosya numaram 22xxx’lerde acaba sıra gelir mi?

• @EzgiLera Evet, kesinlikle öyle 🙂 Sizin gibi değerli bilgiler veren insanlar varlen karar vermek daha kolay, teşekkürler zamanınız için, iyi ki varsınız.

• Merhabalar DV2025 talihlilerinden birisi de benim. Kazanan herkesi tebrik ediyorum. Umarım bu süreci sonu güzelliklerle dolu bir şekilde bitirmiş oluruz. Bu ileti vesilesiyle de hem yardım etmek için hem de yardım almak için kendimi bildirmiş olayım. CN benim 17Xxx yani Ankara’dan mülakata girmem hayal. Dosya taşıma için araştırma içerisindeyim. Bu konuda bir bilgi almak istiyorum. Mail atacağınız ülkeleri ve o ülkelerin şartlarını ne şekilde öğrenip süreci ilerletebildiniz acaba. Shengen vizesi alma çabasına girmek, bu vise için gerekli uçak rezervasyonları, mülakat tarihi belirlenmesi ve ona göre o ülkede bulunması gibi işlemleri nasıl denk getirebildiniz. Çok üzülüyorum kendi ülkemde rahat rahat bunları yapamıyor olmama ama maalesef biz de iğneyi samanlıkta bulan arkadaşlar gibi bu süreci zor da olsa aşmak zorundayız. Şimdiden okuduğunuz ve vakit ayırdığınız için teşekkür ediyorum.

• @EzgiLera Ezgi hanım, buldum, okudum. Yazan kardeşimiz bu azimle, hayallerine kavuşacak, eminim. İnanılmaz bir dosya! Sonucuna çok üzüldüm. Umarım hepimizin süreci daha kolay olur. Ama vermek istediğiniz mesajı aldım, Ankara’ya güvenilmez gerçekten. Taşıyacağım.

Sağolun tavsiye için.

• @sevdemimi

DV2025 için süreç (son vizenin pasaporta basılması) 30.09.25 Salı günü bitecek, süreç değişmez ise (bir ayda iki ayrı dağıtım, boşluk olması halinde genellikle 30-45 gün sonrasına verilen mülakatlar haricinde daha erken bir tarihe ayrı bir dağıtım vb) son iki dağıtım aşağıdaki şekilde olacaktır Ankara’dan.

• 2025 yılı Haziran ayı içerisinde bir tarihte, Ağustos ayında gerçekleşecek mülakatların dağıtımı (2NL bildirimi) yapılır.

• 2025 yılı Temmuz ayı içerisinde bir tarihte, Eylül ayında gerçekleşecek mülakatların dağıtımı (2NL bildirimi) yapılır.

DV2023’de 06.09.23 tarihinde yaşandığı üzere, dünya çapında bu vize kategorisi için ayrılmış 55.000 vize kazananların pasaportlarına uygulanmış ise (asıl kazanan ve aile üyeleri dahil), süreç DV2025’de de erken bitebilir (kota dolması). Bu nedenle en geç Haziran ayında mülakat emailini almak ve Ağustos ayında mülakata girebilmek vizenize kavuşmak için doğru bir tarih olacaktır. Bunun yanı sıra sağlık kontrolünde herhangi bir sorun yaşanmaz (akciğer grafisi sonucu balgam testi vb) ve Background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem) nedeniyle bir gecikme yaşanmaz ise.

Bol şans 🍀

• @yesss

Bu forumdaki arama butonunu kullanarak, dosya taşıma, Viyana, Hong Kong, Muscat anahtar kelimeleri yazarak dosya taşıma ile vizelerine kavuşan forum kullanıcılarının deneyimlerini okuyarak dosya taşıma konusunda bilgi edinebilirsiniz. Süreciniz sizin elinizde, danışman veya tavsiyelere göre değil, kendi yapacağınız araştırma ve alacağınız aksiyon planlarına göre sizde bu süreçte başarılı olabilirsiniz sahip olduğunuz CN ile. En yakın örneği @serhank, kendisinin profiline girerek paylaşımlarında dosya taşımada izlediği stratejiyi okuyabilirsiniz. Bol şans 🍀

• ⭐⭐

@sevdemimi, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Ağustos ayı vize verilmesi için son tarih midir Ekim Ağustos arası mı verilir neden Ocak ayı ne verisi açıklanır
    Teşekkürler

Her senenin “Sayılarla DV202X” başlığını inceleyerek daha iyi anlayabilirsiniz süreci. Bu sene için:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/7210/sayılarla-dv2025

• @yesss Merhabalar, sizin haricinizde de bu soruyu gerek özelden bana veya başka bir üyeye gerekse forumda çok kez sorulduğu için sizin özelinizde herkesi aydınlatabilmek üzere anlatmak istiyorum.

Eğer talihli kişi Türkiye'de yaşıyor ve talihlinin başka bir ülkede oturum izni, çalışma izni, başka bir ülke vatandaşlığı yoksa ve ''Foreign State of Chargeability'' itibariyle Türkiye kotasından sürece dahil oluyorsa normal şartlarda Göçmenlik Vize görüşmesi Ankara'da olmaktadır.*

*: İstisnai durumlar olmuştur, turist vizesi olduğu için KCC aracılığıyla dosyasını taşıyabilen talihliler olduğu gibi gerekli şartları sağlamasına rağmen dosyasını taşıyamayan talihliler de olmuştur.

Durum bu şekilde olunca biz talihliler gerekli koşulları karşılayamadığımız halde dosyamızı taşıyabilmek için başka ülkelerde bulunan ve Göçmenlik Vizesi vermeye muktedir Amerikan Konsolosluklarına ''Dosyamızı taşıyabilir misiniz'' minvalinde mailler atıyoruz. Bu durumda karar vermek ve kabul etmek tamamen ilgili Konsolosluğun takdirindedir. Öncelikle bunun anlaşılması gerekiyor, bu eylem atipik bir durumdur, sıra dışıdır. Önceki senelerde X-Y-Z konsolosluklarının bu şekilde dosya taşıması hayatın normal akışına aykırıdır. Önceki senelerde X-Y-Z konsolosluklarının insiyatif alıp bu şekilde dosya taşıması gelecek dönemlerde de böyle olacağı anlamına gelmemelidir.

Bu foruma üye olduğunuz için siz de biliyorsunuzdur ki bu forumdaki yöneticilerimizin bilgileri, eğer okursanız geçmiş dönem talihlilerinin deneyimleri ve yine eğer okursanız YeşilkartForum'un sahip olduğu engin bilgi havuzu sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

Tavsiye mahiyetinde ''bence'' yapmanız gerekenler bu bilgi havuzundan olabildiğince faydalanabilmek ve yaşadığınız deneyimleri paylaşarak bu bilgi havuzuna katkıda bulunmak süreciniz için en önemlisidir.

Henüz süreciniz başlamadığı için bu konuda şimdiden yorum yapmak adına erken tabi lakin geçmiş dönemlerde de sürecin iyiye gideceğine dair bir işaret bulunmamakta. Bu yüzden DV2025 dönemi için de Ankara'nın performansı DV2024 sürecine benzer olacaksa mümkünse gerekli şartları sağlayıp dosyanızı taşımaya çalışmak, mümkün olmuyorsa da yukarıda bahsettiğim atipik yöntemle dosyanızı taşıyabilmek adına çabalamak en mantıklısıdır.

Bu konuda neler yapılabilir ?
    -Eğer bu atipik yöntemle dosyanızı taşıyabilmek adına çabalamak yönünde bir eylem alacaksanız süreç öncesi hazırlığınızın iyi olması gerekmekte. Bu yüzden geçmiş dönem talihlilerinin mülakat deneyimlerini okumak sizin aklınızda süreci netleştirmeniz adına en faydalı kaynak olacaktır. Bunun yanı sıra başka ülkelerde bulunan ve Göçmenlik Vizesi vermeye muktedir Amerikan Konsolosluklarına atacağınız mailleri içerik olarak atacağınız Konsolosluklar özelinde hazırlamanız ve sürecinizin takibini daha sağlıklı yapabilmeniz adına kayıt alabileceğiniz ve anlayabileceğiniz şekilde bir Excel listesi oluşturmanız sürecinizde hareket kabiliyeti sağlayacaktır. Bu arada eğer ilgili konsolosluğa dosyanızı taşıyabilseniz bile konsolosluğun bulunduğu ülkeye yasal olarak girebilmeniz ve süreç boyunca o ülkede bulunabilmeniz gerekmekte. O yüzden o ülke özelinde yaşayabileceğiniz vize sorunlarını da öncesinde bilmeniz gerekmekte ve planınızı o şekilde yapmanızda fayda var.

Bu süreçte faydalanabileceğiniz kaynaklar;

ABD Büyükelçilikleri ve Konsolosluklarının Listesi için : List of U.S. Embassies and Consulates
    Türk Vatandaşlarının Tabi Olduğu Vize Uygulamaları için : Türk Vatandaşlarının Tabi Olduğu Vize Uygulamaları

• @berna-turali öncelikle hayırlı olsun ,sormuş olduğunuz soruların tüm cevapları forumun ilgili başlıklarında var ,ufak bir aramayla bulabilirsiniz.

• ⭐⭐

@antonio, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Evet, kesinlikle öyle 🙂 Sizin gibi değerli bilgiler veren insanlar varlen karar vermek daha kolay, teşekkürler zamanınız için, iyi ki varsınız.

6 Haziran 2020’den beri bu sürecin içerisindeyim. Pandemi, seçim, başkanlık kararları, mahkemeler, dv tarihinin en az ve en çok vize verilen senelerini, verilmeyen mülakatları ve vize yetmeyen kişileri gördüm. Ve yılların tecrübesi ile şunları çok net söyleyebilirim:

Ankara’ya güvenmeyin.
    İş işten geçtikten sonra bazı şeyler için pişman olmak hiçbir anlam ifade etmiyor.
    Şansınızı arttırmanızın en iyi yolu süreci yakından takip etmek ve elinizdeki tüm imkanları zamanında kullanmak.

• @EzgiLera hocam, ben GC kazanana kadar, kazanınca hop direkt evine kartlar geliyor PTT ile sonra bileti al git diye düşünüyordum. Yani o kadar konu dışında idim ve Ankara lisansımı yaptığım yer, gençliğim, anılarım , bir de okuduğum okul askeri bir okul olunca… kısaca çok sevdiğim bir şehir.

“Ankara’ya güvenmeyin” kelimesini galiba tam algılayamadım ilk etapta. “Nasıl güvenmem, bir yanlış anlaşılma vardır, bu yıl farklı olur” gibi düşündüm ilk etapta ama son yolladığınız Case: 6003 , benim için kırılma noktası oldu. Yakın günlerde dosya taşıma mailini atacağım hayırlısı ile. Allah herkese Ankara’dan çıkmayı nasip etsin 🙂

• ⭐⭐

@antonio, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera hocam, ben GC kazanana kadar, kazanınca hop direkt evine kartlar geliyor PTT ile sonra bileti al git diye düşünüyordum. Yani o kadar konu dışında idim ve Ankara lisansımı yaptığım yer, gençliğim, anılarım , bir de okuduğum okul askeri bir okul olunca… kısaca çok sevdiğim bir şehir.

“Ankara’ya güvenmeyin” kelimesini galiba tam algılayamadım ilk etapta. “Nasıl güvenmem, bir yanlış anlaşılma vardır, bu yıl farklı olur” gibi düşündüm ilk etapta ama son yolladığınız Case: 6003 , benim için kırılma noktası oldu. Yakın günlerde dosya taşıma mailini atacağım hayırlısı ile. Allah herkese Ankara’dan çıkmayı nasip etsin 🙂

Aslında sizin düşündüğünüz ile aynı şekilde olduğunu düşünen ve çekilişi kazanmış olmanın, size verilmiş bir “hak” olduğunu sanan kişi sayısı tahmin edebileceğinizden çok fazla.

Zaten kimsenin daha çekilişi kazanma şansı bile elde etmemişken tüm sürece hakim olup herkesle bu stresi yaşamasını beklemiyorum. Keşke sizin hayallerinizdeki gibi olsaydı 🙂

Ankara’ya güvenmeyin = Ankara’da bulunan US Embassy’nin sizin dosyanızı işleyip size mülakat vereceğine güvenerek plan yapmayın.

Ama olur da orada mülakat alırsanız aslında dünyadaki en anlayışlı büyükelçiliklerden biri Ankara. Formdaki hatta başvurudaki küçük hatalara takılmadıkları gibi daha önce başvuruda adı yerine süper kahraman adı yazmış kişiye vize vermişlikleri var 🙂

Ama 2020 yılında başlayan süreç yüzünden başta gittikçe büyüyen backlog sorunuyla beraber birçok faktör yüzünden konsolosluğun tutumu DV’ye mümkün olduğunca mülakat planlamamak yönüne doğru bir eğim aldı.

• @berna-turali merhaba tebrik ediyorum sizi . Kısaca en baştan sizin numaranız EU bölgesinde aktıf olması gerekiyor, geri kalanı ise iyi bir danışman bulun ve onunla ilerleyin , başarılar diliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fatihutku26 öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    nasıl bir hata alıyorsunuz, çıkan hata mesajını paylaşır mısınız lütfen?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@halil-Demir DS260 formunuzu incelemek için dilediğiniz kadar giriş yapabilirsiniz, bu bir sorun teşkil etmez.zaten submit edilmiş formda değişiklik yapamazsınız.

• Merhabalar Dosya numaram 000019XX konsolosluktan randevu sırası gelir ve Mülakat için verilen tarihle mülakat mailinin geldiği tarih arasında ne kadar zaman farkı oluyor. Rica etsem bilgilendirebilir misiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burakhan-Bircan öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    bu cn ile rahatlıkla mülakat alırsınız.
    mülakatlar, ortalama 30 ~ 40 gün öncesinde gelir ilgili tarihten.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |