DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@kerem325 Lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

• ⭐⭐⭐

@talhclk87 Bitirmeyi planlamıyorsanız gerek yoktur.

• ⭐⭐⭐

@cttl Merhaba, önemli olan KCC'nin dosyanızı taşıması ve oradaki konsolosluğun kabul etmesidir. Sonra ülkeye yasla olarak seyahat edebilmemiz ve ilgili konsolosluğun özel bir oturum (taşıdıktan sonra cok spesifik bir durum mesela illa oranın kimlik kartı şartı gibi) şartı olmaması halinde sorun olmayacaktır bu durum. Üstüne mülakat tarihi de alırsanız tadından yenmez. Bol şanslar.

• Eyalet seçiminde kendimize uygun eyaleti seçmek için araştırma yapabileceğimiz yada feedback verilen bir konu başlığı varmı forumda baktımda bulamadım

• ⭐⭐⭐

@kerem325 Lutfen vize surecinizi imzaniza taşımayı unutmayın. Yonergeler icin tiklayiniz.

• ⭐⭐⭐

@Froz3nn Eyaletlerin başlıkları var ama tabii nasıl bir analiz aradığınızı bilemem, spesifik olarak her yeri (50 farklı eyalet malum) güç çünkü tercihler de çok çok kişisel. Yine de bir çok kimse forumda deneyimleri özellikle gittikten sonra (bu başlıklara bakabilirsiniz) paylaşmaktadır. Spesifik olarak eyalet/bolge aramalarıyla paylaşılan bilgileri bulabilirsiniz. Ya da istatistiklere bakabilirsiniz genel olarak, ABD bu konuda çok çalışılan bir ülke, bu da tabii arama motorluyla bulunur. Bol şanslar.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Murat 4 Murat 4 

• Iyi gunler hepinizi saygiyla selamliyorum. Ilk başvuruyu evli olarak girdim ancak resmi evrak yok çekilişi kazandım ds 260 i nasıl doldurmam gerekiyor Ben Kazakistan vatandaşı yim. Şu an İstanbulda çalışıyorum Mülakat zamanına kadar çalışıp biraz para biriktirmem lazım bana yol gosterebilirmisiniz lutfen. Teşekkur eder sağlıklı günler dilerim

• @Hope-Breaker teşekkürler

• Selamlar mutlu pazarlar...Öncelikle tüm annelerin ve anne adaylarının anneler gününü en içtek dileklerimle kutlarım...
    Aklıma takılqn soru ise, DS260 formu gönderimi sonrasında KCC den bir "Confirmation submitted" maili alıyormuyuz?...Geliyorsa ne kadar sürede geliyor? Form gönderimi sonrası hemen geliyorsa bana gelen bir mail yok..Mail adresi bilgisinin dığru olduğunu belirtmek isterim...Formu doldurup ilk gönderimi yaptıktan sonra ceac.state.gov üzerinden formu tekrar açmıştım..Bu işlem sıkıntı yaratmış olabilir mi?
    Sevgiler...

• Merhaba, dün adres için formu doldururken sürekli bir sene eksiktir diye bir hata alıyordum 2006 sonrası yaşadığınız yeri belirtin kısmında benim sistem 2007 ve sonrası görünüyor bu durumda ne yapmalıyım? Sistem bu şekil yaptığımda kabul etmiyor
    1715502831151.jpg

• @Flight101 formu doldururken en sonda onay maili gönder diye bir seçenek var onu seçerseniz mail geliyor seçmezseniz gelmiyor. çok da önemli değil. siz ceac'a giriş yaptığınız zaman formunuz "completed" olarak gözüküyorsa sorun yok.

• @asper Cevep için teşekkürler..Sistemden baktığımda 3 kişi için de completed olarak gözüküyor...Her bir kişi için de barkodlu çıktılar mevcut..

• @Flight101 rica ederim, bol şans.

• @lumos üniversitemide donduracağım onuda yazmamalı mıyım ama şuan okuyorum öğrenci statüsündeyim şuana göre doldurmam gerekiyor değil mi?

• In which occupation do you intend to work in the US? Formdaki bu soruya ne yazmalıyım şuan 1. sınıf üniversite öğrencisiyim orada ilk etapta okuma durumum yok ama ileride düşünüyorum , orada ilk etapta yapabileceğim işi mi seçmeliyim? Vize görüşmesine kadar durumum değişirse ne olur?

• Katıldığımız eğitim kurumu sayısına ne yazacağım konusunda kafam çok karıştı sizden yardım almak istiyorum.Ben 2 lisede okudum ve şuan üniversitede eğitim görüyorum...Birinci sorum okuduğum 2 liseyi de yazayım mı?(başlangıç ve bitiş tarihlerini de istediği için sordum). ikinci sorum zaten şuan üniversiteye devam ettiğim için onu şuanki okul kısmına yazacağım oraya dahil etmeme gerek var mı? Birinci soru için ekstra şu soruları da eklemek istiyorum.. Dolduracağım formda "course of study ve Degree or Diploma" kısımlarına ne yazacağım. Ben 1. liseyi 1 yıl okudum diğerini 3 yıl okuyup mezun oldum. Bu konuda yardımcı olacak var mı? Belki dönüp dolaşıp aynı soruları soruyorum kusura bakmayın ama kafam çok karışık ilk defa olduğu için.Herkese iyi günler dilerim..

• Merhaba lar, buraya sanırım son yazışım artık sohbet odasına giderim 😞 yazdığım iletileri göremiyorum bir de acaba nedendir ??
    benim sorunum ds-260 ta oturum açamamakla başladı 😞
    case number belli olmasına rağmen
    kazanmama rağmen ilk başvuru formunda doğum tarihinde veya soy isimde hata yapmış olabileceğim söyleniyor.
    soy isim direcikli doğum tarihini yanlış yazmam mümkün değil 20.11.1987 aya 20 yazsam zaten 20. ay diye bir ay yok
    soy adını yanlış yazsam büyük denedim küçük denedim i ile denedim i siz denedim her şeyi denedim.
    en son KCC ile mail yoluyla haberleştim .
    Onlar da bu formu doldurmazsanız vize randevusu alamazsınız vize randevusu için bu form gereklidir.
    diyip kestirip attılar yani sonuç hüsran oldu çok üzgünüm.
    ds-260ı doldurabilseydik eşim florida ya gidip dosya taşıma işlemi yapıcaktı nasip değilmiş .
    ne yapalım 2026 da deneyelim bir de ...
    Herkese iyi günler dilerim ...

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Mesut Hakyemez Mesut Hakyemez 

• @Hope-Breaker teşekkür ederim

• @Selin-2
    Selamlar e devlette görünen adres bilgilerinizin bir önemi yok, siz gerçekte fiziksel olarak uzun süreli nerede yaşadıysanız o bilgileri girmelisiniz.
    Bu bilgilerin resmiyetle uyuşması şart değil. Sizin beyanınızı esas alınacaktır. Yaşadığınız adreslere ulaşamazsınız, o dönem yaşadığınız kişilerden yardım alabilirsiniz, bu mümkün değilse google haritalarda gezerek adrese ulaşmayı deneyiniz, bol şanslar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

45

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.4k

| | | |