DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• DV2025 hak kazananı olarak sizlere bir soru sormak istiyorum. 2025EU00014XXX sıralamasına sahip olarak dosya numaramla mülakatın ankaradan gelebileceğini düşünmemekteyim. Dosya taşıma işlemi için önerdiğiniz ülkeler nerelerdir ve bu taşıma talebini tam olarak hangi aşamada yapmamız daha doğru olur? Şimdiden teşekkürler.

• @gucarslan eğer pasaport süreniz bitti ve yeni bir pasaport çıkarttıysanız da eski + yeni pasaport ile mülakata gidin. DS260 formunda hiçbir şey değiştirmenize gerek yok. mülakat sırasında yeni pasaportunuzu ibraz etmeniz yeterli olacaktır.

iki farklı yanıt var burada belirsiz tam açık değil pasaport ID kullanayım mı emin olamadım ?

• Arkadaşlar herkese selamlar eşimin ds260 formunda geçmiş amerika vize bilgilerini girerken şöyle bir ibareyle karşılaşıyoruz “ Application error”
    You have encountered an applicarion error” dünden beri aynı bilgisi olan cevaplayabilirse sevinirim. Problem giderilmezse geçmiş amerika vizelerini girmeden ilerlersek sorun olurmu ? Şimdiden teşekkürler 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rasitcenngiz bunu kesinlikle tavsiye etmem, bence bu şekilde bir işlem yapmayın @LEYLA-GÜNEŞ
    geçmiş yıllarda bu şekilde yapıp sorun yaşayan arkadaşlarımız oldu.
    bir adresiniz yoksa Not Avaliable Yet yazın o şekilde submit edin formu.
    mülakata kadar da bir adres bulamazsanız o zaman bir çaresine bakarız..
    kısaca sanal adres işinden uzak durun ve internetten bu hizmeti sağlayan firmalara / kişilere güvenmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusbet öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    burada önemli olan nasıl ilerlemek istediğiniz aslında.
    F2 alırken DS260 submit etmiş olduğunuz görünecek zaten, bu da vize olasılığınız düşürür ama denenebilir.
    yerinizde olsa o süreci devam ettirir, DS260 submit ederdim.
    vize çıkarsa gidip aos yapar, olmazsa da ankara'da ya da başka bir konsoloslukta mülakat beklerdim.
    bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brucewayne yani genel deneyimim yeter mi?
    siz "Lütfen deneyimli olanlar destek olabilirse sevinirim" demişsiniz ya ondan dedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ysfuncu farklı bir tarayıcıdan deneyin.
    eğer halen çozülmüyorsa boş bırakın, mülakatta bilgi verirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brucewayne tek yanıt var burada, belirli ve tam açık 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusbet öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    bu sorunuzun cevabı bu başlığın ilk üç iletisinde.

• Merhabalar herkese. @gucarslan hocam bir soru sormak istiyorum. Viyana gibi çeşitli konsoloslukların önümüzdeki yıl Türkiye'den dosya taşıma işlemlerine sıcak bakmaması ihtimalinden endişeleniyoruz malum, bunun sebebi bir noktada bu konsoloslukların bulundukları ülkenin yerel vatandaşlarına hizmeti aksatmak istememesi anladığım kadarıyla. Örneğin Türkiye'den yığılma olsun istemezler çünkü öncelikle o ülkenin halkına hizmet için oradalar. Ankara'daki konsolosluğun ise İranlılar'a da (bizlerle yaklaşık aynı sayıda) mülakat/randevu ayırdığını okumuştum. Hal böyleyken biz yerliler yeterince hizmet alamıyoruz, yani muhtemelen Avrupa'daki bir konsolosluğun yapmayacağını Ankara yapıyor. Öncelikle bu konuyu doğru anlayıp anlamadığımı netleştirmenizi rica edeceğim. Şimdi asıl sorum şu: hepimiz birlikte Ankara'daki konsolosluğa ve Dept. of State'e bu tutumdan şikayetçi olduğumuzu, Mayıs ayında bile anca 5XXX sıralı başvurularla oyalandığımızı, ya İstanbul'daki konsolosluğun da aktif hale getirilmesi ya da İran'dan ve diğer ülkelerden başvuranların dosyalarının kabul edilmemesini (gayet Viyana'nın yapabileceği gibi) istesek en azından DV2025 için mülakat alma şansımız artmaz mı? 1 kişi yazsa umursamazlar ama 100-200 kişi bu durumu dile getirsek en azından Dept. of States tarafından bu durumun düzeltilmesi için bir adım atılabileceğini umut ediyorum. Daha önce böyle bir girişimde bulunuldu mu, neyi bekliyoruz veya ben mi yanlış düşünüyorum?

• @metinbeci muhtemelen Turkce klavye kullaniyorsunuz, klavyenizin dilini Ingilizceye cevirip i harflerini kontrol edin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oğulcan-Çağın göçmen vizeye başvuranların %99'u göçmen olmayan vize alamıyor.
    denemek size kalmış. bol şans..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ugurbocegi 🙂

bunu biz seneler önce çok büyük bir oluşumla yaptık zaten, SaveDiversityVisa
    hatta dünyanın en büyük medya organlarına ropörtajlar dahi verdik..
    bu mail ile olacak bir şey değil.
    suçluyu, suçluya şikayet edemezsiniz..

https://twitter.com/sDiversityVisa

• @gucarslan çok teşekkürler

• @gucarslan F2 başvurusu ile DS-260 formunu aynı anda doldurmamız bizleri tamamiyle olumsuz etkilemez mi? Bu sebeple dosya tasıma durumu için hangi ülkeleri önerirsiniz ve hangi aşamada yapmamız daha doğru olur?

• @gucarslan Bu konuya baktığımda yasakların kaldırıldığını anlıyorum, sizin çabanızın etkisiz olduğunu neden düşündünüz ki?
    Ayrıca direkt POTUS'u ikna etmekle tek bir konsolosluk özelinde Dept. of States'i (veya Ankara'yı) ikna etmenin aynı zorlukta olmayacağı düşüncesindeyim... En azından 100-200 kişi e-mail olur, yazılı şekilde olur, tepkilerini dile getirse belki değerlendirirler. İsteğimiz sadece Türkiye'den olmayanların dosya taşımasını zorlaştırmaları, oturum izni olur vatandaşlık olur veya İstanbul konsolosluğunu da göçmen vizesi hizmetine açarlar. Bir umut. 🙂 Deneyemez miyiz?

• @deebee merhaba hocam ben maalesef ki geç haberdar oldum green card olaylarından yani daha bir başvuru yapmadım. ama bir dahaki çekiliş için başvuru yapacağım ama o zamana kadar aklımda kalan bütün soruların cevaplarını alıyorum ve bir not defterine kaydediyorum ki başvuru yaptığımda ve yaptıktan sonra bir karışıklık yaşamayayım. yani bir dahaki çekiliş için sormuştum sorumu

• @yusbet merhaba ds260 formunu doldurdunuz mu ?

• Çıkan arkadaşlar fotoğraflarını nerede çektirdi acaba ve nasıl yaptılar detaylı bilgi verebilirler mi?

• @deebee şöyle çözdüm farkettim aslında küçük harfdeymiş klavye siz küçükde yazsanız büyük gösteriyor o yüzden klavyeyi büyük harfe çevirip tekrar yazınca düzeldi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |