DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tuğçe-0 ilk iletideki forum belgesini veya forum video'sunu incelemenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tuğçe-0, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaslar bir de telefon numarası kısmına +90 yazmalı mıyız ? yoksa sadece 90 mı yazacağız ? ya da direk 0545 ... diye mı devam edelim ?
    cevap için tesekkur ederım sımdıden..

farketmez, hepsi de uygundur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bozzy, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese selamlar, dv-2025 kazananlardan birisi benim. Case numarası: 21binlerde, ds-260 formunu şimdi gönderdim. Geçen sene Ankara Başkonsolosluğu 15binlere kadar mülakat vermiş. Sorum şu sizlere normalde benim C1/D tipi vizem mevcut son 2 yıl içerisinde çok kez giriş çıkış yaptım Amerika’ya. Bunları ds-260 formunda da belirttim. Acaba bu bilgiler benim sıra bu numaram bu kadar yüksekken mülakat için öne çekilmeme sebep olabilir mi?

Ayrica C1/D vizeleriyle AOS de yapilamiyor, bilginize. Her gemi/ucak ile gelen kisinin ABD'de kalmasini engellemek icin boyle kisitlamalar var yasalarda, C1/D ile ne statu degistirilebiliyor ne de AOS yapilabiliyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sevdemimi, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@VIRTUE olmuyor ikinci adres satırda boşluk var diyor siliyorum yine boşluk uyarısı veriyor en son bağlantı sıfırlandı uyarısıyla siteyi açmıyor laptop

o bosluk "tarih boslugu" olabilir, bilginize... 16 yasindan itibaren kaldiginiz tum adresleri yazmalisiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bozzy, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@lumos hocam teşekkür ediyorum bilgilendirme için C1/D vizesi sadece Amerika’ya özgü gemide çalışan personel için verilen vize tipi bununla malesef dosyamı Amerika’ya taşıyamam. Beklemekten başka çarem yok o zaman. Umarım bu sene daha hızlı bir süreç olur ve numarası benim gibi yüksek olsn herkes mülakata çağırılır diyelim 🙂

yazinizi simdi gordum... ben de yukariya aynisini yazmistim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emreiner, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba 2023 greencard talihlisi olarak su an amerikadayım. 2 gün önce aileme (anneme) greencard cıktıgını öğrenmiş bulunmaktayız hemen ds formunu doldurmak için harekete geçtik.
    Asıl talihli annem yazıyor
    Child kısmında kardesim yazıyor
    Spouse kısmında babamın adı soyadı yazması gerekirken yine annemin adı yazıyor. Sanırım başvuru yaparken yanlış doldurmuşlar. Böyle hataların bazen geri dönüşü olmadığını biliyorum sürece hakimim. Fakat daha önce ismini farklı yazıp da mülakat alan uç örnekler vardı diye hatırlıyorum. Su an yapmamız gereken sey nedir bir an önce ds formunu doldurmaya calısıyoruz. Fakat spouse kısmında babamın bilgilerini girerek mi doldurmalıyız? Şimdiden teşekkürler

Dosya numaranizi imzaniza ekleyin...

Yapmaniz gereken DS-260 formunu dogru ve tam bilgilerle doldurmak olmali... Eger babanizin dogum tarihi ve fotografi dogru yuklenmisse, Ankara'daki ABD konsoloslugundan vize alabilirsiniz... Ankara'daki konsoloslugun daha once bizi boyle kararlarla sasirtmisligi var...

• sizleri biraz darlıyormuş gibi hissediyorum ama bir sorum daha olacak. meslek kısmında işsiz seçeneğini seçmem vize alma konusunda bi engel çıkartır mı?

• @cptmuzaffer deneyecem baba olmak zor 😀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ysfuncu, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba ben liseyi bitirdikten sonra üniversiteye gittim ancak okulumu bitirmedim. Eğitim bilgilerini girerken üniversite bilgilerimi girmem gerekiyor mu ? Ayrıca açıköğretim 3.sınıf öğrencisiyim bu bilgiyi girmem gerekir mi ? Şimdiden teşekkürler

Eger universiteyi bitirmeyi dusunuyorsaniz bunu belirtin, eger bitirmeyi dusunmuyorsaniz yazmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ysfuncu, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba lise mezunuyum ama diplomam kayıp 2008 öncesinde mezun olduğum için e-devletten mezuniyet belgesi alamıyorum ne yapabilirim ? Son bir sorum daha olacak 🙏 8 yıldır çalıştığım işimden 2 ay önce ayrıldım iş bilgilerinin olduğu bölümdeki bilgileri ne yazmam gerekiyor? Şimdiden teşekkürler 🙏

Universiteye basladiginizi belirtmistiniz, bu durumda lise diplomanizi universiteye vermis oluyorsunuz. Universiteye basvuru yapip diplomanizi geri alin. Veya universiteden transcript belgesi alarak da universite ogrencisi oldugunuzu gosterebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bwnwnwnwn, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ds260 doldurduktan sonra en son sayfayı çıktı alınması gerekiyormus almadiysak almak için neyapmamiz lazim

dilediginiz zaman forma giris yapip cikti alabilirsiniz, o nedenle telas etmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐

@crazycells Vize turu baglaminda AOS hakkinin olup olmadigindan ben de emin olmadim sayin @crazycells , aciklik getirdiginiz icin tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yücel-Oktay, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese selamla,ben de talihlilerden biriyim 10 seneden daha uzun zaman önce tüberküloz hastalığı atlattım,karantina ve ilaç tedavisi süreçlerini tamamladım bilgi sahibi olanalar ds260 formunun açıklamasını nasıl yazmamı tavsiye edersiniz(yada hayır seçeneğini tıklasam sonrasında sorun yaşar mıyım)

Gecmis olsun. Hangi sorudan bahsediyorsunuz tam olarak? Cunku TB sorusunda su anda var mi diye soruyor... Siz tedavi surecinizi tamamladiginiz icin yok demelisiniz...

Fakat sizin balgam testiniz 8 hafta surecek, ve testin negatif cikmasi durumunda alacaginiz vize 3 aylik olacak bilginize. Saglik raporunuzu mumkun olan en erken sekilde baslatin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nvrgbck, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar, bu sene bana da çıktı sonunda. DS260 doldurucam ve birkaç sorum olacaktı;

1- Have you ever been in the US? - 2005 yılında 10 yıllık ABD vizesi almıştım ve JFK havalimanından geri çevrildim, gerekçe olarak Ankara'nın vizemi iptal ettiği idi. Şimdi bu soruya Amerika'da bulundum mu diyeceğim ?

hayir diyebilirsiniz.

2- Have you ever been refused a U.S. Visa, been refused admission to the United
    States, or withdrawn your application for admission at the port of entry? (Daha
    once hic ABD vize basvurunuz, ABD’ye girisiniz ya da gumruk kapilarindaki giris
    basvurunuz reddedildi mi? )
    Bu soruya evet diyeceğim sanırım ve gerekçe olarak bende bilmiyorum, sadece havalimanında Ankara vizeni iptal etmiş ve orayla görüş demişlerdi, bende daha sormamıştım.

evet, deyin ve dediginiz sekilde aciklama yapin.

3- Mülakata sabıka kaydı götürmem gerekiyormuş, 8 sene önce alkollü araç kullanmaktan mahkemeye çıktım ve 30 gün hapis verildi ve bu da ertelenmişti. Sabıka kaydında değil ama arşiv kaydımda görünüyor. Bu sorun teşkil eder mi ?

sorun olmaz.

4- Son olarak Amerika'da green card için adres vermek gerekiyormuş. Kiralık posta kutusu vs oluyor mu ?

Teşekkürler.

daha saglam bir adres bulmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tuğçe-0, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaslar merhaba askerlık kısmı ıle ılgılı eşımle bu sekılde doldurduk ama emın olamadık yardımcı olabılır mısınız ?
    (jandarma er olarak yapmıs askerlıgını)

Branch of Service: GENDARMERIE GENERAL COMMAND
    Rank/Position: RANKER
    Military Specialty: TIM

dogru gorunuyor, bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goktug1122, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

iki farklı lisede öğrenım gordum bir de universite bitirdim. Number of Educational Institutions Attended: kısmına 2 lıse 1 universite yazıp 3 rakamını mı yazmalıyım

evet, 3 olarak girin ve sadece diploma aldiginiz okullar icin diploma diye belirtin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goktug1122, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

sizleri biraz darlıyormuş gibi hissediyorum ama bir sorum daha olacak. meslek kısmında işsiz seçeneğini seçmem vize alma konusunda bi engel çıkartır mı?

eger egitim sartini sagliyorsaniz ve maddi olarak yeterli birikiminiz varsa bu tur bilgiler sorun yaratmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okiti, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,

Eşim DV2025 talihlisi ve ben imzamı ve excel dosyasını güncelledim. İzninizle 2 sorum olacak.

1. sorum; Daha önce bahsetmişsiniz ama teyit etmek istiyorum, 4 kişilik bir aileyiz ve hiçbirimizin pasaportu yok, biz bugün pasaport başvurusunu yaptık ve önümüzdeki hafta muhtemelen pasaportlar tarafımıza ulaşmış olacak. DS-260 ı doldurmak için pasaportları bekleyelim mi yoksa "Other Document"seçeneği ile mi ilerleyelim ? Beklersek mülakat mailidnen sonra dosya açtırmamız gerekmeyecek ancak bekleyerek DS-260 formunu gönderme sırasına göre aday çağırılıyor gibi bir durum varsa geride kalmak da istemiyoruz biraz aradayız.

2. sorum; DS-260 formunu doldukduktan sonra KCC den evrak talep etme maili gelecek mi yoksa biz yalnızca mülakat maili mi bekliyor olacağız ? ve bu mailler asıl hak sahibinin ilk doldurduğu başvuru formunda belirttiği mail adresine mi yoksa DS-260 formunda gireceği mail adresine mi gönderilecek ?

Şimdiden teşekkürler.

hic bekleden doldurup gonderin. mulakat tarihi aldiktan sonra guncellersiniz...

• KCC maile kaç günde döner? Ben Bulgaristan vatandaşı olduğum için direkt DS 260 belgesini dolduruken konsolosluğu Sofia,Bulgaristan yapmak istediğim için KCC'ye mail attım. Dolayısıyla DS260 ı mailden gelen cevabı beklemeden doldurmayacağım sizce hata mı yapıyorum ?

• Merhabalar, ameliyattan dolayı askerlikten muafım. DV260 formu doldururken muafa karşılık gelen bir seçenek göremediğimden askerlik durumumu “No” olarak işaretledim. Bir sorun yaratır mı? Teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.9k

| | | |